شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. سلام
    من 23 سالمه و تازه ازدواج کردم. برای پیشگیری، از روز سوم قائدگیم شروع به خوردن یاسمین کردم. تا به حال نزدیکی نداشتیم، در واقع با کاندوم سعی کردیم ولی عملاً اتفاقی نیفتاد. قبلاً هر دورۀ پریودم  9 تا 10 روز بود، روز 4 و 5 شدید می‌شد با کمی دل درد و بقیه‌ش نسبتاً کمتر بود. با لکه‌های کم شروع می‌شد و به همون ترتیب هم تموم می‌شد. اینبار، پریودم با 2 فطره خون خیلی قرمز شروع شد و بعد عادی و مثل قبل خونریزی داشتم. از بعد سومین شب که قرص رو شروع کردم، خونریزیم شدید نشد اما از روز 5 و 6 کم کم دل درد اومد سراغم، دو روز کنارهای شکمم و بعد از اون دو روز زیر شکمم. دل درد قطع شد اما خونریزی با شدت نسبتاً ثابتی ادامه داره و قطع نمی‌شه. الآن 11امین روزه و امروز وقت دفع خون توی دستشویی یه دردی از زیر شکمم بلند شد. به طور کلی هم خونی که میاد نسبت به قدیم روشن تره. علت چی می‌تونه باشه؟
    خواهش می‌کنم کمکم کنید، من در حال حاضر به دکتر دسترسی ندارم....

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. safo نوشته است: سلام
    من 23 سالمه و تازه ازدواج کردم. برای پیشگیری، از روز سوم قائدگیم شروع به خوردن یاسمین کردم. تا به حال نزدیکی نداشتیم، در واقع با کاندوم سعی کردیم ولی عملاً اتفاقی نیفتاد. قبلاً هر دورۀ پریودم  9 تا 10 روز بود، روز 4 و 5 شدید می‌شد با کمی دل درد و بقیه‌ش نسبتاً کمتر بود. با لکه‌های کم شروع می‌شد و به همون ترتیب هم تموم می‌شد. اینبار، پریودم با 2 فطره خون خیلی قرمز شروع شد و بعد عادی و مثل قبل خونریزی داشتم. از بعد سومین شب که قرص رو شروع کردم، خونریزیم شدید نشد اما از روز 5 و 6 کم کم دل درد اومد سراغم، دو روز کنارهای شکمم و بعد از اون دو روز زیر شکمم. دل درد قطع شد اما خونریزی با شدت نسبتاً ثابتی ادامه داره و قطع نمی‌شه. الآن 11امین روزه و امروز وقت دفع خون توی دستشویی یه دردی از زیر شکمم بلند شد. به طور کلی هم خونی که میاد نسبت به قدیم روشن تره. علت چی می‌تونه باشه؟
    خواهش می‌کنم کمکم کنید، من در حال حاضر به دکتر دسترسی ندارم....

سلام
    این تغییرات(دردهای شکم خونریزیهایی که قطع نمیشه تغییر خونریزی) مربوط به قرصهای جلوگیری از بارداری که مصرف کردید یه پیشنهاد میکنم بهتون برای جلوگیری از کاندوم استفاده کنین تا این تغییرات رو در پریودتون نداشته باشین واحتیاجی به خوردن قرص هم نباشه

موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. من میخوام قرص خودمو از دیان به یک نوع دیگه تغییر بدم، مثلا یاسمین یا بلارا
    آیا باید 7 روز فاصله رو رعایت کنم یا از روز از اول پریود شروع کنم
    آیا برای این تغییر لازکه که باز ماه بعد روش کمکی داشته باشم؟
    ممنون

4. royad نوشته است: من میخوام قرص خودمو از دیان به یک نوع دیگه تغییر بدم، مثلا یاسمین یا بلارا
    آیا باید 7 روز فاصله رو رعایت کنم یا از روز از اول پریود شروع کنم
    آیا برای این تغییر لازکه که باز ماه بعد روش کمکی داشته باشم؟
    ممنون

بدون درنظر گرفتن زمان خونریزی، پس از اتمام مصرف قرص دیان باید 7 روز صبر کنید و از قرص یاسمین یا مارولون ... استفاده کنید.
    به علت تغییر قرص و برای احتیاط بیشتر بهتر است در یک دوره از مصرف قرص های جدید، از یک روش پیشگیری مطمئن جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

5. با سلام
    من از قرص های ال دی به صورت مرتب استفاده میکنم.در این ماه هیچ رابطه ای نداشتم.سه روز پیش  بسته ی قرص من تمام شد و من منتظر پریود شدنم بودم . ولی امروز با نامردم رابطه ای داشتم.آب منی به داخل ریخته نشد اما من جهت اطمینان از روش اورژاسی استفاده کردم(4قرص ال دی _12 ساعت بعد_4قرص ال دی)
    آیا امکان حاملگی هست؟خیلی استرس دارم.

6. Ariana777 نوشته است: با سلام
    من از قرص های ال دی به صورت مرتب استفاده میکنم.در این ماه هیچ رابطه ای نداشتم.سه روز پیش  بسته ی قرص من تمام شد و من منتظر پریود شدنم بودم . ولی امروز با نامردم رابطه ای داشتم.آب منی به داخل ریخته نشد اما من جهت اطمینان از روش اورژاسی استفاده کردم(4قرص ال دی _12 ساعت بعد_4قرص ال دی)
    آیا امکان حاملگی هست؟خیلی استرس دارم.

با توجه به مصرف اورژانسی بارداری بکل منتفیه

7. elikah

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. من وهمسرم برا جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکنیم البته بعد کمی دخول از کاندوم استفاده میکنیم. این ماه عادتم سر وقت بود اما 2روز اول خونریزی شدید داشتم و لخته بزرگ خون هم توش بود. درد هم داشتم سرگیجه هم داشتم البته اکثرا این موقع ها درد دارم. میخواستم بدونم ایا احتمال داره من باردار شده باشم و ندونسته باشیم وبه هر دلیلی تو اولین عادتم سقط شده باشه؟

8. elikah نوشته است: سلام. من وهمسرم برا جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکنیم البته بعد کمی دخول از کاندوم استفاده میکنیم. این ماه عادتم سر وقت بود اما 2روز اول خونریزی شدید داشتم و لخته بزرگ خون هم توش بود. درد هم داشتم سرگیجه هم داشتم البته اکثرا این موقع ها درد دارم. میخواستم بدونم ایا احتمال داره من باردار شده باشم و ندونسته باشیم وبه هر دلیلی تو اولین عادتم سقط شده باشه؟

اگر از کاندوم استفاده میکنید و منی با واژن تماس نداره و داخل کاندوم تخلیه صورت میگیره جای نگرانی نیست

9. سلام من امروزبانامزدم نزدیکی داشت وکی ازمنی به اطراف التم برخورد کرد اما من برای اطمینان برای باراولمه که ازقرص ال دی استفاده کردم اما یکم تحوع ازصبح دارم نمیدونم دلیلش چیه مربوط به این قرصه میشه یاچیز دیگه ایه

10. FINISH نوشته است: سلام من امروزبانامزدم نزدیکی داشت وکی ازمنی به اطراف التم برخورد کرد اما من برای اطمینان برای باراولمه که ازقرص ال دی استفاده کردم اما یکم تحوع ازصبح دارم نمیدونم دلیلش چیه مربوط به این قرصه میشه یاچیز دیگه ایه

سلام

حالت تهوع مربو طبه خوردن قرصه و جای نگرانی نیست.

11. سلام اقای دکترمن چندروز قبل بانامزدم نزدیکی داشتم و مایع منی اتفاقی ریخته شد داخل وازن که یک ساعت بعدقرص از داروخانه گرفتیم ونامزدم یکیشو خورد صبحش نامزدم رفت دکتر(12ساعت بعداز نزدیکی)یه قرص بهش داده که 2تاقرص فقط داخلش بود ودکتره گفته بوده که روش اورزانسی استفاده کرده واسه نامزدم میخواستم بدونم دیر اقدام نکردیم و این روش ج میده

12. masoud_z نوشته است: سلام اقای دکترمن چندروز قبل بانامزدم نزدیکی داشتم و مایع منی اتفاقی ریخته شد داخل وازن که یک ساعت بعدقرص از داروخانه گرفتیم ونامزدم یکیشو خورد صبحش نامزدم رفت دکتر(12ساعت بعداز نزدیکی)یه قرص بهش داده که 2تاقرص فقط داخلش بود ودکتره گفته بوده که روش اورزانسی استفاده کرده واسه نامزدم میخواستم بدونم دیر اقدام نکردیم و این روش ج میده

این قرص که پزشک به نامزدتون داده که 2 تا قرص داخلش هست بنام لونژیل بوده و طریقه مصرف آنها عبارتست از یک قرص بعد از نزدیکی و قرص دوم 12 ساعت پس از نزدیکی و در صورت مصرف دقیق آنها، تا حد زیادی از بارداری پیشگیری می کند.
    کلاً در مورد استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری در روش اورژانسی اگر تا 3 روز پس از نزدیکی به طور صحیح مصرف کنند از احتمال بارداری جلوگیری می کند.
    ولی نگفتید اون یک قرصی که از داروخانه تهیه کردید به چه اسمی بود؟ اگر قرص های LD & HD بوده با یک بار مصرف تأثیری ندارد ولی اگر قرص لونژیل 1500 میکروگرمی باشد می تواند در پیشگیری از بارداری موثر باشد.
    اگر نزدیکی شما در روزهای پریودی اتفاق افتاده و اگر ایشون از قاعدگی منظمی برخوردارند، احتمال بارداری وجود نخواهد داشت چون بعد از آن پریود می شوند و بارداری به کل منتفی خواهد شد. ولی اگر رابطه شما در اواسط سیکل ماهانه باشه، استفاده از روش اورژانسی اهمیت زیادی دارد.

13. سلام من از قرص دیان برای جلوگیری استفاده می کنم و معمولا پنج روز بعد از آخرین قرص پریود میشم اما این ماه دکتر به خاطر موهای زائدم به همراه دیان سیپروترون استات تجویز کرد و آخر دوره من توی روز مقرر پریود نشدم و هفت روز فاصله بن دو بسته قرص هم گذشت من نمیدونستم باید چیکار کنم دکتر گفت احتمال حاملگی رو رد کن و دوباره شروع کن .
حالا میخوام بدونم آیا میشه از قرص پروژسترون همراه دیان و سیپروترون استات استفاده کرد تا سر تایم خودم پریود بشم و مجبور نباشم دوره هامو قطع کنم ؟؟؟

14. aramis1704 نوشته است: سلام من از قرص دیان برای جلوگیری استفاده می کنم و معمولا پنج روز بعد از آخرین قرص پریود میشم اما این ماه دکتر به خاطر موهای زائدم به همراه دیان سیپروترون استات تجویز کرد و آخر دوره من توی روز مقرر پریود نشدم و هفت روز فاصله بن دو بسته قرص هم گذشت من نمیدونستم باید چیکار کنم دکتر گفت احتمال حاملگی رو رد کن و دوباره شروع کن .
حالا میخوام بدونم آیا میشه از قرص پروژسترون همراه دیان و سیپروترون استات استفاده کرد تا سر تایم خودم پریود بشم و مجبور نباشم دوره هامو قطع کنم ؟؟؟

از قرص پروژسترون برای درمان آمنوره ثانویه یا منظم نمودن پریود میتوانید استفاده کنید. ولی قرص های دیان و استات را به منظور جلوگیری از بارداری و برطرف شدن موهای زائد که برای شما تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف کنید و مبادرت به خوددرمانی نکنید.
    در مورد به تعویق افتادن پریود ناشی از مصرف قرص سیپروترون استات، باید قرص های خود را به طور مرتب مصرف کنید تا به تحمل دارویی عادت کنید و نگران به تأخیر افتادن پریود هم نباشید، چون به تازگی این قرص را شروع کردید و برای تثبیت و اثر پذیری آن می باید این قرص را مصرف کنید تا از لحاظ نوسان هورمونی به سطح قابل ملاحظه ای برسید تا سیکل پریود منظم شود.

15. ممنونم ازتون اره اسمش لونزیل بود دوره ی قاعدگی نامزدم نامنظمه وماه بیش  5روز زودتر بریود
    شد که هودهم مهرماه بودکه نزدیکی دردوم یا سوم ابان بوده. .اون قرصه هم LDبوده که یکیش رو خورد.اقای دکتر خیلی نگرانم یعنی قرصهایی که دکترهم داده ج نمیده من خوشحال بودم که زود اقدقم کردیم واسه جلوگیری ولی......اگه بارداری صورت گرفت تا2هفته بعد ایاهنوز راهی هست؟یک دنیاممنونم ازلطفتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 22
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید