شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 54 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. ma_gh نوشته است:
    sevda_aysan نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من در پست 766 گفتم که نامزدم یه هفته بعد از استفاده از روش اورزانسی دچار لکه بینی شد.اما الان با گذشت 2 روز از لکه بینی درد زیر شکم و کمر کم شده و لکه ها هم از قهوه ای به رنگ قرمز شدن
    آیا این نشانه لانه گذاری نیست؟ یا نشانه پریود است؟
    آیا با گذشت یه هفته  از استفاده از روش اورزانسی احتمال پریود شدن هست؟(از اتمام پریود قبلی 12 روز می گذرد و قاعدگی بعدی باید 23 آبان باشد و لازم به ذکر است که لکه های خون به شدت پریودی نیستن و خیلی کمتر اند)
    با تشکر

سلام.
    دلیل لکه بینی به هم خوردن تعادل هورمونی به علت مصرف قرصhd است و جای نگرانی نیست.  مصرف این قرص میتونه توی تایم پریود هم تاثیر بذاره یعنی ممکنه پریود عقب و یا جلو بیفته.
    دل درد , حالت تهوع , درد کمر و یا سینه ها و شاید علائم دیگه هم جزو تاثیرات hd می باشه. نگران نباشید.

با سلام دوباره
    نامزدم خیلی استرس داره اخه 3 روز لکه بینی داره(روز دوم همراه با کمی  خون روشن) ولی مقدارش کم است نسبتا ( مانند پریودی نیست)و رحمش تیر میکشه میکوید نکند علائم لانه گذاری است. خیلی می ترسد
    خواهش میکنم واضح توضیح دهید تا یکم خیالش راحت بشود
    در ضمن کاهی وقتا قلبش یهو محکم میزند و گاهی کمی حالت تهو و سرگیجه میگیرد من بهش گفتم از اضطراب است.ترو خدا کمک کنید

2. sevda_aysan نوشته است:
    ma_gh نوشته است:
    من در پست 766 گفتم که نامزدم یه هفته بعد از استفاده از روش اورزانسی دچار لکه بینی شد.اما الان با گذشت 2 روز از لکه بینی درد زیر شکم و کمر کم شده و لکه ها هم از قهوه ای به رنگ قرمز شدن
    آیا با گذشت یه هفته  از استفاده از روش اورزانسی احتمال پریود شدن هست؟(از اتمام پریود قبلی 12 روز می گذرد و قاعدگی بعدی باید 23 آبان باشد و لازم به ذکر است که لکه های خون به شدت پریودی نیستن و خیلی کمتر اند)
    با تشکر

سلام.
    دلیل لکه بینی به هم خوردن تعادل هورمونی به علت مصرف قرصhd است و جای نگرانی نیست.  مصرف این قرص میتونه توی تایم پریود هم تاثیر بذاره یعنی ممکنه پریود عقب و یا جلو بیفته.
    دل درد , حالت تهوع , درد کمر و یا سینه ها و شاید علائم دیگه هم جزو تاثیرات hd می باشه. نگران نباشید.

با سلام دوباره
    نامزدم خیلی استرس داره اخه 3 روز لکه بینی داره(روز دوم همراه با کمی  خون روشن) ولی مقدارش کم است نسبتا ( مانند پریودی نیست)و رحمش تیر میکشه میکوید نکند علائم لانه گذاری است. خیلی می ترسد
    در ضمن کاهی وقتا قلبش یهو محکم میزند و گاهی کمی حالت تهو و سرگیجه میگیرد من بهش گفتم از اضطراب است.ترو خدا کمک کنید

واسه خاطره استرس باشه وعوارض قرص و...سعی کنیدزیادشکاک نشید اماتوصیه میکنم به دکترزنان مراجعه کنیدتیرکشیدن رحم یه دلیلش میتونه واسه تغیرات گردن رحم باشه درزمان تخمک گذاری

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من الان از بی بی چک استفاده کردم می خواستم ببینم چیزی نشون میده البته هنوز یک هفته نشده از تزریق آمپول و نزدیکی یعنی 5شنبه پیش آمپول رو زدم و نزدیکی کردم یک خط که کامل قرمز شد و اون یکی خیلی کم رنگ بود ممکنه خط کم رنگ به این علت باشه که هنوز یک هفته نشده آیا من حامله هستم؟
    ممنونم از زحمات بی دریغ شما

4. ma_gh نوشته است:
    raha_taranom نوشته است:
    FINISH نوشته است:
    raha_taranom نوشته است: سلام
    معذرت میخواهم دوباره سوال تکراری میپرسم خواهش میکنم بذارید رو حساب نگرانی یا شایدم وسواس بش از حد .

من 12 مهر پریود شدم 30 مهر با شریکم یه معاشقه داشتم که  قبل از اینکه ایشون التشونو به من بزنن متوجه  شدم پیشاب جاری شده با دشتمال پاکش کردیم چند دقیقه بعد ایشون التشونو به  باسنم مالیدن برای چند لحظه کوتاه و من اصلا متوجه نشدم که بازم پیشاب جاری شده یا نه اما اصلاً التشون با واژنم تماسی نداشت  و کاملاً در خالتی بودم که لبهای واژن روی هم قرار داشتند  ایشون  بعدا ً به وسیله دست من  و ارضا شدن - دوره پریود من 27 روزه است و امروز باید پریود می شدم هنوز نشدم . خیلی نگرانم - امکان بارداری هست ؟
    بارداری ممکن نیس دوست عزیزم خودشما میگی که به واژن تماسی نداشت شایدبه خاطراسترسه  یکم عقب افتاده بازم صبرکن واگرخیلی دیرشدوبازم پریودنشدی به پزشک مراجعه کن

اخه طی دیرور امروز باید می شدم حالتاشو  یه کمی دارم - اما دارم دیونه میشم - خیلی نگرانم - از شریکم پرسدم میگه اصلاً هیچی نیامد-  و ایشون بعد 5 دقیقه  ارضا شدن که اصلاً ذره با بدن من تماس نداشت  و من نگران همون پیشاب هستم  که اونم قبلش پاک کریدم ؟

سلام دوست عزیز.
    اصلا جای نگرانی نیست. به خاطر استرس ممکن که یه چند روزی پریودت عقب بیفته. من خودم تا 4 روز هم عقب انداختم.
    اصلا نگران بارداری نباش چون توی شرایطی که گفتی امکانش وجود نداره. فقط سعی کن اروم باشی و به این موضوع فکر نکنی.

من دیشب  بعد 12 روز از رابطه ام بی بی چک استفاده کردم منفی بود   میتونم به منفی بودنش اطمینان کنم با وجود اینکه امروز 12  و من 12 مه آخرید پریودیم بوده؟

5. raha_taranom نوشته است:
    ma_gh نوشته است:
    raha_taranom نوشته است:
    FINISH نوشته است:
    raha_taranom نوشته است: سلام
    معذرت میخواهم دوباره سوال تکراری میپرسم خواهش میکنم بذارید رو حساب نگرانی یا شایدم وسواس بش از حد .

من 12 مهر پریود شدم 30 مهر با شریکم یه معاشقه داشتم که  قبل از اینکه ایشون التشونو به من بزنن متوجه  شدم پیشاب جاری شده با دشتمال پاکش کردیم چند دقیقه بعد ایشون التشونو به  باسنم مالیدن برای چند لحظه کوتاه و من اصلا متوجه نشدم که بازم پیشاب جاری شده یا نه اما اصلاً التشون با واژنم تماسی نداشت  و کاملاً در خالتی بودم که لبهای واژن روی هم قرار داشتند  ایشون  بعدا ً به وسیله دست من  و ارضا شدن - دوره پریود من 27 روزه است و امروز باید پریود می شدم هنوز نشدم . خیلی نگرانم - امکان بارداری هست ؟
    بارداری ممکن نیس دوست عزیزم خودشما میگی که به واژن تماسی نداشت شایدبه خاطراسترسه  یکم عقب افتاده بازم صبرکن واگرخیلی دیرشدوبازم پریودنشدی به پزشک مراجعه کن

اخه طی دیرور امروز باید می شدم حالتاشو  یه کمی دارم - اما دارم دیونه میشم - خیلی نگرانم - از شریکم پرسدم میگه اصلاً هیچی نیامد-  و ایشون بعد 5 دقیقه  ارضا شدن که اصلاً ذره با بدن من تماس نداشت  و من نگران همون پیشاب هستم  که اونم قبلش پاک کریدم ؟

سلام دوست عزیز.
    اصلا جای نگرانی نیست. به خاطر استرس ممکن که یه چند روزی پریودت عقب بیفته. من خودم تا 4 روز هم عقب انداختم.
    اصلا نگران بارداری نباش چون توی شرایطی که گفتی امکانش وجود نداره. فقط سعی کن اروم باشی و به این موضوع فکر نکنی.

من دیشب  بعد 12 روز از رابطه ام بی بی چک استفاده کردم منفی بود   میتونم به منفی بودنش اطمینان کنم با وجود اینکه امروز 12  و من 12 مه آخرید پریودیم بوده؟

رابطه قبلی شما اصلاً در حدی نبوده که احتمال بارداری مطرح باشه، بنابراین به جواب بیبی چک بعد از 12 روز از آخرین رابطه میتوانید اطمینان کنید.

6. omid6235

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. امروز بعد از 6 روز به تجویز پزشک ازمایش بارداری رو انجام داد نامزدم.

جواب این بود:

منفی:  15>
    احتمال: 25-15
    مثبت:  25<

این یعنی بدبخت شدم یا منفیه؟

7. omid6235 نوشته است: سلام. امروز بعد از 6 روز به تجویز پزشک ازمایش بارداری رو انجام داد نامزدم.

جواب این بود:

منفی:  15>
    احتمال: 25-15
    مثبت:  25<

این یعنی بدبخت شدم یا منفیه؟

مفهوم این آزمایش این است که اگر مقدار hcg کمتر از 15 باشد یعنی شخص باردار نیست.
    مقادیر بین 15 تا 25 یعنی نتیجه آزمایش دارای ابهام است و به درستی نمیتوان نظر قطعی داد.
    هر مقداری بیشتر از 25 باشد یعنی اینکه خانم باردار است.

8. با سلام

من حدود یک سال و 9 ماه پیش با اطلاعاتی که از این سایت خوب بدست اوردم باردار شدم. الان یه پسر شیطون 19 ماهه دارم.
    مشکلم اینجاست که من اسفند ماه یه بارداری ناخواسته داشتم البته به خاطر تصادفی که  کردم و بدون اطلاع از بارداری تحت درمان با اشعه ایکس قرار گرفتم و بعد از اطلاع از بارداری مجبور به سقط جنین 7 هفته ای شدم.
    نهم ماه پیش پریود شدم و و الان سه روز از تاریخ پریودم گذشته همسرم میگه که بارداری صورت نگرفته ولی من برای اطمینان 2 تا اچ دی خوردم و به خاطر فراموشی 20 ساعت بعد دوتا اچ دی دیگه خوردم. حالا خیلی نگرانم که نکنه دوباره باردار شده باشم و اگه باردار شده باشم مصرف داروها برای جنین ضرر داشته یا نه. یا به خاطر مصرف غیر اصولی اچ دی هورمون هام بهم ریخته. میشه راهنماییم کنید.
    در مورد بیبی چک هم در بارداری اول به من جوابی ندا یعنی منفی ولی همون روز ازمایش خون دادم و مثبت بود.

9. chaste نوشته است: با سلام

من حدود یک سال و 9 ماه پیش با اطلاعاتی که از این سایت خوب بدست اوردم باردار شدم. الان یه پسر شیطون 19 ماهه دارم.
    مشکلم اینجاست که من اسفند ماه یه بارداری ناخواسته داشتم البته به خاطر تصادفی که  کردم و بدون اطلاع از بارداری تحت درمان با اشعه ایکس قرار گرفتم و بعد از اطلاع از بارداری مجبور به سقط جنین 7 هفته ای شدم.
    نهم ماه پیش پریود شدم و و الان سه روز از تاریخ پریودم گذشته همسرم میگه که بارداری صورت نگرفته ولی من برای اطمینان 2 تا اچ دی خوردم و به خاطر فراموشی 20 ساعت بعد دوتا اچ دی دیگه خوردم. حالا خیلی نگرانم که نکنه دوباره باردار شده باشم و اگه باردار شده باشم مصرف داروها برای جنین ضرر داشته یا نه. یا به خاطر مصرف غیر اصولی اچ دی هورمون هام بهم ریخته. میشه راهنماییم کنید.
    در مورد بیبی چک هم در بارداری اول به من جوابی نداد یعنی منفی ولی همون روز آزمایش خون دادم و مثبت بود.

کیتهای تشخیص بارداری از طریق بیبی چک ممکن است با توجه به شرایط، نتایج مثبت و منفی کاذب ارائه کنند پس قطعی ترین آزمون برای تشخیص بارداری اندازه گیری میزان بتا اچ سی جی (Beta hCG) خون است که در این مورد قطعی ترین زمان بین 7 تا 10 روز پس از عدم وقوع خونریزی در زمان معین است.
    اگر آخرین پریود بیش از این مدت تأخیر داشت آزمایش خون دهید تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد. مقدار hcg اگر کمتر از 25 باشه یعنی شما باردار نیستید.
    استفاده صحیح از قرص HD در روش اورژانسی تا 3 روز پس از تماس مشکوک به بارداری بوده که پس از مصرف 2 قرص در نوبت اول باید 12 ساعت بعد 2 قرص دیگر مصرف کنید. درغیر اینصورت اگر نزدیکی در ایام تخمک گذاری بوده باشد، استفاده از مصرف نامنظم این قرص نمیتواند مؤثر باشد. به هرحال قرص HD دارای عوارض هورمونی بیشتری نسبت یه سایر قرص های جلوگیری از بارداری است و با مصرف آن ممکن است باعث برهم خوردن موقتی پریود شود.

10. FINISH نوشته است:
    sevda_aysan نوشته است:
    ma_gh نوشته است:
    با تشکر

سلام.

با سلام دوباره

واسه خاطره استرس باشه وعوارض قرص و...سعی کنیدزیادشکاک نشید اماتوصیه میکنم به دکترزنان مراجعه کنیدتیرکشیدن رحم یه دلیلش میتونه واسه تغیرات گردن رحم باشه درزمان تخمک گذاری

سلام
    پس این لکه بینی ها نشانه لانه گذاری نیست؟ آخه بد 3 روز خوب شدن
    نیازی به آزمایش یا بی بی چک نیست؟
    هنوز رحم و کمر درد کم دارند

11. سلام دوستان من با دوست دخترم در روز یک شنبه در ماه آبان ماه نزدیکی داشتم‌ مطمعن هستم منی من داخل ایشون نریخته حتی پیشتاب هم امکانش 90 ٪‌ است که نریخته باشه چون سن ما کم است به شدت از این اتفاق ترس داریم ضمنا این رو بگم 3 ساعت بعد از نزدیکی عادت ماهیانه رخ داده کمتر از 48 ساعت هم از قرس لوونجسترول (ضد بارداری استفاده)‌ شده baby check هم 2 بار جوابش منفی بود آيا می خوام بدونم بازم امکانش هست ممنونتون میشم اگر از نگرانی ما رو در بیارید.

12. با سلام خدمت آقاي دكتر.
    اينجانب مدت 3 سال است ازدواج كرده و مدت 1 سال و چند ماه است كه براي بچه دار شدن اقدام كرده ايم ولي موفق نشديم. كه بعد از آزمايش هايي كه داديم فهميدم كه به خاطر حركن كند اسپرم كه حدود100000 هزار را نشان مي دهم باردار نمي شويم براي انتقال جنين(ivf ) را هم انجام داديم ولي موفق نشديم و از شما آقاي دكتر راهنمايي مي خواستم ؟

13. miladamiri نوشته است: سلام دوستان من با دوست دخترم در روز یک شنبه در ماه آبان ماه نزدیکی داشتم‌ مطمعن هستم منی من داخل ایشون نریخته حتی پیشتاب هم امکانش 90 ٪‌ است که نریخته باشه چون سن ما کم است به شدت از این اتفاق ترس داریم ضمنا این رو بگم 3 ساعت بعد از نزدیکی عادت ماهیانه رخ داده کمتر از 48 ساعت هم از قرس لوونجسترول (ضد بارداری استفاده)‌ شده baby check هم 2 بار جوابش منفی بود آيا می خوام بدونم بازم امکانش هست ممنونتون میشم اگر از نگرانی ما رو در بیارید.

احتمال بارداری وجود ندارد، چون 3 ساعت بعد از اتمام رابطه، دوست شما عادت ماهیانه شدند.

14. abd1363 نوشته است: با سلام خدمت آقاي دكتر.
    اينجانب مدت 3 سال است ازدواج كرده و مدت 1 سال و چند ماه است كه براي بچه دار شدن اقدام كرده ايم ولي موفق نشديم. كه بعد از آزمايش هايي كه داديم فهميدم كه به خاطر حركن كند اسپرم كه حدود100000 هزار را نشان مي دهم باردار نمي شويم براي انتقال جنين(ivf ) را هم انجام داديم ولي موفق نشديم و از شما آقاي دكتر راهنمايي مي خواستم ؟

به غیر از ivf از zift یا icsi می توانید استفاده کنید.
    در IVF تخمک از زن و اسپرم از مرد گرفته شده، در محیط آزمایشگاهی لقاح انجام می شود و سپس تخم ایجاد شده در رحم زن قرار می گیرد.
    در ZIFT یا Zygote intrafallopian transfer ، تخم همانند بالا تهیه شده و به جای رح در لوله فالوپ زن قرار داده می شود.
    در ICSI یا Intracytoplasmic sperm injection اسپرم مستقیما به داخل تخمک وارد می شود و برای مواردی که اسپرم کم است و یا قدرت نفوذ خوبی ندارد به کار می رود.

ميكرواينجكشن يا تزريق اسپرم داخل تخمك ICSI

عمدتاً ‌در مواردی به كار می رود كه اسپرم مرد از نظر تعداد، تحرك و يا شكل كيفيت لازم را ندارد. در بعضی موارد هم كه چندين مورد عمل IVF انجام شده و به نتيجه نرسيده است از عمل ميكرواينجكشن استفاده می شود.

مراحل انجام عمل
    به طور كلي در اين روش، يك اسپرم در محيط آزمايشگاه داخل يك تخمك تزريق مي شود كه به دنبال آن لقاح و تقسيم سلولي صورت مي گيرد و جنين تشكيل مي شود. ميكرواينجكشن نيز مانند IVF شامل چند مرحله تحريك تخمدان،‌ تخمك گيري، تزريق اسپرم داخل تخمك و لقاح و انتقال جنين است. در مرحله اول براي تحريك تخمدانها، از داروهاي هورموني استفاده مي شود. تزريق عضلاني آمپول HMG تخمدانها را براي رشد فوليكول تحريك مي كند و تزريق عضلاني آمپول HCG باعث بلوغ تخمك ها و انجام تخمك گذاري می شود.
    در مرحله دوم عمل تخمك گيري با يكي از دو روش لاپاراسكوپي يا با مشاهدات سونوگرافي از طريق واژينال امكان پذير است كه در پژوهشكده  رويان اين كار با استفاده از روش دوم انجام مي گيرد. در روش دوم نيازي به بيهوشي نيست و با يك بيهوشی كوتاه مدت يا بي حسي موضعي قابل انجام است. با استفاده از دستگاه سونوگرافي پزشك فوليكول ها را مشاهده مي كند و با سوزن هاي مخصوص مايع فوليكولي همراه با تخمك كشيده می شودكه به اين عمل اصطلاحا پانكچر می گويند.
    در مرحله سوم ابتدا سلولهای دور تخمك به كمك آنزيم جدا مي شود سپس اسپرم به داخل تخمك تزريق مي شود. در عمل ميكرواينجكشن نيز براي افزايش درصد موفقيت چندين تخمك لقاح مي يابد لذا تعداد جنين هاي تشكيل يافته زياد است كه اگر اين جنين ها كيفيت مطلوبي داشته باشند تعدادی از آنها با صلاحديد زوج منجمد و نگهداری مي شوند تا در صورت نياز برای بارداري های بعدی از اين جنين ها استفاده شود.
    در مرحله چهارم و پايانی نيز نيازي بيهوشی عمومی نيست. جنين به وسيله يك كاتتر به داخل رحم منتقل مي شود و يكي دو ساعت بعد از انتقال جنين بيمار مرخص می شود.

15. sevda_aysan نوشته است:
    FINISH نوشته است:
    sevda_aysan نوشته است:
    ma_gh نوشته است:
    با تشکر

سلام.

با سلام دوباره

سلام
    پس این لکه بینی ها نشانه لانه گذاری نیست؟ آخه بد 3 روز خوب شدن
    نیازی به آزمایش یا بی بی چک نیست؟
    هنوز رحم و کمر درد کم دارند
    برای اینکه نگرانیتون کم بشه میتونیدازبی بی چک استفاده کنیدتاخیالتون راحت بشه کاملا

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 54 از 111
رفتن به صفحه :    ... 54 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید