شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 64 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. sina69m نوشته است: سلام
    من یک سوال داشتم. همسرم پس از یک رابطه مجبور به استفاده از قرص اورژانسی hd شد و فردای اون روز هم یک آمپول پنی سیلین زد. برای اطمینان یک بار دیگر هم این قرص ها رو روز بعد مصرف کرد تا دوز اون بالا بره. آیا احتمال بارداری هست؟ اگر نیست چند روز پس از مصرف قرص می تونیم منتظر خونریزی باشیم؟ رابطه روز 12 13 ماه بوده. با تشکر

اگر روابط شما مشکوک به بارداری و در روزهای پرخطر که احتمال بارداری وجود دارد، همسر شما می باید از قرص HD در روش اورژانسی را به طور صحیح مصرف کنند یعنی هر 12 ساعت 2 قرص مصرف کنند و 12 ساعت بعد از نوبت اول، 2 قرص دیگر و از زیاه روی در مورد این قرص اجتناب کنند که به علت عوارض هورمونی زیادی که دارد معمولاً زمان اصلی پریود را با تأخیر همراه می کند. و اگر روز قبل روش اورژانسی را صحیح مصرف کرده باشند دیگر لزومی ندارد فردای اون روز خودسرانه این روش را مجدد تکرار کنند که به قول خودشون دوز آن بالا بره.
    اگر استفاده از قرص HD در فاصله کمتر از 3 روز از آخرین رابطه استفاده شده باشه در اینصورت احتمال بارداری وجود ندارد و به علت نوسان هورمونی به احتمال زیاد موعد اصلی پریود ایشون با اختلال مواجه خواهد شد و زمان خونریزی با توجه به واکنش و میزان استرس هر فرد از 3 تا 7 روز متفاوت است.

2. سلام
    من روز چهارشنبه با دوستم با کاندوم نزدیکی داشتم ولی بعد از انزال باز هم به رابطم ادامه دادم که بعد متوجه بیرون ریختن منی به اطراف واژن از کاندوم شدم که در عرض نیم ساعت 2 عدد قرص لوونورژسترول تهیه که که یکی از قرص را مصرف کرد و مجددا فردا قبل از اتمام 12 ساعت برای قرص دوم  نزدیکی برقرار کردیم ولی در زمان معین قرص دوم هم مصرف کرد میخواستم بدونم  اگه قرص اول رو بعد از 1 ساعت بالا آورده باشه جای نگرانی هست یا خیر ؟
    اگر پیشنهاد بهتری دارید لطفا بگید
    ممنون

3. hamid26 نوشته است: سلام
    من روز چهارشنبه با دوستم با کاندوم نزدیکی داشتم ولی بعد از انزال باز هم به رابطم ادامه دادم که بعد متوجه بیرون ریختن منی به اطراف واژن از کاندوم شدم که در عرض نیم ساعت 2 عدد قرص لوونورژسترول تهیه که که یکی از قرص را مصرف کرد و مجددا فردا قبل از اتمام 12 ساعت برای قرص دوم  نزدیکی برقرار کردیم ولی در زمان معین قرص دوم هم مصرف کرد میخواستم بدونم  اگه قرص اول رو بعد از 1 ساعت بالا آورده باشه جای نگرانی هست یا خیر ؟
    اگر پیشنهاد بهتری دارید لطفا بگید
    ممنون

اگر کمتر از 2 ساعت پس از مصرف قرص لونژیل (در نوبت اول یا دوم) استفراغ کردند باید در اولین فرصت یک قرص دیگر مصرف کنند.
    چون با استفراغ کردن اثر پذیری قرص کمتر می شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. komaak نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    komaak نوشته است:
    elinaze نوشته است:
    komaak نوشته است:
    komaak نوشته است: با نوجه به توضیحات زیر (در پست قبل دادم):

سلام
    ببخشید که رک می گم :
    اگر در رابطه ای زن به پشت بخوابه . مرد التش رو بالای باسن زن بزاره ، و با مالش الت به قسمت بالای باسن ارضا بشه و اب منی رو روی کمر زن تخلیه شه و بعد با دستمال کامل پاک شه ایا ممکنه وقتی مرد بلند میشه قطره ای سر الت مونده باشه و هنگام بلند شدن بیفته روی واژن ژن؟ یامثلا قطره ای روی الت مرد مونده باشه و این قطره به پتو برخورد کنه و بعد زن که زیر همون پتو خوابیده ، به واژنش برخورد کنه؟
    در چنین رابطه ای ایا احتمال بارداری هست؟
    اگر اره اگر قبل از یک ماه (بعد از 72 ساعت) متوجه بشه بارداره  راهی برای ختم بارداری وجود داره؟

4-5 بار در این رابطه تکرار شده و در رابطه اخر

از قرص ld برای روش اورژانسی استفاده شده (در مرحله دوم استفاده از قرص از 5 عدد قرص به حای 4 عدد استفاده شده)
    حالا همیشه 3-2 روز قبل علائم پریود نی گرفت و روز بعدش زیاد میشد
    اما حالا روز قبل پریود علائم پریود داره اما علائم زیاد نشده هنوز
    احتمال بارداری هست؟

ممنون از جوابتون
    هیچ کدام از عوارض این قرص مثل سردرد یا حالت بدی (کاملا سالم مثل این که مصرف نکردن بودن ) و قبلا هم که HD مصرف کردن عوارضی نداشتن و پریود سر موقع انجام شد
    حالا با این تفاسیر باز هم میتونه عقب افتادن پریود در اثر قرص باشه؟
    در خیلی از پست ها خوندم که نوشته بودن اگر مثل با دستی که یکم منی روش هست به واژن بزنید مممکنه احتمال لارداری باشه
    مگه نباید منی به اخر واژن و دهانه رحم برسه؟
    امکان داره خود اسپرم بلغزه و بره؟
    کلا در رابطه من که توضیح دادم ، با وجود عقب افتادن پریود ابا احتمالی هست که باردار باشند؟ (هیچ کدوم از علائم بارداری رو ندارند فقط کمی کمر درد که گفتند برای پریود هست اما 2 روزه از کمر درد میگذره اما خبری از پریود نیست و علائم زیاد نشده)
    لطفا یکی جواب بده خیلی نگرانم
    شایدم بعد از رابطه قطره ای روی التم بوده و دستم خورده باشه بهش و بعد چند دقیقه زده باشم به الت تناسلیشون(دارم همه احتمالات رو هم بررسی می کنم)
    الان فقط یکم کمر درد دارن در صورتی که همیشه روز قبل پریود کلی علائم داشتن
    احتمال حاملگی هست؟

این همه نگرانی حالت وسواسی داره. احتمال بارداری وجود نداره دوست عزیز.

حرف شما صحیح
    اما این من رو نگران کرده که امروز باید پریود می شدند اما نشدن (استرس هم ندارن چون فکر می کنن دختر باکره حامله نمیشه)

با توجه به اینکه قبلاً از قـرص LD در روش اورژانسـی استفاده کردند، احتمال تأخیر پریودی به خاطـر عوارض جانبی این قـرص وجود دارد.
    حداکثر اگر تا یک هفته پریود نشدند می توانند به پزشک مراجعه کنند. در این مواقع آمپول پروژسترون به منظور پریود شدن تجویز می شود.

ممنون که جواب دادید
    بعد از خوردن قرص ld هیچکدوم از عوارض رو نداشتن (مثل این بود که هیچی نخوردن) و یک بار دیگه هم که hd خوردن باز علائمی نداشتن و سر موقع پریود شدن
    حالا با این تفاسیر ، ممکنه باز پریود نشدن عوارض قرص باشه؟
    داخل بعضی پست ها خوندم مثلا اگر مرد دستش کمی حاوی منی باشه و بزنه به الت تناسلی زن ممکنه حاملگی پیش بیاد
    مگه نباید منی برسه به اخر واژن و رحم؟ خود اسپرم به سادگی میتونه این همه راه بلغزه و بره و لقاح انجام بگیره؟
    کلا در این رابطه ای که من گفتم احتمال بارداری هست؟

عوارض مصرفی قرص های ضدبارداری در هر شخص متفاوت است. بعضی ها ممکنه دچار سر درد شوند و بعضی دیگر دچار حالت تهوع و استفراغ.
    در فرد دیگر هم ممکنه علائمی بروز نکند فقط احتمال داره تا چند روز زمان اصلی پریود با تأخیر صورت بگیره که این مورد هم به دلیل تغییرات هورمونی ناشی از مصرف قرص LD بوجود اومده که به احتمال 0 % احتمال بارداری وجود دارد.
    در مورد اینکه گفتید: ( اگر مرد دستش کمی حاوی منی باشه و ... ) همانطور که وجود پرده بکارت تضمینی برای جلوگیری از بارداری نیست، برای احتیاط بیشتر مخصوصاً در روزهایی که تخمک گذاری وجود داره نباید اسپرم با واژن تماس داشته باشه چون ممکن اسپرم از طریق مخاط واژن جذب شده و بارداری ناخواسته شکل گیرد. که این مورد خیلی کم اتفاق می افته ولی برای جلوگیری از هر احتمالی باید از همه جوانب احتیاط های لازم انجام گیرد. شما هم نگران احتمال بارداری نباشید.

5. سلام من ماه پیش 20 پریود شدم و 30فقط تماس الت ها داشتیم که فرداش به علت نگرانی امپول زدم و 10و18و21 روز بعد نزدیکی ازمایش خون دادم که جوابش منفی بود . 21 این ماه پریود شدم و هنوز تا 6روز بعد خون ریزی دارم که هیچ وقت اینطوری نبوده.دلیلش چی؟اسم اون امپول هم دپوفوم بود.ممنون میشم  جواب بدید

6. fargoljoon نوشته است: سلام من ماه پیش 20 پریود شدم و 30فقط تماس الت ها داشتیم که فرداش به علت نگرانی امپول زدم و 10و18و21 روز بعد نزدیکی ازمایش خون دادم که جوابش منفی بود . 21 این ماه پریود شدم و هنوز تا 6روز بعد خون ریزی دارم که هیچ وقت اینطوری نبوده.دلیلش چی؟اسم اون امپول هم دپوفوم بود.ممنون میشم  جواب بدید

علت افزایش زمان خونریزی و بی سابقه بودن آن به خاطر آمپولی بوده که تزریق کردید چون عارضه اصلی این آمپول، ایجاد اختلال در نظم قاعدگی است.
    به هرحال با توجه نوع و زمان رابطه شما اصلاً احتمال بارداری مطرح نبوده که نیاز به استفاده از آمپول داشته باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. من روز 16 نزديكي داشتم كه دخول انجام نشد اما آلت با بدنم تماس داشت و مني روي بدنم ريخته شد.. بعد از ريختن مني سريع پاك كردم و شستم و حدود 1 ساعت بعد از روش اورژانسي استفاده كردم .... من 2 ماه پيش هم از روش اورژانسي استفاده كرده بودم كه وضعيت پريودم بهم ريخته بود... با اين شرايط احتمال بارداري هست؟

8. sami22 نوشته است: من روز 16 نزديكي داشتم كه دخول انجام نشد اما آلت با بدنم تماس داشت و مني روي بدنم ريخته شد.. بعد از ريختن مني سريع پاك كردم و شستم و حدود 1 ساعت بعد از روش اورژانسي استفاده كردم .... من 2 ماه پيش هم از روش اورژانسي استفاده كرده بودم كه وضعيت پريودم بهم ريخته بود... با اين شرايط احتمال بارداري هست؟

شما اصلا نیازی به مصرف قرص نداشتید چون بارداری منتفی بود با مصرف قرص بازم بالانس هورمونیتون بهم میریزه و تاخیر خواهید داشت بارداری منتفیه

9. سلام
    من و همسرم درست بعد از اتمام پریود نزدیکی داشتیم که در این نزدیکی منی بطور ناخواسته درون واژن ریخته شد، همان شب قرص لوونورژسترول تهیه کردیم و همسرم استفاده کرد و 12 ساعت بعد قرص بعدی را خورد ولی الان لکه بینی دارد آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

10. pazh نوشته است: سلام
    من و همسرم درست بعد از اتمام پریود نزدیکی داشتیم که در این نزدیکی منی بطور ناخواسته درون واژن ریخته شد، همان شب قرص لوونورژسترول تهیه کردیم و همسرم استفاده کرد و 12 ساعت بعد قرص بعدی را خورد ولی الان لکه بینی دارد آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

با توجه به شرایط همسرتون که در دوران تخمک گذاری نبودند و مصرف قرص بارداری امکان پذیر نیست

11. سلام ...
    توی روز 14 پریود(سیکل ها اکثرا 28 روزه و با 7 روز خونریزی)  نزدیکی بود که تقریبا نصف منی توی واژن ریخته شد... 5 دقیقه بعد 4 تا ال دی مصرف شد. ولی با توجه به بد شدن حالت ( بدون استفراغ ... فقط دل درد و حالت تهوع ) 4 تای بعدی مصرف نشد... احتمال بارداری هست؟ میدونم باید 4 تای دیگه مصرف میشد ولی اگه نشه ایرادی داره؟؟

بعد یه سوال دیگه...

اگر جنینی بدون اینکه فهمیده باشییم تشکیل شده باشه قبلا ... و بعد از یک نزدیکی مشکوک از روش اورژانسی استفاده بشه آیا این قرص ها به جنین آسیب وارد میکنه؟

ممنونم........

12. Sahel_69 نوشته است: سلام ...
    توی روز 14 پریود(سیکل ها اکثرا 28 روزه و با 7 روز خونریزی)  نزدیکی بود که تقریبا نصف منی توی واژن ریخته شد... 5 دقیقه بعد 4 تا ال دی مصرف شد. ولی با توجه به بد شدن حالت ( بدون استفراغ ... فقط دل درد و حالت تهوع ) 4 تای بعدی مصرف نشد... احتمال بارداری هست؟ میدونم باید 4 تای دیگه مصرف میشد ولی اگه نشه ایرادی داره؟؟

بعد یه سوال دیگه...

اگر جنینی بدون اینکه فهمیده باشییم تشکیل شده باشه قبلا ... و بعد از یک نزدیکی مشکوک از روش اورژانسی استفاده بشه آیا این قرص ها به جنین آسیب وارد میکنه؟

ممنونم........

روش اورژانسی اگه بصورت کامل انجام نشه تاثیرش میشه 50-50 و بستگی به شرایط هورمونی داره که باردار نشید ولی امکان بارداری بسیار بالاست
    آسیب جدی به جنین وارد نمیشه اگر مصرف قرص فقط یکبار انجام شه اما مکرر باعث آسیب میشه

13. Sahel_69 نوشته است: سلام ...
    توی روز 14 پریود(سیکل ها اکثرا 28 روزه و با 7 روز خونریزی)  نزدیکی بود که تقریبا نصف منی توی واژن ریخته شد... 5 دقیقه بعد 4 تا ال دی مصرف شد. ولی با توجه به بد شدن حالت ( بدون استفراغ ... فقط دل درد و حالت تهوع ) 4 تای بعدی مصرف نشد... احتمال بارداری هست؟ میدونم باید 4 تای دیگه مصرف میشد ولی اگه نشه ایرادی داره؟

اگر به دلیل حالت تهوع، از مصرف 4 قرص دیگر در نوبت دوم اجتناب کردید، می توانستید يک آمپول ب ۶ بصورت عضلانی به منظور کاهش تهوع تزریق کنید.
    به غیر از قرص ال دی در روش اورژانسی می توانید از قرص های تری فازیک یا لونژیل هم مصرف کنید. طریقه مصرف تری فازیک دقیقاً مثل قرص ال دی است ولی قرص لونژیل فقط 2 قرص در یک روز مصرف می شود. یعنی هر 12 ساعت یک قرص میل نمائید. حالت تهوع بعد از مصرف این قرص ها یا وجود ندارد یا نسبت به قرص ال دی خیلی کمتر است.

14. سلام.تاريخ ٦ ابان پريود شدم.پريود منظم دارم. ٢ ماه قرص هاي جلوگيري قطع كردم. در تاريخ ٢٠ ابان و ٢٢ ابان رابطه داشتم.همون شب رابطه اول به اشتباه قرص سيپرترون كامپاد براي روش جلوگيري خوردم.ولي فرداش روش اورژانسيو درست انجام دادم ايا احتمال بارداري هست؟

15. با سلام
    من دیروز 4 روز از پریودیم گذشته بو رفتم آزمایش خون و این جواب آزمایشم بود لطفا راهنماییم کنید که جوابش چیه و باید چیکار کنم؟
    result:248
    pregnant:>50
    nonpregnant:>25
    equivocal:25-50

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 64 از 111
رفتن به صفحه :    ... 64 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید