شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

1. titanic

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. من مدتی پیش برای مشکل وسواس و اضطرابم  به دکتر مراجعه کردم و دکتر واسم فلوکستین و فلووکسامین و کلونازپام تجویز کرد ولی توی اینترنت که تحقیق کردم کلونازپام برای درمان تشنج مصرف میشه. میخواستم بدونم برای اضطراب و وسواسم مفید هست یا نه؟ممنون.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. كلونازپام به داروهای موسوم به بنزوديازپين ها كه در اصل براي درمان اضطراب و بی خوابي مصرف می شوند متعلق است. كلونازپام به عنوان يك داروی ضد تشنج برای جلوگيری از غش های صرعی و درمان آن مصرف می شود. به دليل ساختمان بنزوديازپينی خواص آرام بخش و تشكيل دهنده نيز دارد.
    کلونازپام از بنزودیازپین‌ها است. این دارو باعث تسهیل یا افزایش عمل مهاری GABA كه یك ناقل عصبی مهاری در مغز است میشود كه این خود باعث مهار پیش و پس سیناپسی در تمام نواحی CNS خواهد شد. اثرات آرام بخش و ضدتشنج كلونازپام بعلت اثرات این دارو در سطح لیمبیك و تحت قشری میباشد.

قرص کلونازپام به عنوان درمان بیماری وسواس و اختلال پانیک هم مصرف می شود. حملات پانیک یک نوع پاسخ به شرایط استرس زا می باشد. تفاوت آن با دیگر پاسخ های بدن نسبت به عوامل شروع کننده ی استرس تنها در شدت و علائم آن می باشد. حمله پانیک یک دوره ی احساس ترس شدید است که بطور موقت فعالیتهای عادی فرد را مختل می سازد. شروع آن معمولاً ناگهانی و بدنبال یک عامل محیطی آزاردهنده یا دلهره آور است.
    جهت مشاهده سایر مصارف قرص کلونازپام اینجا را کلیک کنید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. با سلام
    اميدوارم کسي من ودست ندازه به خاطر اين سوال...من چند سالي که سنتور مي زنم هر وقت اجرايي دارم دچار استرس شديدي مي شوم به طو ري که علاوه بر افزايش ضربان قلب دستانم شروع به لريزدن مي کند و کنترل دستم رو ديگه ندارم براي همين ضربه هام بد صدا و ناجور ميشه يعني تمام اجراهام به کل افتضاح ميشه.  ....هفته ديگه هم اجرادارم به خدا نمي دونم چيکار کنم دفع قبل به من گفتند يک ساعت قبل کلو ديازپوکسايد و پرو پرانول بخور خوردم ولي هيچ تاثير نداشت...الان هم توصيه کردن  کلونازپام رو بخورم......خواهش مي کنم يکي درست راهنماييم کنه چه داروي استفاده کنم که  اظطراب بويژه لرزش دستم رو کم مي کنه

4. jaleh_2 نوشته است: با سلام
    اميدوارم کسي من ودست ندازه به خاطر اين سوال...من چند سالي که سنتور مي زنم هر وقت اجرايي دارم دچار استرس شديدي مي شوم به طو ري که علاوه بر افزايش ضربان قلب دستانم شروع به لريزدن مي کند و کنترل دستم رو ديگه ندارم براي همين ضربه هام بد صدا و ناجور ميشه يعني تمام اجراهام به کل افتضاح ميشه.  ....هفته ديگه هم اجرادارم به خدا نمي دونم چيکار کنم دفع قبل به من گفتند يک ساعت قبل کلو ديازپوکسايد و پرو پرانول بخور خوردم ولي هيچ تاثير نداشت...الان هم توصيه کردن  کلونازپام رو بخورم......خواهش مي کنم يکي درست راهنماييم کنه چه داروي استفاده کنم که  اظطراب بويژه لرزش دستم رو کم مي کنه

دوست عزيز كلونازپام ممكنه تاحدي باعث آرام بخشي باشه ولي يه داروي خواب آور خيلي قويه

5. jaleh_2 نوشته است: با سلام

بهتون توصیه میکنم این قرص و مصرف نکنید اعتیادآوره و به شدت روی مغز اثرمیزاره.از شب قبل اجراتون کلردیازپکساید و پروپرانولول مصرف کنید روزه اجراتونم این کارو تکرار کنید حتما موثر هستش

6. jaleh_2 نوشته است: با سلام

داداش من هیچ دارویی مصرف نکن چون بهش عادت میکنی و بعدها تا اون دارو رو مصرف نکنی نمیتونی بری سر هیچ اجرایی
    فقط تمرکزتو بالا ببر و وقتی که اجرا داری فرض کن هیچ کسی اونجا نیست که نگات کنه این مشکل تو مشکل خیلیهای دیگه است با کمی تمرین و تمرکز رفع میشه سراغ دارو نرو تو که مریض نیستی فقط یک کم خجالتی هستی که 90 درصد مردم هم اگه جای تو باشن مطمئن باش که استرس دارن

7. دوست عزيز هر چه بيشتر روي صحنه بري استرست كمتر ميشه نيازي به مصرف دارونيست

8. كلونازپام براي اضطراب تجويز ميشود ولي اين دارو اعتياد اور است به هيچ وجه اون رو بدون تجويز مصرف نكنيد.و فلوكستين هم اثر ارام بخشي داره تا حدودي هم روي قدرت جنسي شما تاثير ميزاره و براي افسردگي هم تجويز ميشه.حتي من ديدم براي زود انزالي هم اين دارو تجويز ميشه و
    فلووکسامین هم براي وسواس شما تجويز شده
    تنها مشكلي كه براي شما ميشه بوجود بياد اينه كه هم فلوكستين هم
    كلونازپام اثر آرام بخشي دارند و ممكنه شما رو كسل كنند اگر اين حالت پيش اومد به دكتر خودتون مراجعه كنيد.
    اما نظر بنده اينه كه سعي كنيد بدون دارو و تغيير تو افكارتون خودتون به فكر درمان باشين در هر صورت داروها عوارض خودش رو داره و داروهاي اعصاب و روان اصولا اعتياد اور هستند
    موفق باشيد

9. titanic نوشته است: سلام. من مدتی پیش برای مشکل وسواس و اضطرابم  به دکتر مراجعه کردم و دکتر واسم فلوکستین و فلووکسامین و کلونازپام تجویز کرد ولی توی اینترنت که تحقیق کردم کلونازپام برای درمان تشنج مصرف میشه. میخواستم بدونم برای اضطراب و وسواسم مفید هست یا نه؟ممنون.

سلام عزيزم ،اميدوارم سلامت وتندرست وقوى باشى راستش منم يه دوسال ونيم پيش براى همين مشكلاتى كه شما داريد پيش پزشك راستش چون استرسم خيلى شديد بود ومرتب دچار پنيك ووقفه تنفسى درخواب ميشدم خيلى خوابم درهم شده بود وچون وسواس وافسردگى هم داشتم خيلى داغون بودم،دكتر به من دارو داد اما من تحمل دارو رو نداشتم وداروهام رو عوض كرد وفلوكستين وكلونازپام وپرپرانولول داد ،منم مثل شماهروقت پزشك بهم دارو ميداد اول سرچ ميكردم ببينم عوارض وكار دارو چيه اما اين خيلى براى كسى كه وسواس داره واضطراب خوب نيست ،بيمارانى چون مااول بايد به پزشك اطمينان كنند تابتونن خوب به درمان پاسخ بدند ولى عزيزم همين كلونازپام باعث شد كه من خواب منظمى پيدا كنم واين پنيك ووقفه تنفسى كه باعث عدم خواب كافى وآرام براى من ميشد رو ازبين برد،درسته كه روزهاى اول منگ وگيج بودم اما به مرور عادت كردم وبايد بگم اين دارو ودركل بنزوديازپين ها درطولانى مدت اعتياد ميارن واثرات خواب اوريشون به مرور كم ميشه واثرات ارامبخشي اونها معمولا ثابت هست،درضمن كلونازپام درمصرف طولانى مدت فراموشى وابسته به دارو مياره اما باقطعش برطرف ميشه تمام اين ها رو گفتم كه بدونى مضرات وفوايدش چيه پس اگر بنا به گفته دوستان ميتوني خودت خودت رو كنترل كني دارونخور امااگر برات سخته به پزشكت اطمينان كن ودارومصرف كن ومرتب پيش پزشك برو چون اين نوع مشكلات نياز به چكاپ مرتب وصبر وحوصله داره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید