شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ناراحتی پوستی

1. با سلام و احترام
    بنده حدود 4 سال است دچار یک نوع بیماری پوستی شده ام به ترتیبی که پوست دستم برای مدتی پوسته پوسته شده و در اکثر مواقع دچار خونریزی می شود بعد از مراجعه به پزشکان متعدد متاسفانه متوجه نوع بیماری من نشده اند و هنوز که هنوزه بنده با این نوع بیماری دست و پنجه نرم می کنم ضمنا جدید پوسته پوسته شدن در داخل گوش اینجانب نیز بروز نموده است.
    ضمنا جهت اطلاع رسانی دقیق از جانب بنده برای حضرتعالی آخرین پزشک که مراجعه نمودم تشخیص ایشان سوریازیس بوده است. خواهشمند است بنده را به صورت کامل در مورد بیماری خویش راهنمایی فرمایید.

پیشاپیش از حسن راهنمایی جنابعالی کمال تشکر را دارم.

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    psoriasis نام بیماری است که اگر جستجو کنید توضیحات کاملی قبلاٌ دادم :
    علت ايجاد اين بيماري ناشناخته است ولي عامل وراثت در ابتلا به اين بيماري نقش مهمي دارد. با اينحال، تحقيقات اخير، به وجود نوعي ناهنجاري در فعاليت گلبول‏هاي سفيد در جريان خون اشاره مي‏كند كه مي‏تواند آغاز كنندة فرآيند التهاب در پوست باشد و موجب افزايش سرعت پوسته ريزي شود. سرعت ريزش سلول‏هاي پوست در اين بيماري گاهي به سه تا چهار روز يكبار هم مي‏رسد (يعني 5 تا 10 برابر سريعتر از حالت طبيعي). بيماران اغلب حدود 10 تا 14 روز پس از ايجاد بريدگي، خراشيدگي، سائيدگي و يا آفتاب سوختگي شديد در پوست، متوجه پيدايش ضايعات جديدي بر روي بدن خود مي‏شوند كه همان پسوريازيس است.
    پسوريازيس ممكن است توسط عواملي نظير عفونتها، از جمله عفونت استرپتوكوكي حلق و همچنين بعضي از داروها مجدداً فعال شود. اين بيماري معمولاً در فصل زمستان به علت خشكي پوست و كاهش تابش نور آفتاب بوجود مي‏آيد. پسوريازيس به شكل‏هاي متعددي از نظر شدت، طول دوره بيماري، منطقه درگيري و اشكال پوسته‏ها بروز مي‏كند.
    علايم پسوريازيس
    شايع‏ترين علامت پسوريازيس به صورت برجستگي‏هاي كوچك قرمز رنگ است. بتدريج اين ضايعه بزرگتر شده و سطح آن پوسته پوسته مي‏شود. در حاليكه پوسته‏هاي سطحي براحتي جدا شده و مي‏ريزند، پوسته‏هاي زيرين برداشته شوند، پوسته زير آنها دردناك شده و خونريزي خواهد كرد. بتدريج اين نواحي قرمز، رشد كرده و گاهي حتي كاملاً وسيع و چشمگير مي‏شوند.
    به ياد داشته باشيد كه پسوريازيس اگر چه آزار دهنده است ولي در صورت درمان مناسب و رعايت دستورات پزشكي، مي توان با آن كنار آمد و بيماري را كنترل كرد.

3. با سلام

من (23/دختر) مدت خیلی طولانیه که ناحیه بازوهام و هم چنین کتف و کمرم رو برجستگیهای زیر پوستی کوچیکی پر کرده که بعضیهاشون قرمز و بعضی هاشون رنگ پوستمه. و وقتی که با ناخنم آنها را میکنم از بعضی هاشون یه چیزهای سفید ( البته خیلی کوچیک) بیرون میاد . یک بار به دکتر مراجعه کردم که گفتند باید بررسی بشه که کیست داری یا نه .
    می خواستم بدونم علتش چیه و چه جوری درمان میشه. کیستم ندارم
    آیا میتونه از کمبود ویتامین باشه ؟ کدام ویتامین؟

ممنون از زحماتتون

4. goleyas نوشته است: با سلام

من (23/دختر) مدت خیلی طولانیه که ناحیه بازوهام و هم چنین کتف و کمرم رو برجستگیهای زیر پوستی کوچیکی پر کرده که بعضیهاشون قرمز و بعضی هاشون رنگ پوستمه. و وقتی که با ناخنم آنها را میکنم از بعضی هاشون یه چیزهای سفید ( البته خیلی کوچیک) بیرون میاد . یک بار به دکتر مراجعه کردم که گفتند باید بررسی بشه که کیست داری یا نه .
    می خواستم بدونم علتش چیه و چه جوری درمان میشه. کیستم ندارم
    آیا میتونه از کمبود ویتامین باشه ؟ کدام ویتامین؟
    ممنون از زحماتتون

سلام،
    در این محیط مجازی در مورد بیماریهای پوستی نمی توان به طور دقیق اظهارنظر نمود و بهترین راه مراجعه به متخصص پوست می باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید