شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 70 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. sinderelajoon نوشته است: من باز سوال دارم من که 50 روز پیش نزدیکی داشتم البته از پشت و روز بعد نزدیکی پریود که شدم فقط 3 روز بود
    واسه چی 3 روز شد؟
    و این ماه هم 15 روز عقب افتاده این علتش چیه؟
    و البته من همیشه نا منظم می شدم ولی نه تا این حد
    چرا این ماه این طوری شد ؟
    خواهشا راهنماییم کنید
    آیا احتمال بارداری وجود داره یا نه؟

سلام دوست عزیز.
    احتمال بارداری توی شرایطی که گفتید وجود نداره ولی اگه اینقدر پریودتون نا منظمه باید از لحاظ پزشکی برسی بشه. حتما به پزشک زنان مراجعه کنید.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sara28

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    sinderelajoon نوشته است: من باز سوال دارم من که 50 روز پیش نزدیکی داشتم البته از پشت و روز بعد نزدیکی پریود که شدم فقط 3 روز بود
    واسه چی 3 روز شد؟
    و این ماه هم 15 روز عقب افتاده این علتش چیه؟
    و البته من همیشه نا منظم می شدم ولی نه تا این حد
    چرا این ماه این طوری شد ؟
    خواهشا راهنماییم کنید
    آیا احتمال بارداری وجود داره یا نه؟

سلام دوست عزیز.احتمال بارداری توی این شرایطی که گفتین وجود نداره.علت تاخیر هم استرس زیاد ه. برا نامنظمی قاعدگیتون حتما دکتر برین.چون احتمال وجود کیست زیاده

3. سلام من با دوست پسرم هيچ گونه دخولي انجام ندادهايم ولي موقع رابطه مني وي خارج شد و من نفهميدم كجا ريختش و فكر ميكنم به واژن من ريخته شد و دو هفته بعدش چند روز حالت تهوع داشتم پريودهايم منظم بوده آيا من باردار شدم؟

4. hastijoonjoon نوشته است: سلام من با دوست پسرم هيچ گونه دخولي انجام ندادهايم ولي موقع رابطه مني وي خارج شد و من نفهميدم كجا ريختش و فكر ميكنم به واژن من ريخته شد و دو هفته بعدش چند روز حالت تهوع داشتم پريودهايم منظم بوده آيا من باردار شدم؟

سلام دوست عزیز. متاسفانه توضیحاتی که دادی کامل نیست. مثلا نگفتید که این رابطه چه روزی از پرودتون بوده . طوری نوشتید که به نظر میرسه بعد از رابطه پریود شدید.
    اگر بعد از رابطه پریود شدید و مثل همیشه بوده احتمال بارداری وجود نداره.

5. با سلام
    نامزدم ماه گذشته بعد از استفاده از روش اورزانسی( قرص اچ دی ) در روز 23 تا 28 آبان پریود شد( مثل ماه ها قبل) ولی الان از دو الی سه روز هست که پهلو ها و وسط شکم و دور نافش تیر میکشد( بیشتر پهلوها ). و احساس منگی سر دارد و هرچی میخورد حالت تهو میگیرد

اینها دلیلش چیست؟ آیا هنوز هم خدای نکرده احتمال حاملگی هست؟

6. sevda_aysan نوشته است: با سلام
    نامزدم ماه گذشته بعد از استفاده از روش اورژانسی( قرص اچ دی ) در روز 23 تا 28 آبان پریود شد( مثل ماه ها قبل) ولی الان از دو الی سه روز هست که پهلو ها و وسط شکم و دور نافش تیر میکشد( بیشتر پهلوها ). و احساس منگی سر دارد و هرچی میخورد حالت تهو میگیرد

اینها دلیلش چیست؟ آیا هنوز هم خدای نکرده احتمال حاملگی هست؟

نامزد شما باردار نیستند چون قبلاً بعد از استفاده از روش اورژانسی در روز 23 تا 28 آبان پریود شدند و اگر پیش از مصرف قرص های HD علائمی که ذکر کردید نداشتند پس میتونه به دلیل عوارض جانبی قرص هایی بوده که مصرف کرند. اگر درد پهلوها، وسط شکم و دور ناف برطرف نشد میتوانند به پزشک مراجعه کنند تا با انجام سونوگرافی مشخص شود که دردهای فوق ربطی به کیست تخمدان دارند یا نه.

7. سلام من 3 هفته پیش با دوست دخترم رابطه داشتم در حد اینکه الت من بین پاهاش بود و وقتی که ارضا شدم کاملا دستمال جلوی التم بود
    روزی که ما پیشه هم بودیم 30 روز بود که پریود نشده بود .پریودش نامنظمه اما دقیقا 1 ساعت بعد از این رابطه از استرس زیاد پریود شد .(بعد از 30 روز پریود شد)
    این پریود بیشتر از همیشه اذیتش کرد دقیقا از شب همون روز دل درد داره .وبعضی روزا هم حالت تهوع داره . البته بدنش ضعیفه و خیلی دزس میخونه شاید به خاطر ضعف باشه اما نمیدونم
    العان دارو تقویتی خورده یکم تهوش خوبه اما بعضی وقتا دل درد شدید داره
    یه بار هم ترشی خورده حالش بهم خورده
    لطفا کمکم کنین که بدونم حامله شده یا نه
    با توجه به اینکه 30 روز پریود نشده و این عایم سریعا به وجود اومده حامله شده؟ااگر حامله هم شده باشه امکان داره فورا این علاییم پیش بیاد ؟
    العان دارویی هست بخوره؟ لطفا کمکم کنین

8. hastijoonjoon نوشته است: سلام من با دوست پسرم هيچ گونه دخولي انجام ندادهايم ولي موقع رابطه مني وي خارج شد و من نفهميدم كجا ريختش و فكر ميكنم به واژن من ريخته شد و دو هفته بعدش چند روز حالت تهوع داشتم پريودهايم منظم بوده آيا من باردار شدم؟

اگر بعد از اتمام رابطه سطحی که حدس میزدید منی بر روی واژن ریخته شده، باید برای برای احتیاط بیشتر واژنو بررسی می کردید تا اگر متوجه مقداری منی روی آن می شدید آنرا پاک می کردید. اگر دو هفته بعد از رابطه حالت تهوع داشتید و این حالت تهوع را اگر تا کنون در دوره های پریودی قبلی تجره نکردید و فکر می کنید بی دلیل دچار این حالت شده اید، برای تشخیص احتمال بارداری می توانید از تست های خانگی بیبی چک یا دقیقتر از آن آزمایش خون Beta hcg استفاده کنید. ولی اگر باردار نباشید و پریودهای منظمی داشته باشید همین فکر کردن به موضوع احتمال بارداری ناخواسته و استرس هایی که به همراه دارد ممکن است زمان اصلی پریود شما را به تعویق بیندازد.

9. shootermm نوشته است: سلام من 3 هفته پیش با دوست دخترم رابطه داشتم در حد اینکه الت من بین پاهاش بود و وقتی که ارضا شدم کاملا دستمال جلوی التم بود
    روزی که ما پیشه هم بودیم 30 روز بود که پریود نشده بود .پریودش نامنظمه اما دقیقا 1 ساعت بعد از این رابطه از استرس زیاد پریود شد .(بعد از 30 روز پریود شد)
    این پریود بیشتر از همیشه اذیتش کرد دقیقا از شب همون روز دل درد داره .وبعضی روزا هم حالت تهوع داره . البته بدنش ضعیفه و خیلی دزس میخونه شاید به خاطر ضعف باشه اما نمیدونم
    با توجه به اینکه 30 روز پریود نشده و این عایم سریعا به وجود اومده حامله شده؟ااگر حامله هم شده باشه امکان داره فورا این علاییم پیش بیاد ؟

به خاطر اینکه 1 ساعت بعد از اتمام رابطه پریود شدند پس مطمئن باشید که باردار هم نیستند چون معمولاً بعد از روابط جنسی که فرد پریود بشه احتمال بارداری هم وجود نخواهد داشت. ولی چون که دخول نداشتید و برای محافظت از دستمال استفاده کردید همین مورد در احتمال عدم بارداری مؤثر است یا حتی بعد از چنین مواردی بهتر است که واژن را برسی کنید تا اگر متوجه مقداری منی روی آن شدید بلافاصله آنرا با یک دستمال کاملاً تمیز پاک کنید هرچند بجای این موارد میتوانید از کاندوم استفاده کنید که بعد از انزال منی داخل کاندوم تخلیه شود.
    ولی اینکه گفتید دوست شما قبلاً 30 روز بود که پریود نشده بودند باید علت این موضوع را با مراجعه به پزشک زنان پیگیری کنند تا از لحاظ بعضی از آزمایش های هورمونی اقدامات درمانی انجام شود. بعضی وقتا هم که دل درد شدید داره شاید همین مورد به نامنظمی پریود هم ربط داشته باشه مثلاً تنبلی تخمدان یا وجود تخمدان پلی کیستیک در این مورد نقش دارد که با انجام سونوگرافی این مورد تشخیص داده می شود.به هرحال مشاهده علائمی که در حال حاضر دارند میتونه به دلیل ضعف عمومی بدن یا قرار گرفتن در روزهای پریودی باشه.

10. shootermm نوشته است: سلام من 3 هفته پیش با دوست دخترم رابطه داشتم در حد اینکه الت من بین پاهاش بود و وقتی که ارضا شدم کاملا دستمال جلوی التم بود

سلام.
    با توجه به شرایطی که گفتید احتمال بارداری وجود نداره. پریود شدن دوستتون اون هم بعد از یک ساعت نشانه عدم بارداریه.
    در مورد درد و حالت تهوع ممکنه به دلیل ضعف باشه و ربطی به بارداری نداره.
    نگران نباشید.

11. سلام (سوال خواهرم)
    علایم بارداری چیه؟
    و چند روز  بعد از نزدیکی بارداری معلوم می شود؟

12. Hamshahri نوشته است:
    miladamiri نوشته است: دوستان یک سوالی ذهن من رو مشغول کرده در سایت خوب شما عنوان شده که اسپرم در هوای آزاد میتونه از نیم ساعت تا 4 ساعت در هوای آزاد زنده بمونه ولی 5 دقیقه اگر اسپرم روی دست بمونه خشک میشه بر اساس تجربه این حرف رو زدم پس چطوری میشه اگر مثلا بعد از 10 یا 20 دقیقه دست وارد واژن بشه بارداری رخ بده؟؟

اگر این اتفاق صورت گرفته باشه یعنی اگر بعد از 10 تا 20 دقیقه دستی که آغشته به اسپرم بوده و وارد واژن شده و بارداری انجام شده به این دلیل بوده که اولاً اسپرم در زمان 20 دقیقه ای که گفتید زنده بوده ثانیاً در دوران تخمک گذاری بوده که میتونه مطرح کننده احتمال بارداری باشه.

نه دوست من بارداری رخ نداده من رشته درسیم پزشکی نیست ولی علوم آزمایشگاهی میخونم و در خارج از کشور هم که دوره ی نوجوانی خودم رو گذروندم برای آزمایش اسپرم 15 دقیقه میتونی بعد از انزال آزمایش بگیریم بعد از 15 دقیقه اسپرم کشته میشه اگر کشته نشه بی اثر میشه به دلیل مواد نا خالصی که در هوا وجود دارد به غشای سلولی اسپرم حمله می کنه و واکنشی بین اسپرم و نا خالصی های هوا صورت میگیره و نمی تونه اسپرم در مقابلش مقاومت کنه ضمنا اسپرم در جاهای بسیار مرطوب میتونه زنده بمونه شاید بیشتر از 1 ساعت. این اطلاعات گفته های استاد دانشگامون بودش !!‌بر اساس یکی از کتاب های مطرح پزشکی در نسخه 2010

13. سلام بعد از سقط رفتم سونوگرافي دادم كه جواب اين بود

مقداري مايع و كانونهاي اكوژن و مانند درونك كاويتي آندومتري ديده ميشود كه ممكن است مربوط به بقاياي حاملگي باشد.
    مقايسه با علائم باليني و ازمايشگاهي بيمار نيز ضروري است سونوگرافي كنترل 1 هفته بعد جهت بررسي بيشتر پيشنهاد ميشود
    از بعد از سقط تا الان 8 روزه خون ريزي دارم يخاطره چيه؟

14. sara28

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    kasantra نوشته است: سلام بعد از سقط رفتم سونوگرافي دادم كه جواب اين بود

مقداري مايع و كانونهاي اكوژن و مانند درونك كاويتي آندومتري ديده ميشود كه ممكن است مربوط به بقاياي حاملگي باشد.
    مقايسه با علائم باليني و ازمايشگاهي بيمار نيز ضروري است سونوگرافي كنترل 1 هفته بعد جهت بررسي بيشتر پيشنهاد ميشود
    از بعد از سقط تا الان 8 روزه خون ريزي دارم يخاطره چيه؟

سلام دوست عزیز. دیواره رحم هر ماه بعداز پریودی شروع به بازسازی میکنه ولایه هایی از خون ومواد لازم برای رشد جنین در دیواره تشکیل میشن.اگه حاملگی رخ بده جنین در این لایه ها لانه گزینی میکنه وباز دور اون جنین لایه هایی تشکیل میشه.

حالا اگه سقط صورت بگیره علاوه بر جنین این لایه ها هم باید دفع بشن که به صورت لخته خارج میشن و بعدش هم خونریزی صورت میگیره.
    باتوجه به سونو یی که دادین هنوز مقداری ازین مواد در رحمتون مونده. خونریزی بعد از سقط در افراد مختلف فرق داره. من خودم یه سقط داشتم که تادو هفته بعدش  خونریزیم بند اومد.
    حتما یه هفته بعد دوباره سونو بدین که مشخص بشه بقایای حاملیگیتون کاملا دفع شده. به پزشک زنان مراجعه کنید

15. با سلام خانومم من هرماه نوزدهم پریود میشه ابان ماه هفدهم پریود شد در روزهشتم پریودیش(روزاول پاکیش) نزدیکی داشتیم یه کوچولو منی روی واژنش ریخت و64 ساعت بعد 2 عدد لونژیل مصرف کرد الان 6 روز از مصرف قرص گذشته ولی هنوز پریود نشده به نظر شما حامله است با توجه اینکه توی عقد هستیم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 70 از 111
رفتن به صفحه :    ... 70 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید