شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بستن لوله ها در زنان

1. سلام به همه دوستان عزیز
    در مورد توبکتومی یا همون بستن لوله ها در خانم ها زیاد تو گوگل سرچ کردم و مطلب خوندم ولی به چیزی که میخواستم نرسیدم .میخوام ببینم کسی از دوستان شخصا این تجربه رو داشتن یا از نزدیکانشون کسی بوده که انجام داده باشه و از کم و کیف کار با خبر باشه
    چنتا سوال دارم اول: اینکه ایا برای انجام این کار واقعا شرط سنی یا تعداد فرزند واقعا در نظر گرفته میشه؟
    دوم: اینکه تو چه مرکزی انجام بشه بهتره و کدوم روش؟
    سوم :اینکه عمل جراحیش سخته؟ یعنی درد داره و مشخص میشه که عمل کردین؟البته از ظاهر شخص؟نیاز به بستری یا استراحت کامل داره؟
    چهارم :هزینش معمولا چقدره؟
    کلا اگه کسی تجربه شخصی داره ممنون میشم یه توضیح کامل بده مخصوصا از نحوه عمل جراحیش و نکته هایی که اشاره کردم

2. جواب سوال اول بله شرایط سنی درنظرگرفته میشه فقط نمیدونم دقیقاچه سنی فقط برای افرادکم سن وسال عوارض داره.به تعدادفرزندم  ربطی نداره.
    سوال دوم.مادرمن هنگام زایمان خواهرم درزایشگاه انجام داد.
    سوال سوم.بله سخته دردم داره ولی مشخص نمیشه.نیازبه بستری واستراحتم داره
    سوالش چهارم.هزینشم درجریان نیستم چون باهزینه زایمان روهم حساب کردن

3. negin456 نوشته است: جواب سوال اول بله شرایط سنی درنظرگرفته میشه فقط نمیدونم دقیقاچه سنی فقط برای افرادکم سن وسال عوارض داره.به تعدادفرزندم  ربطی نداره.
    سوال دوم.مادرمن هنگام زایمان خواهرم درزایشگاه انجام داد.
    سوال سوم.بله سخته دردم داره ولی مشخص نمیشه.نیازبه بستری واستراحتم داره
    سوالش چهارم.هزینشم درجریان نیستم چون باهزینه زایمان روهم حساب کردن
    sسلام.منم خیلی در موردش تحقیق کردم.مطالبی که دستگیرم شده ازاین قراره:شرایط سنی خاصی نداره بستگی به تعداد فرزند داره.عوارضش بستگی به شرایط جسمی فرد داره.ولی اکثراوقات بامشکلات  پریودی تایکی دوسال همراهه.توبعضی افراد کم سن وسال هم کمردرد شایعه.میل جنسی روهم کم نمیکنه.بهترین موقع هم همراه بازایمان دومه چون که ذدردسر ودردش کمتر میشه.این اطلاعات زیاد علمی نیست وبیشتر مربوط به تجربه یکی از دوستانه.خوشحال میشم اگه تبادل اطلاعات داشته باشیم

4. با سلام در مراکز درمانی که این عمل روانجام میدن شرایط سنی و تعداد فرزند رو هم در نظر می گیرند چون سن کمتر از 30سال در هنگام عقیم سازی ونیز طلاق و ازدواج مجدد از عوامل پیشگویی کننده پشیمانی فرد از عقیم شدن هستند وممکن است باعث درخواست فرد برای برگرداندن قدرت باروری شوند معمولا این عمل در بیمارستانها وزیر بیهوشی عمومی انجام می شود وروش های مختلفی برای این عمل هست که بستگی به نظر وتجربه جراح داره بستن لوله ها علاوه بر جلوگیری از حاملگی با کاهش خطر سرطان تخمدان نیز همراه هست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. saeedcheraghi نوشته است: سلام به همه دوستان عزیز
    در مورد توبکتومی یا همون بستن لوله ها در خانم ها زیاد تو گوگل سرچ کردم و مطلب خوندم ولی به چیزی که میخواستم نرسیدم .میخوام ببینم کسی از دوستان شخصا این تجربه رو داشتن یا از نزدیکانشون کسی بوده که انجام داده باشه و از کم و کیف کار با خبر باشه
    چنتا سوال دارم اول: اینکه ایا برای انجام این کار واقعا شرط سنی یا تعداد فرزند واقعا در نظر گرفته میشه؟
    دوم: اینکه تو چه مرکزی انجام بشه بهتره و کدوم روش؟
    سوم :اینکه عمل جراحیش سخته؟ یعنی درد داره و مشخص میشه که عمل کردین؟البته از ظاهر شخص؟نیاز به بستری یا استراحت کامل داره؟
    چهارم :هزینش معمولا چقدره؟
    کلا اگه کسی تجربه شخصی داره ممنون میشم یه توضیح کامل بده مخصوصا از نحوه عمل جراحیش و نکته هایی که اشاره کردم

دوست عزیز
    بستن لوله های رحمی در خانمها، يك عمل جراحي ساده و كم خطر است.این عمل در طي بيهوشي عمومي يا بي حسي موضعي قابل انجام است و توسط متخصص زنان، قابل انجام است.این عمل بصورت سرپايي و يا يك روز اقامت دربيمارستان انجام می شود.
    اين عمل براي خانم هاي چندزای بالاي 35 سال كه ديگر نمي خواهند تعداد فرزند بيشتري داشته باشند، بسيار مناسب است.
    در مورد افراد زير 30سال با توجه به احتمال طلاق، ازدواج مجدد و... انجام عمل مشروط به مشاوره دقيق و با در نظر گرفتن احتياط هاي لازم می باشد.
    بستن لوله هاي رحمي به دو روش انجام می شود :روش شکمی و از طریق واژینال.
    -روش شكمي به سه شكل زیر انجام می شود:
    لاپاراسكوپي
    لاپاراتومي
    ميني لاپاراتومي
    2-هيستروسكوپي – این روش با استفاده از دوربینهای مخصوص و از طریق واژینال انجام می شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید