شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 42 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. kamran229 نوشته است: سلام،

همسر من

27 سال سن داره و

قاعدگی نامنظمی دارد. در روز 6 پریود که خونریزی تمام شده بود<xml><o></o>
    رابطه جنسی محافظت نشده داشتیم احتمال ریختن پیشاب هست اما منی خیلی کم در داخل ریخته و بقیه در خارج تخلیه شد.آیا امکان حاملگی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟<o></o>

اگر پس از اتمام رابطه محافظت نشده، همسر شما دیگر پریود نشدند، و با توجه به اینکه قاعدگی نامنظمی دارند، برای احتیاط بیشتر به منظور جلوگیری از بارداری می بایست از قرص های جلوگیری حداکثر تا 3 روز پس از پایان رابطه در روش اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده می کردند. چون گفتید منی خیلی کم داخل ریخته شده بنابراین احتمال بارداری ضعیف است. چون اگر دوره پریود ایشون به طور مثال 6 روز باشه و شما پس از اتمام این مدت دقیقاً روز ششم پریودی رابطه داشتید احتمال تخمک گذاری در چنین روزی وجود ندارد. معمولاً 14 روز پس از اتمام دوره پریود یا حوالی دوره تخمک گذاری (با 4 - 5 روز اختلاف) که دوره پر خطر محسوب می شود و به شرط منظم بودن سیکل ماهانه، احتمال بارداری می تواند وجود داشته باشد. ولی در مورد شما احتمال بارداری خیلی ضعیف است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام..
    من یه 2هفته ای هست که هروقت دستشویی میرم ادار میکنم
    خیلی کم میاد حتی اگه چندین ساعت هم دستشویی نرفته باشم بازم کمه...
    بعدش نیم ساعت که میکذره احساس درد در ناحیه ی مثانه میکنم
    طوری که انگار بازم دستشویی دارم وقتی یمرم بازم نصف میاد..
    این نشانه ی بارداری نیست؟
    با توجه به اینکه من 3ماهه قرص ال دی مصرف میکنم و فردای رابطه جنسی البته سطحی
    پریود شدم...
    ماه بعد هم 4 وز بعد از اتمام قرصم پریود شدم..
    اما چون اعصابم داغون بود خونریزیم کم بود...
    اگه بارداری منتفیه پس مشکل چیه؟
    مثانه ام چی شده؟

3. tannaz9267 نوشته است: سلام..
    من یه 2هفته ای هست که هروقت دستشویی میرم ادار میکنم
    پریود شدم...
    مثانه ام چی شده؟

مشکل شما برطی به بارداری نداره جهت پیگیری به پزشک متخصص مربوطه (کلیه و مجاری ادرار) مراجعه کرده و مورد بررسی واقع شوید تا چکاب نشید نمیشه نظر دقیق گفت

4. tannaz9267 نوشته است: سلام..
    من یه 2هفته ای هست که هروقت دستشویی میرم ادرار میکنم
    پریود شدم...
    مثانه ام چی شده؟

باتوجه به توضیحات شما احتمال عفونت ادراری می تواند مطرح باشد. داشتن حداقل یکی از علائم زیر در احتمال عارضه فوق مؤثر است.
    تکرر ادرار، سوزش ادرار، بی‌اختیاری ادرار، زور زدن هنگام ادرار، بوی بد و زننده ادرار
    اغلب عفونت های دستگاه ادراری از باکتری ها منشاء می گیرد. از علائم عفونت کلیه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    1- احساس سوزش در هنگام دفع ادرار
    2- احساس افزایش نیاز به دفع یا دفع متوالی ادرار
    3- احساس فشار و دفع اما عدم توانایی در انجام آن
    4- ترشح مقدار کمی ادرار
    5- دفع ادرار خونی، بد بو ، تیره و کدر
    هرچند عفونت های شدید کلیه اغلب با تب شديد همراه با لرز و تعريق و حالت تهوع، درد در قسمت تحتانی پشت يا پهلو و درد شكم همراه خواهد بود.

روش های پیشگیری از عفونت
    1- به مقدار کافی آب بنوشید تا باکتری ها به طور کلی دفع شود.
    2- ادرار خود را برای زمان طولانی نگه ندارید.
    3- بعد از آمیزش بهتر است برای دفع ادرار اقدام کنید تا باکتری ها دفع شود.

برای تشخیص عارضه فوق آزمایش کشت ادرار می تواند کمک کننده باشد. در آزمايشگاه بعد از كشت ادرار، می توان تاثير انواع آنتی بيوتيك‌ها روی ميكروب‌های كشت شده را مشخص كرد و بدين ترتيب بهترين آنتی بيوتيك‌ها را برای درمان بيماری انتخاب كرد.
    برای درمان عفونت های ادراری از آنتی بیوتیک استفاده می کنند. سيپروفلوكسامين، كوتريموكسازول، جنتامايسين، آميكاسين و نيتروفورانتوئين از جمله آنتی بيوتيك‌هايی هستند كه در عفونت ادراری موثر هستند، زيرا در ادرار با غلظت زياد ترشح مي‌شوند و بهتر روي باكتری ها تاثير می گذارند.
    نام بردن آنتی بیوتیک های فوق صرفاً به منظور اطلاع و افزایش اطلاعات عمومی مفید است و مصرف خودسرانه آنها توصیه نمی شود. زيرا مصرف آنتی بيوتيک بدون توصيه پزشک می تواند انواع مقاوم ميکروب را در سيستم ادراری ظاهر نموده در روند درمان اختلال ايجاد کند و نیز زمينه مقاومت ميکروبی را در دستگاههای ديگر بدن فراهم سازد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. تو رو خدا جوابمو بدید

من و نامزدم امروز برای اولین بار با هم عشق بازی کردیم اما بدون دخول! فقط با هم بدون دخول ور می رفتیم.اما من یه اشتباه کردم و اونم این بود وقتی ارضا شدم آب منی رو ریختم روی باسن نامزدم و فکر کنم یه مقدار خیلی کمی رفت روی مهبلش... سریع پاکش کردم الان دارم دیوونه میشم اگه حامله بشه آبرو جفتمون تو فامیل و خونواده میره

ضمنا من شنیدم زنایی که میگرن دارن نباید قرص ال دی مصرف کنند و علاوه بر عوارضی که داره تاثیری هم واسه کسایی که میگرن دارن نداره!! راسته؟آخه نامزدم میگرن هم داره.... الان چیکار کنیم؟راه حل چیه؟از روش اورژانسی استفاده کنیم؟قرص ال دی یا اچ دی بگم بخوره؟عوارضش واسه افرادی که میگرن داره چی؟ اگه این قرصا تنها راست دقیقا بگین چند ساعت یک بار باید مصرف بشه و تا کی ادامه داشته باشه؟

ضمنا پرده بکارت نامزدم سالمه و اصلا دخول انجام نگرفته

6. barabas نوشته است: تو رو خدا جوابمو بدید

من و نامزدم امروز برای اولین بار با هم عشق بازی کردیم اما بدون دخول! فقط با هم بدون دخول ور می رفتیم.اما من یه اشتباه کردم و اونم این بود وقتی ارضا شدم آب منی رو ریختم روی باسن نامزدم و فکر کنم یه مقدار خیلی کمی رفت روی مهبلش... سریع پاکش کردم الان دارم دیوونه میشم اگه حامله بشه آبرو جفتمون تو فامیل و خونواده میره

ضمنا من شنیدم زنایی که میگرن دارن نباید قرص ال دی مصرف کنند و علاوه بر عوارضی که داره تاثیری هم واسه کسایی که میگرن دارن نداره!! راسته؟آخه نامزدم میگرن هم داره.... الان چیکار کنیم؟راه حل چیه؟از روش اورژانسی استفاده کنیم؟قرص ال دی یا اچ دی بگم بخوره؟عوارضش واسه افرادی که میگرن داره چی؟ اگه این قرصا تنها راست دقیقا بگین چند ساعت یک بار باید مصرف بشه و تا کی ادامه داشته باشه؟

امکان بارداری در مورد شما نیست
    روش اورژانسی : 4 تا ال دی یا 2 تا اچ دی مصرف میشه و 12 ساعت بعد تکرار میشه (4 تا ال دی یا 2 تا اچ دی)
    قرصهای ضد بارداری باعث تشدید دردهای میگرن میشن و تنها عوارضشون همینه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. barabas نوشته است: تو رو خدا جوابمو بدید

افرادی که مثل نامزد شما سردردهای میگرنی دارند، استفاده از قرص LD & HD توصیه نمی شود و به جای آن قرص کم عارضه تری مانند لوونورژسترل پیشنهاد می شود. اگر پس از مصرف این قرص یا سایر قرص های جلوگیری از بارداری باعث تشدید علائم میگرن شد، حتماً باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید.
    همچنین قرص LD با ترکیبات ضد صرع مانند کاربامازپین، فنوباربیتال، فنی‌توئین وپیریمیدون تداخل دارویی دارد و موجب افزایش متابولیسم قرص LD شده و اثربخشی آنرا  را کم می‌کند.
    لوونورژسترل به صورت تركيبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهاي تركيبي ضدبارداري همراه با داروي استروژن موجود  است. لوونورژسترل را در بعضي موارد اضطراري به عنوان روش اورژانسی بعد از مقاربت استفاده مي كنند.
    طریق مصرف لوونورژسترل به این صورت است که اولین قرص بلافاصله پس از مقاربت مصرف می شود و قرص دوم دقیـقاً ۱۲ ساعت پس از اولین قرص مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف اولین دوز این دارو باید حداکثر در فاصله زمانی ۷۲ ساعت پس از تماس جنسی مشکوک صورت گیرد.
    همچنین عوارض جانبی این دارو مانند تهوع و استفراغ بسیار کمتر از داروهای ترکیبی که دارای دو هورمون استروژن و پروژسترون هستند می باشند. لوونورژسترل به صورت قرص سفید رنگ حاوی 0.75 میلی گرم لوونورژسترل در بسته بندی دو تایی به بازار عرضه شده است.
    اين دارو با جلوگيري از ترشح گونادوتروپين ها از هيپوفيز قدامي، تخمك گذاري و بلوغ فوليكولي را مهار مي كند. لوونوژسترل که با نام لونژیل هم معروف است، با افزايش چسبندگی مخاط گردن رحم و ايجاد تغيير در آندومتر مانع باروری و لانه گزينی می گردد.

8. سلام
    من 24 سالمه ویک ساله ازدواج کردم و قصد بارداری دارم دوره قاعدگیم تقریبا منظم و28 روزست ماه پیش یعنی شهریور ماه من 7 شهریور پریود شدم و روز 26و27 شهریور نزدیکی بدون جلوگیری داشتم و2 مهر پریود شدم و باز روزای 14و15و16 مهر نزدیکی بدون جلوگیری با توجه به اینکه روز 16 مهر تمام علایم تخمک گذاری داشتم درد زیر شکم و سینه و بعد از اون دیگه نزدیکی نداشتم چون شوهرم کارش شهرستان و هر 2 هفته 3 روز میاد میخواستم بدونم احتمال بارداریم چقدره و قبل موعد قاعدگیم آیا میشه فهمید باردارم یا نه؟به امید اون روز

9. Hamshahri نوشته است:
    barabas نوشته است: تو رو خدا جوابمو بدید

افرادی که مثل نامزد شما سردردهای میگرنی دارند، استفاده از قرص LD & HD توصیه نمی شود و به جای آن قرص کم عارضه تری مانند لوونورژسترل پیشنهاد می شود. اگر پس از مصرف این قرص یا سایر قرص های جلوگیری از بارداری باعث تشدید علائم میگرن شد، حتماً باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید.
    همچنین قرص LD با ترکیبات ضد صرع مانند کاربامازپین، فنوباربیتال، فنی‌توئین وپیریمیدون تداخل دارویی دارد و موجب افزایش متابولیسم قرص LD شده و اثربخشی آنرا  را کم می‌کند.
    لوونورژسترل به صورت تركيبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهاي تركيبي ضدبارداري همراه با داروي استروژن موجود  است. لوونورژسترل را در بعضي موارد اضطراري به عنوان روش اورژانسی بعد از مقاربت استفاده مي كنند.
    طریق مصرف لوونورژسترل به این صورت است که اولین قرص بلافاصله پس از مقاربت مصرف می شود و قرص دوم دقیـقاً ۱۲ ساعت پس از اولین قرص مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف اولین دوز این دارو باید حداکثر در فاصله زمانی ۷۲ ساعت پس از تماس جنسی مشکوک صورت گیرد.
    همچنین عوارض جانبی این دارو مانند تهوع و استفراغ بسیار کمتر از داروهای ترکیبی که دارای دو هورمون استروژن و پروژسترون هستند می باشند. لوونورژسترل به صورت قرص سفید رنگ حاوی 0.75 میلی گرم لوونورژسترل در بسته بندی دو تایی به بازار عرضه شده است.
    اين دارو با جلوگيري از ترشح گونادوتروپين ها از هيپوفيز قدامي، تخمك گذاري و بلوغ فوليكولي را مهار مي كند. لوونوژسترل که با نام لونژیل هم معروف است، با افزايش چسبندگی مخاط گردن رحم و ايجاد تغيير در آندومتر مانع باروری و لانه گزينی می گردد.

احتمال بارداری وجودنداره نگران نباشیدالبته اگه داخل واژن نریخته باشیداگه فقط روی مهبلش ریخته باشیدمشکلی پیش نمیاد

10. باسلام.من روز 12 پریودم نزدیکی داشتم و برای بارداری اقدام کردم و منی وارد واژنم شد با اینکه پاهایم رو به بالا بود و زیر کمرم متکا گذاشته بودم هر چند دقیقه یکبار مقداری منی از داخل واژنم بیرون می ریخت. آیا این طبیعی است؟
    با توجه به اینکه بعد از یک ساعت درازکشیده و با همان وضع خوابیدم. آیا احتمال بارداری است؟
    لطفاً در صورت امکان پاسخ را برایم ایمیل کنید. باتشکر فراوان

11. roya_ord نوشته است: باسلام.من روز 12 پریودم نزدیکی داشتم و برای بارداری اقدام کردم و منی وارد واژنم شد با اینکه پاهایم رو به بالا بود و زیر کمرم متکا گذاشته بودم هر چند دقیقه یکبار مقداری منی از داخل واژنم بیرون می ریخت. آیا این طبیعی است؟
    با توجه به اینکه بعد از یک ساعت درازکشیده و با همان وضع خوابیدم. آیا احتمال بارداری است؟
    لطفاً در صورت امکان پاسخ را برایم ایمیل کنید. باتشکر فراوان

سلام
    بله احتمال بارداری وجود داره. بیرون اومدن منی از واژن طبیعیه. مسلما تمام اسپرم از بدن شما خارج نشده.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. نقل قول: افرادی که مثل نامزد شما سردردهای میگرنی دارند، استفاده از قرص LD & HD توصیه نمی شود و به جای آن قرص کم عارضه تری مانند لوونورژسترل پیشنهاد می شود. اگر پس از مصرف این قرص یا سایر قرص های جلوگیری از بارداری باعث تشدید علائم میگرن شد، حتماً باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید.

یعنی الان ما از روش اضطراری با قرص ال دی به صورت صحیح (8 قرص در زمان بندی صحیح) استفاده کردیم چون نامزدم میگرن داره و قرص والپروات سدیم استفاده میکنه دیگه قرص ال دی پاسخگو نیست و باردار میشه؟؟ خواهشا جوابمو زودی بدید وقتمون داره تموم میشه تا حالا 8 تا قرص ال دی در فاصله 12ساعت مابینش نامزدم مصرف کرده اگه واقعا مصرف داروی والپروات سدیم تاثیر منفی روی قرص ال دی داره لطفا بگید چیکار کنیم؟ چه قرص دیگه ای باید به نامزدم بدم بخوره؟خیلی نگرانم

ضمنا نامزدم پس از استفاده از قرص ال دی دچار هیچ ناراحتی نشد.دقیقا 4 ساعت بعد از رابطمون ساعت 10شب 4 تا قرص ال دی خورده 12 ساعت بعد هم 4 تا دیگه.

13. با سلام،آیا مایع بی رنگی که هنگام ملاعبه بی فشار بیرون می آید حاوی اسپرم است و باعث حاملگی می شود؟

14. barabas نوشته است:
    نقل قول: افرادی که مثل نامزد شما سردردهای میگرنی دارند، استفاده از قرص LD & HD توصیه نمی شود و به جای آن قرص کم عارضه تری مانند لوونورژسترل پیشنهاد می شود. اگر پس از مصرف این قرص یا سایر قرص های جلوگیری از بارداری باعث تشدید علائم میگرن شد، حتماً باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری مثل کاندوم استفاده کنید.

یعنی الان ما از روش اضطراری با قرص ال دی به صورت صحیح (8 قرص در زمان بندی صحیح) استفاده کردیم چون نامزدم میگرن داره و قرص والپروات سدیم استفاده میکنه دیگه قرص ال دی پاسخگو نیست و باردار میشه؟؟ خواهشا جوابمو زودی بدید وقتمون داره تموم میشه تا حالا 8 تا قرص ال دی در فاصله 12ساعت مابینش نامزدم مصرف کرده اگه واقعا مصرف داروی والپروات سدیم تاثیر منفی روی قرص ال دی داره لطفا بگید چیکار کنیم؟ چه قرص دیگه ای باید به نامزدم بدم بخوره؟خیلی نگرانم

ضمنا نامزدم پس از استفاده از قرص ال دی دچار هیچ ناراحتی نشد.دقیقا 4 ساعت بعد از رابطمون ساعت 10شب 4 تا قرص ال دی خورده 12 ساعت بعد هم 4 تا دیگه.

اولاً اینکه احتمال بارداری در نوع رابطه شما وجود ندارد و دلیل منع مصرف قرص LD صرفاً به دلیل مصرف همزمان و تداخل دارویی آن با قرص های ضد صرع و خانم هایی که سردردهای میگرنی دارند بوده که گفته شده اثر پذیری قرص LD را کاهش میدهد نه اینکه کلاً قرص را بی اثر کند.
    ثانیاً مصرف قرص ضدباری لوونورژسترل که اشاره شد، صرفاً به دلیل آگاهی جنابعالی در خصوص روابط جنسی مشکوک به بارداری بوده که اگر در آینده انجام گرفت، نامزد شما صرفاً به قرص های LD & HD اکتفا نکند.

15. ehsan777 نوشته است: با سلام،آیا مایع بی رنگی که هنگام ملاعبه بی فشار بیرون می آید حاوی اسپرم است و باعث حاملگی می شود؟

پیشاب ممکن است حاوی اسپرم باشد، پس هرگونه تماس آلت تناسلی مرد و زن در زمان پرخطر احتمال بارداری را بالاتر می برد.

پیشاب یا مایع قبل از انزال حاوی اسپرم نیست ولی نکته ای که وجود دارد اینست که در افراد مختلف و به خصوص در کسانی که تجربه جنسی کمی دارند، در هنگام رابطه جنسی منی با فاصله کمی از مایع اولیه خارج شود و فرد این مایع را به حساب مایع قبل از انزال بگذارد (چون اینطور فرض می کند که فقط مایعی که پس از ارگاسم کامل خارج می شود حاوی اسپرم است) و در اینصورت بارداری ممکن است رخ دهد، برای همین است که توصیه می شود قبل از هرگونه تماس آلت تناسلی با واژن اگر از روش بارداری دیگری استفاده نمی کنید حتما کاندوم را روی آلت بپوشانید تا احتمال بارداری به حداقل برسد.
    همچنین این مایع شفاف، بی رنگ و لزج است و هنگامی که فرد از لحاظ جنسی تحریک می شود از مجرا بیرون می آید. این مایع از غدد Cowper ترشح شده و قبل از خروج اسپرم و ارگاسم به بیرون می آید. این مایع ، مجرا را برای عبور اسپرمها با تنظیم PH و پاکسازی آن از ادرار آماده کرده و نیز خروجی مجرا را نرم و لزج می کند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 42 از 111
رفتن به صفحه :    ... 42 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید