شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمايي فوري در خصوص بيماري ايدز

1. با سلام خدمت همه دوستان <xml><o></o>
    من چند روزيه که مطالب سايت رو مطالعه ميکنم و به نظرم مفيد اومد اما همين مطالب يه ترسي انداخته به جونم که نگو<o></o>
    من عيد  سال 86 يه رابطه پر خطر داشتم با يه زني که نميشناختمش.يعني يه رابطه بدون کاندوم و واژينالي که  در 2 نوبت بود که جمعا 40 دقيقه اي ميشد. من قبل از شروع رابطه از اون خانوم(که گفته بود بيوه هست و خيلي وقته با کسي نبوده که بعد از اين که  کارمون تموم شد فهميدم شوهر داره و ارتباطمو قطع کردم)پرسيدم که کاندوم دارم نياز به استفاده هست و اونم اطمينان داد که نه نميخواد و من سالمم.خلاصه من از فرداي اون روز اين ترس افتاد تو جونم که نکنه ايدز گرفته باشم.به خود اون زن هم گفتم که سخت انکار ميکرد و گفت من تازه ازمايش خون دادم اگه ميخواي بيارم بببيني.که نديدم.خلاصه اين ترسه بود و کم زياد شد تا مطالبتون رو که خوندم الان چند روزه استرس داره خفم ميکنه.خودمم ميدونم تنها راهي که ميتونه آرومم کنه آزمايشه اما اصلا جرات ندارم.اصلا<o></o>
    حالا به نظرتون ممکنه من آلوده باشم.و اگه خداي نکرده شده باشم چه خاکي بايد سرم کنم.ضمنا من 87 ازدواج کردم.و اون مدل رابطه ها ه م همون يه بار بود.خواهش ميکنم کمک کنيد<o></o>

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    ببینید هیچ کدوم از اعضای این سایت از چگونگی رابطه شما اطلاع دقیقی ندارن
    شما خودت یه مقداری رو بیان کردی
    اما خودتم میدونی با حرف نمیشه به نتیجه رسید
    انشاالله که چیزی نیست اما آزمایش رو حتماً بده .

اگر خدای نکرده دور از جونتون چیزی باشه که اول و آخر باید بفهمی اگر هم که چیزی نباشه خیالت راحت میشه.

مطمئن باش اون رابطه محافظت نشده ترس بیشتری از آزمایش داره
    بخودت مسلط باش و با اعتماد بنفس برای انجام آزمایش اقدام کن
    انشاالله که موردی نیست

پیروز باشی

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام دوست عزیز

توی مطالب شما کمی تناقضه شما میفرمایید بعد از اونکه با این سایت بتازگی اشنا شدین از این خطرات اگاه شدین ولی در لابلای کلمات این معنی را هم رساندید که بخاطر اینکه شخصیت ایشون بعد رابطه متوجه شدین قطع رابطه کردین وحتی سوال هم کردین که تو مثلا بیماری داری یا نه ایشون هم گفته نه ولی شما قانع نشدی چون رفتارهای ایشون چنین چیزی را به شما القا کرده که زیاد م دور از عقل نیست والا چرا یک خانم متاهل باید درپی ازمایش ایدز باشه تا اینجا چیزی است که من درک کردم و منطق بر اون حاکم بوده ولی چیزی که من نمی فهم وامیدوارم شما یا هر کدام از دوستان بتوانند توضیحی براش داشته باشن ممنون میشم اینه که شما با این شک قوی چرا ازدواج کردید بدون اینکه ازمایشی بکنید و با اطمینان قابل قبول تری شروع زندگی شیرین را رقم میزدیید ومورد بعدی اینکه حدسم به اینه که هنوز با همسرتان رابطه ای نداشتید که اگر چنین است خواهش میکنم سریعتر ازمایش را بدهید حتی اگر  یک در ملیون احتمال بیماری باشد دوست من شرافت انسانی این حکم را میکند که سریعا این ازمایش را انجام دهید هم از این عذاب در اید وهم در صورت سلامت به فطرت خودتان خیانت نکرده باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. با سلام
    من 23تیر ماه 89 برای اولین بار رابطه جنسی از پشت داشتم بدون کاندوم.طرفم دوستم بود و مثل خودم فوق لیسانس که 3ماه بعدش رفت فرانسه برای تحصیل.من بار اول 16 مرداد تست ایدز دادم تو سازمان انتقال خون که منفی بود. بار دوم 17 شهریور تست ایدز دادم تو سازمان انتقال خون بازم منفی بود. سولم اینه که من نگرانم. من ایدز دارم؟ زود جواب بدین تو رو خدا
    مرسی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. 13611362 نوشته است: با سلام
    من 23تیر ماه 89 برای اولین بار رابطه جنسی از پشت داشتم بدون کاندوم.طرفم دوستم بود و مثل خودم فوق لیسانس که 3ماه بعدش رفت فرانسه برای تحصیل.من بار اول 16 مرداد تست ایدز دادم تو سازمان انتقال خون که منفی بود. بار دوم 17 شهریور تست ایدز دادم تو سازمان انتقال خون بازم منفی بود. سولم اینه که من نگرانم. من ایدز دارم؟ زود جواب بدین تو رو خدا
    مرسی

اگر این خانم آلوده به ویروس HIV نبوده یا حتی اگر بر اثر تماس های جنسی محافظت نشده با سایر شرکای جنسی دچار ویروس های منتقله جنسی مثل هپاتیت C نشده باشند، در اینصورت شما هم آلوده نشده اید وقتی نتیجه آزمایش منفی بوده دیگه نباید نگران باشید.
    سازمان انتقال خون، در صورت مشکوک شدن به آزمایشات، به منظور بررسی دقیقتر، آزمایش های تکمیلی دیگری نظیر RIBA & RNA هم انجام خواهد داد.

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  6. من نگفتم آگاه نبودم از خطرات و با خوندن اين مطالب آگاه شدم.گفتم اين مطالبو خوندم دوباره ترس اومد سراغم.2 اينکه نگفتم اون خانوم آزمايش ايدز داده بود گفتم آزمايش خون داده بود.3.يعني اگه خداي نکرده هم چيزي بوده تو اين  4 سال نشون نميده؟4.من واقعا از آزمايش دادنش ميترسم.چه کنم؟

7. h_marcopolo نوشته است: من نگفتم آگاه نبودم از خطرات و با خوندن اين مطالب آگاه شدم.گفتم اين مطالبو خوندم دوباره ترس اومد سراغم.2 اينکه نگفتم اون خانوم آزمايش ايدز داده بود گفتم آزمايش خون داده بود.3.يعني اگه خداي نکرده هم چيزي بوده تو اين  4 سال نشون نميده؟4.من واقعا از آزمايش دادنش ميترسم.چه کنم؟

در مورد سرایت بیماری های منتقله جنسی، ویروس HIV معمولاً در مراحل آخر بیماری در حدی که سیستم دفاعی بدن خیلی ضعیف شده باشه بوجود میاد.
    با مراجعه به پایگاه هلال احمر و با اهدا کردن خون میتوانید از وضعیت خود مطلع شوید. چون خون اهدا کنندگان از لحاظ ویروس های منتقله جنسی مانند:
    HBV - HCV مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. در صورت آلوده شدن به این ویروس ها، با گزارش این موضوع به شما درخواست نمونه گیری می کنند تا با اطمینان بیشتر و سایر آزمایشات دقیقتر نظر قطعی را صادر کنند.
    كاهش در ميزان لنفوسيتهای
    CD4+T به کمتر از ۲۰۰ شماره در هر میکرولیتر خون، برای افراد‌ آلوده يكی از معيارهای ورود به مرحله بيماری ايدز می باشد.
    آزمايشهایی كه در افراد درخواست ميشود عبارتند از: WBC - CBC- diff - ESR- PLT - TLC

8. h_marcopolo نوشته است: من نگفتم آگاه نبودم از خطرات و با خوندن اين مطالب آگاه شدم.گفتم اين مطالبو خوندم دوباره ترس اومد سراغم.2 اينکه نگفتم اون خانوم آزمايش ايدز داده بود گفتم آزمايش خون داده بود.3.يعني اگه خداي نکرده هم چيزي بوده تو اين  4 سال نشون نميده؟4.من واقعا از آزمايش دادنش ميترسم.چه کنم؟

سلام دوست عزیز.
    تا جایی که من اطلاع دارم ایدز میتونه تا چندین سال بدون علائم و نهفته بمونه.
    در مورد ازمایش اگه واقعا از مبتلا بودن نگرانید ازمایش تنها راه حله . شما حتا میتوند با اهدای خون متوجه بشید چون سازمان اهدای خون تمام خونهای دریافتی رو برای بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت مورد ازمایش قرار میده و اگه خدای نکرده موردی وجودداشت باشه به مراجع اطلاع میده.
    شما الان هم نگرانید پس به خاطر راحتی خیال خودتون حتما ازمایش رو بدید و ارامش رو دوباره به خودتون برگردونید.

9. من یه سوال برام پیش اومده.
    مگه ازمایش خونی که قبل ازدواج میگیرن برای ایدز و هپاتیت نیست ?

10. ma_gh نوشته است: من یه سوال برام پیش اومده.
    مگه ازمایش خونی که قبل ازدواج میگیرن برای ایدز و هپاتیت نیست ?

آزمایشات قبل از ازدواج شامل آزمایش ادرار (جهت بررسی اعتیاد) و آزمایش خون جهت غربالگری بیماری تالاسمی مینور
    بررسی سیفلیس و هپاتیت B می باشد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  11. h_marcopolo نوشته است: من نگفتم آگاه نبودم از خطرات و با خوندن اين مطالب آگاه شدم.گفتم اين مطالبو خوندم دوباره ترس اومد سراغم.2 اينکه نگفتم اون خانوم آزمايش ايدز داده بود گفتم آزمايش خون داده بود.3.يعني اگه خداي نکرده هم چيزي بوده تو اين  4 سال نشون نميده؟4.من واقعا از آزمايش دادنش ميترسم.چه کنم؟

دوست عزیز سلام
    1=در پست شما معنی ازمایش خون بار معنایی اش بیشتر گرایش به برداشت من داشت 2=در هر صورت شما توی این چند سال نتوانستید از دغدغه این فکر خلاص بشید 3=چرا نمی توانید ازمایشاتی که جناب همشهری پیشنهاد کردن را انجام دهید  4=توصیه من این است که با توجه به بروشورهای سازمان انتقال خون مبنی بر اینکه چنانچه قبل از اهدا خون ایا روابط مشکوکی داشته ایدیا خیر را مثبت جواب دهید تا با کنترل بهتری نسبت به ازمایشات جواب خاطر جمع تری بدست اورید و اینقدر اضطراب بی دلیل به تن خودتان وارد نکنید چون لطمات ان در دراز مدت ازار دهنده خواهد بود

12. با سلام
    بار دومِ که این مطلب رو مینویسم به خاطر اینکه استرس دارم لطفا کمکب کنید...خیلی استرس دارم و نگرانم..ممنون
    مرسی....جواب علمی تری بدید(ضمناً 3تا دکتر گفتن که بی خود نگرانم)

13. 13611362 نوشته است: با سلام
    بار دومِ که این مطلب رو مینویسم به خاطر اینکه استرس دارم لطفا کمکب کنید...خیلی استرس دارم و نگرانم..ممنون
    مرسی....جواب علمی تری بدید(ضمناً 3تا دکتر گفتن که بی خود نگرانم)

سلام دوست عزیز
    اینکه  شما هنوز نگرانید شاید دلیل دیگری  داشته باشد مثلا وسواس چون جوابهای این پست کاملا شفاف توسط دوست توانمندمان اقای همشهری داده شده است ومن متوجه نشدم شما به چه دلیل قانع نشدید لطفا دوباره با دقت در خور تمام جوابهای این پست که توسط اقای همشهری  داده شده است را مطالعه فرمایید مسلما  به اقناع میرسید در ضمن دوست عزیز اینکه فرمودید مثل خودتان بوده اند منظورتان از نظر تحصیلات بوده نه از نظر جنسیت چون اشاره دوستان به کلمه ان خانم (شریک جنسی ) شما شده  است وبا این برداشت شما را راهنمایی کردند

14. من ميخواستم بدونم که اين آزمايش رو کجاها ميگيرن؟يعني حتما بايد بري جاي خاصي و بگي ميخواي آزمايش hiv  بدي يا مثلا همين اهدا خون هم که بري مشخص ميشه؟و جواب اين آزمايشارو چقد طول ميکشه بدن؟هم hiv  و هم انتقال خون؟يه چيز ديگه اينکه اگه مثلا همسر من خون اهدا کرده باشه و تو برگه اش چيزي ننوشته باشن يعني آلوده نيست؟اونوقت يعني منم نيستم؟

15. h_marcopolo نوشته است: من ميخواستم بدونم که اين آزمايش رو کجاها ميگيرن؟يعني حتما بايد بري جاي خاصي و بگي ميخواي آزمايش hiv  بدي يا مثلا همين اهدا خون هم که بري مشخص ميشه؟و جواب اين آزمايشارو چقد طول ميکشه بدن؟هم hiv  و هم انتقال خون؟يه چيز ديگه اينکه اگه مثلا همسر من خون اهدا کرده باشه و تو برگه اش چيزي ننوشته باشن يعني آلوده نيست؟اونوقت يعني منم نيستم؟

با مراجعه به سایت سازمان انتقال خون به نشانی www.ibto.ir و با مشخص نمودن شهر محل سکونت خود، به نزدیکترین پایگاه مراجعه کنید. پس از اهدای خون، حداکثر تا دو هفته پاسخ آنرا به شما خواهند داد. در زمان آزمایش خون همه بیماری های ویروسی مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.
    اگر در نتایج آزمایش همسر شما به موردی اشاره نشده به این مفهوم است که ایشون از لحاظ بیماری های منتقله جنسی خوشبختانه آلوده نیستند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید