شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3   

تفسیر آزمایش خون و ادرار

1. shahin846 نوشته است: سلام دوباره
    اینو میخوام بدونم که با توجه به اینکه نرمال استروژن بین 10 تا 36 pgr است و مال من از نرمال خارج نشده ولی نزدیکهای بالاترین حد نرمال است یعنی 32.6 ممکنه خواص بزرگی باسنم به این علت باشه؟
    محدوده نرمال استروژن زنان چقدره؟ کسی هست که پسر باشه و آزمایش استروژن داده باشه؟
    اینم بگم با 3 سال پیش با خوردن پودر چاق کننده بمبا اینجوری شدم در حالی دوستمم از همون پودر خورد ولی همه جای بدنش متناسب چاق شد. الانم دو ساله فیناستراید میخورم

ممکنه این مشکل شما بخاطر افزایش میزان استروژن باشه و در صورت درمان آندروژنی، افزایش حجم باسن به حالت اول برگرده.
    افزايش قد در بالاتنه، افزايش وزن و تغيير رفتار در افزايش علاقه اجتماعی و جنسی و همچنین کاهش چربی ناحيه باسن، از جمله مواردی است که به صورت پایدار ایجاد می شود.

در خانم ها سطح نرمال استروژن تنوع گسترده ای دارد. در یک زن در روزهای مختلف ماه و همچنین در دو زن متفاوت در یک روز یکسان از چرخه ماهیانه تفاوت های بسیاری وجود دارد.
    با شروع بلوغ، تخمدان، در هر سیکل شروع به آزاد کردن استروژن می کند. در میانه سیکل سطح این هورمون به یکباره جهش پیدا می کند و موجب رها شدن تخمک می شود. سپس سطح این هورمون پایین می آید و در بقیه روزهای ماه سطح این هورمون دایماً تغییر می کند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. یعنی شما میفرمایید با اینکه استروژنم از محدوده نرمال خارج نشده و نزدیکای بالاترین سطحشه علته بزرگی باسنم اینه؟
    اخه بردمش پیش یه فوق تخصص غدد یه نگاه خیلی سرسری کرد در حد یه ثانیه و گفت مشکلت هورمونی نیست باید ورزشهایی مثل والیبال بکنی!!

خواهشا برام مهمه مردی میشناسید که ازمایش استروژن داده باشه تا ببینم مال بقیه چقدره یا کسی تا حالا ازمایش استروژنشو تو سایت گذاشته....

3. shahin846 نوشته است: یعنی شما میفرمایید با اینکه استروژنم از محدوده نرمال خارج نشده و نزدیکای بالاترین سطحشه علته بزرگی باسنم اینه؟
    اخه بردمش پیش یه فوق تخصص غدد یه نگاه خیلی سرسری کرد در حد یه ثانیه و گفت مشکلت هورمونی نیست باید ورزشهایی مثل والیبال بکنی!!

خواهشا برام مهمه مردی میشناسید که ازمایش استروژن داده باشه تا ببینم مال بقیه چقدره یا کسی تا حالا ازمایش استروژنشو تو سایت گذاشته....

میزان استرادیول شما نزدیک به حداکثر حد مجاز است و اگر وضعیت فعلی شما (با نظر پزشکان متخصص) ربطی به مورد فوق نداشته باشه، بنابراین مصرف پودر چاق کننده که 3 سال پیش مصرف می کردید در ارتباط است. چون گفتید: با خوردن پودر چاق کننده اینجوری شدم. به هرحال بعد از مصرف این پودر باید فعالیت های جسمی یا ورزشی رو بیشتر انجام میدادید یا در مصرف آن زیاده روی نمی کردید. در هرصورت از این مکمل ها سرخود استفاده نکنید و سعی کنید با ورزش هایی که به شما توصیه شده یا با مراجعه به باشگاه تحت نظر مربی اقدام به کوچک کردن عضلات آن قسمت کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. juzarira

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام  جناب دکتر. خسته نباشید.روز 15 سیکل ماهانه  آزمایش دادم و دکتر به من گفتند بعضی هور مون های من بالاست .
      E.S.R 26          RANGE 0-20
    P.T.(patient)13.5            
    p.t.(control) 13              
    D.H.T 474.4        RANGE 24-395
    من 30 سال سن دارم و 3 سال هست که ازدواج کردم  طبق آزمایشات و سونو همه چیز طبیعی است و کیست هم ندارم . قد و وزن نرمال.و پریود منظم.. و البته مقداری موهای زائد دارم. برای من داروی فیناستراید 5 میلی گرم سها 100 عدد  و سیپروترون کامپاند برای 3 ماه   تجویز کردند. مطالبی خواندم مبنی بر اینکه فیناستراید برای خانمها تجویز نمیشود. خواهشمندم جواب سوالاتم را بدهید چون سرچ کردم مطالب یا کلی بودند یا بیشتر مربوط به آقایان.  مر کز اطلاعات دارویی به من گفتند حداقل 6 ماه بین اتمام قرص و شروع بارداری باید فاصله باشد . با توجه به اینکه من 5 ماه دیگر قصد بارداری دارم. آیا مصرف این دارو برای جنین یا خودم خطر ناک نیست؟  واگر دارو را مصرف نکنم آیا بالا بودن این هورمون ها باعث نا باروری من میشود؟

5. ببخشید خیلی اذیت کردم اقای همشهری
    سوال اخرمه  اگه اینارم جواب بدین به همه جوابام رسیدمو ممنونتون میشم

1.تو همون ازمایش نوشته نرمال  تستسترون زنها بین 13 تا 191 هست و نرمال مردها3 تا 12 در حالی که همه میدونن تستسترون مردا خیییییلی از زنها بیشتر و با کمال تعجب نوشته مردا 12 زنها 191 !!!!! قضیه چیه؟
    2.من دو تا ازمایش به فاصله 3 ماه دادم که جواباشون متفاوته. احتمال داره ازمایشگاهه کارش دقیق نباشه؟ میخوام چکاب کلی رو تو یه ازمایشگاه خیلی معتبر بدم ولی نمیدونم چه ازمایشگاهی
    3. خیلی دوست داشتم ازمایش استروژن مردا رو هم ببینم ولی شما نذاشتید چطور میتونم جواب ازمایش استروژن چند مرد رو هم ببینم؟
    با تشکر

6. با سلام.
    اگه ممکنه جواب آزمایش همسر من رو هم تفسیر کنید ممنون می شم.
    RBC: 6.34                      Refrence range: 4-5.8
    M.C.V: 73.3                         Refrence range:80-100
    M.C.H:24.4                                Refrence range:26-34
    Triglycerides:277
    S.G.O.T: 85                            Re.r:up to 37
    S.PG.P.T:145                               Re.r:up to 41

من فقط مواردی که نرمال نبود نوشتم. همسرم هیچ مشکلی نداشت همینطوری رفته بود چکاب فقط بعضی وقتها شاید ماهی یا دو ماه یکبار یه دفعه احساس ضعف می کنه و همون لحظه حتما باید چیزی بخوره.
    دلیل بالا بودن آنزیم های کبدیش چیه؟
    لطفا جوابمو بدید.ممنون

7. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    تستهای کبدی خیلی بالا نیست-باتوجه به بالا بودن rbc احتمال تالاسمی مینور هست - که بالا بودن تستهای کبدی میتونه از هیپوکسی باشه - بعد از 3 ماه تکرار کنید اگه بالابود پیگیری نیاز داره وگرنه خیر

8. juzarira نوشته است: سلام  جناب دکتر. خسته نباشید.روز 15 سیکل ماهانه  آزمایش دادم و دکتر به من گفتند بعضی هور مون های من بالاست .
      E.S.R 26          RANGE 0-20
    P.T.(patient)13.5            
    p.t.(control) 13              
    D.H.T 474.4        RANGE 24-395
    من 30 سال سن دارم و 3 سال هست که ازدواج کردم  طبق آزمایشات و سونو همه چیز طبیعی است و کیست هم ندارم . قد و وزن نرمال.و پریود منظم.. و البته مقداری موهای زائد دارم. برای من داروی فیناستراید 5 میلی گرم سها 100 عدد  و سیپروترون کامپاند برای 3 ماه   تجویز کردند. مطالبی خواندم مبنی بر اینکه فیناستراید برای خانمها تجویز نمیشود. خواهشمندم جواب سوالاتم را بدهید چون سرچ کردم مطالب یا کلی بودند یا بیشتر مربوط به آقایان.  مر کز اطلاعات دارویی به من گفتند حداقل 6 ماه بین اتمام قرص و شروع بارداری باید فاصله باشد . با توجه به اینکه من 5 ماه دیگر قصد بارداری دارم. آیا مصرف این دارو برای جنین یا خودم خطر ناک نیست؟  واگر دارو را مصرف نکنم آیا بالا بودن این هورمون ها باعث ناباروری من می شود؟

فيناسترايد از طریق مهار تبدیل تستوسترون به دی هيدروتستوسترون باعث کاهش ميزان DHT می شود و به همین دلیل برای شما تجویز شده است.
    افزایش هورمون دی هیدروتستوسترون که این ماده نوع بسیار فعال تستوسترون است سـبب کاهش فعالیت فولیکول شده و مرحله آناژن را کوتاه میکند.
    این قرص باعث ایجاد اختلال در دستگاه تناسلی خارجی جنین می گردد و موارد منع مصرف آن در خانم هایی که قصد بارداری دارند کنترااندیکاسیون مطلق دارد و مصرف آن در دوران بارداری و درمان هیرسوتیسم توصیه نمی شود.
    باتوجه به اینکه شما 5 ماه دیگر قصد بارداری دارید، باید این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید تا از لحاظ میزان مصرف و قطع دارو به منظور عدم مشکلات ناهنجاری های جنین مطلع شوید.

قرص سیپروترون کامپاند (دیان) به عنوان یک آنتی ‌آندروژنی و يك‌ جزء استروژنی به نام اتينيل‌ استراديول‌ مي‌باشد. ضديت‌ با آثار آندروژنها موجب‌ كاهش‌ترشح‌ سبوم‌ و يا كاهش‌ رشد موهامي‌گردد. فعاليت‌ پروژستينی سيپروترون ‌و اثر استروژنی اتينيل ‌استراديول‌ نيز درجلوگيری از بارداری موثر واقع‌ مي‌شود. بنابراین بعد از برطرف شدن هیرسوتیسم، اگر قصد بارداری داشته باشید باید 6 ماه از مصرف آن جلوگیری کنید.

9. ممنون از جواب شما آقای labnews ....
    ولی مگه بالا بودن Rbc نشانه تالاسمیه؟ ما 4 سال پیش که آزمایشهای ازدواج رو انجام دادیم مشکلی نداشتند یعنی می شه تو این مدت همچین مشکلی پیش بیاد!!!!!!؟
    چیز دیگه ای که منو نگران کردن کم بودن MCV   و MCH هستش. دلیلش بالا بودنه rbc  هست؟ چیکار می شه کرد برای رفع این مسئله؟
    می شه در مورد علل هیپوکسی هم توضیح بدید همسرم مشکل ریوی نداره؟

10. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    lovelysahar نوشته است: ممنون از جواب شما آقای labnews ....
    ولی مگه بالا بودن Rbc نشانه تالاسمیه؟ ما 4 سال پیش که آزمایشهای ازدواج رو انجام دادیم مشکلی نداشتند یعنی می شه تو این مدت همچین مشکلی پیش بیاد!!!!!!؟
    چیز دیگه ای که منو نگران کردن کم بودن MCV   و MCH هستش. دلیلش بالا بودنه rbc  هست؟ چیکار می شه کرد برای رفع این مسئله؟
    می شه در مورد علل هیپوکسی هم توضیح بدید همسرم مشکل ریوی نداره؟

بله بالا بودن گلبول قرمز میتواند نشانه تالاسمی مینور باشد-مشکل خاصی هم برای ازدواج نیست اگر شما mcv بالا داشته باشید-هیپوکسی همان اشکال در rbc برای حمل اکسیژن منظور است  و کار های شدید بدنی برای شوهرتان مناسب نیست-در هر حال با تستهای تکمیلی نتیجه مشخص میشود و اگر تالاسمی مینور باشد بعلت ژنتیکی قابل حل نیست البته چیز مهمی هم نیست- همانطور که گفتم 3 ماه دیگه ot-pt دهید اگر بالا بود مثلا 300-400 پیگیری کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. سلام این سومین بار سوال میپرسم خواهشا جواب بدین:
    من چندبار با نامزدم نزدیکی داشتم بدون دخول، هنگام آمیزش منی بر روی آلت نامزدم ریخته شد و بعدش با دستمال فورا پاکش میکردم، الان 40 روز پریود نشده میگه اگه حامله بشم خودمو میکشم دکترم برا آزمایش گفته بعد از جند آمپول هفته بعد بیاین تورو جان هرکی دوس دارین یه جوابی بدین آیا خانمم حاملس یا نه؟(در ضمن نامزدم میگه پریوداش قبلا منظم بوده)

12. mamooo نوشته است: سلام این سومین بار سوال میپرسم خواهشا جواب بدین:
    من چندبار با نامزدم نزدیکی داشتم بدون دخول، هنگام آمیزش منی بر روی آلت نامزدم ریخته شد و بعدش با دستمال فورا پاکش میکردم، الان 40 روز پریود نشده میگه اگه حامله بشم خودمو میکشم دکترم برا آزمایش گفته بعد از جند آمپول هفته بعد بیاین تورو جان هرکی دوس دارین یه جوابی بدین آیا خانمم حاملس یا نه؟(در ضمن نامزدم میگه پریوداش قبلا منظم بوده)

اگر پریود بیش از 7 تا 10 روز طول کشید باید به پزشک زنان مراجعه نمود تا در مورد آمپول پروژسترون برای پریود شدن اقدام کنند.
    چونکه سابقه نامنظمی پریود ندارند پس اگر باردار نباشند این تأخیر پریود 40 روزه به خاطر استرس و نگرانی بیش از حد میتونه باشه.

13. سلام خسته نباشین دوستان
    چند روز پیش پدرم واسه ورم پاهاش رفت دکتر,و دکتر واسش آزمایش خون نوشت و
    و امروز هم جواب آزمایش گرفتم و می خواستم دوستان نظر بدند البته به جز کلسترول
    خونش فاکتورهای بعدی نرمالند؟ قربون همتون
    این ها هم عکس آزمایش:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

14. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    پروتین توتال 24 ساعته ادرار خوبه انجام بدن

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  15. test: B-HCG,    result: 1,      unit: IU/L,      none-pregnant female: <10>30

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 8
رفتن به صفحه :    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید