شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد در ناحیه اولنار دست

1. afzal7

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

از مدتها پیش یعنی حدود 23-22 ماه پیش، بعد از یه بازه طولانی کارممتد با کامپیوتر (یه چیزی حدود 15-16 ساعت در روز به مدت 3 هفته کار با ماوسی کهسایز کوچیکی داشت) تا حالا درد خسته کننده ای در قسمت پشت دست و در حوالی انگشتچهارم و پنجم حس میکنم... . اوایل فکر میکردم بااستراحت بهتر میشم ولی با وجود اینکه  دو سه هفته اصلا با دست معیوبم که دست راستمباشه کار نکردم ولی باز خوب نشد... بعد از دو ماه پیش یه پزشک عمومی رفتم که اون هم استراحت رو پیشنهاد داد و علاوه بر اون یه آمپولکه فکر میکنم دگزامتازون بود... بعد از تزریق آمپول دستم خیلی بهتر شد به نحوی کهحتی دست چپم که درد  خیلی کمتری رو تا اون موقع حس میکرد تقریبا بهبود پیداکرد. درد کم شد ولی از بین نرفت... 5-6 ماه رو با این حالت سپری کردم ولی دردهاهنوز سر جاشون بودن حتی گاهی قسمت داخلی آرنج هم که در همون سمت انگشتای 4و5 بودبا درد مواجه میشد ضمنا درد در قسمت آرنجم با فشار دادن یا خم شدن طولانی مدت ایجاد میشه مثلا بعضی صبحها که از خواب پا میشم و در صورت عدم فشار تقریبا خوب میشه علاوه بر اون وقتیآرنجم رو از حالت خمیده صاف میکنم با صداهایی شبیه ترق ترق مواجه میشم. درد در قسمت مچ و انگشتام با فشارحس نمیشه بلکه وقتی یه حالت ارتجاعی به خودش بگیره مثلا وقتی ماوس کامپیوتر رو دستمیگیرم یا حتی کتاب و یا قلمی رو برای چند دقیقه به دست میگیرم شروع میشه. بهناچار پیش یه متخصص روماتولوژی و یه اورتوپد مراجعه کردم. اولی با تست  EMG/NCV گفت  که مشکلی نداری (هر چند چندان به نتیجه اون تست اعتمادندارم)...دومی هم عکس رادیولوژی دستم رو و اون هم یه سری توصیه هایی کرد که کلا پیشگیرانه بود تا درمان کننده...با این که 10 جلسه فیزیوتراپی(TENS/US) روی ناحیه درد هم انجام دادم بی فایده بوده. با زدن مچ بند طبی cockup splint هم علائم درد بدتر شد.بعلت فشاری که به فضای مابین انگشت شست واشاره وارد میشد انگشت اشاره و فضای بین این انگشت تا انگشت شصت و بالای مچ هم مبتلا به درد شد. بدتر از اون اینکه تمام فاصلهبین ارنج تا انگشتان 4و5 جوری شده که هر قسمتیش رو روی یه سطحی (چه نرم و چه سخت)میذارم دور و برش دردناک و خسته میشه. طوری که حتی نمیتونم 10-15 دقیقه هم دستم رو راحت روی پاهام هم بذارم! خیلی اوقات هم بعد از بیدار شدن از خواب حول و حوش انگشت 4و5 گزگز میکنه و یکی دو دقیقهطول میکشه. از علایم دیگه اش اینه که به نظرم تاندون هام کوتاه شده، چون وقتی دستهامو به حالت کشیده در میارم و مچم رو به حالت اکستانسیون در میارم یه جورایی از مچ به پایین دست راستم کش نمیاد.!!0

یه سال بعد از درد دست و آرنج سمت راست گردنم هم درد گرفت. بعد از13-14 ماه از شروع درد دست و 3-4 ماه بعد از درد گردن به دکتر اورتوپد مراجعه کردم.با همین توضیحات بالا و انجام رادیولوژی گردن ایشون تشخیص دنده گردنی رو دادن (البته بقیه دکترها همچین چیزی رو تو گراف ندیدن) وفیزیوتراپی رو پیشنهاد کردن. برای مطمئن شدن از این تشخیص پیش یه متخصص داخلی مغزو اعصاب هم رفتم. با انجام ام. آر. آی. از گردن تشخیص دادن که بیرون زدگی خفیفدیسک بین مهره 3 و 4 دارم (minimally bulged). با انجام10 جلسه فیزیوتراپی و لیزر درمانی گردن فقط یه کم از درد گردنم بهتر شده. ضمنا تمام درد هایی که گفتم به شکل خیلی خیلی خفیف تر در سمت چپم هم وجود داره. حالا خواستم بدونم علت دردم چی میتونهباشه؟ بیرون زدگی دیسک بین مهره 3و4 یا دنده گردنی یا چیز دیگه؟ و برای درمان چیکار میتونم بکنم؟ آیا استفاده از روشهای درمانی جدید مثل کوچک کردن دیسک با پروبهای مخصوص دیسککتومی یااستفاده از امواج رادیوفرکوئنسی در دیسک و تزریق ضد التهابها در اون ناحیه میتونهمفید باشه؟! هزینه این جور درمان تقریبا در چه رنج قیمتی میگنجه و بعد از انجامشچه مدت استراحت لازمه؟
    و سوال آخرم اینکه: آیا امکانش هست که درد در دست راستم به علت آسیب اعصاب محیطی باشه و این درد به علت مشکلات عصبی در گردن به دست چپ هم منتقل بشه (البته خفیف تر)؟! این احساسیه که خودم از درد دستم پیدا کردم... یعنی آسیب به دست راست وارد شده ولی دست چپ هم بی نصیب نمونده...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام دوست عزیز

مسلما ناراحتی شما با توانایی های ذاتی خودتان چندان اسان نیست که با راهنمایی از راه دور قابل درمان باشد چون اگر چنین شرایطی موجود بود حتما شما با هوشی که از پست ارسالی تان مشهود هست توی این مدت به نتیجه میرسیدید بنظر من

مهمترین موردی که باعث بروز چنین مشگلاتی میشود فرهنگ نه چندان خوبی است که متاسفانه حاکم بر رفتار احاد جامعه شده یعنی برای کمترین بیماری به پزشگان متخصص و فوق تخصصی رجوع میکنند و در نتیجه ترافیک بیمار پشت درب مطب منطق معاینه

علمی  را از بین برده خودتان الان این مشگل را باید با ساعتها انتظار پشت درب مطب ها کاملا حس کرده باشید بنیه علمی پزشگان ما بسیار بالاست ولی توان معجزه ندارند باید فرصت کافی برای معاینه داشته باشند که متاسفانه فعلا چنین مکانیزمی

موجود نیست دیگر اینجا نمی شود بر پزشک خورده گرفت که چرا وقتی صرف معاینه بیمار نمی کند چون مسلما 100نفر رجوع اجازه این روش علمی را نمی دهد حالاشما باید با کمی حوصله انقدر در مراجعات خود به پزشگ ادامه دهید تا به اون تایم زمانی که

بیماری شما نیاز دارد برسید که شاید دهها جلسه باشد ودیگر اینکه میان بری هم هست اینکه دوستان پزشگان حاذق را به شما معرفی نمایند وشما از بین انها با استنباط شخصی خودتان یکی را انتخاب کنید اگر چنین تمایلی داشتید با پیام خصوصی اعلام کنید حتما بشما کمک خواهند نمودبا ارزوی سلامتی شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. همونطور که خودتون متوجه شدين کار با موس نامناسب اين عارضه رو براتون به وجود آورده.

می تونين با فيزيوترابی عارضه رو کم کنين.

مدتی است که من هم با دست چپ با موس کار می کنم. بعد از اين مدت دست راست من هم خوب شده و ديگر هنگام کار با موس درد نمی کند.

موس های مستطيلی شکل خوابيده بدون سيم بسيار خوب هستند.

البته اندازه دست شما را من نمی دانم اما اگر مچ شما ظريف هست بهتراست که با ورزش آن را تقويت کنين. حلقه های لاستيکی برای تقويت مچ خوب هستند. البته بعد از فيزيوتراپی و استراحت.

ويبراتور و ماساژور هم بخريد و با آن کار فيزيوتراپی را در خانه و هر روز انجام دهید.

از مچ بند کشی نيزاستفاده کنيد.

تغذيه هم مهم است و از قديمی تر ها بپرسيد پودر چه گياهی برای استخوان درد خوب است.
    ديگر به پزشک مراجعه نکنيد و ذهن خود را مشغول نکنيد.

شاداب باشيد.

ژاسينا

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. afzal7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از نظراتتون!
    همون طور که گفتم فیزیوتراپی روی دستم و حتی گردنم انجام دادم....ولی اصلا اصلا تفاوتی نکرده!
    مشکل من با ماوس بدحالت شروع شد ولی الان ادامه دردهام محدود به استفاده از ماوس نیست، نوشتن، کتاب به دست گرفتن، با گوشی موبایل کار کردن و همه اینها دستمو خسته میکنه و به درد میاره...
    مشکل اصلی من الان اینه که الان در حالت عادی هم دستم درد میکنه بخصوص وقتی دستم روی یه سطحی قرار میگیره، مثلا دستمو میذارم روی دسته مبل (که سخت هم نیست، راحتیه و خیلی نرم) از آرنج تا کل ساعد (قسمتی که تکیه داده) و مچ و فضای بین دو انگشت آخر درد میگیره طوری که مجبورم دستمو تو هوا معلق نگه دارم تا دردش کمتر شه...

درخواستی که از دوستان دارم اینه که  اولا یه "متخصص دست" مسلط رو بهم معرفی کنن (الته احتمالا از طریق پیغام خصوصی) و ثانیا برای دیسک گردنم میخوام به یه "متخصص درد" مراجعه کنم. اگه کسی از دوستان هرفرد واردی رو در هر کدوم از این رشته ها سراغ داره که خودش یا اطرافیانش ازشون نتیجه گرفتن و راضی بودن، از طریق پیغام خصوصی بهم اطلاع بدن!

5. afzal7 نوشته است:
    درخواستی که از دوستان دارم اینه که  اولا یه "متخصص دست" مسلط رو بهم معرفی کنن (الته احتمالا از طریق پیغام خصوصی) و ثانیا برای دیسک گردنم میخوام به یه "متخصص درد" مراجعه کنم. اگه کسی از دوستان هرفرد واردی رو در هر کدوم از این رشته ها سراغ داره که خودش یا اطرافیانش ازشون نتیجه گرفتن و راضی بودن، از طریق پیغام خصوصی بهم اطلاع بدن!

برای پیدا کردن پزشک متخصص ارتوپدی و جراحی استخوان و مفاصل در شهر محل سکونت خود، می بایست به سایت سازمان نظام پزشکی به نشانی http://portal.irimc.org مراجعه نمائید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. afzal7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Hamshahri نوشته است:
    afzal7 نوشته است:

برای پیدا کردن پزشک متخصص ارتوپدی و جراحی استخوان و مفاصل در شهر محل سکونت خود، می بایست به سایت سازمان نظام پزشکی به نشانی http://portal.irimc.org مراجعه نمائید.

پورتال خوبی رو معرفی کردین، ولی متاسفانه صرف دونستن متخصصین تو یه زمینه خاص به دردم نمیخوره... من تا حالا پیش چند تا ارتوپد که دوتاشون فوق تخصص دست رو هم داشتن رفتم، و حتی برای مشکل گردنم به فوق تخصص درد هم مراجعه کردم... ولی فقط از روی تخصص نه اینکه بدونم تواناییشون چقدره. خواهشم اینه که اگه پزشک حاذقی تو این دو زمینه (در تهران) سراغ دارین (با پیغام خصوصی) بهم معرفی کنین...

7. afzal7 نوشته است: ممنون از نظراتتون!
    همون طور که گفتم فیزیوتراپی روی دستم و حتی گردنم انجام دادم....ولی اصلا اصلا تفاوتی نکرده!
    مشکل من با ماوس بدحالت شروع شد ولی الان ادامه دردهام محدود به استفاده از ماوس نیست، نوشتن، کتاب به دست گرفتن، با گوشی موبایل کار کردن و همه اینها دستمو خسته میکنه و به درد میاره...
    مشکل اصلی من الان اینه که الان در حالت عادی هم دستم درد میکنه بخصوص وقتی دستم روی یه سطحی قرار میگیره، مثلا دستمو میذارم روی دسته مبل (که سخت هم نیست، راحتیه و خیلی نرم) از آرنج تا کل ساعد (قسمتی که تکیه داده) و مچ و فضای بین دو انگشت آخر درد میگیره طوری که مجبورم دستمو تو هوا معلق نگه دارم تا دردش کمتر شه...

درود بر شما

قد و وزن خود رو بنويسين

چه ورزشی انجام می دین؟

فرم بدنتون چطور هست؟

می دونی چرا می پرسم؟

چون به نظرم رسيد که ورزش نمی کنيد. و لاغر هستيد.

گردن و مچ دست لازم هست تقويت بشه و تنها راه ورزش هست.
    گردن از فرم نشستن جلوی کامپيوتر آسيب می بينه و مچ هم از طريق کار با ماوس و کی برد.....

با ورزش درست می شه بهت قول می دم....

خواستی باهام تماس بگير تا بهت برنامه بدم.

شاداب باشيد.

ژاسينا
    شاداب باشيد

8. afzal7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    JaSina نوشته است:
    afzal7 نوشته است: ممنون از نظراتتون!

درود بر شما

قد و وزن خود رو بنويسين

چه ورزشی انجام می دین؟

فرم بدنتون چطور هست؟

می دونی چرا می پرسم؟

گردن از فرم نشستن جلوی کامپيوتر آسيب می بينه و مچ هم از طريق کار با ماوس و کی برد.....

شاداب باشيد.

ژاسينا
    شاداب باشيد

متاسفانه حدس شما درست نیست! Sad
    من 80 kg وزن و 180 cm قد دارم. فرم بدنم هم نه چاقه، نه لاغر، معمولیه...

الان بیشتر از سه ماهه که ورزش های مربوط به تقویت عضلات گردن وشانه رو هر روز انجام میدم، پیشتر از این هم حرکات مربوط به flexion و extension مچ و کار با وزنه 0.5 kg و ... که دکتر تجویز کرده بود که هر دو تقریبا بی اثر بودن متاسفانه...
    تو این سه ماهی هم که گفتم خیلی کم و بندرت با کامپیوتر کار کردم و سعی در تقویت گردن و دستهام داشتم...
    ولی به شخصه فکر نمی کنم که راه درمان این بیماری هام تنها با ورزش باشه

9. afzal7 نوشته است:
    JaSina نوشته است:
    afzal7 نوشته است: ممنون از نظراتتون!

درود بر شما

قد و وزن خود رو بنويسين

چه ورزشی انجام می دین؟

فرم بدنتون چطور هست؟

می دونی چرا می پرسم؟

شاداب باشيد.

ژاسينا
    شاداب باشيد

متاسفانه حدس شما درست نیست! Sad
    من 80 kg وزن و 180 cm قد دارم. فرم بدنم هم نه چاقه، نه لاغر، معمولیه...

الان بیشتر از سه ماهه که ورزش های مربوط به تقویت عضلات گردن وشانه رو هر روز انجام میدم، پیشتر از این هم حرکات مربوط به flexion و extension مچ و کار با وزنه 0.5 kg و ... که دکتر تجویز کرده بود که هر دو تقریبا بی اثر بودن متاسفانه...
    تو این سه ماهی هم که گفتم خیلی کم و بندرت با کامپیوتر کار کردم و سعی در تقویت گردن و دستهام داشتم...
    ولی به شخصه فکر نمی کنم که راه درمان این بیماری هام تنها با ورزش باشه

خوب قد 180بد نیست.... با وزن 80 باز نمی شه گفت که عضلات شما و استخوان بندی شما معمولی باشه.
    بدون دیدنتون نمی تونم نظر بدم.

تاکيد دارم که طرز نشستن شما و ورزش شما صحیح نیست.

در ضمن فکر می کنم در مورد تغذيه هم نوشتم که از قديمی تر ها بپرسین. حالا که نپرسیدین من یکیش رو می نویسم.

پودر سنجد برای مفصل ها بسیار مفید است.

شاداب باشيد.

ژاسينا

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. afzal7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ببینید، مشکل دستم قطعا از استخوان و مفصل نیست!! آزمایشات مربوطه هم اینو کاملا تایید کرده...

مطمئنا یا گیر افتادگی رشته های عصبیه یا صدمه به تاندون های مرتبط  با مچ و آرنج... حداقل میتونید بهم بگید که غیر از نوار عصب و عضله راه دیگه ای هم برای تشخیص این مشکلات هست یا نه مثلا ام آر آی یا چیز دیگه ای؟!!  و یا در صورت امکان پاسخ سوالات قبلیمو بدین...

11. afzal7 نوشته است: ببینید، مشکل دستم قطعا از استخوان و مفصل نیست!! آزمایشات مربوطه هم اینو کاملا تایید کرده...

مطمئنا یا گیر افتادگی رشته های عصبیه یا صدمه به تاندون های مرتبط  با مچ و آرنج... حداقل میتونید بهم بگید که غیر از نوار عصب و عضله راه دیگه ای هم برای تشخیص این مشکلات هست یا نه مثلا ام آر آی یا چیز دیگه ای؟!!  و یا در صورت امکان پاسخ سوالات قبلیمو بدین...

درود

شما درخواست کرديد که يک متخصص دست که ماهر باشه بهتون معرفی بشه. چطور به من اعتماد میکنيد که به شما دکتر خوب معرفی کنم؟

اگر اعتماد داريد پس وقتی به شما می گويم بی خيال دکتر شويد نيز بايد بپذيريد.

اتفاقن در مورد سرماخوردگی با دوستان صحبت می کرديم. برخی پزشکان به مصرف آنتی هيستامين دکونژستان معتقد هستند و برخی مصرف آن را در هنگام سرماخوردگی صحيح نمی دانند به دليل اينکه آن آب ريزش بينی را خشک می کند و اينکار باعث می شود که آن مايع آلوده در مخاط خشک شده و در آينده به مخاط آسيب برسد.

شما صحبت کدام دکتر را خواهيد پذيرفت. اکثر افراد ترجيح می دهند بدون نگاه به آينده از دست ناراحتی فعلی خود خلاص شوند در نتيجه مصرف آنتی هيستامين را انتخاب می کنند.

در مورد تقليد از عقايد نيز اين موضوع صدق می کند که اينجا نمی توان بيان داشت.

خود را بشناس و راه را خود با شناخت انتخاب کن.

برای گردن خود بالش ضد آرتروز بخرين که مارک ایرانی آن بالش هوشمند است.

برای دست خود نيز چاره ای جز مصرف يک قاشق پودر سنجد حل شده در يک ليوان شير در هر روز نداريد.

اما همچنان در مورد فرم گردن شما و مقدار عضلات مچ دست شما صحبت وجود دارد.

شاداب باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. afzal7

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    پس شما معتقید که بیماری هایی مثل "سندروم تونل کارپال" و "کوبیتال" و ... هم با پودر سنجد برطرف میشه و رشته های تخصصی پزشکی هم الکی بوجود اومدن! یعنی معتقدید دردی که 2 سال من رو اذیت میکنه و با استراحت چندین ماهه هم بهبود پیدا نکرده با مصرف یه ماده معدنی خوب میشه...
    شما که میگید: "
    خود را بشناس و راه را خود با شناخت انتخاب کن
    "، من هم بر اساس همین شناخت از خودم میگم  اون چیزی که از ظاهر میشه فهمید اینه که نه فرم گردنم غیر عادیه و نه دستم(و اینو کاملا کاملا کاملا مطمئنم) ... اصلا بواسطه همین معاینات صرفا ظاهریه که اون چند تا دکتری هم که رفتم فقط پیشنهاد استراحت و آتل رو دادن...

اصلا بذارید سوالم رو یه جور دیگه مطرح کنم: "رشته تخصصی درد" و روشهایی که اونها به کار میگیرند تا چه اندازه در درمان بیماری های ستون فقرات (مثل بیرون زدگی دیسک) و یا اعصاب محیطی مفیده؟!!

13. afzal7 نوشته است: پس شما معتقید که بیماری هایی مثل "سندروم تونل کارپال" و "کوبیتال" و ... هم با پودر سنجد برطرف میشه و رشته های تخصصی پزشکی هم الکی بوجود اومدن! یعنی معتقدید دردی که 2 سال من رو اذیت میکنه و با استراحت چندین ماهه هم بهبود پیدا نکرده با مصرف یه ماده معدنی خوب میشه...
    شما که میگید: "
    خود را بشناس و راه را خود با شناخت انتخاب کن
    "، من هم بر اساس همین شناخت از خودم میگم  اون چیزی که از ظاهر میشه فهمید اینه که نه فرم گردنم غیر عادیه و نه دستم(و اینو کاملا کاملا کاملا مطمئنم) ... اصلا بواسطه همین معاینات صرفا ظاهریه که اون چند تا دکتری هم که رفتم فقط پیشنهاد استراحت و آتل رو دادن...

اصلا بذارید سوالم رو یه جور دیگه مطرح کنم: "رشته تخصصی درد" و روشهایی که اونها به کار میگیرند تا چه اندازه در درمان بیماری های ستون فقرات (مثل بیرون زدگی دیسک) و یا اعصاب محیطی مفیده؟!!

از نظر من با وجود اينکه نوشته خود را بی ربط نوشته ايد اما در نهايت سوال رو خوب مطرح کرديد

مشکلات شما خاص شماست و اگر به شما توصيه می کنم که بعد از فيزيوتراپی و استراحت ديگر کاری از پزشکان ساخته نيست و لازم است که با عوامل ديگر پيگير باشيد، شما مشکل خود را به رشته های ديگر مرتبط نکنيد و همه روش های پزشکی را از قول من زير سوال نبريد.

روش های بسياری از طريق علم پزشکی پيشنهاد می شود که بعد از ساليان ، بسياری از آنها منسوخ می شوند و بسياری ادامه می يابند.

بعد از 3 يا 4 دهه اکنون عمل لوزه سوم رد شده است در حالی که در دهه های گذشته هر کودکی سرما می خورد لوزه سوم او را برمی داشتند تا کم تر سرما بخورد.
    باز تاکيد می کنم که اين نمونه، کل پزشکی را زير سوال نمی برد اما ما را به احتياط در تصميم گيری وا می دارد.

آنچه که به شما پيشنهاد شد خاص شماست در حالی که به بسياری از دوستان در اين سايت توصيه می شود که به متخصص مراجعه کنند.
    شما به متخصص مراجعه کرده ايد، فيزيوتراپی هم انجام داده ايد و استراحت هم کرده ايد حال در ادامه آن همه عمليات من راهکار ارائه دادم نه اينکه همه آنها را زير سوال برده باشم. شما به نوشته اول من توجه کنيد که نوشته ام بعد از فيزوتراپی و استراحت به روش هايی که ارائه دادم عمل کنيد.

نمونه ها به کل قابل تعميم نيستند.

در پاسخ به اطمينان شما  آنچيزی که من از فرم گردن می دانم بسياری از اساتيد نمی دانند.

بسياری از ميگرن ها نيز به فرم گردن مربوط می شوند که متخصصين نيز هنوز به آن دقت ندارند. فرم گردن های خاص مانع خون رسانی مناسب به سر شده و ميگرن يا سردرد های مزمن توليد می کند. با ورزش های مناسبی که من انتخاب (نه ابداع) کرده ام اين انحراف گردن قابل ترميم است.

اسم آن را انحراف گردن می گذارم در حالی که هيچ متخصصی به آن انحراف گردن نمی گويد.

شما می توانيد به من عکس معمولی از سر و گردن خود را از روبرو و بغل ارسال کنيد تا نظر خود را به شما بنويسم.

در پاسخ به سوال نهايی شما : بله اين رشته ها بسيار مفيد هستند اما تا متخصص آن رشته تجربه کافی بدست بياورد بسياری را از خود نااميد می کند.
    شکسته بند های قديمی در بسياری از موارد از  متخصصين امروزی بهتر عمل می کنند .
    به طور مثال بسيار ديده شده است که دررفتگی کتف در عکس ديده نمی شود و متخصص به بيمار می گويد مشکلی وجود ندارد کوفتگی است که خوب خواهد شد اما شکسته بند با لمس کتف به دررفتگی پی می برد و آن را با ترفندی دردناک جا می اندازد که از عهده متخصص خارج است.

هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

جواب ها را در جاهای مختلف می توان يافت پس حالا حالاها بايد بدوی تا جواب خودت رو پيدا کنی.

خوبه که پيگير هستی.

شاداب باشی

ژاسينا

14. جناب اقای زاسینا

با عرض سلام و ارادت

چون اشاره به سندرم تونل کارپال شد من سوالی برایم پیش امد همسرم 40ساله هستن وکارهای معمول خونه رو انجام میدن و اوایل زندگیمون درفصول مختلف بصورت منقطع دچار درد در مفاصل انگشتان دست میشدند مخصوصا بعد از شستشوی ظروف با

معاینات زیاد تشخیص به ارتروروماتویئد بوده که با هر زایمان این درد ها کمتر شد وبا زایمان سوم این درد ها کلا از بین رفت البته با بازه زمانی 10سال بعد از شروع دردها و تا 10سال بعد هم از این بابت مشگلی نداشتند ولی دوسالی میباشددردیکه بیشتر

در دست راستشان میباشد ازارشان میدهد و همراه با درد و جز جز شدن نوک انگشتان که در دست راست بیشتراست و گاهابا افتادن اشیا از دستانشان مشگلاتشان بیشتر شده ودر ضمن این ناراحتی ها در هنگام ظرف شستن برایشان نمود پیدا کرده

ومتوجه مشگل جدید شان شدند (** شکسته شدن تکراری ظروف بعلت رها شدن از دست حتی با کنترل و دقت اختیاری با امتحان هر دو دست هم چپ وهم راست **)چون تاکنون فکر میکردند ادامه بیماری قبلیشان بوده که دوباره عود کرده که این

علایم و  خواب رفتن بی حسی دستشان در هنگام خواب شبانه گویا علایم بیماری دیگری میباشد در بعضی از منابع اشاره به ام اس شده در بعضی اشاره به سندرم تونل کارپال در نهایت اینکه ایشان نوشابه الکلی مصرف نمی کنند دیابت ندارند ولی

مادرشان 35سال از این بیماری گویا نوع 2 اش رنج میبرده وانسولین مصرف میکرده دیگر اینکه فشار خونشان کلا خانوادگی پایین است حد بالا 10میباشدمورد دیگری هم اگر باشد دوباره اعلام میکنم حالا از جنابعالی اقای زاسینا و سایر دوستان که اطلاعاتی

در مورد این بیماری با مشخصات که اعلام نمودم دارند تقاضای کمک دارم چنانچه تدابیری برای بهبود و مهار این بیماری پیشنهاد بفرمایید موجب نهایت امتنان وسپاسگزاریم میباشد

15. raha1341 نوشته است: جناب اقای زاسینا

با عرض سلام و ارادت

چون اشاره به سندرم تونل کارپال شد من سوالی برایم پیش امد همسرم 40ساله هستن وکارهای معمول خونه رو انجام میدن و اوایل زندگیمون درفصول مختلف بصورت منقطع دچار درد در مفاصل انگشتان دست میشدند مخصوصا بعد از شستشوی ظروف با

معاینات زیاد تشخیص به ارتروروماتویئد بوده که با هر زایمان این درد ها کمتر شد وبا زایمان سوم این درد ها کلا از بین رفت البته با بازه زمانی 10سال بعد از شروع دردها و تا 10سال بعد هم از این بابت مشگلی نداشتند ولی دوسالی میباشددردیکه بیشتر

در دست راستشان میباشد ازارشان میدهد و همراه با درد و جز جز شدن نوک انگشتان که در دست راست بیشتراست و گاهابا افتادن اشیا از دستانشان مشگلاتشان بیشتر شده ودر ضمن این ناراحتی ها در هنگام ظرف شستن برایشان نمود پیدا کرده

ومتوجه مشگل جدید شان شدند (** شکسته شدن تکراری ظروف بعلت رها شدن از دست حتی با کنترل و دقت اختیاری با امتحان هر دو دست هم چپ وهم راست **)چون تاکنون فکر میکردند ادامه بیماری قبلیشان بوده که دوباره عود کرده که این

علایم و  خواب رفتن بی حسی دستشان در هنگام خواب شبانه گویا علایم بیماری دیگری میباشد در بعضی از منابع اشاره به ام اس شده در بعضی اشاره به سندرم تونل کارپال در نهایت اینکه ایشان نوشابه الکلی مصرف نمی کنند دیابت ندارند ولی

مادرشان 35سال از این بیماری گویا نوع 2 اش رنج میبرده وانسولین مصرف میکرده دیگر اینکه فشار خونشان کلا خانوادگی پایین است حد بالا 10میباشدمورد دیگری هم اگر باشد دوباره اعلام میکنم حالا از جنابعالی اقای زاسینا و سایر دوستان که اطلاعاتی

در مورد این بیماری با مشخصات که اعلام نمودم دارند تقاضای کمک دارم چنانچه تدابیری برای بهبود و مهار این بیماری پیشنهاد بفرمایید موجب نهایت امتنان وسپاسگزاریم میباشد

درود بر شما

دوست عزيز اين نوع بيماری ها را پزشکی رايج نتوانسته درمان کند و همانطور که اشاره کرديد بعد از چندين زايمان يعنی صبوری و تحمل اين درد ها از بين رفته يا تغيير شکل داده است.

پزشکی قديمی پاسخ هايی برای انواع اين نوع دردها و بيماری ها دارد که می توانيد به پزشک معروف به دکتر علفی يا گياهی که از پزشکی سنتی ايرانی برای درمان استفاده می کنند مراجعه کنيد.

پزشکی هوميوپاتی نيز درمان برای اين نوع بيماری های نهان که علت آنها به طور مسلم و حتمی کشف نشده است دارد.

بدن ها خاصيت هايی دارند که از نسل های گذشته به آنها منتقل شده اند در حين اينکه با هم متفاوت هستند شباهت هايی هم دارند.

پزشکی رايج بيشتر به شباهت ها تاکيد دارد و بيماری هايی را می تواند درمان کند که آمار بسياری از آن وجود دارد اما برای بيماری هايی که به خاصيت بدن مربوط می شود و آمار آن کم است نتوانسته جوابگو باشد.

رماتيسم بيماری است که هرچند شيوع دارد و تا حدودی علت آن مشخص است ( در معرض سرما بودن در دوران کودکی و بلوغ ) پزشکی رايج درمانی برای آن ندارد فقط با داروهايی درد را پنهان می کند و به مراقبت از سرما دعوت می کند.

اين مشکل همسر شما نيز می تواند از نوع رماتيسم باشد که فقط خاص بدن همسر شماست و تنها می توان با تغذيه مناسب آن را کنترل يا حتا درمان کرد.

تا حالا پرسيدين که چرا قديمی ها مرغ را با زرشک و کباب کوبيده را با سماغ می خوردند و اين روش به ما منتقل شده؟
    پاسخ نمی دم تا يکی جواب بده.

همين پودر سنجد که الک می کنيد و با شير ميل می فرماييد می تواند برای همسر شما نيز مفيد باشد.

فلفل نيز در وعده غذايی بسيار مفيد است.

اطلاعات من در اين مورد زياد نيست آنچه که می دانم را می نويسم و آنچه که نمی دانم بسيار بيشتر است . پس شايد اگر به پزشک سنتی مراجعه کنيد گياه ديگری را به شما تجويز کند که بسيار موثرتر از سنجد باشد.

شاداب باشيد

ژاسينا

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید