شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. به نظرتون من حامله هستم؟

2. سلام.خسته نباشید.من حدود 3ساله تحت درمانم مشکل تنبلی تخمدان دارم.متفورمین.کلومیفن.لتروزول............مصرف کردم.همسرم مشکلی ندارد.جدیدا دکترم میگه بدنت اسبرمها رو میکشه.در حالی که ازمایش انتی اسبرم هم مشکلی نداشت.این نظرش بعداز ازمایش بعد از نزدیکی بود.خواستم بدونم چه چیزی باعث این مشکل میشه؟وراه حلش چیه؟

3. arosak2284 نوشته است: سلام.خسته نباشید.من حدود 3ساله تحت درمانم مشکل تنبلی تخمدان دارم.متفورمین.کلومیفن.لتروزول............مصرف کردم.همسرم مشکلی ندارد.جدیدا دکترم میگه بدنت اسبرمها رو میکشه.در حالی که ازمایش انتی اسبرم هم مشکلی نداشت.این نظرش بعداز ازمایش بعد از نزدیکی بود.خواستم بدونم چه چیزی باعث این مشکل میشه؟وراه حلش چیه؟

اگر علت ناباروری از سوی مرد مطرح نباشد، پس سایر دلایل ناباروری در زنان به یکی از موارد زیر بستگی دارد.

اختلال در تخمك گذاري
    اختلال در تخمك گذاری، علت عمده ناباروری در زنان است. به طوری كه 39% علل ناباروری زنان مربوط به اين مسئله است.
    بدون عمل تخمك گذاری لقاح انجام نمی شود و بنابراين زن باردار نمی شود . بعضی از زن ها ممكن است تخمك گذاری نكنند و يا به طور نامنظم و كم تخمك گذاري كنند و بنابراين ممكن است يا عادت ماهيانه نداشته باشند و يا عادت ماهيانه آنها كم و نامنظم باشد و حتی بعضی خانم ها با آنكه دارای عادت ماهيانه منظم هستند، دارای اختلال در تخمك گذاری هستند.

اختلال در لوله های رحمی
    در بعضي زنان، لوله های رحمی به طور كامل و يا ناقص بسته است. در نتيجه اسپرم به تخمك نمي رسد. بسته بودن لوله هاي رحمی می تواند به دليل عفونت، آندومتريوز و يا چسبندگی هايی پس ازعمل جراحي باشد. همچنين ممكن است اين لوله ها پس از يك حاملگي خارج رحمي بسته شوند. در كشورهاي در حال توسعه نسبت به كشورهاي توسه يافته به علت شيوع بيماري هاي عفوني دستگاه توليدمثلی، ميزان اختلال در لوله های رحمي بيشتر است. به طور كلی 30% علل ناباروری زن ها مربوط به اختلال در لوله های رحمي است .

آندومتريوز
    آندومتريوز، حالتي است كه در آن سنگفرش رحم (آندومتر)‌ رشد می کند و از رحم هم فراتر مي رود و لوله هاي رحمي را نيز مي پوشاند و حتي آنها را مي بندد و در عمل تخمك گذاری اختلال به وجودمي آورد. آندومتريوز علت 13% موارد ناباروری است  و حدود 70% زنان دارای آندومتريوز، نابارور هستند.

اختلال درگردن رحم يا رحم
    ناهنجاري هاي گردن رحم مي تواند سبب ناباروري شود كه از آن جمله مي توان به مشكلات مربوط به ساختمان بدن، عفونت هاي گردن و رحم و يا كيفيت نامناسب ترشحات رحم اشاره كرد. از طرفي تومورهای بدخيم رحم و يا بعضی جاي زخم هاي موجود در ديواره رحم مسبب ناباروری است.

مشكلات دستگاه ايمني بدن
    مشكلات مربوط به دستگاه ايمنی بدن و عوامل ايمونولوژيك نقش مهمی در ايجاد ناباروری دارند. تشخيص و درمان اينگونه بيماران مشكل است. در بعضی خانم ها،‌ عليه اسپرم مرد ماده ای بنام آنتی بادي ترشح می شود كه اسپرم ها را از بين مي برد و يا آنها را غيرفعال مي كند و يا حتی سبب سقط خود به خود در بعضي از آبستنی ها می شود.

گاهی ممكن است پس از يك معاينه دقيق پزشكی، زن و شوهر كاملا‌ً سالم تشخيص داده  شوند ولی به علل ناشناخته بارور نشوند. در اين صورت بايد تحت درمان قرار بگيرند. از روشهای درمان ناباروری می توان از IUI - IVF - میکرو اینجکشن و زیفت بهره گرفت.

4. mandana62 نوشته است: به نظرتون من حامله هستم؟

شما قبلاً روز 13 پریودی با تجویز پزشک، آمپول hcg تزریق کردید و یک روز درمیان نزدیکی داشتید.
    اولین و معمولترین نشانه بارداری قطع قاعدگی است. در هر صورت برای اطمینان از احتمال بارداری می توانید بین 3 تا 5 روز بعد از تزریق این آمپول، آزمایش خون beta hcg دهید که جواب قطعی را اعلام میکند کند که باردار هستید یا نه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. asal690

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام از هفته ي گذشته يك در ميان نزديكي داشتم الان كي مي تونم تست بتا بدم كه مطمءن بشم حامله هستم يا نه ؟

6. asal690 نوشته است: سلام از هفته ي گذشته يك در ميان نزديكي داشتم الان كي مي تونم تست بتا بدم كه مطمئن بشم حامله هستم يا نه ؟

آزمایش اندازه گیری بتا اچ سی جی در خون 48 ساعت بعد از تشکیل سلول تخم قابل ردیابی است.
    بعد از گذشت 5 روز از آخرین نزدیکی می توانید آزمایش خون دهید.
    حتی پس از 7 روز تأخیر در خونریزی می توانید این آزمایش را انجام دهید تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

7. من الان از بی بی چک استفاده کردم می خواستم ببینم چیزی نشون میده البته هنوز یک هفته نشده از تزریق آمپول و نزدیکی یعنی 5شنبه پیش آمپول رو زدم و نزدیکی کردم یک خط که کامل قرمز شد و اون یکی خیلی کم رنگ بود ممکنه خط کم رنگ به این علت باشه که هنوز یک هفته نشده آیا من حامله هستم؟
    ممنونم از زحمات بی دریغ شما

8. rozita1362 نوشته است: من الان از بی بی چک استفاده کردم می خواستم ببینم چیزی نشون میده البته هنوز یک هفته نشده از تزریق آمپول و نزدیکی یعنی 5شنبه پیش آمپول رو زدم و نزدیکی کردم یک خط که کامل قرمز شد و اون یکی خیلی کم رنگ بود ممکنه خط کم رنگ به این علت باشه که هنوز یک هفته نشده آیا من حامله هستم؟
    ممنونم از زحمات بی دریغ شما

فعلاً زوده به جواب بیبی چک اعتماد کنید چون گفتید هنوز یک هفته نشده از تزریق آمپول و نزدیکی. اون یکی خط خیلی کمرنگ بود به این دلیله که باردار نیستید. چون باید 10 تا 12 روز از آخرین رابطه گذشته باشد که بتونید به جوابش اعتماد کنید. ولی آزمایش خون نظر مطمئن و دقیقی به شما ارائه میکند.
    در مورد استفاده از بیبی چک توجه داشته باشید که تا قبل از خط نشانه ای كه كشیده شده بايد ظرف حاوی ادرار پر بشه، بعد تا 5 دقيقه نوار رو داخل بگذاريد اگر عدم بارداری باشد يك خط پررنگ ميشود، در غير اينصورت هر دو خط پررنگ باشه دليل بر مثبت بودن جواب آزمايش شما است.

9. با سلا من این ماه از قرص سیپروترون کامپاند استفاده کردم وتا امروز 5 روز از  اتمام  این قرصها میگذره چند روز طول مکشه که پریود بشم

10. asal690

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من پريوديام طولاني بود ولي سر 20روز پريود مي شم يعني اگر 29 مهر پاك شدم 19 اين ماه بايد پريود بشم و در طي اين دو هفته كه از 29 مي گذره هفته ي اول  يك شب در ميان  و در هفته ي گذشته دو شب در ميان نزديكي داشتم يكشنبه ي آن هفته تست بتا دادم منفي بود ولي امروز با اينكه يك هفته به تاريخ پريوديم مونده يه لك ديدم و زير دلمم مخصوصا تخمدان چپم درد مي كنه ممكنه من حامله باشم لطفا سريع جواب بدين

11. mitra5

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و احترام
    آقاي دكتر من زماني كه پريود شدم خونريزيم لختي بود البته خيلي زياد نبود ولي من هيچ وقت اين جوري پريود نبودم نمي‌دونم چون جلوگيري ديگه نمي‌كنيم و مي‌خوايم بچه دار بشيم و داره بدنم آماده مي‌شه اين‌طور شدم يا چيزي ديگه‌اي هست. تازه 7 روز به تأخير انداختم 7 آبان پريود شدم درصورتي كه بايد 29 مهر پريود مي‌شدم دردم نسبت به ماه قبل خيلي كمتر بود حالا زمان تخمك‌گذاريم چه تاريخي مي‌شه؟
    با تشكر فراوان
    ميتر

12. asal690 نوشته است: سلام من پريوديام طولاني بود ولي سر 20روز پريود مي شم يعني اگر 29 مهر پاك شدم 19 اين ماه بايد پريود بشم و در طي اين دو هفته كه از 29 مي گذره هفته ي اول  يك شب در ميان و در هفته ي گذشته دو شب در ميان نزديكي داشتم يكشنبه ي آن هفته تست بتا دادم منفي بود ولي امروز با اينكه يك هفته به تاريخ پريوديم مونده يه لك ديدم و زير دلمم مخصوصا تخمدان چپم درد مي كنه ممكنه من حامله باشم لطفا سريع جواب بدين

وقتی نتیجه آزمایش خون منفی بوده یعنی اینکه باردار نیستید. علت لکه بینی و درد زیر دل هم میتونه بخاطر نزدیک شدن به دوره پریود بعدی باشه.
    اگر باز هم احساس درد در قسمت تخمدان چپ داشتید میتوانید جهت تشخیص علت درد، سونوگرافی انجام دهید.

13. mitra5 نوشته است: با سلام و احترام
    آقاي دكتر من زماني كه پريود شدم خونريزيم لختي بود البته خيلي زياد نبود ولي من هيچ وقت اين جوري پريود نبودم نمي‌دونم چون جلوگيري ديگه نمي‌كنيم و مي‌خوايم بچه دار بشيم و داره بدنم آماده مي‌شه اين‌طور شدم يا چيزي ديگه‌اي هست. تازه 7 روز به تأخير انداختم 7 آبان پريود شدم درصورتي كه بايد 29 مهر پريود مي‌شدم دردم نسبت به ماه قبل خيلي كمتر بود حالا زمان تخمك‌گذاريم چه تاريخي مي‌شه؟
    با تشكر فراوان
    ميتر

علت لخته شدن مقدار کم خونریزی شما بخاطر اختلال هورمونی ناشی از عدم جلوگیری از بارداری و تأخیری که برای پریودی ایجاد کرده اید بوجود آمده و این نوسان هورمونی باعث تغییر در سیکل پریودی میشه و مقدار آن در هر فرد متفاوت است.
    اگر دوره ی ماهیانه شما 29 روز باشد، بنابراین از 11 تا 18 روز پس از شروع اولین خونریزی، زمان تخمک گذاری شما محاسبه می شود.

14. با عرض سلام  و خسته نباشید .
    خانم 28 ساله که دکتر به من گفته که به بیماری پلی کیستیک مبتلا هستم و پریودهایم هم نامنظم است 3 ساله ازدواج کردم و 7 ماهه که اقدام به بارداری کردم و نتیجه ای حاصل نشد. این ماه از روز 5 پریودی قرص کلومفین و در روز پانزدهم 2 تا امپول کوریومون و روز 17 یک آمپول کریومون زدم و از شب 15 یک قرص کابرلین 5/0 میلی برا ی یک هفته مصرف می کنم .  نزدیکی هم داشتم . روز 18 بیبیچک استفاده کردم 2 تا خط که یکی کم رنگ بود پیدا شد آیا احتمال بارداری هست ؟   

15. f3060077606 نوشته است: با سلا من این ماه از قرص سیپروترون کامپاند استفاده کردم وتا امروز 5 روز از  اتمام  این قرصها میگذره چند روز طول مکشه که پریود بشم

بستگی به بدن ف رد داره معمولا هم همون ۵تا۷ روز طور میکشه گاهی هم کمی بیشتر اما شما باید بسته ی دومو یه هفته بعد از اتمام قرصها شروع کنید چه پریود باشید چه نباشد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 29
رفتن به صفحه :    ... 11 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید