شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمايي فوري در خصوص بيماري ايدز

1. سلام خدمت دوستان.ميدونم که جاي سوالم اينجا نيست اما چون نميتوم تا جمعه پست بزنم و اين مشکلم اذيتم ميکنه خواهشم اينه که جواب بدين
    من حدود 1 هفته پيش نيمه هاي شب با درد ئ دل پيچه شديد شکم از خواب پريدم و خيلي معذرت ميخوام مجبور شدم به دستشويي برم که بعد چند دقيقه که نشسته بودم مدفوع به حالت اسهال خارج شد و منم فکرکردم مشکل حل شده اما 15 دقيقه بعد دوباره به همون شدت دل پيچه گرفتم و دوباره همين داستان تکرار شد و ايندفعه آخر مدفوع و اسهال کف هم خارج ميشد.محل دقيق دردم از پايين تر از ناف تا بالاي جايي که آلت به شکم وصل ميشه.الانم يکي دو روزه که همون حالت دل پيچه رو دارم منتها با يه کم درد کمتر و بقيه مواردش نيست اما همين دردم آزار ميده.ضمنا موقع دفع ادرارم يه حالت خاصي ميشم از همون چند شب قبل يه جورايي مثل درد و سوزش و .... آخرم اينکه من قبلا هم اينطور شده بودم اما زود خوب ميشد ولي ايندفعه ادامه داره و احساس ميکنم يه مقداري هم بيضه هام درد گرفته.ضمنا بعضي وقتا يه مايع ژله مانند زرد رنگ و لزج و سفتي بعد از ادرار ازم خارج ميشه.ممنون ميشم راهنمايي کنين.
    يه مشکل ديگه هم هست اينکه هميشه خسته و کوفته و دوست دارم بخوابم
    بازم ممنون

2. h_marcopolo نوشته است: سلام خدمت دوستان.ميدونم که جاي سوالم اينجا نيست اما چون نميتوم تا جمعه پست بزنم و اين مشکلم اذيتم ميکنه خواهشم اينه که جواب بدين
    من حدود 1 هفته پيش نيمه هاي شب با درد ئ دل پيچه شديد شکم از خواب پريدم و خيلي معذرت ميخوام مجبور شدم به دستشويي برم که بعد چند دقيقه که نشسته بودم مدفوع به حالت اسهال خارج شد و منم فکرکردم مشکل حل شده اما 15 دقيقه بعد دوباره به همون شدت دل پيچه گرفتم و دوباره همين داستان تکرار شد و ايندفعه آخر مدفوع و اسهال کف هم خارج ميشد.محل دقيق دردم از پايين تر از ناف تا بالاي جايي که آلت به شکم وصل ميشه.الانم يکي دو روزه که همون حالت دل پيچه رو دارم منتها با يه کم درد کمتر و بقيه مواردش نيست اما همين دردم آزار ميده.ضمنا موقع دفع ادرارم يه حالت خاصي ميشم از همون چند شب قبل يه جورايي مثل درد و سوزش و .... آخرم اينکه من قبلا هم اينطور شده بودم اما زود خوب ميشد ولي ايندفعه ادامه داره و احساس ميکنم يه مقداري هم بيضه هام درد گرفته.ضمنا بعضي وقتا يه مايع ژله مانند زرد رنگ و لزج و سفتي بعد از ادرار ازم خارج ميشه.ممنون ميشم راهنمايي کنين.
    يه مشکل ديگه هم هست اينکه هميشه خسته و کوفته و دوست دارم بخوابم
    بازم ممنون

در مورد اسهال در بعضی موارد خروج مکرر و متناوب حجم‌های کم مدفوع به واسطه علل مختلف ایجاد شده و به جای آن ترشحات مخاطی کف آلود دیده می‌شود. این در واقع به خاطر یبوست، سندرم روده تحریک‌پذیر، اختلال عصبی - حرکتی در عضلات و اسفنکترهای دخیل در دفع مدفوع است که باعث تحریک ترشح مخاطی می‌شوند. این ترشحات مخاطی جمع شده ایجاد فشار و احساس دفع در فرد می‌نماید و لذا او مکرر به دستشویی می‌رود ولی دفع مدفوع یا بسیار ناچیز است یا اصلاً مدفوع وجود نخواهد داشت و فقط ترشحات مخاطی داریم. اگر هم مدفوع باشد اول مدفوع ناچیز که معمولاً هم قوام سختی دارد خارج شده و بعد تشرحات مخاطی دفع می‌گردند. به هر حال این شرایط ایجاد اسهال کاذب می‌نماید و فرد را از نظر روانی و اجتماعی آزرده می‌کند. درمان این اسهال هم رفع همان عامل زمینه‌ای است که باعث ایجاد آن شده بود.
    در مورد ادرار که بعضی وقتها يک مايع ژله مانند زرد رنگ و لزج و سفتی بعد از ادرار خارج ميشه این میتونه نشانه عفونت دستگاه ادراری باشه. یا وجود چرک و میکروب در مجاری ادراری باعث مشکلات ادراری شده است. رعایت بهداشت فردی و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی در پیشگیری از بعضی عفونتهای تناسلی اهمیت دارد.
    بنابراین برای تشخیص دقیق و درمان عارضه های فوق می باید به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمائید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید