شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ایا شیر خشک در لبنیات مینواند موجب تغییر طعم ومزه محصولات لبنی باشد

1. دوستان سلام
    می خواستم ببینم ایا کسی متوجه تغییر طعم ومزه لبنیات طی این چند سال گذشته شده است من از خانواده که سوال می کنم فرق زیادی را احساس نمی کنند که شاید بخاطر روز مرگی مصرف باشد  ولی خودم کاملا این تفاوت را احساس میکنم یعنی هر از

چند ماهی یک تغییر طعم رو احساس میکنم  امکان دارد که شیر خشک اینقدر تغییر ذر طعم و مزه ایجاد کند ایا در5سال قبل کارخانجات از شیر خشک استفاده نمی کردندچون در مواقعی که با دوستان به گل گشت میرویم و گاها از لبنیات روستایی مصرف

میکنیم این فرق فاحش کاملا مشخص میشود و10سال پیش اینقدر فرق طعم و مزه رو احساس نمی کردیم ایا این احتمال هست که این تغییرات در دراز مدت ایجادمشگلی بکند منظورم اینه که با واردات  شیر خشک توسط افراد مختلف وگاها سود جو امکان دارد

موضوعی همچون ملامین در شیر خشکهای چینی پیش بیایید حالا نه ملامین یک مورد دیگر از تقلب و جنایت غذایی کاری که چینی ها با همه دنیا وحتی ملت خودشان انجام دادند مگر در اون زمان تلفاتی که ایجاد شدرو قبل از مصرف کسی فهمید حتی در امریکا

فقط بعداز هویداشدن بیماری ها متوجه مشگل شدند به هر حال ممنون میشم اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داشته باشد چون الان درهر محصولی که در ان شیر بکار رفته باشد نام شیر خشک هم در کنار سایر مواد مصرفی قید شده است

2. با سلام

بله ما هم متوجه این تغییر طعم و مزه میشیم
    ماست هایی که پاستوریزه هستن و کارخانه ای این غلظتشون برای شیر خشکی هست که بکار میبرن
    حالا بعضی ها از این طعم ها راضی هستن بعضی هم نه

باز بستگی به مارک محصول لبنی هم داره بعضاً به نسبت مناسبی این شیر خشک رو اضافه میکنن که کمتر توی ذوق میزنه بعضی هم زیاده روی میکنن.

با اینکه این روزها اکثر این محصولات کارخانه ای شیر خشک دارن و اگر بخواهی با اطمینان از مواد لبنی استفاده کنی ناچاری این مزه ها رو هم تحمل کنی اما با دقت میتونی محصولاتی پیدا کنی که هم پاستوریزه باشن و هم فاقد شیر خشک
    قصد تبلیغ نیست اما ماست با اسم کوهدشت روش نوشته شده بدون شیر خشک و واقعاً هم شیر خشک نداره
    حتماً شرکتهای دیگه ای هم هستن که بدن شیر خشک تولید میکنن فقط باید موقع خرید دقت کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام

ممنون از راهنمایی خوبتان ولی یک مورد هنوز ذهن مرا مشغول کرده و اون هم موضوع سلامت این محصولاته ایا همین اشاره شما به استفاده بعضا همراه با زیاده روی در مصرف شیر خشگ سوای تغییر طعم و مزه مشگل دیگری را در پی ندارد

4. نه فکر نکنم
    خب باید در نظر بگیریم شیر خشک غذای یک کودک هست پس نباید ضرری داشته باشه
    حتی خیلی از بزرگتر ها هم جایی که دسترسی به شیر ندارن برای استفاده از پروتئین های شیر از شیر خشک استفاده میکنن.

شـــــــــــــــــــــاید تنها ضرر اینه که چاق کننده هست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید