شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد پستان و زیر بغل

1. kahang

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام 27 ساله مجرد
    دو ماههکه اطراف بغل  سمت چپم درد میکنه و بالای سینه ام هم سفت شده حتی گاهی پشت شونه ام هم درد میگیره البته بعد از دوره پریودی ا درد کم میشه ولی از بین نمیره مرکز سینه سمت چپم هم یه چیزی اندازه نخود احساس میکنم
      ایا این میتونه نشونه های سرطان باشه علت ان چیست
    در ضمن یک تومور بدخیم سینه بعد از چند مدت به جاهای دیگه بدن منتقل میشه من در گردن سمت چپ احساس توده میکنم البته چند ماهه درگیر عفونت شدید گلو داشتم ممکنه درد سینه هم به خاطر عفونت باشه
    ایا درد از نشانه های تومور بدخیم هست یا خوش خیم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    دوست عزیز تشخیص سرطان یا بدخیم و خوش خیم بودن توده به عهده پزشک متخصصه و کار شما نیست. در ضمن هر درد و توده ای که سرطان نیست. من تعجب میکنم شما چرا تا الان به پزشک مراجعه نکردید. سلامتی چیزی نیست که بشه باهاش با سهل انگاری برخورد کرد. هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید و اینقدر هم فکر و خیال نکنید و اجازه بدید پزشکتون تشخیص بدن مشکل چیه.
    سلامتیتون رو جدی بگیرید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 7 کاربر ديگر
  3. دوست عزیز
    سرطان سینه چیزی نیست که شما بتونی تشخیص بدیش
    اما باید بگم که معمولا این سرطان در زنان سن بالاتر خودشو نشون میده.شما جدیدا از قرص های ضد بارداری استفاده نکردید؟
    شما بهتره به پزشک مراجعه تا تحت معاینه و مداوا  قرار بگیرید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. سلام من هم 21 سالمه مجردم هستم هميشه احساس ميكنم يه چيزي تور هر دو تا سينه هام هست واين خيلي نگرانم كرده.ممنون ميشم راهنمايي كنيد

5. سلام
    دوستان عزیزضمن در نظر گرفتن اینکه این عقیده نادرستی است که هر توده‌ ای در پستان به معنی وجود سرطان است اما باید هر خانمی در پستان خود احساس توده‌ داشت به فکر سرطان باشد تا عکس این موضوع ثابت شود،به همین دلیل پزشکان توصیه می ‌کنند در هر سنی که هستید حتما حداکثر 2 تا 4 هفته بعد از لمس توده به پزشک مراجعه کنید حتی بهتر است بلافاصله پس از لمس توده به پزشک مراجعه کنید و این پزشک است که زمان مراجعه بعدی را تعیین می ‌کند و زنان خود نباید در مورد آن تصمیم بگیرند. عده‌ای از زنان خود را با اطرافیان و آشنایان خود مقایسه می ‌کنند و به گمان این که توده پستانی آن ها هم ممکن است کیست باشد و برطرف می ‌شود یا چون خانمی در خانواده‌ ای زندگی می‌ کند که تاریخچه سرطان در آن وجود ندارد، هرگزتوده‌ های پستانی سرطانی نخواهند داشت یا ...  به پزشک مراجعه نمی‌ کنند در حالی که اگر توده‌ ای سرطانی باشد حتی یک هفته و یا یک ماه هم برای درمان ارزشمند است، مخصوصا اگر فرد جوان باشد.پس تو فضای مجازی انتظار تشخیص و درمان نداشته باشید و سریعا به متخصص زنان مراجعه کنید که زمان تو درمان این بیماری ها با ارزشتر از هر چیزیه.
    این لینکم بخونین
    باورهای اشتباه راجع به سرطان پستان

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. kahang نوشته است: با سلام 27 ساله مجرد <xml><o></o>
    دو ماههکه اطراف بغل  سمت چپم درد میکنه و بالای سینه ام هم سفت شده حتی گاهی پشت شونه ام هم درد میگیره البته بعد از دوره پریودی ا درد کم میشه ولی از بین نمیره مرکز سینه سمت چپم هم یه چیزی اندازه نخود نحساس میکنم<o></o>
      ایا این میتونه نشونه های سرطان باشه علت ان چیست در <o></o>
    در ضمن یک تومور بدخیم سینه بعد از چند مدت به جاهای دیگه بدن منتقل میشه من در گردن سمت چپ احساس توده میکنم البته چند ماهه درگیر عفونت شدید گلو داشتم ممکنه درد سینه هم به خاطر عفونت باشه
    ایا درد از نشانه های تومور بدخیم هست یا خوش خیم<o></o>

با سلام دوست عزیزم
    من دانشجوی پزشکی هستم.

شما احتمالا با توجه به شرح حالی که میدهید یک کیست فیبروز داشته باشید.که ما با ان فیبروکیستیک می گوییم.و چیز خطرناکی نیست.
    بهتر است با مراجعه به یک جراح و معاینه و استفاده از دارو های ان بهبودی پیدا کنی.

بدخیمی ها مثلا در غدد لنفی توده هایی هستند که درد ندارند.

در ضمن به نظر من شما وسواس پیدا کرده اید و بهتر است با مراجعه به پزشک خیالتان راحت شود.

7. سلام دوست خوبم

اگر شما تستهای پستان که خود شخص میتواند انجام دهد انجام نداده اید و بخاطر عفونتی که داشته اید فکر میکنید یه توده در پستان شما وجود دارد پس توصیه میکنم ابتدا اون تست رو انجام بدهید اگه مطمئن شدید که مشکلی هست سریعا بدون هیچگونه اتلاف وقتی به پزشک مراجعه کنید و بهترین زمان هم بعد از پرید ماهانه هستش چون در زمان پرید سینه دچار سفتی و گاهی هم درد میشود.شاد و سربلند باشید

8. سلام آقای دکتر ممنون از سایت خوبتون
    یه سوال داشتم می خواستم بدونم دلیل درد و سفت شدن سینه ها یک هفته الی ده روز قبل از پریود شدن چیه؟ تا یه حدودی اطلاعات دارم اما خیلی ناقص
    و اینکه ربطی به تخمک گذاری داره؟
    من الان تقریبا 6 روز به شروع پریودم مونده و از 5-6 روز پیش تا حالا واقعا درد زیادی توی سینه هام دارم می شه دلیلشو بهم بگید؟؟؟؟
    منتظر جوابتونم

9. broad نوشته است: سلام آقای دکتر ممنون از سایت خوبتون
    یه سوال داشتم می خواستم بدونم دلیل درد و سفت شدن سینه ها یک هفته الی ده روز قبل از پریود شدن چیه؟ تا یه حدودی اطلاعات دارم اما خیلی ناقص
    و اینکه ربطی به تخمک گذاری داره؟
    من الان تقریبا 6 روز به شروع پریودم مونده و از 5-6 روز پیش تا حالا واقعا درد زیادی توی سینه هام دارم می شه دلیلشو بهم بگید؟؟؟؟
    منتظر جوابتونم

با سلام.دوست عزیز به دلیل زیاد شدن هورمون استروژن و پروژسترون در بدنتون هست.و کاملا طبیعیه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. با درود
    از آشنایی با سایت مفیدتان شادمانم.
    از دوستان کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه :
    سپاسگذارم

"در ماموگرافی انجام شده با نمای medio lateral oblique  و cranio caudal در پستان راست نمای پاتولوژیک اختصاصی دیده نمی شود.در ناحیه LIQ پستان چپ یک satellite lesion مشهود است که مطرح کننده Malignancy بوده،بیوپسی از ناحیه فوق جهت بررسی بیشتر توصیه می گردد.
    علائمی از رتراکسیون پوست و یا nipple دیده نمی شود.ضخامت پوست در حد طبیعی است. cluster of microcalcification در نسج پستانها مشاهده نمی گردد.
    بهم خوردگی در architecture پستان ها مشهود نیست.لیگمان کوپر نمای نرمال داشته و تصویر آدنوپاتی نیز دیده نمی شود"

11. Mariyen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من 24 سالمه و 2 ماه باردارم سینه سمت راستم و زیر بغلم درد میکنه و سینه ام متورم شده این مربوط به بارداری هست یا مشکله دیگه ای که باید به پزشک مراجعه کنم؟

12. Mariyen نوشته است: سلام
    من 24 سالمه و 2 ماه باردارم سینه سمت راستم و زیر بغلم درد میکنه و سینه ام متورم شده این مربوط به بارداری هست یا مشکله دیگه ای که باید به پزشک مراجعه کنم؟

چون شما 2 ماهه باردارید، علائم درد و متورم شدن سینه میتونه به خاطر بارداری باشه.

کاهش یا از بین رفتن درد سینه با بارداری یا یائسگی نشان می دهد که احتمالاً هورمونها در این مورد نقش دارند.
    مشکلات آناتومیکی و ساختاری در سینه ها می تواند موجب ایجاد درد شود که در بیشتر موارد این دردها غیر دوره ای هستند. اختلالاتی مانند کیست ها، ضربه ها و آسیب دیدگیها می توانند موجب بروز درد شوند.
    درد سینه معمولا به صورت دوره ای یا غیر دوره ایست. هر نوع از این دردها ویژگیهای مخصوص خود را دارند:
    ویژگی دردهای دوره ای: ارتباط واضحی با دوره های قاعدگی دارد.
    معمولاً درد دو طرفه است و بیشتر در قسمتهای فوقانی خارجی سینه احساس می شود که به زیر بغل تیر می کشد.
    ویژگی دردهای غیر دوره ای: به دوره ی قاعدگی ارتباطی ندارد. درد به صورت فشارنده و یا سوزشی احساس می شود.
    درد سینه معمولاً یکطرفه است و ناحیه مشخصی را درگیر می کند و ممکن است به بقیه ی نقاط سینه انتشار پیدا کند.
    با مراجعه به پزشک بافت سینه و غده های لنفاوی بررسی می شوند و نواحی مرتبطی مانند قلب، ریه، قفسه سینه و شکم نیز معاینه می شوند.
    سابقه ی بیماریها و مصرف داروها بررسی می شوند و در صورتی که نیاز باشد بررسی های بیشتری نیز ممکن است انجام شوند.
    سونوگرافی بافت سینه معمولاً برای افراد زیر 30 سال استفاده می شود و ممکن است برای ارزیابی درد استفاده شود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. سلام راستش من یه دختر16 ساله هستم 2ماهه نامزد کردم بعدازرابطه جنسی فردای اون روز نوک سینه هام سفت میشه ودردمیگیره وبزرگ میشه اما نوک سینه راستم بیشترخیلی میترسم چیزغیرطبیعی نیس

14. 1375222 نوشته است: سلام راستش من یه دختر16 ساله هستم 2ماهه نامزد کردم بعدازرابطه جنسی فردای اون روز نوک سینه هام سفت میشه ودردمیگیره وبزرگ میشه اما نوک سینه راستم بیشترخیلی میترسم چیزغیرطبیعی نیس

سفت شدن و احساس درد در نوک سینه، پس از یک روز از رابطه جنسی میتونه بخاطر معاشقه و تحریک زیاد سینه ها شده باشه.
    اگر رابطه شما منجر به دخول نشده و منی با واژن تماس پیدا نکرده باشه، جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. با عرض سلام و ادب

ایکاش زودتر با سایت پر محتوای شما آشنا میشدم, از پاسخ های علمی و مفید جناب دکتر رهام و اعضای این سایت تشکر میکنم,دختری 22 ساله و مجرد هستم که احساس درد در پستان و زیر بغل سمت راست دارم البته معاینه شخصی انجام داده ام اما بر امدگی خاصی را احساس نکرده ام از دوران بلوغم تا بحال نوک سینه ام محو میشود البته فکر میکنم چون کوچک هستند چون بیشتر اوقات در حالت عادی قرار میگیرند روی پستانم جوش یا حالت غیر معمولی مشاهده نکرده ام جز اینکه پستان و بازوی سمت راستم تقریبا ورم کرده,احساس درد با فشار عصبی بیشتر میشود, آقای دکتر سه سال است که بدلیل وسواس وترس از رفتن به محیط مثلا پر از میکروب دستشویی! دچار بی اختیاری در ادرار شده ام در اوایل متوجه نبودم که این اختلال است نه بیماری,به خاطر ناراحتی شدید از این موضوع و اینکه ادم تو داری نیز بودم مدتی بعد دچار نفخ معده شدم که تا زمان مراجعه به پزشک(حدود یکماه) با زدن ضربه به سینه ام تا حدودی از شدت نفخ میکاستم, خوشبختانه مشکل معده ام بسادگی با دارو حل شد البته کمی بعد به ارولوژیست مراجعه کردم و یورترسکوپی نیز شدم(آزمایش خون و ادرار و سونوگرافی هم انجام دادم تشخیص مشترکشان فشار عصبی بود) داروهای مختلفی نیز مصرف کردم که البته همهشان بی تاثیر بودند غرض از گفتن مطلب اخیر اینست که میخواستم روند رسیدن به وضع فعلی ام را برایتان شرح دهم,البته هنوزم فشار نداشتن کنترل ادرارم را دارم و اینکه یکسال میشود که این درد پستان را دارم و دیگر موضوعی در رابطه با مشکلم اینست که احساس میکنم نیمه ی راست بنم نیز کمی ورم کرده و این هم مرا بشدت ناراحت کرده چون پایم نیز بمراتب با فشار کنترل ادرار (منقبض کردن ماهیچه هایم) درد میگیرد, حال از شما خواهشمندم با این شرح صریح و مختصری که در بالا نوشتم پاسخ دهید که آیا با مشکل بزرگی روبرو هستم؟آیا تشخیص شما سرطان پستان است یا چیز دیگریست؟ و اینکه آیا ورم نیمه راست مرتبط با پستان است یا خیر(چون وقتیکه ان فشار را ندارم درد هایم بمراتب خفیف تر میشوند)
    یک دنیا ممنون از جناب دکتر و اعضای محترم سایتشان که به این سوال پاسخ میدهند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید