شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قرص جلوگیری از حاملگی اورژانسی به نام لوونورژسترول

1. سلام دوستان
    سوالی که داشتم میخاستم ببینم این قرص چجوریه ؟
    موثر تر از قرص اچ دی و ال دی هست یا خیر؟
    بین این سه گزینه کدوم درصد خطای کمتری داره؟ یعنی احتمال حاملگی در اون کمتره؟
    همسر من بعد از رابطه مصرف کرده(اون مسول دارو داروخونه گفت 2تاش با هم بوخوره اما تو بروشورش نوشته بود یکی که خوردی دومیش 12ساعت بعد باید بوخوری) همسرم طبق بروشور مصرف کرده
    در هر بسته بندی هم 2تا قرص بیشتر نیست
    الان 5روز شده و حتی علائم پریودی هم نداره
    نوشته اگه تا 7روز پریود نشد حامله هست
    خیلی نگرانم
    ما اصلا شرایط 3تا شدن رو نداریم
    شاد باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. امروزه مصرف قرص LD به دلیل داشتن هورمون کم‌تر دارای عوارض کمتری بوده و متداول‌تر است ولی قرص HD به دلیل داشتن هورمون زیاد عوارض و مشکلات بیشتری دارد.

لونژيل یا لوونورژسترل يك هورمون مصنوعی است كه به هورمون جنسی زنانه (پروژسترون) شباهت دارد. يكي از تركيبات اصلي قرصهاي ضد بارداری است. اين دارو مخاط گردن رحم را ضخيم تر ميكند بطوری كه اسپرم به دشواری می تواند به داخل رحم نفوذ كند و بدين ترتيب جلوی بارداری گرفته ميشود.

شروع تأثير نورژسترول 4 ساعت طول مي كشد تا اثر كند اما اثر ضدبارداری آن ممكن است به طور كامل 14 روز بعد ظاهر شود و اين بستگی به روز شروع مصرف قرصها دارد.

در مورد مصرف لونژیل، این قرص دو عدد است و طریقه مصرف آن به این صورت است: یک قرص بعد از نزدیکی و قرص دوم 12 ساعت دیگر و در صورت مصرف دقیق آنها، تا حد زیادی از بارداری پیشگیری میکند.

اگه زمان پریود همسر شما بیش از 7 روز طول کشید به پزشک مراجعه کنید. احتمال دارد با تزریق آمپول پروژسترون، ایشون پریود شوند.
    برای اطمینان بیشتر از احتمال بارداری، آزمایش خون Beta hcg میتونه جواب قانع کننده ای به شما بده. برای نتیجه گیری و اطمینان بیشتر به جواب این آزمایش، بهترین زمان حداکثر 7 تا 10 روز پس از تأخیر در خونریزی است.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. سلام دوستان
    در مورد اثر این قرص اومدم نتیجه رو بگم که اگه واسه یکی دیگه هم پیش اومد نگران نشه
    بعد از مصرف این قرص خانوم من روز هشتم پریود شد
    و زود هم پاک شد
    اما 18 روز بعد از شروع این پریودی دوباره پریود شد و اینبار خیلی شدید به حدی که ضعف همه جاشو گرفته
    فعلا که با قرص جوشان آهن و کباب و میوه های مقوی دارم ازش پرستاری میکنم
    امید که همه  همیشه  شاد و سلامت باشند
    ان شا ا...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. peugeot206 نوشته است: سلام دوستان
    در مورد اثر این قرص اومدم نتیجه رو بگم که اگه واسه یکی دیگه هم پیش اومد نگران نشه
    و زود هم پاک شد
    اما 18 روز بعد از شروع این پریودی دوباره پریود شد و اینبار خیلی شدید به حدی که ضعف همه جاشو گرفته
    ان شا ا...

سلام پژو جان! شاید این حالت، خاص بوده! یعنی امکان داره که بشه نتیجه کلی گرفت؟ چون در ابتدا یه پریودی عادی بوده، بعد هم یه پریودی شدید و حاد...

5. peugeot206 نوشته است: سلام دوستان
    و زود هم پاک شد
    ان شا ا...

سلام
    درمورد این قرص باید بگم ضرر وزیان و تاسفات زیادی داره..یکیش همین تعویق در پریودی و دردناک شدن احتمالی پریودی های آتی است..
    لوونورژسترول نوعی پروژسترون صناعی (پروژستین) است. این ماده اثرات پروژسترونی بسیار قوی، اثرات آندروژنیک ضعیف و اثرات مینرالوکورتیکوئیدی بسیار ضعیف دارد.این دارو با جلوگیری از ترشح گونادوتروپین‌ها از هیپوفیز قدامی، تخمک‌گذاری و بلوغ فولیکولی را مهار می‌کند. لوونوژسترل همچنین با افزایش چسبندگی مخاط گردن رحم و ایجاد تغییر در آندومتر مانع باروری و لانه گزینی می‌گردد.
    تهوع ،سردرد،استفراغ،...به دنبال میاره...
    درمورد دردناکی پریودی بعد باید بگم که مخاط گردن رحم رو درگیر میکنه و همینطور میتونه ضخخامت اندومتر رو تغییر بده در نتیجه طی پریودی بعدی این ضخامت تغییر کرده و ریزش اون در طی پریودی درد ایجاد میکنه..
    چند نکته مهم راجب استفاده از این دارو
    @در طول یک ماه، بیش از یک بار از بسته‌های دو تایی لوونورژسترول استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد مشکلات هورمونی بسیاری می‌شود.
    @توصیه می‌شود یک تا دو ساعت پس از مصرف این دارو، یک داروی ضد تهوع هم برای پیشگیری از بروز عوارض ناخواسته آن مصرف شود.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. با سلام خدمت دوستان عزیز
    خوشبخت جان عزیز منم  چون خاص بود گفتم که اگه برا کسی هم پیش اومد واسه اون خاص نباشه
    شرایط عادی که همه می دونن
    اثر وحشتناکی که این دارو رو همسر من داشت ریزش شدید موهاش بود
    دور از جون عین کسایی که شیمی درمانی میشن مشت مشت موهاش میاد
    کسی که اصلا ریزش مو نداشت
    فعلا که زیر نظر پزشک داره قرص روی و ویتامین ای و قرص آهن مصرف میکنه و با شامپو بچه خارجی موهاش میشوره فعلا ریزش کنترل شده اما هنوز خیلی میاد
    دعاش کنین
    مرسی

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. mina1199

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همه
    حرفاي شما يكم من و نگران كرد.من روز 17 قاعدگيم يه رابطه سطحي داشتم ولي به خاطر اين كه شك كرده يودم به اين كه مني روي واژن ريخته يا نه،4 ساعت بعد از رابطه يك قرص لونورژسترول و 12 ساعت بعد يكي ديگه خوردم.درصد موفقيتش چقدره؟

8. mina1199 نوشته است: سلام به همه
    حرفاي شما يكم من و نگران كرد.من روز 17 قاعدگيم يه رابطه سطحي داشتم ولي به خاطر اين كه شك كرده يودم به اين كه مني روي واژن ريخته يا نه،4 ساعت بعد از رابطه يك قرص لونورژسترول و 12 ساعت بعد يكي ديگه خوردم.درصد موفقيتش چقدره؟

معمولاً روز 17 قاعدگی از روزهای پر خطری محسوب می شود که احتمال تخمک گذاری وجود دارد. ولی چونکه برای احتیاط بیشتر  قرص لونژیل را در یک زمان معین به طور صحیح مصرف کردید بنابراین احتمال بارداری وجود ندارد.

9. سلام دوستان
    مینا جان من این پست رو ایجاد نکردم که کسی رو بترسونم بلکه برعکس ایجاد کردم که اول اطلاع رسانی بشه برای رابطه های محافظت شده و بعد هم آمادگیش داشته باشین به فکر دیگه ای نیوفتین که آیا چی شده یا کی چشممون زده یا جادومون کردن   
    برعکس بدونین اثر این دارو هست و با مصرف مکملهای خوراکی این اثر رو خنثی کنین

ما رابطمون محافظت شده بود اما وقتی من ارضا شدم همسرم تو اوج بود این بود که رابطه رو ادامه دادم تا اونم ارگاسم بشه که متاسفنه کاندومه بیرون اومده بود و من متوجه نشده بودم
    خوشبختانه هم حاملگی اتفاق نیوفتاد

خوشبختانه با مصرف این مکملها و تعویض شامپو ریزش موهاش کم شد و الان دیگه خوب خوب شده
    ممنون از جوابهاتون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. mina1199

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسي از پاسختون.من هنوز 4 روز به روز اصلي قاعدگيم مونده ولي خيلي استرس دارموبه نظرتون اگه بخوام برم آزمايش خون بدم سريعترين و مطمئن ترين زمان كي هست؟؟؟؟

11. mina1199 نوشته است: مرسي از پاسختون.من هنوز 4 روز به روز اصلي قاعدگيم مونده ولي خيلي استرس دارموبه نظرتون اگه بخوام برم آزمايش خون بدم سريعترين و مطمئن ترين زمان كي هست؟؟؟؟

فعلاً صبر کنید اگر در موعد مقرر پریود نشدید، حداکثر یک هفته بعد از تأخیر پریود میتوانید آزمایش beta hcg را انجام دهید.
    این مدت به این دلیل است تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد
    شما باردار نیستید ولی اگر همین استرس را ادامه دهید ممکنه در روند پریودی تأثیر داشته باشه و زمان آنرا با اختلال مواجه کند.

12. سلام دوستان
    و سلام مینا جان
    مینا جان شما دیگه کاری که همسر من میکنه و اعصاب خودشو منو خورد میکنه نکن
    این کار اگه همسرت هم بفهمه میتونه باعث سرد مزاجیش بشه
    اینکه هنوز چند روز مونده به پریودی استرس حاملگی داشته باشی
    یا تا 2 روز از تاریخت رد شد هی حرص بوخوری که حامله ای
    این استرس باعث تاخیر در پریودی میشه و همچنین این ناراحتیت باعث میشه همسرت با خودش بگه این ناراحتی تقسیر منه
    و خودشو ازت دور کنه تا کمتر رابطه جنسی داشته باشین تا کمتر تورو مضطرب ببینه
    همسر من با همین استرسهایی که به خودش میده اصلا پریود منظمی نداره
    شده که 15 روزه پریود شده و گاها تا 75 روز پریود نشده
    اول زندگی با اولین روابط چنان استرسی به خودش داد که 50 روز پریود نشد و هر روز روزی 3 بار تست بیبی چک میداد و هی میگفت این مارک خوب نیس
    مارک دیگه میخرید امتحان میکرد
    اینم خوب نیس
    امیدوارم که اولا هیچ حاملگی ناخواسته ای اتفاق نیوفته چون اون بچه خیلی گناه داره روزی که میفهمه ناخواسته بوده
    و اگر هر حاملگی اتفاق میوفته نوزادی که به دنیا میاد سالم و صالح باشه
    همیشه این نصیحت رو از من به عنوان برادر داشته باشین که هیچ وقت با ناراحتی از حامله شدن همسرتون رو از خودتون دور نکنین
    بذارین همیشه عین پروانه دورتون بگرده و زندگیتون صمیمی باشه و برای این نعمت بزرگ خدا شکر کنین که خدا هم نعمت سالم بهتون عطا کنه
    شاد باشید و شیطون
    البته برای همسرتون  

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  13. mina1199

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام به همه
    من خواستم نتيجه استفاده از اين قرص و بگم كه من بعد از 2 روز تاخير تو دوره قاعدگيم پريود شدم.كه تاخير هم از شايع ترين عواض استفاده از اين قرص هاست.و اگه واسه كسي پيش اومد جاي نگراني نيست.ممنون از همتون ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. مینا جان  یعنی قاعدگی چند روز بعد از مصرف قرص صورت گرفت ؟

15. اول از همه ممنون از اطلاعات خوب دوستان

خواستم اینو بگم من که 2و3 بار این قرصو خوردم سینم شدیدا قبل پریود درد گرفته

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید