شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 67 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. universe_s نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    universe_s نوشته است:
    من 24 آبان رابطه سطحی با نامزدم داشتم(در حد تماس آلت). نگران بودم که پیشاب نامزدم وارد واژن شده باشه هرچند که اصلا" دخول نداشتیم. پس با این حساب نگران بارداری نباشم دیگه؟

در رابطه سطحی که دخول انجام نگرفته باشه احتمال بارداری وجود ندارد. نگران پیشاب هم نباشید چون پیشاب به تنهایی حاوی اسپرم نیست.
    ولی نکته ای که وجود دارد اینست که در کسانی که تجربه جنسی کمی دارند، در هنگام رابطه جنسی منی با فاصله کمی از مایع اولیه ممکن است خارج شود و فرد این مایع را به حساب مایع قبل از انزال بگذارد که برای احتیاط بیشتر به اینگونه افراد توصیه می شود در روابط خود از کاندوم استفاده کنند.

بارها خود آقای دکتر عنوان کردند و حتی در قوانین همین همین تاپیک آمده که پیشاب حاوی اسپرم بوده و حتی بودند کسانی که با پیشاب بارداراری یا بارداری خارج از رحم براشون پیش اومده البته درصد کمی چنین اتفاقی براشون میوفته ولی خب احتمالش صفر صفر نیست کاربرا در پاسخگویی دقت کنند خواهشا

ممنونم از آقای همشهری.
    آقای کلونی حالا نظر شما درمورد سوال من چیه؟ ممنون میشم شما هم نظرتونو بگید.

همانطور که کاربر گرامی Hamshahri عنوان کردند در مورد شما بارداری منتفیه
    درصدی که من عنوان کردم در مورد پیشاب بسیار ناچیزه ولی خب پیش آب حاوی اسپرم هستش
    شما نگران نباشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. miladamiri نوشته است: ممنونم و سوال دیگر اسپرم فقط باید از طریق دخول آلت به واژن انجام شود که بارداری رخ دهد یا به این صورت که در پست قبل گفتم با فرق اینکه برای دوست دختر من دست فقط روی واژنش بود که اسپرم هم به نوعی در آن 20 دقیقه خشک شده بود به طور مثال دست آلوده به اسپرم به حالت (تر)‌اگر وارد واژن شود می تونه بارداری رخ بدهد یا خیر؟

برای n مین بار بارداری منتفیه
    یه توصیه شما که اینقدر اطلاعاتتون در مورد بارداری کمه یا اطلاعاتتون رو بیشتر کنید و یا با احتیاط بیشتر عمل کنید

3. سلام
    ببخشید اگر 3-4 روز از پریود بگذره و از روش اورژانسی هم استفاده شده یاشه
    بعد همش حس پریود بیاد اما هی قطع بشه (انگار یک چیزی جلوش رو میگیره)
    ایا جای نگرانی هست؟
    یا عوارض قرصاست؟ 8 روز از مصرف قرص ها میگذره

4. komaak نوشته است: سلام
    ببخشید اگر 3-4 روز از پریود بگذره و از روش اورژانسی هم استفاده شده یاشه
    بعد همش حس پریود بیاد اما هی قطع بشه (انگار یک چیزی جلوش رو میگیره)
    ایا جای نگرانی هست؟
    یا عوارض قرصاست؟ 8 روز از مصرف قرص ها میگذره

حالات شبیه پریودی، بخاطر عوارض جانبی قرص هایی بوده که در روش اورژانسی مصرف کردند. بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

5. با سلام
    من 27 مهر پریود شدم و روزای 11و12و13و14 آبان نزدیکی داشتم دوره پریودیم 28 روزست  تا 5 روز خونریزی دارم دیگه این ماه پریود نشدم و جواب آزمایش خونم مثبت بود میخواستم بدونم با توجه به اینکه امروز 1 آذره چند وقتمه و چرا زیر دلم گه گاه درد و تیر میکشه
    و جناب آقای دکتر میشه لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم نام کاربریمو تغییر بدم ممنون

6. Hamshahri نوشته است:
    yasyyy نوشته است: سلام خسته نباشيد

من يه مشكلي برام پيش اومده
    من هفتم مرداد پريود شدم و بيست و يك مرداد يك رابطه ي محافظت نشده داشتم البته باكره هستم و فقط احتمال ميدم تماس بر قرار شده
    من دوازده ساعت بعد از ترسم چهار عدد سيپروترون خوردم و دوازده ساعت بعدش چهار تا ديگه كه انگار سيپروترون اثري نداشته تازه فهميدم

هشتم شهرويور پريود شدم ولي هنوز هم خيلي ميترسيدم چون علائم خوبي نداشتم و لكه بيني هم داشتم نزديكياي مهر هزاران بار با بيبي چك چك كردم ولي منفي شده بود
    دهم مهر پريود شدم ولي باز هم به خون ريزي شك داشتم چون به شدت هميشه نبود و خون خيلي رقيق تر بود فرداش آزمايش خون دادم بتا و نتيجه 0.2 شد
    آبان هم هفتم هشتم پريود شدم ولي باز هم خون رقيق بود و سه روز هم بيشتر طول نكشيد ولي نسبتا زياد بود

الان چند وقته احساس ميكنم شكمم بزرگ و سفت شده سينه هام سفت شده دو كيلو چاق شدم و تكرر ادرار دارم ميترسم..نميدونم واقعا وسواس ذهنيه يا واقعا چيزيه
    چون جديدا آزمايش دادم و پرولاكتيم خونم 72 بود
    ميترسم حتي برم سونوگرافي بدم
    ميتونيد من و مطمئن كنيد كه بارداري منتفيه؟
    پريود هام مثل هميشه نبوده نه دردش به شدت قبل بوده نه غلظت و مقدارش آزمايش بتا رو بد موقع ندادم؟

علت 2 کیلو افزایش وزن میتونه بخاطر کم کاری هورمون تیروئید (Hypothyroidism) باشه که باعث شده مقدار پرولاکتین 72ml شود. اگر مقدار TSH بیشتر از 5 باشد به این مفهومه که تیروئید شما کم کار است و باعث شده میزان پرولاکتین افزایش پیدا کند. اگر این مورد صحیح باشد میتوانید به متخصص غدد برای درمان تیروئید و کاهش پرولاکتین مراجعه نمائید.

با تشكر از توجهتون
    مقدار TSH  خون 2.4 بود تو آزمايش چند وقت پيشم
    ممكنه علائم قبل از پريود از ده روز پيشش شروع بشه؟
    مثل درد سينه و كمر
    پرولاكتين به غير از زمان بارداري و شير دهي زمان هاي ديگه هم ممكنه بره بالا؟
    مثل استرس و تحريك جنسي؟

7. yasyyy نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:

من هفتم مرداد پريود شدم و بيست و يك مرداد يك رابطه ي محافظت نشده داشتم البته باكره هستم و فقط احتمال ميدم تماس بر قرار شده
    من دوازده ساعت بعد از ترسم چهار عدد سيپروترون خوردم و دوازده ساعت بعدش چهار تا ديگه كه انگار سيپروترون اثري نداشته تازه فهميدم

هشتم شهرويور پريود شدم ولي هنوز هم خيلي ميترسيدم چون علائم خوبي نداشتم و لكه بيني هم داشتم نزديكياي مهر هزاران بار با بيبي چك چك كردم ولي منفي شده بود
    دهم مهر پريود شدم ولي باز هم به خون ريزي شك داشتم چون به شدت هميشه نبود و خون خيلي رقيق تر بود فرداش آزمايش خون دادم بتا و نتيجه 0.2 شد
    آبان هم هفتم هشتم پريود شدم ولي باز هم خون رقيق بود و سه روز هم بيشتر طول نكشيد ولي نسبتا زياد بود

الان چند وقته احساس ميكنم شكمم بزرگ و سفت شده سينه هام سفت شده دو كيلو چاق شدم و تكرر ادرار دارم ميترسم..نميدونم واقعا وسواس ذهنيه يا واقعا چيزيه
    پريود هام مثل هميشه نبوده نه دردش به شدت قبل بوده نه غلظت و مقدارش آزمايش بتا رو بد موقع ندادم؟

علت 2 کیلو افزایش وزن میتونه بخاطر کم کاری هورمون تیروئید (Hypothyroidism) باشه که باعث شده مقدار پرولاکتین 72ml شود. اگر مقدار TSH بیشتر از 5 باشد به این مفهومه که تیروئید شما کم کار است و باعث شده میزان پرولاکتین افزایش پیدا کند. اگر این مورد صحیح باشد میتوانید به متخصص غدد برای درمان تیروئید و کاهش پرولاکتین مراجعه نمائید.

با تشكر از توجهتون
    مثل درد سينه و كمر
    مثل استرس و تحريك جنسي؟

کم کاری تیروئید یکی از علل افزایش پرولاکتین است. استرس و اضطراب و مصرف برخی داروهای اعصاب و یا مصرف قرص استروژن نیز گاهی سبب افزایش پرولاکتین می‌شود.
    پس باتوجه به اینکه مقدار TSH نرمال است، بنابراین انتظار میرود با کاهش استرس و پرهیز از هرگونه وسواس فکری، میزان پرولاکتین کاهش یابد.
    علائم قبل از پریود مثل درد سينه و كمر، در هر فرد متفاوت است و میزان اضطراب هم در روند پریودی تأثیر دارد یعنی با تغییر شرایط هورمونی مقدار و زمان پریودی را تحت تأثیر قرار میدهد.

8. سلام من یه سوال دارم اونم اینه که من یک ماه پیش با دوست پسرم نزدیکی از عقب داشتم و آب منی رو رو شکمم خالی کرد و با آلت من برخوردی نداشت
    و من یک  روز بعد پریود شدم و الان 10 روز پریودم عقب اوفتاده علت چیست ؟
    آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    عقب اوفتادن عادت ماهانه از چیست؟؟؟

9. سلام
    من 3 ماهه ازدواج کردم
    از اینکه ناخواسته بارداربشم خیلی میترسم و الان هم از راه طبیعی جلوگیری میکنم
    می خواستم ببینم این که میگن رحم خشک مشه درسته؟
    و اگراز قرص های ضد بارداری استفاده کنم دیگه اشکال نداره اگه منی همسرم به داخل بریزه؟ یا باز هم نباید ریخته بشه؟

10. sinderelajoon نوشته است: سلام من یه سوال دارم اونم اینه که من یک ماه پیش با دوست پسرم نزدیکی از عقب داشتم و آب منی رو رو شکمم خالی کرد و با آلت من برخوردی نداشت
    و من یک  روز بعد پریود شدم و الان 10 روز پریودم عقب اوفتاده علت چیست ؟
    آیا احتمال بارداری وجود داره؟
    عقب اوفتادن عادت ماهانه از چیست؟؟؟

رابطه شما در حدی نبوده که احتمال بارداری مطرح باشه و روز بعد هم پریود شدین پس باید مطمئن باشید که احتمال بارداری منتفی است.
    عقب افتادن عادت ماهانه به دلایل مختلفی بستگی دارد مانند: استرس زیاد، مصرف قرص های ضدبارداری در روش اورژانسی و اختلالات هورمونی.
    برای پریود شدن می توانید به پزشک مراجعه کنید. در این مواقع با تزریق آمپول پروژسترون برای این منظور استفاده می کنند.

11. nastaranomidi نوشته است: با سلام
    من 27 مهر پریود شدم و روزای 11و12و13و14 آبان نزدیکی داشتم دوره پریودیم 28 روزست  تا 5 روز خونریزی دارم دیگه این ماه پریود نشدم و جواب آزمایش خونم مثبت بود میخواستم بدونم با توجه به اینکه امروز 1 آذره چند وقتمه و چرا زیر دلم گه گاه درد و تیر میکشه
    و جناب آقای دکتر میشه لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم نام کاربریمو تغییر بدم ممنون

برای تعیین سن حاملگی با توجه به اولین روز آخرین قاعدگی، حوالی 14 روز پس از این تاریخ لقاح صورت می گیرد یا اگر روز سیزدهم آبان لقاح صورت گرفته باشد پس تا الان جنین شما حدود 18 روزه می باشد.
    درد و تیر کشیدن زیر دل و بقیه حالاتی که ممکن است تجربه کنید می تواند از علائم بارداری باشد. درضمن نام کاربری قابل تغییر نیست.

12. Hamshahri نوشته است:
    yasyyy نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:

با تشكر از توجهتون
    مثل درد سينه و كمر
    مثل استرس و تحريك جنسي؟

کم کاری تیروئید یکی از علل افزایش پرولاکتین است. استرس و اضطراب و مصرف برخی داروهای اعصاب و یا مصرف قرص استروژن نیز گاهی سبب افزایش پرولاکتین می‌شود.
    پس باتوجه به اینکه مقدار TSH نرمال است، بنابراین انتظار میرود با کاهش استرس و پرهیز از هرگونه وسواس فکری، میزان پرولاکتین کاهش یابد.
    علائم قبل از پریود مثل درد سينه و كمر، در هر فرد متفاوت است و میزان اضطراب هم در روند پریودی تأثیر دارد یعنی با تغییر شرایط هورمونی مقدار و زمان پریودی را تحت تأثیر قرار میدهد.

من همين الان رفتم سونوگرافي و تقريبا نرمال بود به جز دو تا كيست جزئي ..خيالم از بابت عدم بارداري راحت شد فكر ميكنم طبق گفته ي شما بايد با كاهش اين استرس شديد سه ماهه مقدار پرولاكتين بياد پايين

ممنون از پاسخگويي و توجهتون

13. zohrekarimi نوشته است: سلام
    من 3 ماهه ازدواج کردم
    از اینکه ناخواسته بارداربشم خیلی میترسم و الان هم از راه طبیعی جلوگیری میکنم
    می خواستم ببینم این که میگن رحم خشک مشه درسته؟
    و اگراز قرص های ضد بارداری استفاده کنم دیگه اشکال نداره اگه منی همسرم به داخل بریزه؟ یا باز هم نباید ریخته بشه؟

اگر از قرص های ضدبارداری بطور صحیح مصرف کنید مشکلی در خصوص بارداری ناخواسته نخواهید داشت. فقط تا یک ماه در روابط خود باید از روابط محافظت شده مثل کاندوم استفاده کنید. مثلاً از قرص مارولون می توانید استفاده کنید بطوری که خوردن روزانه يك قرص تا 21 روز و نخوردن قرص تا 7 روز و مجدد بسته بعدی را شروع کنید.
    اين قرص سبب جلوگيری از تخمك گذاری و باعث تغييرات در موكوس سرويكس می شود. بدين ترتيب از نفوذ اسپرم به سرويكس و رسيدن به تخمك جهت لقاح يافتن، ايجاد اشكال می كند.
    این قرص جزو قرص‌های پیشگیری از بارداری ترکیبی مشابه قرص LD می‌باشد با این تفاوت که پروژسترون به کار رفته در آن متفاوت بوده (نسل سوم پروژسترون‌ها یا دزوژسترول) می‌باشد به همین دلیل عوارضی آن کاهش یافته است.

14. با سلام و احترام به سوالات و نظرات همه دوستان
    میگم چرا این دوستان عزیز (البته اونایی که رابطه با غیر از همسرانشون دارند) چطور نگران حامگی هستند و از احتمال حامگی می پرسند اما از احتمال بیماریهای مقاربتی ترسی ندارند؟

15. سلام من 23 سالمه 12  روز پیش یه رابطه پیشگیری نشده داشتم که بعد از ارضا از روش اورژانسی استفاده کردم بعدشم 3 تا قرص ال دی رو داخل واژنم کردم ، 5 روز و 7 روز بعدش بیبی چک استفاده کردم که منفی بود9 روز بعدم آزمایش دادم که بازم منفی بود ولی دکتر گفت چند روز بعدم باید آزمایش بدم؟ چند درصد احتمال حاملگیم وجود داره؟(در ضمن بعد از استفاده از روش اورژانسی دوباره یه دوخول دیگه داشتیم منی نامزدم نیومد ولی خوب پیشابش بود. لطفا راهنماییم کنید

با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 67 از 111
رفتن به صفحه :    ... 67 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید