شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 8 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. masoud_z نوشته است: ممنونم ازتون اره اسمش لونزیل بود دوره ی قاعدگی نامزدم نامنظمه وماه بیش  5روز زودتر بریود
    شد که هودهم مهرماه بودکه نزدیکی دردوم یا سوم ابان بوده. .اون قرصه هم LDبوده که یکیش رو خورد.اقای دکتر خیلی نگرانم یعنی قرصهایی که دکترهم داده ج نمیده من خوشحال بودم که زود اقدقم کردیم واسه جلوگیری ولی......اگه بارداری صورت گرفت تا2هفته بعد ایاهنوز راهی هست؟یک دنیاممنونم ازلطفتون

اول باید علت نامنظمی قاعدگی نامزد شما تشخیص داده شود تا پس از درمان، زمان پریودی ایشون منظم شود. به هرحال استفاده صحیح از روش اورژانسی در روابط مشکوک به بارداری در اشخاصی که پریودهای نامنظمی دارند اهمیت زیادی دارد.
    مصرف یک عدد قرص LD در روش اورژانسی تأثیری ندارد. بلکه روش صحیح مصرف این قرص بدین صورت است که 4 قرص LD پس از نزدیکی مصرف کنند و 4 قرص دیگر دقیقاً 12 ساعت دیگر استفاده کنند که اگر احتمال بارداری مطرح باشه، با این روش منتفی بشه.
    نامزد شما قرص های لونژیل را صحیح مصرف کردند، بنابراین نگران احتمال بارداری نباشید. حتی بخاطر عوارض جانبی این قرص ممکنه مقدار خونریزی را کاهش دهد و زمان پریود را با تأخیر همراه کند و از این بابت نباید نگران باشید.
    لوونورژسترل یا همان قرص لونژیل، يك هورمون مصنوعی است كه به هورمون جنسی زنانه (پروژسترون) شباهت دارد.
    يكی از تركيبات اصلی قرصهای ضد بارداری است. اين دارو مخاط گردن رحم را ضخيم تر ميكند بطوری كه اسپرم به دشواری می تواند به داخل رحم نفوذ كند
    و بدين ترتيب جلوی بارداری گرفته می شود.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام
    من 25 سالمه از سونوگرافی و آزمایش خونم معلوم شد که فولیکول های خیلی ریز تو تخمدانم هست و  تستوسترونم بالاست(1.57)و برای تنطیم پریودم به توصیه ی دکتر 2 ماهه که داروهام عوض شده. یعنی از شب 5، تا 20 شب اتینیل استرادیول و از شب 6، تا 10 شب سیپروترون استات میخورم. ماه اول مصرف این داروها، روز 30 پریود شدم.
    می خوام بدونم آیا تا وقتی این قرص ها رو استفاده می کنم، همه ی دوره هام 30 روزه خواهد بود؟
    من این ماه که این قرص ها رو با این ترتیب مصرف می کردم، در روز 25 پریودم نزدیکی با دخول و انزال در واژن داشتم و قرص جلوگیری اورژانسی هم مصرف نکردم.آیا امکان بارداری وجود داره؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام خسته نباشی
    از مدیر سایت ممنونم خواهش می کنم کمکم کنیذپد خیلی نگرانم
    دوست دختر من 1 ابان پریود شده و 4 ابان ما با هم نزدیکی داشتیم من کل رابطه جنسی از کاندوم استفاده کردم مو قع ارضا شدن کاندوم در اوردم و اسپرم من در دست دوست دخترم ریخت گرفتم با اب دستشو شستم ولی کمی لیز مانند بود دوستم دستشو به الت خودش زده ولی داخل نکرده می خواستم بدونم حامله میشه برای اطمینان و محکم کاری 4 تا قرص ld و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه خورده ...

ایا قرص از حاملگی جلو گیری میکنه......؟؟ برای اطمینان چند وقت دیگه می توانیم ازمایش خون دهیم تا دقیق مشخص شه...؟؟

خواهش می کنم کمکم کنید خیلی نگرانم توضیح بدین

4. boyskaraj نوشته است: با سلام خسته نباشی
    دوست دختر من 1 ابان پریود شده و 4 ابان ما با هم نزدیکی داشتیم من کل رابطه جنسی از کاندوم استفاده کردم مو قع ارضا شدن کاندوم در اوردم و اسپرم من در دست دوست دخترم ریخت گرفتم با اب دستشو شستم ولی کمی لیز مانند بود دوستم دستشو به الت خودش زده ولی داخل نکرده می خواستم بدونم حامله میشه برای اطمینان و محکم کاری 4 تا قرص ld و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه خورده ...

ایا قرص از حاملگی جلو گیری میکنه......؟؟ برای اطمینان چند وقت دیگه می توانیم ازمایش خون دهیم تا دقیق مشخص شه...؟؟

سلام.نگران نباشید.
    اولا که روز 4 پریود احتمال بارداری وجود نداره.

دوما برای بارداری لزوما اسپرم باید وارد وازن بشه که توی این مورد نشده.

سوما قرصها رو درست مصرف کردید و دیگه اصلا جای نگرانی نیست. و نیازی هم به دادن ازمایش نیست چون احتمال بارداری وجود نداره.

5. boyskaraj نوشته است: با سلام خسته نباشی

دوست عزیزازنظرمن احتمال حاملگی وجودنداره باوجوداینکه شماازروش اورزانسی هم استفاده کردیدواینکه میگین دستشوشسته وداخل نکرده به هیچ وجه بارداری ممکن نیس

6. با سلام:
    مي خواستم بدونم كه اگه رابطه انجام شده باشه و بعدش آلت با دستمال كامله پاك شده باشه ، اگه بعد از 2 ساعت دوباره آلت با واژن تماس پيدا كنه با توجه به اين كه روز 16 قاعدگي هست احتمال بارداري وجود داره؟ در ضمن من 8 ساعت بعد از رابطه 2 قرص hd و 12 ساعت بعد 2تا ديگه خوردم.ولي الان 3 روز گذشته و من پريود نشدم...

7. nazaniiin1234 نوشته است: با سلام:
    مي خواستم بدونم كه اگه رابطه انجام شده باشه و بعدش آلت با دستمال كامله پاك شده باشه ، اگه بعد از 2 ساعت دوباره آلت با واژن تماس پيدا كنه با توجه به اين كه روز 16 قاعدگي هست احتمال بارداري وجود داره؟ در ضمن من 8 ساعت بعد از رابطه 2 قرص hd و 12 ساعت بعد 2تا ديگه خوردم.ولي الان 3 روز گذشته و من پريود نشدم...

اگر مایع منی با واژن تماس داشته باشه، برای احتیاط بیشتر بمنظور پیشگیری از بارداری باید از روش اورژانسی استفاده کنید.
    شما هم به درستی این روش را انجام دادید و احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.
    به علت عوارض هورمونی زیاد قرص HD معمولاً پریود را به تأخیر میندازد. وقتی عوارض جانبی قرص کمتر شد، مطمئن باشید پریود هم می شوید.

8. ممنون از راهنماییتون . اما من باید استات رو از روز یازدهم پری بخورم و اگه پریود نشم نمیتونم مصرف کنم که بدنم بهش عادت کنه !!!
به نظرتون میتون توی چند روز آخر سیکلم پروژسترون مصرف کنم تا پری منظمی داشته باشم و بتونم استات بخورم ؟؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. aramis1704 نوشته است: ممنون از راهنماییتون . اما من باید استات رو از روز یازدهم پری بخورم و اگه پریود نشم نمیتونم مصرف کنم که بدنم بهش عادت کنه !!!
به نظرتون میتون توی چند روز آخر سیکلم پروژسترون مصرف کنم تا پری منظمی داشته باشم و بتونم استات بخورم ؟؟؟

برای منظم شدن پریود معمولاً  قرص پروژسترون را از نیمه سیکل ماهانه یا روز 15 سیکل، روزانه یک قرص به مدات 10 روز مصرف می کنند.
    یا برحسب نیاز قرص مدروکسی پروژسترون 5 میلی گرمی را روزی 2 عدد به مدت 10 روز مصرف می کنند. این قرص باید مرتب مصرف شود در غیر اینصورت ممکن است دچار لکه بینی شوید. توضیحات بیشتر در مورد مصرف آن در بروشور دارو درج شده است.

10. از دوستان گلم ممنونم

حالا من شنيدم تا 1 هفته پس از پريود شدن احتمال حاملگي زياده ؟یعنی روز 4 پریود حاملگی احتمالش کم یا زیاد....

پس من نگران نباشم ايشالا حامله نميشن ... بعد از چند وقت مي تونم تست بگيرم خيالم تخت بشه...

وقتي اسپرم من ريخته تو دستشون بعد با اب شستن فقط ليز حالت باشه ..اسپرم من باز مي تواند حامله کند ممنون ميشم جواب اين سوالمو بدين

سوال بعدی تست حاملگی بعد از چند وقت میشه استفاده کرد تا خیالم راحت شه ...
    مرسی جاب منو بدین خواهش

11. با سلام و احترام خدمت مدیریت سایت و دیگر دوستان
    من قبلاً هم این سوال رو مطرح کرد اما جوابی دریافت نکردم، امیدوارم این دفعه جواب بگیرم چون جوابش برام خیلی مهمه.
    من 25 ساله هستم و پریود نامنظم دارم که نزدیک 1 ساله که داروهای مختلف مصرف می کنم و طول دوران پریودم با هر دارو، متفاوته.
    و هر بار که دارو رو قطع می کنم، بازم پریودم نامنظمه.
    آزمایش و سونو گفته که فولیکول های خیلی ریز دارم و تستسترونم بالاست(1.57)
    الان 2 ماهه که داروم عوض شده. از شب 5 پریود تا 20 شب اتینیل استرادیول و از شب 6 پریود تا 10 شب سیپروترون استات میخورم.
    ماه اول روز 30 پریود شدم. و امروز روز 29 پریودم از ماه دومه.
    1- میخوام بدونم در زمان مصرف این قرص ها آیا 100% طول همه ی دوره ها برابر خواهد بود؟یعنی همیشه دوره ی جدید در روز 30ام از دوره ی قبل اتفاق خوهد افتاد؟
    - من این ماه در روز 24 پریودم نزدیکی با دخول و انزال درون واژن داشتم اما قرص جلوگیری اورژانسی مصرف نکردم، چون فکر میکردم دوره ی تخمک گذاری پایان یافته.
    2- آیا اگر فردا که روز 30ام دورهام هست، پریود نشدم، باید نگران بارداری باشم وتست بارداری بدهم؟
    خواهش میکنم سوالاتم را بی پاسخ نگذارید.
    با تشکر

12. golnaar نوشته است: با سلام و احترام خدمت مدیریت سایت و دیگر دوستان
    من قبلاً هم این سوال رو مطرح کرد اما جوابی دریافت نکردم، امیدوارم این دفعه جواب بگیرم چون جوابش برام خیلی مهمه.
    من 25 ساله هستم و پریود نامنظم دارم که نزدیک 1 ساله که داروهای مختلف مصرف می کنم و طول دوران پریودم با هر دارو، متفاوته.
    الان 2 ماهه که داروم عوض شده. از شب 5 پریود تا 20 شب اتینیل استرادیول و از شب 6 پریود تا 10 شب سیپروترون استات میخورم.
    1- میخوام بدونم در زمان مصرف این قرص ها آیا 100% طول همه ی دوره ها برابر خواهد بود؟یعنی همیشه دوره ی جدید در روز 30ام از دوره ی قبل اتفاق خوهد افتاد؟
    - من این ماه در روز 24 پریودم نزدیکی با دخول و انزال درون واژن داشتم اما قرص جلوگیری اورژانسی مصرف نکردم، چون فکر میکردم دوره ی تخمک گذاری پایان یافته.
    2- آیا اگر فردا که روز 30ام دورهام هست، پریود نشدم، باید نگران بارداری باشم وتست بارداری بدهم؟
    با تشکر

سلام دوست عزیز
    در مورد سوال اولتون اطلاع دقیقی ندارم بهتره که یه پزشک جواب بده.
    ولی در مورد سوال دوم این امکان وجود داره که به دلیل استرس پریودتون عقب بیفته. اگه عقب افتادن بیشتر از 7 روز شد اونوقت برای تست اقدام کنید.

13. nazaniiin1234 نوشته است: با سلام:

دوست عزیز اسپرم خارج از بدن به   مدت طولانی زنده نمیمونه وقابلیت تحرک خودشو از دست میده

14. golnaar نوشته است: با سلام و احترام خدمت مدیریت سایت و دیگر دوستان
    با تشکر

به علت فولیکول ها و میزان تستوسترون، پریود شما نامنظم شده. با مصرف منظم قرص های استرادیول (استروژن) و سیپروترون استات که این قرص یک آنتی آندروژن بوده و باعث کاهش میزان تستوسترون می شود، پریود شما هم منظم می شود ولی اگر باز هم نامنظم بود ممکن است به علت فولیکول ها باشد. اگر آزمایش تیروئید انجام ندادید بهتر است از لحاظ فعالیت هورمون های مترشحه غدد داخلی آزمایش خون انجام دهید، چون کم کاری تیروئید باعث نامنظمی پریود هم می شود.
    با توجه به سیکل ماهانه شما، روزهای تخمک گذاری از روز 12 تا 19 از زمان اولین روز وقوع خونریزی محاسبه می شود.

15. sara28

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت دوستان عزیز.من چهار ساله که IUD گذاشتم. سالی یه بار سونو میرم که ببینم هنوز سرجاشه یانه.آیا باید برای معاینه بیشتر برم دکتر؟ از وقتی این وسیله رو گذاشتم پریودیم هر ماه سه الی چهار روز جلوتر میاد.آیا طبیعیه؟ میترسم باردار بشم. 28سالمه. نه ساله ازدواج کردم. بچه هم دارم.دیگه نمیخوام بارداربشم.آیا آی یو دی روش مطمئنیه؟روشهای دیگه رو امتحان کردم ولی موفقیت آمیز نبودن!قرصها هم بهم نساختن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 8 از 22
رفتن به صفحه :    ... 8 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید