شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 51 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. nazanin91 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    nazanin91 نوشته است: سلام ببخشید سوال داشتم برای نامزدم

خارج شدن یه قطره منی بدون تحریک در حالت عادی (غیر از خواب) عادیه؟ علتش چیه ؟ باید دکتر رفت ؟ چون 2 بار اینجوری شده که 1قطره بدون دلیل خارج شده

منتظرم
    خیلی ممنون

خارج شدن یک قطره منی بدون تحریک، عادی است و شاید به دلیل عدم تخلیه منی و افزایش حجم مایع منی این حالت ایجاد شده.
    چون در مواقعی باید این موضوع را پیگری کرد که درد و ناراحتی در دستگاه تناسلی احساس شود، درغیر اینصورت جای نگرانی وجود ندارد.

ما در دوران نامزدی هستیم و امکان نزدیکی و تخلیه منی وجود دارد و استمناء هم که ضرر دارد
    پس راه حل چیه ؟ چی کار باید کرد ؟
    ممنون

به این حالت سیلان منی می گویند.
    سيلان منی عبارت است از خروج خودبه‌خودی و غير ارادی منی بدون برقراری رابطه زناشويی يا رسيدن به حالت ارگاسم. اين حالت غير ارادی است و تحت کنترل فرد نيست و گاهی چند بار در روز اتفاق می افتد.

سيلان منی معمولاً برای فرد مبتلا بسيار استرس‌زاست ولی با شناخت علل آن مي‌توان تا حد زيادی اين مشکل را حل کرد. سيلان منی بيشتر در سنين نوجوانی و بلوغ اتفاق مي‌افتد، علت آن افزايش هورمون‌ها و افزايش توليد مايع منی است. در اين عارضه کمترين حالت نعوظ و کمترين حالت تحريک، منجر به خروج منی مي‌شود.

1 عوامل روانی: فرد به علت عدم آگاهی کافی، افکار خود را بيش از حد به تحريکات جنسی متمرکز می کند و وارد مرحله برانگيختگی جنسی اولين مرحله از چهار مرحله يک چرخه جنسی می شود و چون چرخه جنسی کامل نشده است و به ارگاسم نمیرسد، مکرراً حالت سيلان منی به وی دست مي‌دهد.

2- عوامل محيطی: فرد از عوامل موجود در پيرامون خود (کتاب، رسانه‌های صوتی و تصويری، اينترنت و...) برای تحريکات جنسی استفاده مي‌کند و مغز وارد مرحله برانگيختگی جنسي مي‌شود. اگر چرخه جنسی کامل نشود، ممکن است سيلان منی اتفاق بيفتد. عوامل روانی ناخودآگاه هستند ولی فرد از عوامل محيطی با اراده خود استفاده مي‌کند.

انزال داراي يک مرکز در نخاع شوکي است که باعث تخليه کيسه‌های منوی مي‌شود. استمناء يا رابطه‌ زناشويی بيش از حد (مثلاً چند بار در روز) باعث تحريک بيش از حد اين مرکز مي‌شود و ممکن است در عده‌ای حتی بدون تحريکات جنسی به صورت غير ارادی کيسه‌های منی خالی شوند.

3- خستگی مفرط: در خستگی جسمی يا روانی شديد ناشی از کار مفرط، فرد ممکن است به خواب عميق برود. در خواب عميق مهار از قشر مغز برداشته مي‌شود و فرد بلافاصله پس از خوابيدن، بدون وجود کوچک‌ترين افکار جنسي دچار خروج مني مي‌شود. اين حالت با خروج منی در خواب ناشی از افکار، فانتزی يا رويا تفاوت ميکند.

4- بيماری های التهابی: به علت وجود التهاب در قسمت‌هاي مختلف ناحيه تناسلی مثل حشفه، پوست حشفه، التهاب پروستات، التهاب کيسه‌های منوی يا التهاب اپيديديم، تحريکات از ناحيه تناسلی به مرکز انزال در نخاع شوکي منتقل مي‌شود و فرد ممکن است در روز چند بار دچار سيلان منی خودبه‌خودی شود.

مصرف بعضی از داروها: سردسته اين داروها تعدادي داروهای روان‌پزشکي هستند. در اينجا ذکر اين نکته حائز اهميت است که اگر فردی دچار سيلان منی است و از داروهای روان‌پزشکی استفاده مي‌کند به هيچ‌وجه نبايد سرخود اقدام به قطع دارو كند. حتماً با پزشک معالج‌تان مشورت كنيد.

منبع: ایران سلامت

2. nazanin91 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    nazanin91 نوشته است: سلام ببخشید سوال داشتم برای نامزدم

خارج شدن یه قطره منی بدون تحریک در حالت عادی (غیر از خواب) عادیه؟ علتش چیه ؟ باید دکتر رفت ؟ چون 2 بار اینجوری شده که 1قطره بدون دلیل خارج شده

منتظرم
    خیلی ممنون

خارج شدن یک قطره منی بدون تحریک، عادی است و شاید به دلیل عدم تخلیه منی و افزایش حجم مایع منی این حالت ایجاد شده.
    چون در مواقعی باید این موضوع را پیگری کرد که درد و ناراحتی در دستگاه تناسلی احساس شود، درغیر اینصورت جای نگرانی وجود ندارد.

ما در دوران نامزدی هستیم و امکان نزدیکی و تخلیه منی وجود دارد و استمناء هم که ضرر دارد
    پس راه حل چیه ؟ چی کار باید کرد ؟
    ممنون
    ALH
    دوست عزیزم شوهره منم همین طوری هست توخوای گاهی مثله همسره شما1قطره منی ازش خارج میشه
    برای این موردمیتونی ازکاندوم استفاده کنی ماهم نامزدیم وبرای این مشکل ازکاندوم استفاده میکنیم
    که اگرگاهی منی خارج شد درواژن من داخل نشه

3. omid6235

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام...
    دیروز با نامزدم نزدیکی داشتیم به صورت محافظت نشده/ وقتی به مرحله ی ارضاء رسیدم الت رو بیرون اوردم و دوباره اقدام به دخول کردم و چند لحظه بعدش قبل از اومدن منی سریع الت رو خارج کردم ولی نامزدم گفت داخل واژن هم منی ریخته. برای همین 10دقیقه بعدش یک قرص اورژانسی مصرف کرد و 12 ساعت بعد یکی دیگه. ایا احتمال بارداری وجود داره؟ با توجه به اینکه قاعدگی نامنظمی داره و خودش میگه پریود شده. (در حین رابطه خون اومد و امروز گفت چیزی شبیه یک تیکه گوشت از داخل واژن کنده شده ولی هنوز به داخل اتصال داره و کامل جدا نمیشه. چی میتونه باشه؟)

4. omid6235 نوشته است: با سلام...
    دیروز با نامزدم نزدیکی داشتیم به صورت محافظت نشده/ وقتی به مرحله ی ارضاء رسیدم الت رو بیرون اوردم و دوباره اقدام به دخول کردم و چند لحظه بعدش قبل از اومدن منی سریع الت رو خارج کردم ولی نامزدم گفت داخل واژن هم منی ریخته. برای همین 10دقیقه بعدش یک قرص اورژانسی مصرف کرد و 12 ساعت بعد یکی دیگه. ایا احتمال بارداری وجود داره؟ با توجه به اینکه قاعدگی نامنظمی داره و خودش میگه پریود شده. (در حین رابطه خون اومد و امروز گفت چیزی شبیه یک تیکه گوشت از داخل واژن کنده شده ولی هنوز به داخل اتصال داره و کامل جدا نمیشه. چی میتونه باشه؟)

با پریود شدن احتمال بارداری وجود ندارد. آن تیکه گوشت هم که از واژن کنده شده، تکه هایی از بافت رحم است که هنگام خونریزی دفع شده و اگر چنین سابقه ای یعنی عدم دفع کامل پریود در دوره های گذشته نداشتند، پس بخاطر عوارض مصرفی قرص هایی بوده که استفاده کردند.
    ضمناً استفاده صحیح از قرص های پیشگیری از بارداری در روش اورژانسی را باید مطمئن باشید و اینکه گفتید در هر 12 ساعت یک قرص مصرف کرده، این روش استفاده فقط در مورد قرص لونژیل صحیح است. چون مقدار قرص مصرفی با توجه به نوع قرص متفاوت است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام
    ما در دوران نامزدی به سر میبریم و حدود سه هفته پیش و به مدت یک هفته با همسرم رابطه داشتم برای پیشگیری از قرص ال دی استفاده کردم و 3 ماه هست که قرص میخورم ، بعد از قطع کردن قرصم 3-4 روز بعد پریود شدم اما حالا که پریودم تموم شده کله های خیلی خیلی کم رنگ میبینم،ایا من ممکنه باردار باشم؟خیلی نگرانم خواهشا پاسخ بدید ممنونم

6. باتوجه توضیحاتی که دادیداحتمال بارداری وجودنداره نگران نباشید

7. با سلام خسته نباشي
    از مدير سايت ممنونم خواهش مي کنم کمکم کنيذپد خيلي نگرانم
    دوست دختر من 25مهر پريود شده و 4 ابان ما با هم نزديکي داشتيم من کل رابطه جنسي از کاندوم استفاده کردم مو قع ارضا شدن کاندوم در اوردم و اسپرم من در دست دوست دخترم ريخت گرفتم با اب دستشو شستم ولي کمي ليز مانند بود دوستم دستشو به الت خودش زده ولي داخل نکرده مي خواستم بدونم حامله ميشه براي اطمينان و محکم کاري 4 تا قرص ld و 12 ساعت بعد 4 تا ديگه خورده ...

ايا قرص از حاملگي جلو گيري ميکنه......؟؟ براي اطمينان چند وقت ديگه مي توانيم ازمايش خون دهيم تا دقيق مشخص شه...؟؟

خواهش مي کنم کمکم کنيد خيلي نگرانم توضيح بدين

حالا من شنيدم تا 1 هفته پس از پريود شدن احتمال حاملگي زياده ؟يعني روز9 پريود حاملگي احتمالش کم يا زياد....

پس من نگران نباشم ايشالا حامله نميشن ... بعد از چند وقت مي تونم تست بگيرم خيالم تخت بشه...

وقتي اسپرم من ريخته تو دستشون بعد با اب شستن فقط ليز حالت باشه ..اسپرم من باز مي تواند حامله کند ممنون ميشم جواب اين سوالمو بدين

سوال بعدي تست حاملگي بعد از چند وقت ميشه استفاده کرد تا خيالم راحت شه ... 5 روز گذشته baby checks استفاده کرده منفی بوده
    مرسي جواب منو بدين خواهش

8. boyskaraj نوشته است: با سلام خسته نباشي
    از مدير سايت ممنونم خواهش مي کنم کمکم کنيذپد خيلي نگرانم
    دوست دختر من 25مهر پريود شده و 4 ابان ما با هم نزديکي داشتيم من کل رابطه جنسي از کاندوم استفاده کردم مو قع ارضا شدن کاندوم در اوردم و اسپرم من در دست دوست دخترم ريخت گرفتم با اب دستشو شستم ولي کمي ليز مانند بود دوستم دستشو به الت خودش زده ولي داخل نکرده مي خواستم بدونم حامله ميشه براي اطمينان و محکم کاري 4 تا قرص ld و 12 ساعت بعد 4 تا ديگه خورده ...

ايا قرص از حاملگي جلو گيري ميکنه......؟؟ براي اطمينان چند وقت ديگه مي توانيم ازمايش خون دهيم تا دقيق مشخص شه...؟؟

خواهش مي کنم کمکم کنيد خيلي نگرانم توضيح بدين

حالا من شنيدم تا 1 هفته پس از پريود شدن احتمال حاملگي زياده ؟يعني روز9 پريود حاملگي احتمالش کم يا زياد....

پس من نگران نباشم ايشالا حامله نميشن ... بعد از چند وقت مي تونم تست بگيرم خيالم تخت بشه...

وقتي اسپرم من ريخته تو دستشون بعد با اب شستن فقط ليز حالت باشه ..اسپرم من باز مي تواند حامله کند ممنون ميشم جواب اين سوالمو بدين

سوال بعدي تست حاملگي بعد از چند وقت ميشه استفاده کرد تا خيالم راحت شه ... 5 روز گذشته baby checks استفاده کرده منفی بوده
    مرسي جواب منو بدين خواهش

به دلیل اینکه پس از انزال کردن و سپس شستشوی دست باعث از بین رفتن اسپرم ها شده، حتی بعد از آن دست ایشون داخل واژن نشده. بنابراین احتمال بارداری وجود ندارد. ولی برای احتیاط بیشتر، روش اورژانسی را به طور صحیح مصرف کردند.
    استفاده از قرص های ضدبارداری در روابط مشکوک به بارداری اگر حداکثر تا 3 روز پس از پایان رابطه مصرف شود برای پیشگیری از بارداری مؤثر است.
    اگر پریود بیش از 7 روز تأخیر داشت می توانند برای تشخیص بارداری آزمایش خون Beta hcg انجام دهند.
    احتمال بارداری روز 9 پریود ضعیف است. منظم یا نامنظم بوده دوره های قاعدگی در پیش بینی احتمال بارداری مهم است.
    مثلاً اگر دوره قاعدگی دوست دختر شما 28 روزه باشد، ایام پرخطری که احتمال تخمک گذاری یا احتمال بارداری مطرح باشد بین 11 تا 17 روز از اولین روز شروع خونریزی محاسبه می شود. یعنی ایام پرخطر بین روزهای 6 تا 12 آبان می باشد.
    برای تشخیص احتمال بارداری، آزمایش خون نسبت به بیبی چک جواب مطمئنی به شما ارائه می کند. حدود 10 تا 12 روز پس از انجام رابطه جنسی، میتوانند بیبی چک را مجدداً تست کنند. به هرحال احتمال بارداری در نوع رابطه شما وجود ندارد.

9. با عرض سلام و خسته نباشی
    یه مسئله ای برام پیش امده که به خاطرش دارم دیوونه میشم.خواهش می کنم کمکم کنید.روز 21 ام دوره ی پریودی نامزدم ،باهاش رابطه ی مقعدی داشتم(
    ایشون هنوز باکره هستند)دوره ی پریودی نامزدم تقریبا منظم و 31 روزه است.مقداری از منی داخل مقعد و مقداری روی واژن ایشون تخلیه شد.18 ساعت بعد از رابطه دو قرصhd صرف کرد و 12 ساعت بعد از نوبت اول دو قرص hdدیگر مصرف کرد که پس از 4 ساعت از نوبت دوم استفراغ کرد.حالا بعد از گذشت 7 روز از رابطه درد خفیفی در ناحیه ی شکم و سینه احساس می کنه.آیا نامزدم بارداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دارم از نگرانی دق میکنم.با این شرایط احتمال بارداری خارج از رحم وجود داره؟؟؟؟چه موقع میتونه از بی بی چک استفاده کنه؟؟؟؟؟؟تو رو خدا کمممممکممممم کنید

10. سلام
    معذرت میخواهم دوباره سوال تکراری میپرسم خواهش میکنم بذارید رو حساب نگرانی یا شایدم وسواس بش از حد .

من 12 مهر پریود شدم 30 مهر با شریکم یه معاشقه داشتم که  قبل از اینکه ایشون التشونو به من بزنن متوجه  شدم پیشاب جاری شده با دشتمال پاکش کردیم چند دقیقه بعد ایشون التشونو به  باسنم مالیدن برای چند لحظه کوتاه و من اصلا متوجه نشدم که بازم پیشاب جاری شده یا نه اما اصلاً التشون با واژنم تماسی نداشت  و کاملاً در خالتی بودم که لبهای واژن روی هم قرار داشتند  ایشون  بعدا ً به وسیله دست من  و ارضا شدن - دوره پریود من 27 روزه است و امروز باید پریود می شدم هنوز نشدم . خیلی نگرانم - امکان بارداری هست ؟

11. raha_taranom نوشته است: سلام
    معذرت میخواهم دوباره سوال تکراری میپرسم خواهش میکنم بذارید رو حساب نگرانی یا شایدم وسواس بش از حد .

من 12 مهر پریود شدم 30 مهر با شریکم یه معاشقه داشتم که  قبل از اینکه ایشون التشونو به من بزنن متوجه  شدم پیشاب جاری شده با دشتمال پاکش کردیم چند دقیقه بعد ایشون التشونو به  باسنم مالیدن برای چند لحظه کوتاه و من اصلا متوجه نشدم که بازم پیشاب جاری شده یا نه اما اصلاً التشون با واژنم تماسی نداشت  و کاملاً در خالتی بودم که لبهای واژن روی هم قرار داشتند  ایشون  بعدا ً به وسیله دست من  و ارضا شدن - دوره پریود من 27 روزه است و امروز باید پریود می شدم هنوز نشدم . خیلی نگرانم - امکان بارداری هست ؟
    بارداری ممکن نیس دوست عزیزم خودشما میگی که به واژن تماسی نداشت شایدبه خاطراسترسه  یکم عقب افتاده بازم صبرکن واگرخیلی دیرشدوبازم پریودنشدی به پزشک مراجعه کن

12. با سلام
    من یه مدته از یاسمین استفاده می کنم می خواستم در مورد تداخل دارویی این قرص اطلاعاتی داشته باشم.مطالب راهنمای مصرف رو خوندم ولی کافی نبود. با توجه به اینکه در طول زندگی هفته ای یکی دو بار سردرد میگیرم(از10 سالگی تا حال)و اغلب از مسکنهایی مثل آ ث آ و ندرتا پروفن و ژلوفن استفاده میکنم آیا خللی در مصرف یاسمین ایجاد نمی شه؟و آیا ماده غذایی یا داروی گیاهی ای به طور خاص وجود داره که این قرص رو بی اثر کنه؟لطفا نام ببرید.ممنون

13. hasti62 نوشته است: با سلام
    من یه مدته از یاسمین استفاده می کنم می خواستم در مورد تداخل دارویی این قرص اطلاعاتی داشته باشم.مطالب راهنمای مصرف رو خوندم ولی کافی نبود. با توجه به اینکه در طول زندگی هفته ای یکی دو بار سردرد میگیرم(از10 سالگی تا حال)و اغلب از مسکنهایی مثل آ ث آ و ندرتا پروفن و ژلوفن استفاده میکنم آیا خللی در مصرف یاسمین ایجاد نمی شه؟و آیا ماده غذایی یا داروی گیاهی ای به طور خاص وجود داره که این قرص رو بی اثر کنه؟لطفا نام ببرید.ممنون

قرص یاسمین به نسبت بقیه‌ی کنتراسپتیوهای خوراکی کم‌عارضه‌تر هست و در بسیاری از موارد بهترین انتخاب٬ اما به خاطر ترکیب پروژستینی متفاوتی که در ساختارش داره در خیلی از موارد منع مصرفش وجود داره. هر قرص یاسمین حاوی ۳۰ میکروگرم اتینیل‌استرادیول و ۳ میلی‌گرم دروسپایرنون هست.
    قرص جلوگیری از بارداری یاسمین به علت داشتن درازپیرنون با انواع دیگر قرص های ضد بارداری متفاوت است. درازپیرنون ممکن است پتاسیم را افزایش دهد بنابراین در کسانی که بیماری های کلیوی ، کبدی و غده فوق کلیوی دارند نباید مصرف شود چون باعث عوارض جدی قلبی می شود. و همچنین با داروهای دیگری که پتاسیم را افزایش می دهد نباید مصرف شود. مثل انواع ضد التهاب های غیر استروییدی نظیر ایبوپروفن ، ادویل و غیره که برای درمان آرتریت استفاده می شود. دیورتیک های که پتاسیم را ذخیره می کنند مثل اسپیرنولاکتون و غیره  در ماه اول استفاده باید آزمایش خون برای اندازه گیری سطح پتاسیم خون انجام شود.

14. FINISH نوشته است:
    raha_taranom نوشته است: سلام

بارداری ممکن نیس دوست عزیزم خودشما میگی که به واژن تماسی نداشت شایدبه خاطراسترسه  یکم عقب افتاده بازم صبرکن واگرخیلی دیرشدوبازم پریودنشدی به پزشک مراجعه کن

اخه طی دیرور امروز باید می شدم حالتاشو  یه کمی دارم - اما دارم دیونه میشم - خیلی نگرانم - از شریکم پرسدم میگه اصلاً هیچی نیامد-  و ایشون بعد 5 دقیقه  ارضا شدن که اصلاً ذره با بدن من تماس نداشت  و من نگران همون پیشاب هستم  که اونم قبلش پاک کریدم ؟

15. raha_taranom نوشته است:
    FINISH نوشته است:
    raha_taranom نوشته است: سلام

اخه طی دیرور امروز باید می شدم حالتاشو  یه کمی دارم - اما دارم دیونه میشم - خیلی نگرانم - از شریکم پرسدم میگه اصلاً هیچی نیامد-  و ایشون بعد 5 دقیقه  ارضا شدن که اصلاً ذره با بدن من تماس نداشت  و من نگران همون پیشاب هستم  که اونم قبلش پاک کریدم ؟

سلام دوست عزیز.
    اصلا جای نگرانی نیست. به خاطر استرس ممکن که یه چند روزی پریودت عقب بیفته. من خودم تا 4 روز هم عقب انداختم.
    اصلا نگران بارداری نباش چون توی شرایطی که گفتی امکانش وجود نداره. فقط سعی کن اروم باشی و به این موضوع فکر نکنی.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 51 از 111
رفتن به صفحه :    ... 51 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید