شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد پستان و زیر بغل

1. kahang

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من با احساس درد در ناحیه بغل  و سینه سمت چپ و پشت کتفم به پزشک زنان مراجعه کردم با انجام سونوگرافی مشخص شد در سینه سمت چپ فیبروادنوم دارم که گفتند شش ماه دیگه دوباره مراجعه کنم
    ایا این درد در ناحیه پشت سمت چپم که گاه حتی بازویم را نیز درگیر میکند می تواند به همین خاطر باشد در  برگه سونوگرافی موقعیت توده را هم نوشته که ان را ارسال میکنم
    11*22 میلی متر است
    In the 11 oclock of lt

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام من 19 سالمه 5 ماهه نامزدکردم اوایل سینه های کوچیکی داشتم اما الان بزرگ ترشده درست ازوقتی که رابطه جنسی بانامزدم دارم اخه شوهرم علاقه زیادی به سینه هام داره ومیگه چون نامزدیم بهترین چیزی که مشکل ایجادنمیکنه سینه هامه باخوردن ولمسشون من جدیدااحساس درد میکنم وحتی بزرگ شدنشم حس میکنم تواین 5ماه صورت گرفته گاهیبین لباش فشارمیده که من چندبارناراضی بودم الان هم 1هفتس دردمیکنه چه کارکنم

3. FINISH نوشته است: سلام من 19 سالمه 5 ماهه نامزدکردم اوایل سینه های کوچیکی داشتم اما الان بزرگ ترشده درست ازوقتی که رابطه جنسی بانامزدم دارم اخه شوهرم علاقه زیادی به سینه هام داره ومیگه چون نامزدیم بهترین چیزی که مشکل ایجادنمیکنه سینه هامه باخوردن ولمسشون من جدیدااحساس درد میکنم وحتی بزرگ شدنشم حس میکنم تواین 5ماه صورت گرفته گاهیبین لباش فشارمیده که من چندبارناراضی بودم الان هم 1هفتس دردمیکنه چه کارکنم

سلام
    این درد به دلیل همین لمس و فشار و ... هست که توسط نامزدتون انجام میشه. دلیل بزرگ شدنشون هم همینه. از کمپرس آب سرد استفاده کن و از نامزدت هم بخواه که کمتر و با ملایمت بیشتری با سینه هات برخورد کنه چون اعضای بسیار حساسی هستن.
    به امید شادکامی...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. FINISH نوشته است: سلام من 19 سالمه 5 ماهه نامزدکردم اوایل سینه های کوچیکی داشتم اما الان بزرگ ترشده درست ازوقتی که رابطه جنسی بانامزدم دارم اخه شوهرم علاقه زیادی به سینه هام داره ومیگه چون نامزدیم بهترین چیزی که مشکل ایجادنمیکنه سینه هامه باخوردن ولمسشون من جدیدااحساس درد میکنم وحتی بزرگ شدنشم حس میکنم تواین 5ماه صورت گرفته گاهیبین لباش فشارمیده که من چندبارناراضی بودم الان هم 1هفتس دردمیکنه چه کارکنم

سلام :
    من سعي مي كنم مردانه به اين موضوع نگاه كنم. بهتره كه با نامزدتون در اين مورد صحبت كنيد. سعي كنيد به صورت كاملاً احساسي اين موضوع را با ايشون در ميون بگذاريد.
    مردها اكثراً توجه ويژه اي به سينه هاي شريكشون دارند. براي همين اگر از اين مشكلات شما آگاه باشند مطمئناً با ظرافت بيشتري برخورد خواهند كرد.
    ولي هنوزم ميگم، علاقه شديد ايشان را در نظر داشته باشيد.

5. kahang نوشته است: سلام من با احساس درد در ناحیه بغل  و سینه سمت چپ و پشت کتفم به پزشک زنان مراجعه کردم با انجام سونوگرافی مشخص شد در سینه سمت چپ فیبروادنوم دارم که گفتند شش ماه دیگه دوباره مراجعه کنم

ایا این درد در ناحیه پشت سمت چپم که گاه حتی بازویم را نیز درگیر میکند می تواند به همین خاطر باشد در  برگه سونوگرافی موقعیت توده را هم نوشته که ان را ارسال میکنم
    11*22 میلی متر است
    In the 11 oclock of lt

فیبروآدنوم معمولاً به صورت یک توده کوچک و لغزان تظاهر پیدا می کند. این توده اغلب محدود و متحرک است، بنابراین درد در ناحیه پشت سمت چپ می توانید ناشی از فیبروآدنوم باشد.  
    فیبرو آدونوم ها با تائید پزشک معمولاً زیر بیحسی موضعی خارج می شوند. استامینوفن، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، ویتامین E و پستان بند های ورزشی (برای کاهش آسیب) می توانند باعث رفع درد در موارد تغییرات فیبروکیستیک شوند.

فيبرو آدنوم پستان شايعترين تومور خوش خيم پستان است. بيشتر از بافت فيبروزه تشكيل شده و سفت و مشخص و لغزنده است. زمانی رشدش متوقف مي شود كه قطر آن به 2 تا 3 سانتی متر برسد. فيبروآدنوم ارتباط مستقيمی با حساسيت پستانها نسبت به هورمون استروژن دارد.
    تشخيص قطعی فيبروآدنوم با معاينه باليني، سونوگرافی و بررسی سلولی پس از تخليه توده با سوزن باريك(FNA) مي باشد.
    پس از تشخيص اگر سن بيمار كمتر از 30 سال باشد و اندازه توده كمتر از 3 سانتيمتر باشد و بيمار برای پيگيری و بررسي مداوم ميتوان فرد را در فواصل 6 ماهه با انجام سونوگرافی و معاينه توسط پزشك تحت نظر قرار داد. در اين مدت اگر فيبروآدنوم رشد كرده باشد بهتر است از سينه خارج شود.
    اگر در سونوگرافی بعدی شما اندازه توده بزرگتر از مقدار فعلی باشد و همراه احساس درد و ناراحتی داشته باشید می توانید با عمل جراحی اقدام به برداشتن آن نمائید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  6. tahtoghari نوشته است: با عرض سلام و ادب

ایکاش زودتر با سایت پر محتوای شما آشنا میشدم, از پاسخ های علمی و مفید جناب دکتر رهام و اعضای این سایت تشکر میکنم,دختری 22 ساله و مجرد هستم که احساس درد در پستان و زیر بغل سمت راست دارم البته معاینه شخصی انجام داده ام اما بر امدگی خاصی را احساس نکرده ام از دوران بلوغم تا بحال نوک سینه ام محو میشود البته فکر میکنم چون کوچک هستند چون بیشتر اوقات در حالت عادی قرار میگیرند روی پستانم جوش یا حالت غیر معمولی مشاهده نکرده ام جز اینکه پستان و بازوی سمت راستم تقریبا ورم کرده,احساس درد با فشار عصبی بیشتر میشود, آقای دکتر سه سال است که بدلیل وسواس وترس از رفتن به محیط مثلا پر از میکروب دستشویی! دچار بی اختیاری در ادرار شده ام در اوایل متوجه نبودم که این اختلال است نه بیماری,به خاطر ناراحتی شدید از این موضوع و اینکه ادم تو داری نیز بودم مدتی بعد دچار نفخ معده شدم که تا زمان مراجعه به پزشک(حدود یکماه) با زدن ضربه به سینه ام تا حدودی از شدت نفخ میکاستم, خوشبختانه مشکل معده ام بسادگی با دارو حل شد البته کمی بعد به ارولوژیست مراجعه کردم و یورترسکوپی نیز شدم(آزمایش خون و ادرار و سونوگرافی هم انجام دادم تشخیص مشترکشان فشار عصبی بود) داروهای مختلفی نیز مصرف کردم که البته همهشان بی تاثیر بودند غرض از گفتن مطلب اخیر اینست که میخواستم روند رسیدن به وضع فعلی ام را برایتان شرح دهم,البته هنوزم فشار نداشتن کنترل ادرارم را دارم و اینکه یکسال میشود که این درد پستان را دارم و دیگر موضوعی در رابطه با مشکلم اینست که احساس میکنم نیمه ی راست بنم نیز کمی ورم کرده و این هم مرا بشدت ناراحت کرده چون پایم نیز بمراتب با فشار کنترل ادرار (منقبض کردن ماهیچه هایم) درد میگیرد, حال از شما خواهشمندم با این شرح صریح و مختصری که در بالا نوشتم پاسخ دهید که آیا با مشکل بزرگی روبرو هستم؟آیا تشخیص شما سرطان پستان است یا چیز دیگریست؟ و اینکه آیا ورم نیمه راست مرتبط با پستان است یا خیر(چون وقتیکه ان فشار را ندارم درد هایم بمراتب خفیف تر میشوند)
    یک دنیا ممنون از جناب دکتر و اعضای محترم سایتشان که به این سوال پاسخ میدهند.

اولاً توده در پستان ممکن است به طور تصادفی توسط بیمار و یا در حین معاینه توسط فرد و یا توسط پزشک هنگام معاینه روتین کشف شود.
    دوماً توده ممکن است بدون درد یا دردناک باشد و گاهی اوقات همراه با ترشح از نوک پستان و یا تغییر در پوست پستان همراه می باشد.
    اکثر توده های پستان خوش خیم هستند، اما اين به معني آن نيست که بدون پيگيري و مشورت با پزشک رها شوند. شایعترین علل عبارتند از: تغییرات فیبروکیستیک و فیبروآدنوم ها

توده‌هايي که در پستان يافت مي‌شود، انواع مختلف دارند اما شايع‌ترين آنها که بسياري از خانم‌ها با آن روبه‌رو مي‌شوند عبارتند از: فيبروآدنوم‌ها، کيست‌ها، توده‌هاي ناشي از التهاب و عفونت، بيماري فيبروکيستيک ‌سينه.

فيبرو آدنوم‌ها شايع‌ترين تومورهاي خوش‌خيم پستاني هستند که بيشتر در زنان 20 تا 35 ساله ديده مي‌شود. اما در نوجوانان هم ممکن است ديده شود قبل از 25 سالگي فيبرو آدنوم‌هاي پستان از کيست‌ها شايع ترند.
    اين توده‌ها ممکن است دوطرفه (در هر دو پستان) باشند و گاهي تعداد آنها به چند عدد در هر سينه ميرسد. معمولا در صورتي که تشخيص فيبرو آدنوم براي پزشک مشخص شود نيازي به عمل جراحي وجود ندارد اما اگر توده رو به رشد باشد يا اندازه آن در حدي بزرگ باشد که خارج کردن آن ترجيح داشته باشد، اقدام جراحي لازم ميشود که عمل ساده و بي خطري است و از نظر زيبائي نيز مشکل خاصي در سينه ايجاد نميکند چون با يک برش بسيار کوچک انجام ميشود و با بخيه ظريف و قابل جذب ترميم مي شود.

کيست‌هاي پستاني: کيسه‌هاي کوچکي هستند که ديواره ظريفي دارند و درون آنها مايع جمع شده است. کيستها بسيار شايع بوده و تعداد زيادي از خانمها ممکن است يک يا چند کيست در يک يا هر دو سينه خود داشته باشند. اين کيست‌ها علت خاصي ندارند اما به نظر ميرسد که با وضعيت هورموني فرد در ارتباط باشند اما وجود کيست لزوماً به معناي اختلال هورموني در يک خانم نيست. براي درمان اين کيستها اگر با درد همراه باشد ميتوان از داروهاي خوراکي استفاده کرد. اگر کيست بزرگ باشد يا پزشک براي تشخيص دقيق ترلازم بداند، اقدام به تخليه آن با سوزن ظريف خواهد کرد که کار بسيار راحت و بدون دردي است و به صورت سرپائي انجام مي شود  در اغلب موارد اقدامات فوق براي درمان کيست کافي است اما به ندرت عمل جراحي نيز لازم ميشود مثلاً در کيستهائي که مايع داخل آن خوني باشد يا در کنار آنها توده اي نيز ديده شود.

توده‌های التهابی در اثر عواملی نظير عفونت ايجاد مي‌شوند. التهاب ايجاد شده در بافت پستان سبب مي‌شود توده‌ يا سفت شدگي در سينه  لمس شود.

تغییرات فیبروکیستیک: به صورت مجموعه ای از علایم است که شامل درد در پستان، کیستهای پستان و توده های غیر قابل طبقه بندی مشود که این علایم می توانند به تنهایی و یا با هم بروز کنند. پستان بافت غددی و متراکم دارد و در هنگام لمس حساس می باشد. تغییرات فیبروکیستیک شایعترین علت شکایات می باشد و علل مختلفی دارد. اکثر علل ارتباطی با سرطان ندارند که عبارتند از: آدنوز، اکتازی مجاری، فیبروآدنوم ساده.

در مواردی که درد خفيف است، پرهيز از مواد محرکي چون قهوه، چاي غليظ، نسکافه و کاکائو در تسکين درد اين افراد موثر است اما اگر درد شديد و آزار دهنده باشد داروهاي ديگري تجويز خواهند شد.

نوک پستان صاف یا فرو رفته مشکلی است که در خانمها به دلیل کوتاهی مجرای شیری بوجود می آید. این مجرا از دیواره قفسه سینه شروع میشود وتا نوک پستان امتداد دارد. هر چه این مجرا کوتاهتر باشد تورفتگی نوک پستان هم بیشتر خواهد بود.
    اگر مشکل تورفتگی نوک پستان برایتان خوشایند نیست می توانید از داروخانه قیف پستان تهیه کنید. این قیف پلاستیکی روی پستان واقع شده و باعث تحریک و ماساژ نوک پستان و بیرون آمدن آن می شود.
    حتی درصورت عدم موفقیت این روش، از جراحی هم میتوانید استفاده کنید. در این عمل دو برش کوتاه دو طرف نوک پستان ایجاد می کنند و بافتهای نگهدارنده وتعدادی از مجاری شیری را قطع می کنند تا نوک پستان آزاد شده و بالا بیاید.
    در مورد شما که تورم و احساس درد در ناحیه سینه دارید باید تحت مراقبت باشید. اگر در سونوگرافی توده ای مشاهده شد باید هر 6 ماه یکبار سونوگرافی مجدد انجام دهید تا ببینید اندازه و ابعاد توده نسبت به سونوی قبلی تغییری کرده یا خیر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید