شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 49 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. سلام  .من روز 9سیکلم یعنی 2روز بعد پریودم نزدیکی داشتم البته منی مستقیم وارد واژن نشد اما بعدش باز تماس داشتیم و دست نامزدم که ممکنه اغشته به اسپرم باشه با واژن من درتماس بوده.تا 3بار ایشون ارضا شدن ووضع همین بود.سوالم اینه آیا با توجه به زمان سیکلم وهمچنین جلوگیری اورژانسی احتمال بارداری هست؟لازم به ذکره که من معمولا همیشه  پریودام با تاخیره زودترین زمانش 28 روز بوده و تا5روزقبل پریودم به دلیل کیست، قرص سیپروترون استفاده میکردم.با توجه به شرایطم اصلا احتمال بارداری هست؟
    میشه زود جواببدین؟.تشکر

2. zahra126 نوشته است: سلام  .من روز 9سیکلم یعنی 2روز بعد پریودم نزدیکی داشتم البته منی مستقیم وارد واژن نشد اما بعدش باز تماس داشتیم و دست نامزدم که ممکنه اغشته به اسپرم باشه با واژن من درتماس بوده.تا 3بار ایشون ارضا شدن ووضع همین بود.سوالم اینه آیا با توجه به زمان سیکلم وهمچنین جلوگیری اورژانسی احتمال بارداری هست؟لازم به ذکره که من معمولا همیشه  پریودام با تاخیره زودترین زمانش 28 روز بوده و تا5روزقبل پریودم به دلیل کیست، قرص سیپروترون استفاده میکردم.با توجه به شرایطم اصلا احتمال بارداری هست؟
    میشه زود جواببدین؟.تشکر

روزهای پر خطر یعنی روزهایی که احتمال تخمک گذاری در سیکل ماهانه شما وجود دارد، بین 10 تا 17 روز از اولین روز شروع خونریزی شما محاسبه می شود. اگر در این روزها نزدیکی محافظت نشده داشته باشید و اگر اسپرم با واژن تماس داشته باشد، برای پیشگیری از بارداری باید از روش اورژانسی استفاده کنید.
    در مورد رابطه شما چون به خاطر برخورد دستی که با منی آغشته بوده و با واژن تماس داشته، شما هم برای احتیاط و پیشگیری از بارداری روش اورژانسی را استفاده کردید، بنابراین احتمال بارداری وجود ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام من 5 ماهه که برای جلوگیری از قرص یاسمین استفاده می‌کنم. اما بعد از تمام شدن آخرین بسته قرصم تو 7 روزی که باید پریود می‌شدم، نشدم. پریود ماه قبلم 5 مهر بوده و قاعدتاً باید 1 آبان پریود می‌شدم و امروز آخرین روز از 7 روزه. خیلی نگرانم، امکان بارداری هست؟ خواهش می‌کنم جواب بدید.ممنون.

4. Tabasom68 نوشته است: سلام من 5 ماهه که برای جلوگیری از قرص یاسمین استفاده می‌کنم. اما بعد از تمام شدن آخرین بسته قرصم تو 7 روزی که باید پریود می‌شدم، نشدم. پریود ماه قبلم 5 مهر بوده و قاعدتاً باید 1 آبان پریود می‌شدم و امروز آخرین روز از 7 روزه. خیلی نگرانم، امکان بارداری هست؟ خواهش می‌کنم جواب بدید.ممنون.

اگر در طی این چند ماه قرص ها را بطور صحیح مصرف کرده باشید احتمال بارداری وجود ندارد. برای پریود شدن میتوانید به پزشک مراجعه کنید تا با تزریق آمپول پروژسترون خونریزی رخ دهد. یا برای تشخیص احتمال بارداری آزمایش خون انجام دهید.

5. سلام  لطفا راهنمایی کنید
    من کورتاژ داشتم  دقیق 76 روز پیش   21 روز پیش با  قرص داخل واژن پریو دشدم  در دوروز هفته پیش دوباره با امپول پریو دکامل شدم در 5 روز دیشب تو خواب احساس کردم قلب میزنه امروز دکتر رفتم گفته لخته خون جمع شده داره کم کم خارج میشه خیلی نگرانم  تست  ادرار ازم گرفت حامله نبود منفی بود
    این برنامه تا کی ادامه داره تا به حال اول برگردم ایا حامله ام ؟

6. hadi958

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    در هر یک از حالت های 1 تا 8 زیر احتمال بارداری چقدره؟
    1- احتمال بارداری بدون دخول و بدون انزال ولی به صورتی که آلت ها به هم مالیده شوند (یعنی لحظه انزال آلت ها روی هم نباشد مثلا لحظه انزال آلت مرد روی ران زن باشد) که در این صورت احتمال وجود پیشاب نیز هست و احتمالا که پیشاب با سطح خارجی آلت زن تماس پیدا کند. آیا آنقدر هست که نیاز به جلوگیری باشد؟ آیا خود لب های واژن مانع ورود پیشاب به واژن نمیشود؟ (اگر دخول انجام نشود)

2- اگر دست مرد به روی شورت خودش مالیده شود و احساس نمناکی بکند البته نمناکی که بوسیله پیشاب در شورت او ایجاد شده بعد با همین دستش آلت زن را لمس کند و بمالد.
    3- اگر در حالت 2 دست خود را وارد واژن کند چطور؟
    4- وقتی هر دوی زن و مرد شورت پوشیده باشند و آلت ها روی هم قرار گیرد و انزال اتفاق بیفتد در حالیکه مرد آلت خود را روی آلت زن فشار می دهد. البته در سایت خواندم که اگر هر دو لباس زیر داشته باشند احتمال حاملگی نیست ولی میخوام مطمئن بشم که هیچ احتمالی وجود نداره.
    5- در شرایط حالت 4 میدانیم که موقع انزال منی شورت هم نمناک یا خیس میشود و اگر شرایط پیشنوازی خوبی روی زن انجام شود واژن هم یه سری ترشحات (که برای آسان تر شدن دخول هست ) میکند که این ترشحات میتواند به قدری باشد که شورت زن هم نمناک یا خیس شود حالا که شورت دو طرف خیس هست و روی هم قرار میگیرد احتمال بارداری چقدر است؟
    6- اگر زن و مرد با شورت خیس (که اصلا با آب خیس شده مثل لباسی که شستین ولی خیسه) یا نمناک (مثلا از بیرون آمدند و باران لباس ها را خیس کرده) باشند و آلت ها را تا موقع بعد از انزال روی هم فشار دهند چطور؟ آیا اسپرم میتواند با رطوبت یا خیسی لباس زیر خود را به واژن و تخمک برساند؟
    7- آیا بعد از رابطه جنسی که زن و مرد مواظب بودند رفتار پر خطری نکنند باید زن از لباس های مرد و لباس خودش که احتمالا به منی آلوده هست اجتناب کند؟ مثلا لباس زن آلوده به منی است موقع درآوردن لباس به واژن مالیده شود.
    8- اگر منی روی شکم زن (یا هر جای دیگر بدن زن) ریخته شود آیا موقع استحمام احتمال اینکه اسپرم ها همراه آب به طرف واژن بروند و حاملگی اتفاق بیفتد هست؟

7. سلام
    ممنون از جوابتون
    پست 708 و 712 را قبلا گذاشنم

ميخواستم بدونم  من الان خونريزي كه دارم كمه و حالت لزج (لزج بودنش مثل ترشحاتي كه زمان پريود نبودن هستش) فقط الان لزج قرمزه  كه حالتهاي پريود را هم دارم فقط خيلي زود پريود شدم 14 روز از پريود قبليم گذشته بود و بايد يك هفته ديگه پريود ميشدم كه الان شدم. فقط راستشو بخواين با آزمايش خوني كه دادم و منفي بود ولي بازم نميدونم چرا استرس دارم همش. (همش فكر ميكنم كه خونريزي لانه گزيني هستش چون گفتين كمه و قبل پريود بعدي اتفاق ميفته )من اينا را كه خوندم شك كردم و استرس گرفتم .اين زود پريود شدنم  بخاطر قرص هاي عفونته يا اچ دي كه خوردم ؟ يا چيز ديگه اي؟
    چكار كنم پريودم مثل دفعه هاي قبل باشه؟

ممنون از كمكتون

8. hadi958 نوشته است: در هر یک از حالت های 1 تا 8 زیر احتمال بارداری چقدره؟
    1- احتمال بارداری بدون دخول و بدون انزال ولی به صورتی که آلت ها به هم مالیده شوند (یعنی لحظه انزال آلت ها روی هم نباشد مثلا لحظه انزال آلت مرد روی ران زن باشد) که در این صورت احتمال وجود پیشاب نیز هست و احتمالا که پیشاب با سطح خارجی آلت زن تماس پیدا کند. آیا آنقدر هست که نیاز به جلوگیری باشد؟ آیا خود لب های واژن مانع ورود پیشاب به واژن نمیشود؟ (اگر دخول انجام نشود)

2- اگر دست مرد به روی شورت خودش مالیده شود و احساس نمناکی بکند البته نمناکی که بوسیله پیشاب در شورت او ایجاد شده بعد با همین دستش آلت زن را لمس کند و بمالد.
    4- وقتی هر دوی زن و مرد شورت پوشیده باشند و آلت ها روی هم قرار گیرد و انزال اتفاق بیفتد در حالیکه مرد آلت خود را روی آلت زن فشار می دهد. البته در سایت خواندم که اگر هر دو لباس زیر داشته باشند احتمال حاملگی نیست ولی میخوام مطمئن بشم که هیچ احتمالی وجود نداره.
    5- در شرایط حالت 4 میدانیم که موقع انزال منی شورت هم نمناک یا خیس میشود و اگر شرایط پیشنوازی خوبی روی زن انجام شود واژن هم یه سری ترشحات (که برای آسان تر شدن دخول هست ) میکند که این ترشحات میتواند به قدری باشد که شورت زن هم نمناک یا خیس شود حالا که شورت دو طرف خیس هست و روی هم قرار میگیرد احتمال بارداری چقدر است؟
    6- اگر زن و مرد با شورت خیس (که اصلا با آب خیس شده مثل لباسی که شستین ولی خیسه) یا نمناک (مثلا از بیرون آمدند و باران لباس ها را خیس کرده) باشند و آلت ها را تا موقع بعد از انزال روی هم فشار دهند چطور؟ آیا اسپرم میتواند با رطوبت یا خیسی لباس زیر خود را به واژن و تخمک برساند؟
    7- آیا بعد از رابطه جنسی که زن و مرد مواظب بودند رفتار پر خطری نکنند باید زن از لباس های مرد و لباس خودش که احتمالا به منی آلوده هست اجتناب کند؟ مثلا لباس زن آلوده به منی است موقع درآوردن لباس به واژن مالیده شود.
    8- اگر منی روی شکم زن (یا هر جای دیگر بدن زن) ریخته شود آیا موقع استحمام احتمال اینکه اسپرم ها همراه آب به طرف واژن بروند و حاملگی اتفاق بیفتد هست؟

با این توضیحات شما احتمال بارداری وجود ندارد. چون در هنگام انزال، هر دو لباس زیر داشتید و مایع منی و پیشاب جذب لباس شده و این در حدی نیست که احتمال بارداری مطرح باشه. حتی در موقع استحمام، اسپرم ها از روی بدن پاک شده و خارج می شوند پس نگران احتمال بارداری نباشید.

9. gooshsia نوشته است: سلام
    ممنون از جوابتون
    پست 708 و 712 را قبلا گذاشنم

ميخواستم بدونم  من الان خونريزي كه دارم كمه و حالت لزج (لزج بودنش مثل ترشحاتي كه زمان پريود نبودن هستش) فقط الان لزج قرمزه  كه حالتهاي پريود را هم دارم فقط خيلي زود پريود شدم 14 روز از پريود قبليم گذشته بود و بايد يك هفته ديگه پريود ميشدم كه الان شدم. فقط راستشو بخواين با آزمايش خوني كه دادم و منفي بود ولي بازم نميدونم چرا استرس دارم همش. (همش فكر ميكنم كه خونريزي لانه گزيني هستش چون گفتين كمه و قبل پريود بعدي اتفاق ميفته )من اينا را كه خوندم شك كردم و استرس گرفتم .اين زود پريود شدنم  بخاطر قرص هاي عفونته يا اچ دي كه خوردم ؟ يا چيز ديگه اي؟
    چكار كنم پريودم مثل دفعه هاي قبل باشه؟

ممنون از كمكتون

وقتی شخصی هنوز آمادگی بارداری ندارد و مدام استرس و نگرانی دارد باید برای برطرف شدن شک و ابهامات آزمایش خون دهد و به جواب این آزمایش هم باید اطمینان داشته باشد. اگر مقدار hcg در آزمایش شما نزدیک به 25 بود در اینصورت استرس و نگرانی شما طبیعی بود. چون گفته شده احتمال بارداری با مقادیر بیشتر از 25 وجود دارد ولی آزمایش شما 3.8 بوده. بنابراین اصلاً نباید نگران باشید.
    این اختلال پریودی که با چند روز زودتر شروع شده میتواند بخاطر عوارض مصرفی قرص های HD بوده که مصرف کردید و باعث شده بالانس هورمونی شما را دچار نوسان کند
    برای منظم شدن سیکل ماهانه باید از لحاظ روحی در وضعیت مساعدی باشید و از مصرف بی مورد قرص های جلوگیری پرهیز کنید.
    قرص هایی که برای درمان عفونت تجویز شده را بطور مرتب مصرف کنید تا به زودی همه چیز به روال عادی برگردد.

10. sara_sk نوشته است: سلام  لطفا راهنمایی کنید
    من کورتاژ داشتم  دقیق 76 روز پیش   21 روز پیش با  قرص داخل واژن پریو دشدم  در دوروز هفته پیش دوباره با امپول پریو دکامل شدم در 5 روز دیشب تو خواب احساس کردم قلب میزنه امروز دکتر رفتم گفته لخته خون جمع شده داره کم کم خارج میشه خیلی نگرانم  تست  ادرار ازم گرفت حامله نبود منفی بود
    این برنامه تا کی ادامه داره تا به حال اول برگردم ایا حامله ام ؟

وقتی پس از استفاده از قرص و آمپول پریود شدین و جواب تست ادرار هم منفی بوده، یعنی اینکه باردار نیستید.
    علائمی هم که بعد از احساس تپش قلب پیدا کردید (تجمع خون بصورت لخته شده) بخاطر عوارض داروهایی بوده که جهت پریودی استفاده کردید.
    عوارض‌ جانبی این داروها در بعضی افراد میتواند سبب خونريزيهای نامنظم‌، تغيير در جريان‌ خون‌ قاعدگی و تغيير ترشحات‌ دهانه‌ رحم‌ گردد.

11. سلام
    در تست هاس حاملگی خانگی (bbc) دو کلمه negativ  به معنی منفی  و invalid به معنی نامعتبر هست
    اگر شخص حامله باشد کدام مورد به کار برده میشود؟؟؟

مرسی

12. lderado نوشته است: سلام
    در تست هاس حاملگی خانگی (bbc) دو کلمه negativ  به معنی منفی  و invalid به معنی نامعتبر هست
    اگر شخص حامله باشد کدام مورد به کار برده میشود؟؟؟
    مرسی

اگر شخص باردار باشد جواب Positive می شود. لذا باتوجه به نتایج کاذب بیبی چک، برای تشخیص احتمال بارداری میتوانید آزمایش خون انجام دهید.

13. سلام من دارای دوران قاعدگی منظمی هستم در روز 3 قاعدگی رابطه جنسی با همسرم داشتم بعد از آن خونریزی ام خیلی کم شد و دردی در آلت تناسلی ام احساس میکنم میخواستم بدانم علت درد چیست و راهکار بهبود آن چیست آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

14. hadi958

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    hadi958 نوشته است: در هر یک از حالت های 1 تا 8 زیر احتمال بارداری چقدره؟

میشه یکی دونه دونه موارد رو با دلیل بگه و حالت کلیش رو هم بیان کنه که اگه اتفاقات شبیه به این افتاد از همین حکم استفاده کنم. یا اگه خود دکتر رهام بگه که ممنون میشم. من خودم میدونم تو این حالت ها احتمال بارداری بسیار ضعیف یا وجود نداره ولی میخوام یه شناخت کاملتری پیدا کنم که هر اتقاقی افتاد و یا سوالی به ذهنم خطور کرد خودم جوابش را بدانم.

در ضمن یک سوال دیگه هم داشتم اینکه اگر خونریزی عقب افتاد و رابطه مشکوکی صورت گرفته بود و آزمایش خون داده شد و جواب مثبت بود تا چه مدت میتوان از بارداری جلوگیری کرد که معنی سقط ندهد؟ آیا اصلا میشه کاری کرد؟

15. lderado نوشته است: سلام
    میخواستم بدونم اگر در دو روز آخر پریود تحریکی انجام بشه در زمان پریود ماه بعد تاثیر میذاره؟
    (یعنی به عقب میندازه پریودرو ؟)

مرسی

سلام
    تحریک منظورتون چیه؟اگه دخول انجام بشه ومنی در وازن ریخته بشه وشما بخواهین از روش اورژانسی استفاده کنین بله در پریودی بعدی هم تاثیر میذاره یا عقب میفه یا چندروزجلوترمیاد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 49 از 111
رفتن به صفحه :    ... 49 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید