شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. kebrahimi نوشته است:
    با عرض سلام  و خسته نباشید .
    خانم 28 ساله که دکتر به من گفته که به بیماری پلی کیستیک مبتلا هستم و پریودهایم هم نامنظم است 3 ساله ازدواج کردم و 7 ماهه که اقدام به بارداری کردم و نتیجه ای حاصل نشد. این ماه از روز 5 پریودی قرص کلومفین و در روز پانزدهم 2 تا امپول کوریومون و روز 17 یک آمپول کریومون زدم و از شب 15 یک قرص کابرلین 5/0 میلی برا ی یک هفته مصرف می کنم .  نزدیکی هم داشتم . روز 18 بیبی چک استفاده کردم 2 تا خط که یکی کم رنگ بود پیدا شد آیا احتمال بارداری هست ؟   

برای استفاده از بیبی چک باید 10 روز از رابطه گذشته باشه که به جوابش اعتماد کنید. ولی باز هم ممکنه نتیجه کاذب داشته باشه.
    در اين تستها خط بالايی بعنوان استاندارد بوده و خط پائيني جواب آزمايش شما است اگر تنها يك خط (خط بالايی) پررنگ شد به معنی منفی بودن آزمايش بوده زيرا فقط خط كنترل روشن شده است و اگر دو خط روی نوار ظاهر شد كه ممكن است يك خط كم رنگتر باشد يا اينكه هردو خط پررنگ باشند می تواند دليل بر مثبت بودن جواب آزمايش باشد. ولی برای نتیجه گیری قطعی در مورد احتمال بارداری می توانید آزمایش خون beta hcg دهید.
    اگر باز هم باردار نبودید باید سعی کنید با مصرف منظم قرص ها، بیماری پلی کیستیک را درمان کنید و همچنین نزدیکی در روزهایی که تخمک گذاری وجود دارد شانس احتمال بارداری را بیشتر می کند. همچنین قرص متفورمین برای درمان تخمدان پلی کیستیک کاربرد دارد.

2. خانمی 29 ساله هستم که سال 81 ازدواج کردم. از بهمن ماه سال ،89 بعد از 9 سال که از ازدواجم گذشته، جلوگیریمون (کاندوم و طبیعی) کنار گذاشتیم و اقدام به بارداری کردم. سابقه‌ی رحمم هم این بوده که پریودهام همیشه جلو میافتاده و فاصله‌ی بین خونریزی هام بین 17 روز تا حداکثر 24 روز بوده! اما همواره با درد بسیار شدید در ناحیه کمر، پا و گاهی شکم همراهه و خونریزی بسیار بسیار زیادی از روز سوم تا 6 ام دارم.( دو روز اول در حد لکه‌های قهوه ای رنگ هست) سونوگرافی هم که همون بهمن 89 انجام دادم هیچ مشکلی تو ناحیه‌ی تخمدان نداشتم و تخمک گذاریم هم هر ماه انجام میشه و من دقیقا روزهای تخمک گذاریم رو با درد خفیف و گاه شدیدی که زیر شکمم دارم حس میکنم.
    در چند ماه اخیر به توصیه پزشکم برای منظم شدن پریودهام و افزایش باروری قرص دیدروژسترون برای دو ماه تجویز کردن و با انجام آزمایشهای هورمونی و کمی بالا بودن پرولاکتینم در دو مرحله آزمایش (اولی 37.4ng/ml و دومی 35.6 ng/ml) قرص داستینکس 4عدد. که مصرف داستینکسهام با دوره دوم دیدروژسترون هم تداخل زمانی داشت. متاسفانه بعد از اتمام این قرصها باز هم پریود زودهنگامی داشتم (بعد از 24 روز، برخلاف بار اول مصرف دیدروژسترون که باعث شد 28 روزه بشه اون دوره‌ی پریودم) که با یه لکه قهوه ای شروع شد و 4 روز هیچ چیزی بیشتر از همون لکه قهوه ای نبود و بعد دو روز خونریزی کاملا رقیق و نسبتا شدید داشتم و این پریود به مدت 23 روز ادامه پیدا کرد که البته روز 19 ام تونستم دکترم رو پیدا کنم و با تزریق دو آمپول پروژسترون و مصرف داروی مدروکسی پروژسترون(شبی دو عدد) و یک قرص استروژن، بالاخره این پریود بعد از 23 روز قطع شد. در روز 16 و 18 همین پریود مذکور، از بی بی چک در اولین ادرار صبح استفاده کردم و هر دومورد، خط دوم کمرنگ شد. (بار دوم کمرنگتر از بار اول) .البته همسرم هم آزمایش اسپرم دادن که دکتر گفته مشکلی ندارن.
    اولا ببخشید که سابقه‌م رو انقدر طولانی و مبسوط عرض کردم.
    ثانیا اینکه واقعا مشکل من چیه؟ اون پریودهای دردناک و با خونریزی زیاد نشانه‌ی چی هستن؟ این طولانی شدن پریودم نشانه‌ی چیه؟ و واقعا مشکل باردار نشدن من تو این مدت نزدیک به یک سال چی میتونه باشه؟
    ثالثا اینکه توصیه‌ی پزشکی شما چیه برای حل این مشکلات؟

3. با سلام و خسته نباشید
    من چند وقت پیش ازتون سوال کردم در مورد اینکه حامله هستم یا نه؟امیدوارم خاطرتون باشه.الان این 2شنبه شروع دوره پریودم هست البته 2تا بی بی چک استفاده کردم خط دوم کمی کمزنگ بوده هنوز آزمایش ندادم  دیروز ظهر سردرد شدید گرفتم و شب 2بار خیلی ببخشید بالا آوردم آیا ممکنه این نشانه حاملگی باشه؟جواب شما این بود که امکان برداری در شما هم هست هم نیست ولی منظور شمارو متوجه نشدم ممکنه بیشتر توضیح بدین

با تشکر فراوان ار شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. mandana62 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من چند وقت پیش ازتون سوال کردم در مورد اینکه حامله هستم یا نه؟امیدوارم خاطرتون باشه.الان این 2شنبه شروع دوره پریودم هست البته 2تا بی بی چک استفاده کردم خط دوم کمی کمزنگ بوده هنوز آزمایش ندادم  دیروز ظهر سردرد شدید گرفتم و شب 2بار خیلی ببخشید بالا آوردم آیا ممکنه این نشانه حاملگی باشه؟جواب شما این بود که امکان برداری در شما هم هست هم نیست ولی منظور شمارو متوجه نشدم ممکنه بیشتر توضیح بدین

با تشکر فراوان ار شما

در مورد استفاده از بیبی چک اگر هر دو خط پررنگ شد، احتمال بارداری وجود دارد ولی اگر خط دوم کمرنگ بود نمیتوان بدرستی نظر قطعی داد.
    چون بیبی چک ها نتایج کاذب دارند بنابراین برای تشخیص دقیق احتمال بارداری باید آزمایش خون دهید تا خیال خودتونو راحت کنید.

5. با سلام و خسته نباشید
    ببخشید طبق گفته شما و 2تا از دکترام که  منفی بودن جواب آزمایش به این علت بوده که هنوز تا 23 آبان که پریود بعدیم هست و زود بوده واسه آزمایش دادن می خواستم سوال کنم آیا حتی با زدن آمپول hcg میتونم به حاملگی امیدوار باشم؟با زدن آمپول hcg ممکنه 100.100 باشه؟یا ممکنه منفی باشه؟تروخدا دل تو دلم نیست و نمی تونم تا اون موقع صبر کنم آیا میتونم امیدوار باشم؟
    ممنون از لطفتون

6. mandana62 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    ببخشید طبق گفته شما و 2تا از دکترام که  منفی بودن جواب آزمایش به این علت بوده که هنوز تا 23 آبان که پریود بعدیم هست و زود بوده واسه آزمایش دادن می خواستم سوال کنم آیا حتی با زدن آمپول hcg میتونم به حاملگی امیدوار باشم؟با زدن آمپول hcg ممکنه 100.100 باشه؟یا ممکنه منفی باشه؟تروخدا دل تو دلم نیست و نمی تونم تا اون موقع صبر کنم آیا میتونم امیدوار باشم؟
    ممنون از لطفتون

آمپول hcg برای افزایش تحکیم بارداری به منظور تحریک تخمدان به تخمک گذاری تجویز می شود. با تزریق این آمپول و نزدیکی در روزهایی که احتمال تخمک گذاری وجود دارد باعث افزایش شانس بارداری می شود، بنابراین می توانید امیدوار باشید.

7. با سلام و خسته نباشید
    با عرض تاسف من دیروز پریود شدم خیلی دلم می خواست این ماه حامله بشم ولی نشد می خواستم ازتون کمک بگیرم که چی کار کنم؟من 3 دوره پریودم به این صورت بوده 30 مرداد-23 مهر-20 آبان . شما می تونین کمکم کنین بگین تخمک گذاریم حول و حوش چه روز هایی می شه که نزدیکی کنم و با ردن آمپول hcg و اینکه آمپول رو کی باید برنم؟و با زدن آمپول کی باید نزدیکی کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

8. باسلام
    من در تاریخ دوشنبه9ابان ماه پریود شدم ودوره بنده منظم و24روز ونصفی میباشدودر تاریخ پنجشنبه 19 ابان ساعت 18 سونو تخمدان انجام دادم که نتیجه به شرح زیر میباشد
    تصویر یک فولیکول مچور به قطر 20میلی متر وچند فولیکول کوچکتر در تخمدان راست رویت شد.
    برای بالا بردن احتمال پسر دار شدن روز تخمک گذاری من چه روزی میباشد؟ممنون

9. asal690

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من امروز اومدم از آقاي دكتر و تمام دوستاني كه در اين سايت فعاليت بسزايي دارند تشكر كنم چون من با اومدن به سايتتون اطلاعات زيادي بدست آوردم و اين منجر به اين شد كه من در اولين ماهي كه تصميم به بارداري گرفتم باردار بشم از همتون ممنونم به خاطر كمك هاتون به من

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. saedehsamad نوشته است: باسلام
    من در تاریخ دوشنبه9ابان ماه پریود شدم ودوره بنده منظم و24روز ونصفی میباشدودر تاریخ پنجشنبه 19 ابان ساعت 18 سونو تخمدان انجام دادم که نتیجه به شرح زیر میباشد
    تصویر یک فولیکول مچور به قطر 20میلی متر وچند فولیکول کوچکتر در تخمدان راست رویت شد.
    برای بالا بردن احتمال پسر دار شدن روز تخمک گذاری من چه روزی میباشد؟ممنون

اگر سیکل ماهانه شما به طور متوسط 25 روزه باشد، دوران تخمک گذاری از روز 7 تا 14 روز پس از شروع اولین خونریزی محاسبه می شود.
    یعنی اگر 9 آبان اولین روز پریودی شما بود، بنابراین از 16 تا 23 دوران تخمک گذاری خواهد بود. نزدیکی در این ایام شانس احتمال بارداری را بیشتر می کند.
    برای پسردار شدن به موارد زیر توجه کنید:
    محیط قلیایی واژن، نقش تعیین کننده ای در تعیین جنسیت فرزند پسر دارد.
    عامل دیگری که در انتخاب جنسیت جنین مؤثر می باشد ارگاسم زن در هنگام نزدیکی است. هنگام ارگاسم زنانه ترشحات دهانه واژن قلیایی می شود که همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهای پسر و کمک به حرکت آنها به سمت رحم می شود.
    از دخول عمیق استفاده کنید تا اسپرها به گردن رحم برسند و در محیط قلیایی آن بتوانند زنده بمانند .
    افزایش شمارش اسپرم در شانس پسردار شدن اهمیت دارد. تعداد اسپرمها باید بیش از ۲۰ میلیون در یک سی سی از مایع منی باشد.
    خوردن مواد غذایی مختلف حاوی پتاسیم مثل موز و خرما که توصیه می شود همه بر پایه ایجاد محیط قلیایی یا اسیدی می باشد.

درست قبل از تخمک گذاری یا کمی بعد از آن اقدام به نزدیکی کنید.
    توجه داشته باشید که تمام این روشها شانس را بالا می برد ولی هیچکدام یک روش 100% نیست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  11. mandana62 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    با عرض تاسف من دیروز پریود شدم خیلی دلم می خواست این ماه حامله بشم ولی نشد می خواستم ازتون کمک بگیرم که چی کار کنم؟من 3 دوره پریودم به این صورت بوده 30 مرداد-23 مهر-20 آبان . شما می تونین کمکم کنین بگین تخمک گذاریم حول و حوش چه روز هایی می شه که نزدیکی کنم و با زدن آمپول hcg و اینکه آمپول رو کی باید برنم؟و با زدن آمپول کی باید نزدیکی کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

اگر دوره پریود شما به طور معمول 28 روزه باشه و اگر 20 آبان شروع اولین روز پریودی شما باشه از روز 30 آبان تا 7 آذر دوران تخمک گذاری شما خواهد بود. نزدیکی در این روزها با حداکثر دو سه روز اختلاف در حوالی این روزها شانس احتمال بارداری را بیشتر می کند.
    تخمک گذاری بین 36 تا 48 ساعت بعد از آخرین تزریق هورمون hcg صورت می گیره. بهتره مقاربت از چند روز قبل تا چند روز بعد از تخمک گذاری انجام بشه. و ترجیحاً در تمام دوره پریود بهتره یک روز در میان نزدیکی داشته باشید تا به اصطلاح هیچ فرصتی از دست نره و اینطور نشه که تخمک دفع شده اما اسپرمی در کنار اون وجود نداشته باشه.
    تخمک از زمان آزاد سازی تا دفع حدود 24 ساعت زمان برای بارور شدن دارد پس باید کاری کرد که در طی این زمان حتما اسپرم در اخیارش قرار گیرد.
    آمپول hcg در درمان نازایی در خانمها به تنهایی و یا در ترکیب با کلومیفن استفاده می شود. قرص کلومیفن هم به تولید هورمونهایی که باعث آزاد شدن تخمک می شوند کمک می کند و تخمدانها را وادار به تولید یک یا بیشتر تخمک می کند.

12. طبق گفته شما که از 30 آبان تا 7 آذر دوران تخمک گذاری من خواهد بود میشه به من کمک کنید و بگید آمپول hcg رو دقیق کی باید بزنم؟و چند تا آمپول باید بزنم؟چون ماه پیش 2 تا آمپول داده بود ولی باز حامله نشدم و قرص کلومیفن رو میتونم بخورم؟مشکلی پیش نمیاد و این قرص رو از کی باید شروع کنم بحورم ؟ماه پیش که رفته بودم دکتر از نطر آزمایش و سونو گرافی وحتی نمونه برداری از رحم کردم خدارو شکر مشکلی نداشتم من سر یچه اولم هم همین آمپول رو زدم و همون ماه حامله شدم نمی دونم چرا این سری منفی شد میشه بهم بیشتر توضیح بدین که چی کار کنم که این ماه حامله بشم؟
    ممنون از راهنماییتون

13. rozita1362 نوشته است: طبق گفته شما که از 30 آبان تا 7 آذر دوران تخمک گذاری من خواهد بود میشه به من کمک کنید و بگید آمپول hcg رو دقیق کی باید بزنم؟و چند تا آمپول باید بزنم؟چون ماه پیش 2 تا آمپول داده بود ولی باز حامله نشدم و قرص کلومیفن رو میتونم بخورم؟مشکلی پیش نمیاد و این قرص رو از کی باید شروع کنم بحورم ؟ماه پیش که رفته بودم دکتر از نطر آزمایش و سونو گرافی وحتی نمونه برداری از رحم کردم خدارو شکر مشکلی نداشتم من سر یچه اولم هم همین آمپول رو زدم و همون ماه حامله شدم نمی دونم چرا این سری منفی شد میشه بهم بیشتر توضیح بدین که چی کار کنم که این ماه حامله بشم؟
    ممنون از راهنماییتون

شما هر موقع اقدام به تزریق این آمپول بکنید که مسلماً با دستور دقیق پزشکتون هست بیشترین زمان مقاربت شما باید زمانی حول و حوش تخمک گذاری باشه. چون به هر حال این آمپول ها تخمدان های شما را وادار به تحریک و تولید تخمک های بالغ
    در زمان معمول می کنند. در مورد قرص کلومیفن و تعداد مصرف آن بهتره با پزشکتون مشورت کنید چون زیاده روی در مورد این قرص باعث بروز بعضی عوارض مانند: تشکیل‌ کیست‌ تخمدان‌، بزرگ‌ شدن‌ بیش‌ از حد تخمدان‌، بزرگ‌ شدن‌ بافت‌ فیبروئید رحم‌ و ... می کند.
    اگر شما در تاریخ 30 آبان اقدام به تزریق این آمپول کنید معمولاً 36 ساعت پس از تزريق تخمك رها ميشه به خاطر همين شما بايد در روزهای 28 و 30 آبان یک روز درمیان نزديكی داشته باشيد تا اسپرم در زمان آزاد شدن تخمك برای باروری درلوله رحم وجود داشته باشد.
    به ياد داشته باشيد كه کلاً در دوران تخمک گذاری يك روز درميان رابطه داشته باشید چون نزديكی در فواصل كمتر باعث ميشه اسپرمها كيفيتشون پايين بياد.
    تخمدان ها، حاوی فوليكول هايی هستند كه تخمك را در خود نگه می دارند. به رها شدن يك تخمك بالغ از يك فوليكول تخمداني تخمک گذاری میگویند. در نتیجه سونوگرافی به این مورد توجه کنید که اندازه فولیکول بالغ برای باروری حداقل 18 و حداکثر 27 میلیمتر باشد.

14. من چون شوهرم شهرستان کار می کنه روزهایی که گفتین یعنی 28و 30 نمی تونم نزدیکی بکنم چون شوهرم 2آذر میاد به نظرتون اون موقع دیر میشه؟اگر هر روز نزدیکی کنیم که مشکلی پیش نمی یاد؟آمپول هم همون 2 تارو بزنم کافیه؟ببخشید خیلی سوال میکنم

15. mandana62 نوشته است: من چون شوهرم شهرستان کار می کنه روزهایی که گفتین یعنی 28و 30 نمی تونم نزدیکی بکنم چون شوهرم 2آذر میاد به نظرتون اون موقع دیر میشه؟اگر هر روز نزدیکی کنیم که مشکلی پیش نمی یاد؟آمپول هم همون 2 تارو بزنم کافیه؟ببخشید خیلی سوال میکنم

مشکلی پیش نمیاد چون باز هم در این زمان در دوران تخمک گذاری هستید. می توانید 1 آذر یعنی یک روز قبل از اومدن شوهرتون آمپول hcg را تزریق کنید و روز دوم لغایت نهم آذر یک روز درمیان نزدیکی کنید. رابطه در فواصل كمتر باعث ميشه اسپرمها كيفيتشون پايين بياد. پس بهتره یک روز درمیان رابطه داشته باشید. آمپول هم همون 2 تایی که گفتید کافیه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 29
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید