شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 47 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. manooto نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    یه سوال داشتم که سر در گم شدم
    من حدود 50 ساعت پیش نزدیکی داشتم نه از عقب نه از جلو فقط پیشابم به دست همسرم مالیده شد و فکر کنم همسرم به التش ملیده است و ما در دوره ای تخمگذاری بوده ایم.
    من رفتم و قرص ovocept  HD گرفتم آیا درسته همینه این قرص ؟ و به همسرم دادم ولی در برخی مقالات خونده ام که باید 3 بار مصرف بشه هر 12 ساعت ولی بعضی جاها گفتن 2 بار مصرف ؟؟؟
    لطفا کمک کنید چند بار باید مصرف بشه 2 بار یا 3 بار
    خواستم بدونم اگر 2 قرص اول را در نوبت اول خورد و کمتر از 2 ساعت تهوع داشت اگر بلافاصله دوقرص دوباره خورد و دوباره کمتر از 2 ساعت بالا اورده باید چیکار کرد ؟؟
    اگر مصرف تو دونوبت قرص اصلا بالا نیورد چی ؟؟؟؟ حتما باید بالا بیاره ؟؟؟؟؟
    به خدا شدید استرس گرفتیم و نگرانیم لطفا کمک کنید
    با تشکر

تورو خدا یکی جواب بده ؟؟؟ خیلی برام مهمه ؟؟؟ اگر استفراغ نکنه تو دوتا نوبت فقط حالت استفراغ یکم بهش دست بده باید ولی استفراغ نکنه باید بازم قرص مصرف کنه ؟؟؟ اصلا چند نوبت باید اچ دی مصرف کرد ؟ دونوبت کافیه ؟؟؟ یا باید 3 نوبت باشه ؟؟؟؟ تورو خدا کمک کنید

با این روش احتمال بارداری وجود ندارد.
    استفاده صحیح از قرص HD در روش اورژانسی به این طریق است که در اولین فرصت بعد از نزدیکی 2 قرص مصرف کنند و دقیقاً 12 ساعت دیگر هم 2 قرص دیگر استفاده نمایند. با استفاده صحیح از این روش می توانید از بارداری ناخواسته پیشگیری کنید.

اگر فرد در طول دو ساعت پس از مصرف قرصها در نوبت اول يا دوم ، دچار استفراغ شد ، در اولين فرصت بايد ۲ قرص ديگر HD مصرف کند. اگر اين اتفاق بعد از خوردن قرصها در نوبت اول رخ دهد ، قرصهاي نوبت دوم کماکان بايد ۱۲ ساعت بعد از نوبت اول مصرف شوند . تزريق يک آمپول ب ۶ بصورت عضلاني می تواند در کاهش تهوع مؤثر باشد. استفراغ اگر بيش از دو ساعت بعد از مصرف قرصها رخ دهد، اهميتی ندارد زيرا دارو جذب شده است.

2. manooto نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    یه سوال داشتم که سر در گم شدم
    من حدود 50 ساعت پیش نزدیکی داشتم نه از عقب نه از جلو فقط پیشابم به دست همسرم مالیده شد و فکر کنم همسرم به التش ملیده است و ما در دوره ای تخمگذاری بوده ایم.
    من رفتم و قرص ovocept  HD گرفتم آیا درسته همینه این قرص ؟ و به همسرم دادم ولی در برخی مقالات خونده ام که باید 3 بار مصرف بشه هر 12 ساعت ولی بعضی جاها گفتن 2 بار مصرف ؟؟؟
    لطفا کمک کنید چند بار باید مصرف بشه 2 بار یا 3 بار
    خواستم بدونم اگر 2 قرص اول را در نوبت اول خورد و کمتر از 2 ساعت تهوع داشت اگر بلافاصله دوقرص دوباره خورد و دوباره کمتر از 2 ساعت بالا اورده باید چیکار کرد ؟؟
    اگر مصرف تو دونوبت قرص اصلا بالا نیورد چی ؟؟؟؟ حتما باید بالا بیاره ؟؟؟؟؟
    به خدا شدید استرس گرفتیم و نگرانیم لطفا کمک کنید
    با تشکر

تورو خدا یکی جواب بده ؟؟؟ خیلی برام مهمه ؟؟؟ اگر استفراغ نکنه تو دوتا نوبت فقط حالت استفراغ یکم بهش دست بده باید ولی استفراغ نکنه باید بازم قرص مصرف کنه ؟؟؟ اصلا چند نوبت باید اچ دی مصرف کرد ؟ دونوبت کافیه ؟؟؟ یا باید 3 نوبت باشه ؟؟؟؟ تورو خدا کمک کنید

سلام.
    دوست عزیز یک بارم هم توی پیغام خصوصی جواب شما و دادم .
    اولا توی شرایطی که گفتید احتمال بارداری وجود نداره.
    دوما قرص hd رو تا 72 ساعت بعد از رابطه مشکوک میتونید استفاده کنید کلا دو بار دفعه اول 2 قرص و دفعه دوم , بعد از 24 ساعت 2 قرص دیگه.
    نیازی به بالا اوردن قرص نیست و قرص یکساعت ونیم تا دو ساعت بعد از خوردن جذب میشه و اگر تهوع توی این تایم باشه نیازی به مصرف مجدد نیست.
    حالت تهوع یکی از عوارض مصرف این قرصه و ممکنه باعث سر درد , دل درد, تغییر در میل جنسی و حتا بهم خوردن زمان پریود( عقب افتادن  یا جلو افتادن پریود)بشه.
    هیچ جای نگرانی نیست . بهتره ارامش خدتون رو حفظ کنید.

3. ســــــــــــــلام به همگی خسته نباشید..!

خانومی 19ساله ام.. 9ماهه ازدواج کردم.. تا الان 5ماه تــری فازیک مصرف کرده ام.. بقــیه جلوگیری طبیعی بوده..من قاعــدگی نامنظــمی داشته ام..اما تا قبل از مصــرف تری فازیــ ــک هر ماه پریود هرچند نامنظم را داشتم.. اما تیر و مرداد رو اصلا پـریود نشدم و با تجـــویز پـــزشک دو آمپـ ـول پـــــــــروژسترون50 رو زدمـ.. و آخرین پریودی من 20شهــــــــریور تا 27 شـــــهریور بوده ...ازشب 5قــاعدگی شهریور ماه مصرف قرص Diane 35 رو با نـ ـظر پزشکم برای رفع کیست های بسیار ریز تخمدانهایم شروع کــــــردمــ.. درحالیکه پزشکم اظهار داشت کیست ها بی خطر هستند اما برای پیشگیری یه بسته رو تموم کردم.. قرار بود بعد پــریودی بعدی بسته ی دوم رو شروع کنم.. اما من اصلا تا الان دیگهــ پــــریود نشدم..و امروز ناخواسته منی وارد واژیــ ــنال شد.. ضمن اینکه اصلا قصد حاملگی ندارم.. از بهــــم ریختن بیشتر هورمون هایم از اسفاده از روش اورژانسی هــ ــراس دارم.. خواستم بپرسم احتمال حاملگی چقدره؟.. ضمن اینکه فردا برای مشورت پیش پزشکم میـــرم.. وبرای وضعیت کیست هایم سونوگـــ ــرافی انجام میدم.. خواسم زودتر منو راهنمایی کنید.. تا دیر نشده چیکار کنم.. و اینکه تا 72 ساعت اصلا نطفه ای تشکیل نمیشه..؟

عــــــــــــــــــــذر.. طــــــــــــــــولانی شد... ممنونــــــــــــــــــــــــــــــــ .. تورو خـ ـ ـ ـدا زود جوابمو بدید دوستــــــــــــان.. بازهم ممنونــــــــــــم..

4. با عرض سلام و خصته نباشید.من با نامزدم در روز 14 پریودشون یک رابطه مشکوک داشتیم.رابطه با کاندوم بود ولی در هنگام انزال الت را خارج کردیم و مشاهده شد که کاندوم در الت نامزدم جا مونده.ولی انزال خارج انجام شد.بعد از 24 ساعت از قرص لونژیل استفاده کردیم و بعد از 12 ساعت بعد قرص بعدی رو.ایا احتمال بارداری هست؟!الان یه چند روزی هست که از زمان مقررپریودشون گذشته و ایشون چند روزی هم هست در ناحیه تناسلی خودشون درد دارند.لطفا کمک کنید.خیلی خیلی متشکر.

5. arash_khojaste نوشته است: با عرض سلام و خصته نباشید.من با نامزدم در روز 14 پریودشون یک رابطه مشکوک داشتیم.رابطه با کاندوم بود ولی در هنگام انزال الت را خارج کردیم و مشاهده شد که کاندوم در الت نامزدم جا مونده.ولی انزال خارج انجام شد.بعد از 24 ساعت از قرص لونژیل استفاده کردیم و بعد از 12 ساعت بعد قرص بعدی رو.ایا احتمال بارداری هست؟!الان یه چند روزی هست که از زمان مقررپریودشون گذشته و ایشون چند روزی هم هست در ناحیه تناسلی خودشون درد دارند.لطفا کمک کنید.خیلی خیلی متشکر.

به 2 دلیل احتمال بارداری وجود ندارد. 1- عدم انزال بر روی واژن 2- استفاده صحیح و به موقع از قرص لونژیل در روش اورژانسی.
    کلاً یکی از عوارض مصرفی قرص های پیشگیری از بارداری این است که زمان اصلی پریود را با اختلال مواجه می کند، بنابراین نگران نباشید.

6. TANAZz نوشته است: ســــــــــــــلام به همگی خسته نباشید..!

خانومی 19ساله ام.. 9ماهه ازدواج کردم.. تا الان 5ماه تــری فازیک مصرف کرده ام.. بقــیه جلوگیری طبیعی بوده..من قاعــدگی نامنظــمی داشته ام..اما تا قبل از مصــرف تری فازیــ ــک هر ماه پریود هرچند نامنظم را داشتم.. اما تیر و مرداد رو اصلا پـریود نشدم و با تجـــویز پـــزشک دو آمپـ ـول پـــــــــروژسترون50 رو زدمـ.. و آخرین پریودی من 20شهــــــــریور تا 27 شـــــهریور بوده ...ازشب 5قــاعدگی شهریور ماه مصرف قرص Diane 35 رو با نـ ـظر پزشکم برای رفع کیست های بسیار ریز تخمدانهایم شروع کــــــردمــ.. درحالیکه پزشکم اظهار داشت کیست ها بی خطر هستند اما برای پیشگیری یه بسته رو تموم کردم.. قرار بود بعد پــریودی بعدی بسته ی دوم رو شروع کنم.. اما من اصلا تا الان دیگهــ پــــریود نشدم..و امروز ناخواسته منی وارد واژیــ ــنال شد.. ضمن اینکه اصلا قصد حاملگی ندارم.. از بهــــم ریختن بیشتر هورمون هایم از اسفاده از روش اورژانسی هــ ــراس دارم.. خواستم بپرسم احتمال حاملگی چقدره؟.. ضمن اینکه فردا برای مشورت پیش پزشکم میـــرم.. وبرای وضعیت کیست هایم سونوگـــ ــرافی انجام میدم.. خواسم زودتر منو راهنمایی کنید.. تا دیر نشده چیکار کنم.. و اینکه تا 72 ساعت اصلا نطفه ای تشکیل نمیشه..؟

عــــــــــــــــــــذر.. طــــــــــــــــولانی شد... ممنونــــــــــــــــــــــــــــــــ .. تورو خـ ـ ـ ـدا زود جوابمو بدید دوستــــــــــــان.. بازهم ممنونــــــــــــم..

اگر قرص های تری فازيك را به طور مرتب و صحیح مصرف کنید، از احتمال بارداری جلوگیری می کند. بعد از مصرف قرص بيست و يكم به مدت يك هفته باید مصرف قرص را قطع کنید (بدون توجه به زمان خونریزی) و بعد از آن بسته بعدی را دوباره شروع کنید.
    با توجه به کیست تخمدان و عدم مصرف منظم قرص های پیشگیری از بارداری می تواند زمان پریود را با تأخیر و اختلال مواجه کند.
    برای احتیاط بیشتر برای پیشگیری از بارداری می توانید از روش اورژانسی هم استفاده کنید. مثلاً یک قرص 1500 میکروگرمی لوونورژسترل یا از قرص های 750 میکروگرمی لونژیل در طی 2 بار هر 12 ساعت استفاده کنید.
    فردا صبح که پیش پزشکتون تشریف میبرید سونوگرافی از تخمدان هم انجام دهید و قرص هایی که برای شما تجویز خواهد شد را به طور مرتب مصرف کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام و تشکر از سایت بسیار خوبتون
    من 20 سالمه و در دوران عقد به سر می برم. حدوداً 3 هفته پیش پریود شدم. و هفته گذشته با همسرم رابطه داشتم و منی اون بین پام ریخت که 4-5 دقیقه بعد خودم رو خشک کردم. البته من هنوز باکره هستم. بعد از اون 2 تا HD خوردم ولی حدود 14 ساعت بعد استفراغ کردم. معمولا پریودهام نا منظمه و تیروئید کم کار دارم. الان بعد از گذشت 10 روز از مصرف قرص هنوز پریود نشدم. آیا احتمال بارداری وجود داره؟ از کجا میشه فهمید پرده سالمی دارم یا نه؟

8. a_ahm نوشته است: با سلام و تشکر از سایت بسیار خوبتون
    من 20 سالمه و در دوران عقد به سر می برم. حدوداً 3 هفته پیش پریود شدم. و هفته گذشته با همسرم رابطه داشتم و منی اون بین پام ریخت که 4-5 دقیقه بعد خودم رو خشک کردم. البته من هنوز باکره هستم. بعد از اون 2 تا HD خوردم ولی حدود 14 ساعت بعد استفراغ کردم. معمولا پریودهام نا منظمه و تیروئید کم کار دارم. الان بعد از گذشت 10 روز از مصرف قرص هنوز پریود نشدم. آیا احتمال بارداری وجود داره؟ از کجا میشه فهمید پرده سالمی دارم یا نه؟

برای پیشگیری از بارداری باید قرص HD را به طور صحیح در روش اورژانسی استفاده کنید یعنی 2 قرص بعد از انجام رابطه و 2 قرص دیگر 12 ساعت دیگر.
    اگر 14 ساعت پس از خوردن قرص ها استفراغ کردید هیچ اشکالی ندارد چون دارو در این مدت جذب شده است، فقط در مواقعی که کمتر از 2 ساعت از مصرف قرص ها گذشته باشد که استفراغ کرده باشید ضرورت دارد که 2 قرص HD دیگر مصرف کنید ولی در مورد شما نیازی به مصرف مجدد نبوده. به هرحال شما می باید 12 ساعت بعد از خوردن قرص ها باز هم 2 قرص دیگر مصرف می کردید تا با اطمینان گفت شما روش اورژانسی را به طور صحیح استفاده کردید.
    مشکل تیروئید کم کار را باید با مراجعه به پزشک غدد و مصرف مرتب قرص لئوتیروکسین، درمان کنید تا نامنظمی پریود شما برطرف شود.
    در کل به علت عوارض مصرفی قرص HD و کم کاری تیروئید، پریود شما به تأخیر افتاده. چون که 10 روز از موئد پریود گذشته ولی اتفاقی رخ نداده، می توانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا با تزریق آمپول پروژسترون، پریود شوید.

9. سلام دکتر عزیز من خانمم دارای پریود منظم میباشد و عاری از هر گونه عفونت فقط مشکلش اینه که روز شروع پریودش همراه با درد زیادی هست که از پا درش میاره و از درد به خودش میپیچه وصورتش ورم میکنه خیلی نگرانیم می خواستم بدونم چه دستوری میدین که رفع عارضه بشه؟وایا خطر ناکه و ربطی به نازایی دارد یا نه لطفا"جواب بنده را ارژانسی بدهید ایا با بیماری اندومتریوز در ارتباط است؟

10. iman1512 نوشته است: سلام دکتر عزیز من خانمم دارای پریود منظم میباشد و عاری از هر گونه عفونت فقط مشکلش اینه که روز شروع پریودش همراه با درد زیادی هست که از پا درش میاره و از درد به خودش میپیچه وصورتش ورم میکنه خیلی نگرانیم می خواستم بدونم چه دستوری میدین که رفع عارضه بشه؟وایا خطر ناکه و ربطی به نازایی دارد یا نه لطفا"جواب بنده را ارژانسی بدهید ایا با بیماری اندومتریوز در ارتباط است؟

اصولاً درد قاعدگی به دلیل ترشح پروستاگلاندین‌ها ایجاد می‌شود. پروستاگلاندین‌‌ها موادی هستند که از بافت‌های نکروزه‌ یا فاسدی که ریزش می‌کنند، ترشح می‌شوند و سبب ایجاد درد قاعدگی می‌شود. هر ماده‌ای که بتواند ترشح پروستاگلاندین‌‌ها را مهار کند، می‌تواند سبب کاهش درد قاعدگی شود.
    اگر درد قاعدگی شدید نباشد، استفاده از مسکن‌های ضد التهاب غیراستروییدی مانند: مفنامیک ‌اسید یا ایبوپروفن می‌تواند سبب کاهش درد شود. این داروها برای کسانی مفیدند که معمولًا یک یا دو روز درد دارند. این افراد باید قبل از این که دردشان تشدید شود، هر 8 ساعت یک بار از این داروها استفاده کنند.
    کسانی که درد شدیدی دارند و به مسکن‌های بالا جواب نمی‌‌دهند، باید از قرص‌های ضدبارداری استفاده کنند. در کسانی که خون‌ریزی زیاد و درد شدیدی دارند، استفاده از این داروها هم خون‌ریزی را کاهش می‌دهد و هم به تدریج درد آنها را کمتر می‌کند؛ مخصوصاً کسانی که دچار مشکل "آندومتریوز" هستند، یعنی بافت رحمی در محل‌هایی به غیر از حفره رحم رشد کرده است که در این صورت این افراد هنگام قاعدگی دچار درد بسیار شدیدی می‌شوند.
    مصرف قرص‌های ضد بارداری باعث می‌شود کم‌کم بافت نابه‌جای رحمی از بدن دفع شود. همچنین شدت درد و نیاز به مصرف مسکن‌ها را کمتر می کنند.

11. barabas نوشته است:
    نقل قول: افرادی که مثل نامزد شما سردردهای میگرنی دارند، استفاده از قرص LD & HD توصیه نمی شود و به جای آن قرص کم عارضه تری مانند لوونورژسترل پیشنهاد می شود. اگر پس از مصرف این قرص یا سایر قرص های جلوگیری از بارداری باعث تشدید علائم میگرن شد، حتماً باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید.
    همچنین قرص LD با ترکیبات ضد صرع مانند کاربامازپین، فنوباربیتال، فنی‌توئین وپیریمیدون تداخل دارویی دارد و موجب افزایش متابولیسم قرص LD شده و اثربخشی آنرا  را کم می‌کند.
    لوونورژسترل به صورت تركيبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهاي تركيبي ضدبارداري همراه با داروي استروژن موجود  است. لوونورژسترل را در بعضي موارد اضطراري به عنوان روش اورژانسی بعد از مقاربت استفاده مي كنند.
    طریق مصرف لوونورژسترل به این صورت است که اولین قرص بلافاصله پس از مقاربت مصرف می شود و قرص دوم دقیـقاً ۱۲ ساعت پس از اولین قرص مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف اولین دوز این دارو باید حداکثر در فاصله زمانی ۷۲ ساعت پس از تماس جنسی مشکوک صورت گیرد.
    همچنین عوارض جانبی این دارو مانند تهوع و استفراغ بسیار کمتر از داروهای ترکیبی که دارای دو هورمون استروژن و پروژسترون هستند می باشند. لوونورژسترل به صورت قرص سفید رنگ حاوی 0.75 میلی گرم لوونورژسترل در بسته بندی دو تایی به بازار عرضه شده است.
    اين دارو با جلوگيري از ترشح گونادوتروپين ها از هيپوفيز قدامي، تخمك گذاري و بلوغ فوليكولي را مهار مي كند. لوونوژسترل که با نام لونژیل هم معروف است، با افزايش چسبندگی مخاط گردن رحم و ايجاد تغيير در آندومتر مانع باروری و لانه گزينی می گردد.

یعنی الان ما از روش اضطراری با قرص ال دی به صورت صحیح (8 قرص در زمان بندی صحیح) استفاده کردیم چون نامزدم میگرن داره و قرص والپروات سدیم استفاده میکنه دیگه قرص ال دی پاسخگو نیست و باردار میشه؟؟ خواهشا جوابمو زودی بدید وقتمون داره تموم میشه تا حالا 8 تا قرص ال دی در فاصله 12ساعت مابینش نامزدم مصرف کرده اگه واقعا مصرف داروی والپروات سدیم تاثیر منفی روی قرص ال دی داره لطفا بگید چیکار کنیم؟ چه قرص دیگه ای باید به نامزدم بدم بخوره؟خیلی نگرانم

ضمنا نامزدم پس از استفاده از قرص ال دی دچار هیچ ناراحتی نشد.دقیقا 4 ساعت بعد از رابطمون ساعت 10شب 4 تا قرص ال دی خورده 12 ساعت بعد هم 4 تا دیگه.

نامزدم دیروز از دکترش پرسیده و دکترش گفته وقتی کسی قرص والپروات سدیم مصرف میکنه قرص ال دی کاملا بی تاثیره !!! وای یعنی بدبخت شدیم رفت؟؟!! ما روش اضطراری رو به خوبی و صحیح 4 ساعت بعد از رابطمون انجام دادیم اما حالا فهمیدم چون نامزدم والپروات سدیم استفاده میکنه قرص ال دی کاملا بی تاثیره... خدایا داریم دیوونه میشیم جفتمون شب و روزمون شده کابوس ... آخه چرا 8 تا قرص ال دی باید بی تاثیر بشه؟؟؟! یعنی هیچ روزنه امیدی نیست؟

حالا اگه نامزدم حامله بشه راهی نیست با یه دارویی چیزی بدون از دست رفتن بکارت از بارداری جلوگیری کرد؟

12. barabas نوشته است:
    barabas نوشته است:
    نقل قول: افرادی که مثل نامزد شما سردردهای میگرنی دارند، استفاده از قرص LD & HD توصیه نمی شود و به جای آن قرص کم عارضه تری مانند لوونورژسترل پیشنهاد می شود. اگر پس از مصرف این قرص یا سایر قرص های جلوگیری از بارداری باعث تشدید علائم میگرن شد، حتماً باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید.
    همچنین قرص LD با ترکیبات ضد صرع مانند کاربامازپین، فنوباربیتال، فنی‌توئین وپیریمیدون تداخل دارویی دارد و موجب افزایش متابولیسم قرص LD شده و اثربخشی آنرا  را کم می‌کند.
    لوونورژسترل به صورت تركيبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهاي تركيبي ضدبارداري همراه با داروي استروژن موجود  است. لوونورژسترل را در بعضي موارد اضطراري به عنوان روش اورژانسی بعد از مقاربت استفاده مي كنند.
    طریق مصرف لوونورژسترل به این صورت است که اولین قرص بلافاصله پس از مقاربت مصرف می شود و قرص دوم دقیـقاً ۱۲ ساعت پس از اولین قرص مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف اولین دوز این دارو باید حداکثر در فاصله زمانی ۷۲ ساعت پس از تماس جنسی مشکوک صورت گیرد.
    همچنین عوارض جانبی این دارو مانند تهوع و استفراغ بسیار کمتر از داروهای ترکیبی که دارای دو هورمون استروژن و پروژسترون هستند می باشند. لوونورژسترل به صورت قرص سفید رنگ حاوی 0.75 میلی گرم لوونورژسترل در بسته بندی دو تایی به بازار عرضه شده است.
    اين دارو با جلوگيري از ترشح گونادوتروپين ها از هيپوفيز قدامي، تخمك گذاري و بلوغ فوليكولي را مهار مي كند. لوونوژسترل که با نام لونژیل هم معروف است، با افزايش چسبندگی مخاط گردن رحم و ايجاد تغيير در آندومتر مانع باروری و لانه گزينی می گردد.

یعنی الان ما از روش اضطراری با قرص ال دی به صورت صحیح (8 قرص در زمان بندی صحیح) استفاده کردیم چون نامزدم میگرن داره و قرص والپروات سدیم استفاده میکنه دیگه قرص ال دی پاسخگو نیست و باردار میشه؟؟ خواهشا جوابمو زودی بدید وقتمون داره تموم میشه تا حالا 8 تا قرص ال دی در فاصله 12ساعت مابینش نامزدم مصرف کرده اگه واقعا مصرف داروی والپروات سدیم تاثیر منفی روی قرص ال دی داره لطفا بگید چیکار کنیم؟ چه قرص دیگه ای باید به نامزدم بدم بخوره؟خیلی نگرانم

ضمنا نامزدم پس از استفاده از قرص ال دی دچار هیچ ناراحتی نشد.دقیقا 4 ساعت بعد از رابطمون ساعت 10شب 4 تا قرص ال دی خورده 12 ساعت بعد هم 4 تا دیگه.

نامزدم دیروز از دکترش پرسیده و دکترش گفته وقتی کسی قرص والپروات سدیم مصرف میکنه قرص ال دی کاملا بی تاثیره !!! وای یعنی بدبخت شدیم رفت؟؟!! ما روش اضطراری رو به خوبی و صحیح 4 ساعت بعد از رابطمون انجام دادیم اما حالا فهمیدم چون نامزدم والپروات سدیم استفاده میکنه قرص ال دی کاملا بی تاثیره... خدایا داریم دیوونه میشیم جفتمون شب و روزمون شده کابوس ... آخه چرا 8 تا قرص ال دی باید بی تاثیر بشه؟؟؟! یعنی هیچ روزنه امیدی نیست؟

حالا اگه نامزدم حامله بشه راهی نیست با یه دارویی چیزی بدون از دست رفتن بکارت از بارداری جلوگیری کرد؟

به غیر از قرص LD & HD  از آمپول دپوپروورا برای پیشگیری از بارداری هم استفاده می کنند. نام ژنریك آن مدروكسی پروژسترون استات است و حاوی پروژسترون بوده كه تزریق آن موجب جلوگیری از بارداری به مدت سه ماه می‌شود.
    عارضه اصلی این آمپول، ایجاد اختلال در قاعدگی است. اغلب قاعدگی‌ها نامنظم شده و گاهی اوقات بیشتر طول می‌كشند. خون‌ریزی اغلب شدید است. شما ممكن است دچار یك خون‌ریزی كم اما طولانی مدت شوید كه در صورت نیاز می‌توان آن را درمان كرد.
    استفاده از آمپول‌های دپوپروورا آسان بوده و به مدت 12 هفته اثر آن باقی می‌ماند. روش خیلی خوبی برای پیشگیری از بارداری بوده و در فعالیت جنسی اختلالی ایجاد نمی‌كند. ممكن است از بروز بعضی بیماری‌ها مانند سرطان تخمدان، سرطان رحم و عفونت‌های لگنی جلوگیری كند و موجب كاهش خون ریزی‌های قاعدگی و درد‌های زمان قاعدگی شود. می‌تواند بوسیله خانم‌هایی كه به عللی نمی‌توانند از استروژن استفاده كنند،‌ به كار گرفته شود.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین روش جلوگیری از بارداری با پزشک خود مشورت کنید.

13. سلام
    ببخشيد كه همش مزاحم ميشم
    من توضيحات كامل در پست 640 دادم و چند باري هم مزاحمتون شدم و سوال كردم. الانم برام سوال پيش اومده كه اگه اشكال نداشته باشه جوابمو بديد. ممنون ميشم. من الان دارو هايي براي عفونت مجاري ادراري و مثانه ميخورم ولي هنوز همون حالتهايي كه توي پست 675 دكر كردم كه شكمم كمي متورم شده و عفونت مجاري ادرار و مثانه ضيدا كردم.  درد در شكم و معده ام دارم و وقتي براي دفع مزاج ميرم حالت يبوست دارم ولي نه اينكه يبوست باشه . امروزم رگه هاي كم رنگي از خون البته خيلي زياد نه ولي يه رگه هاي كوچكي در  ترشحات سفيد رنگ واژنم بود .يعني ميشه معده و روده هام هم دچار عفونت شده باشند؟؟؟
    اين 2تا مشكلم بخاطر عفونتم هستش؟؟؟
    وقتي يكي باردار ميشه شكمم در عرض 2 هفته نشده متورم ميشه؟ ؟؟ و ميخواستم بدونم متورم بودن شكمم دليلش ايتكه من باردارم؟ يا اين رگه هاي كوچك خون البته بسيار كوچك و كم كه ديدم آيا بخاطر اينكه باردارم شده باشم؟؟؟؟ يعني بدبخت شديم رفت؟؟؟؟؟؟؟

من تو  اين مدت كم تر از 2 هفته فقط ذهنم درگير اين موضوع بوده و آروم و قرار ندارم تا زمان پريودم. خواهشا كمكم كنيد

با تشكر

14. gooshsia نوشته است: سلام
    ببخشيد كه همش مزاحم ميشم
    من توضيحات كامل در پست 640 دادم و چند باري هم مزاحمتون شدم و سوال كردم. الانم برام سوال پيش اومده كه اگه اشكال نداشته باشه جوابمو بديد. ممنون ميشم. من الان دارو هايي براي عفونت مجاري ادراري و مثانه ميخورم ولي هنوز همون حالتهايي كه توي پست 675 دكر كردم كه شكمم كمي متورم شده و عفونت مجاري ادرار و مثانه ضيدا كردم.  درد در شكم و معده ام دارم و وقتي براي دفع مزاج ميرم حالت يبوست دارم ولي نه اينكه يبوست باشه . امروزم رگه هاي كم رنگي از خون البته خيلي زياد نه ولي يه رگه هاي كوچكي در  ترشحات سفيد رنگ واژنم بود .يعني ميشه معده و روده هام هم دچار عفونت شده باشند؟؟؟
    وقتي يكي باردار ميشه شكمم در عرض 2 هفته نشده متورم ميشه؟ ؟؟ و ميخواستم بدونم متورم بودن شكمم دليلش ايتكه من باردارم؟ يا اين رگه هاي كوچك خون البته بسيار كوچك و كم كه ديدم آيا بخاطر اينكه باردارم شده باشم؟؟؟؟ يعني بدبخت شديم رفت؟؟؟؟؟؟؟

من تو  اين مدت كم تر از 2 هفته فقط ذهنم درگير اين موضوع بوده و آروم و قرار ندارم تا زمان پريودم. خواهشا كمكم كنيد

با تشكر

حالاتی که دارید هرچی هست مربوط به یارداری نیست
    بارداری در مورد شما کلا منتفیه و دارید تلقین میکنید و استرس بی مورد دارید
    خیلی نگرانید یا آزمایش خون بدید و اگه نمیتونید تا موعد پریود صبر کنید

15. gooshsia نوشته است: سلام
    ببخشيد كه همش مزاحم ميشم

با تشكر

داروها را باید به طور کامل مصرف کنید تا علائم عفونت مجاری ادراری برطرف بشه. درد شکم و معده درد شاید بخاطر عوارض جانبی قرص هایی باشه که مصرف می کنید، همینطور استرس و نگرانی زیاد هم میتونه تأثیر داشته باشه.
    وجود رگه های کوچکی از خون که در ترشحات واژن مشاهده می کنید ممکن است بخاطر فشار وارد کردن زیاد به اون ناحیه ایجاد شده باشه یا گاهی اوقات به علت تغییرات هورمونی یا حتی عفونت دستگاه تناسلی این وضعیت ایجاد شده. اگر رگه های خون به طور مکرر ادامه داشت یا مقدار آن زیاد شد می باید به پزشک مراجعه کنید. ولی در حال حاضر این مقدار خیلی کم رگه های خونی در ترشحات شما مشکل خاصی محسوب نمیشه و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. بنابراین ترشحات غیر طبیعی واژن در مواقعی نیاز به بررسی بیشتری دارد که همراه با بوی زننده، توأم با سوزش و خارش همراه باشند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 47 از 111
رفتن به صفحه :    ... 47 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید