شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 69 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. green_2 نوشته است: سلام!
    چرا بعد از جلوگیری اورژانسی همراه با ادرار خون خارج میشه؟؟؟؟
    با اینکه 8 روز از تموم شدن پریودی میگذره؟؟؟
    دوست من 3 روز از تموم شدن پریودش رابطه داشته!
    جلوگیری اورژانسی رو نمیدونسته!
    همون شب رابطه 1 قرص اچ دی میخوره!
    24 ساعت بعدشم 1 دونه دیگه!
    فردای روزی که برای دوین بار قرص میخوره میفهمه اشتباه خرده!! 2تا میخوره 12 ساعت یا 11 ساعت بعدش هم 2تا قرص میخوره!
    اما فرداش دچاره کلیه درد و خونریزی همراه با ادرارش میاد!! و تکرر ادرار داره!
    علتش چیه؟؟؟
    درد و سوزش هنگام ادرار هم داره!!!( تاکید میکنم از ظهر تا الان همراه با ادرارش خومیاد!!‌)

اگر بعد از مصرف قرص HD کلیه درد و خونریزی به این روشی که گفتید وجود داشت پس حالات فوق میتونه به دلیل عوارض جانبی این قرص باشه. به هرحال قرص HD نسبت به سایر قرص های ضدبارداری دارای عوارض هورمونی بیشتری بوده و مقدار عوارض آن در هر فرد متفاوت است و اینکه دوست شما مقدار بیشتری از این قرص را در شب اول رابطه و فردای اون روز مصرف کردند و این در افزایش عوارض جانبی قرص HD تأثیر دارد.
    اگر قبل از مصرف این قرص، تکرر ادرار و درد و سوزش هنگام ادرار داشتند این میتونه به دلیل عفونت های ادراری باشه که حتی باعث شده خونریزی همراه با ادرار دفع بشه. اگر این مورد برطرف نشد می توانند به یک اورولوژی (متخصص کلیه و مجاری ادراری) یا به پزشک زنان مراجعه کنند تا در صورت لزوم با تجویز آنتی بیوتیک نسبت به درمان عفونت اقدام کنند.
    ولی اگر در دوره قاعدگی بعدی خواستند از قرص های ضدبارداری در روش اورژانسی استفاده کنند می توانید قرص های ال دی یا لونژیل را به جای قرص HD به ایشون پیشنهاد کنید.

2. Sahel_69 نوشته است: سلام....
    با توجه به تاپیک :
    http://www.roham.ws/web/ftopic-11628-days0-orderasc-210.html
    ه سوالی برام پیش اومد...
    اگه روش اورژانسی رو به طور درست استفاده کنیم ، باید بعد از چند روز پریود بشیم ؟
    اگه نصفه چی ؟
    آخه مثل اینکه بعضی از قرص ها بعد استفاده پریود رخ میده...اشتباه میکنم؟

پریود شدن بعد از استفاده از روش اورژانسی در هر فرد متفاوت است یعنی گاهی ممکن است زودتر از حد معمول پریود شوید و حتی ممکن است با چند روز تأخیر پریود شوید. چون بعضی از قرص های ضد بارداری مثل HD دارای عوارض هورمونی بیشتری نسبت به سایر قرص های ضدبارداری بوده و احتمال اینکه پریودی را به تعویق اندازد وجود دارد و این مدت ممکن است بین 3 تا 7 روز متغیر باشد که معمولاً گفته شده اگر پریودی بیش از یک هفته تأخیر داشت به پزشک مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. منظور من 4 تا قرص ال دی بوده.... پس 4 تا ( روش اورژانسی ناقص ) تاثیری روی پریود نداره...
    درسته ؟
    ممنون...

4. Sahel_69 نوشته است: منظور من 4 تا قرص ال دی بوده.... پس 4 تا ( روش اورژانسی ناقص ) تاثیری روی پریود نداره...
    درسته ؟
    ممنون...

به دلیل استفاده از دوز بالای قرص هورمونی چه به صورت صحیح چه ناقص نظم پریود به هم میریزه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. دوستان آزمایش beta همون آزمایش خون معمولی هست یا باید آزمایش خاصی به عمل آید؟‌وچند روز بعد از اتمام رابطه باید انجام شود ضمنا baby check جوابش چند روز بعد از رابطه استفاده شود و آيا جوابش تا چه حدی قابل اطمینان است

6. miladamiri نوشته است: دوستان آزمایش beta همون آزمایش خون معمولی هست یا باید آزمایش خاصی به عمل آید؟‌وچند روز بعد از اتمام رابطه باید انجام شود ضمنا baby check جوابش چند روز بعد از رابطه استفاده شود و آيا جوابش تا چه حدی قابل اطمینان است

آزمایش خون Beta hcg آزمایشی است که در هر ساعتی که به آزمایشگاه مراجعه نمودید می توانید خون دهید و نیاز به ناشتا بودن ندارد.
    دقت آزمایش بتا نسبت به بیبی چک خیلی بیشتر است و قابل اطمینان است. ولی تست های بیبی چک ممکن است نتایج کاذب داشته باشند.
    آزمایش خون را 2 روز بعد از رابطه یا نهایت 7 روز بعد از آخرین نزدیکی می توانید انجام دهید ولی بیبی چک بین 10 تا 12 روز بعد از آخرین رابطه می توانید تست کنید. ولی همانطور که گفته شد آزمایش خون نسبت به بیبی چک دارای اطمینان خیلی بیشتری است.

7. متشکرم چون دوست من آزمایش دیابت و تیرویید و آزمایش خون معمولی داده است که تو این آزمایش ها بارداری مشخص نمی شود

8. دوستان یک سوالی ذهن من رو مشغول کرده در سایت خوب شما عنوان شده که اسپرم در هوای آزاد میتونه از نیم ساعت تا 4 ساعت در هوای آزاد زنده بمونه ولی 5 دقیقه اگر اسپرم روی دست بمونه خشک میشه بر اساس تجربه این حرف رو زدم پس چطوری میشه اگر مثلا بعد از 10 یا 20 دقیقه دست وارد واژن بشه بارداری رخ بده؟؟

9. سلام . من 4 روز بعد از خوردن قرص های لونژیل به روش اورژانسی ، خونریزی دارم. الان روز 12 م از سیکلمه. می خواستم بدونم ، این پریوده ؟ و به خاطر مصرف قرص هاست که اینقدر زودتر شده ؟ باز هم ممنون از راهنمایی های خوبتون .

10. maryamjuju نوشته است: سلام . من 4 روز بعد از خوردن قرص های لونژیل به روش اورژانسی ، خونریزی دارم. الان روز 12 م از سیکلمه. می خواستم بدونم ، این پریوده ؟ و به خاطر مصرف قرص هاست که اینقدر زودتر شده ؟ باز هم ممنون از راهنمایی های خوبتون .

قرصهای پیشگیری از بارداری از هر نوعش باعث برهم خوردن بالانس هورمونی میشه و امکان بالا پایین شدن پریود هستش

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. maryamjuju نوشته است: سلام . من 4 روز بعد از خوردن قرص های لونژیل به روش اورژانسی ، خونریزی دارم. الان روز 12 م از سیکلمه. می خواستم بدونم ، این پریوده ؟ و به خاطر مصرف قرص هاست که اینقدر زودتر شده ؟ باز هم ممنون از راهنمایی های خوبتون .

به هرحال یکی از عوارض قرص های ضدبارداری این است که زمان پریود را دچار نوسان می کند. گاهی اوقات پریود زودتر از حد معمول و گاهی دیرتر انجام می شود و مقدار و نوع خونریزی در هر فرد متفاوت است. اگر در دوره های گذشته سابقه نامنظمی پریودی نداشته بودید و همیشه خونریزی در یک زمان معین داشتید و اینبار شاهد تغییرات بودید بنابراین مصرف قرص لونژیل باعث شده دچار نوسان هورمونی شوید و با کاهش عوارض این قرص، اختلال پریودی هم برطرف خواهد شدو اگر در دوره قاعدگی بعدی از این قرص استفاده نکنید انتظار می رود سیکل پریودی مثل سابق منظم شود.

12. miladamiri نوشته است: دوستان یک سوالی ذهن من رو مشغول کرده در سایت خوب شما عنوان شده که اسپرم در هوای آزاد میتونه از نیم ساعت تا 4 ساعت در هوای آزاد زنده بمونه ولی 5 دقیقه اگر اسپرم روی دست بمونه خشک میشه بر اساس تجربه این حرف رو زدم پس چطوری میشه اگر مثلا بعد از 10 یا 20 دقیقه دست وارد واژن بشه بارداری رخ بده؟؟

اگر این اتفاق صورت گرفته باشه یعنی اگر بعد از 10 تا 20 دقیقه دستی که آغشته به اسپرم بوده و وارد واژن شده و بارداری انجام شده به این دلیل بوده که اولاً اسپرم در زمان 20 دقیقه ای که گفتید زنده بوده ثانیاً در دوران تخمک گذاری بوده که میتونه مطرح کننده احتمال بارداری باشه.

13. miladamiri نوشته است: متشکرم چون دوست من آزمایش دیابت و تیرویید و آزمایش خون معمولی داده است که تو این آزمایش ها بارداری مشخص نمی شود

در آزمایش دیابت و تیروئید، احتمال بارداری مشخص نمی شود چون آزمایش بارداری آزمایش خون متفاوتی بوده که هر 3 این آزمایش به شرح زیر است:
    مثلاً محدوده نرمال قند خون FBS بین 60 تا 110 - آزمایش تیروئید مقدار TSH بین 0.4 تا 5 و آزمایش بارداری HCG اگر بیشتر از 25 باشه میتونه مطرح کننده احتمال باردای باشه که معمولاً در این مواقع 3 روز بعد از آخرین آزمایش، آنرا مجدد تکرار می کنند که با قاطعیت بیشتری نظر داد.
    FBS قند خون
    T4 - T3 - TSH آزمایش تیروئید
    Beta hCG آزمایش بارداری

14. من باز سوال دارم من که 50 روز پیش نزدیکی داشتم البته از پشت و روز بعد نزدیکی پریود که شدم فقط 3 روز بود
    واسه چی 3 روز شد؟
    و این ماه هم 15 روز عقب افتاده این علتش چیه؟
    و البته من همیشه نا منظم می شدم ولی نه تا این حد
    چرا این ماه این طوری شد ؟
    خواهشا راهنماییم کنید
    آیا احتمال بارداری وجود داره یا نه؟

15. sinderelajoon نوشته است: من باز سوال دارم من که 50 روز پیش نزدیکی داشتم البته از پشت و روز بعد نزدیکی پریود که شدم فقط 3 روز بود
    واسه چی 3 روز شد؟
    و این ماه هم 15 روز عقب افتاده این علتش چیه؟
    و البته من همیشه نا منظم می شدم ولی نه تا این حد
    چرا این ماه این طوری شد ؟
    خواهشا راهنماییم کنید
    آیا احتمال بارداری وجود داره یا نه؟

علت تأخیر در دوره پریودی به همان نامنظمی سیکل قاعدگی مربوط می شود و اینکه اینبار فقط 3 روز خونریزی داشتید و این ماه 15 روزه که عقب افتاده باید علت آنرا با مراجعه به پزشک زنان بررسی کنید. احتمال کم کاری تیروئید - افزایش پرولاکتین - استرس و اظطراب - مشکلات روحی - ناراحتی های عصبی، آشفتگی و ... باعث نامنظمی پریودی خواهند شد. بنابراین با توجه به نوع رابطه شما احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 69 از 111
رفتن به صفحه :    ... 69 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید