شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احساس توده در گلو

1. با سلام و خسته نباشید

من 29 سال سن دارم و الان حدود 1 ماه است که احساس پری و توده در گلو خودم دارم.
    ابتدا به دکتر متخصص داخلی مراجعه کردم، ایشون تشخیص دادند مشکل از رفلاکس معده است و برای من کپسول آموپرازول  آنتی بیوتیک تجویز کردند( با توجه به سابقه بیماری معده ای که داشتم). اما با مصرف دارو های مذکور مشکل من حل نشد.

سپس به دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم . ایشون با معاینه بالینی فرمودند مشکل بنده عصبی هستش و حتی برای اطمینان رادیولوژی با باریوم از مری رو برای من تجویز کردند که در عکس های اون هم مورد خاصی مشاهده نشد.
    همچنین من احساس ترشحات چرکی تو گلو هم داشتم که دکتر فرمودند گلوی بنده چرک نداره.

هنوز هم بعد از گذشت 1 ماه هیچ تغییری در مشکل من ایجاد نشده، احساس توده همچنان وجود داره، همینطور احساس ترشحات چرکی در گلو، ببهمراه علامت خفیف سرماخوردگی. گاهی لازمه که گلوم رو صاف کنم تا خش صدام برطرف بشه.

خواهش میکنم راهنمایی کنید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. سلام

فکر نمیکنی به چیزی حساسیت داری؟
    چون من دیدم گاهی افراد به دلیل حساسیت به ماده خاصی یا حتی حساسیت های آب و هوایی و فصلی دچار این خش در صدا و گلو میشن بطوریکه فرمودی باید اول صدا رو صاف کنید!

در مورد اون توده هم مورد شایع همون نگرانی و حالت  عصبی  هست معمولا .
    شاید یه استرس کوچیک باعث شده باشه چیزی که اصلاً فکرش رو نمیکنی!

3. سلام
    من هم تقریبا این مشکل داشتم به متخصص مراجعه کردم گفتن حساسیت فصلیه بنظر بیماری شما حساسیته و البته اضطراب و استرس اونو تشدید میکنن.اگر استرس نداری  بازم به متخصص گوارش مراجعه کن.موفق و شاد باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. razor نوشته است: با سلام و خسته نباشید

من 29 سال سن دارم و الان حدود 1 ماه است که احساس پری و توده در گلو خودم دارم.
    ابتدا به دکتر متخصص داخلی مراجعه کردم، ایشون تشخیص دادند مشکل از رفلاکس معده است و برای من کپسول آموپرازول  آنتی بیوتیک تجویز کردند( با توجه به سابقه بیماری معده ای که داشتم). اما با مصرف دارو های مذکور مشکل من حل نشد.

سپس به دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم . ایشون با معاینه بالینی فرمودند مشکل بنده عصبی هستش و حتی برای اطمینان رادیولوژی با باریوم از مری رو برای من تجویز کردند که در عکس های اون هم مورد خاصی مشاهده نشد.
    همچنین من احساس ترشحات چرکی تو گلو هم داشتم که دکتر فرمودند گلوی بنده چرک نداره.

هنوز هم بعد از گذشت 1 ماه هیچ تغییری در مشکل من ایجاد نشده، احساس توده همچنان وجود داره، همینطور احساس ترشحات چرکی در گلو، ببهمراه علامت خفیف سرماخوردگی. گاهی لازمه که گلوم رو صاف کنم تا خش صدام برطرف بشه.

خواهش میکنم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزيز.....

من دانشجوي پزشكي هستم

شما در گلوتون بوي نامطبوع حس نميكنيد؟بويي كه خودتون يا اطرافيانتون بگن....يعني منظورم اينه كه دهنتون بو نميده؟

زمستون سينوزيت نداريد؟تو سرما بالاي ابروهاتون درد نميگيره؟
    يا اطراف دماغتون تو سرما نميسوزه؟
    ايا چرك از گلو داريد؟

شما هم چند احتمال تشخيصتون داره

به جز چند حالتي كه دوستان گفتند......

1-مشكل تيروئيد كه بهتره معاينه بشيد توسط فوق تخصص غدد.يا حداقل داخلي....ولي اگر نياز شد يك سونوي تيروئيد هم انجام بدهيد

2- شما يك سينوزيت مزمن داشته باشيد .كه با يك گرافي ساده از سينوسها مشخص ميشه.به يه دكتر عمومي هم بگيد براتون مينويسه.من به مورد دوم مشكوكم!يعني سينوزيت مزمني كه ترشحات انقدر زياد شده باشد كه از سينوسها مرتب به پشت حلق بريزد.و مثل يك توده عمل كنه و شما احساس توده كنيد.و درمان ان شسشتو با مسير بيني و دماغ با اب نمك و نيز انتي بيوتيك مخصوص است.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  5. اگر ۲۴ روز بعد از رابطه احساس گلو درد داشتم ، گلوی چرکی  و گوشه داخلی  چپم درد دشت  این نشانی وروده اچ  ای وی به بدن هستش ؟

6. farzam110 نوشته است: اگر ۲۴ روز بعد از رابطه احساس گلو درد داشتم ، گلوی چرکی  و گوشه داخلی  چپم درد دشت  این نشانی وروده اچ  ای وی به بدن هستش ؟

پس از ورود HIV با توجه به سیستم دفاعی بدن، در عرض 1 تا 6 هفته، علائمی نظیر: تب، تعريق مفرط، بی قراری، درد عضلات، بی اشتهايی، علايم گوارشی و گلو درد ظاهر می شود.
    معمولاً در دوره پنجره، که بین 2 هفته تا 6 ماه ادامه داره، ممکنه نتیجه آزمایش خون منفی باشه.
    لذا هر 3 ماه یکبار آزمایش تکرار میشه. اگه یاخته های سفید خون به نام CD4+T شمارش سلول های آن کمتر از ۲۰۰ شماره در هر میکرولیتر خون برسه، در این هنگام شخص وارد مرحله ایدز شده و مستعد ابتلا به سایر عفونتهای فرصت طلب خواهد شد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. ممنون بابت پاسخ همه دوستان. من خودم هم با سینوزیت و حساسیت فصلی بیشتر موافقم. چون معمولا وقتی به محل کارم میام که کولر گازی روشنه این حس خیلی بیشتر میشه و پری گلو رو بیشتر احساس میکنم. اما وقتی از محیط شرکت خارج میشم علایم بسیار کمتر میشه و یا حتی از بین میره.
    احساس وجود چرک در پشت گلو و گلو درد خفیف دارم. باید بفرموده saide عزیز به دکتر مراجعه کنم و بخوام که برام آزمایش خاصش رو بنویسه. بازم ممنونم
    بعد از جواب آزمایش حتما شما رو هم در جریان میگذارم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. razor نوشته است: ممنون بابت پاسخ همه دوستان. من خودم هم با سینوزیت و حساسیت فصلی بیشتر موافقم. چون معمولا وقتی به محل کارم میام که کولر گازی روشنه این حس خیلی بیشتر میشه و پری گلو رو بیشتر احساس میکنم. اما وقتی از محیط شرکت خارج میشم علایم بسیار کمتر میشه و یا حتی از بین میره.
    احساس وجود چرک در پشت گلو و گلو درد خفیف دارم. باید بفرموده saide عزیز به دکتر مراجعه کنم و بخوام که برام آزمایش خاصش رو بنویسه. بازم ممنونم
    بعد از جواب آزمایش حتما شما رو هم در جریان میگذارم

شما یکبار در محل کار از ماسک استفاده کن ببین تأثیر داره یا نه. در صورت حساسیت، آمپول یا قرص برای شما تجویز میشه.
    در منزل هم در مجاورت کولر قرار نگیر.
    در مورد تیروئید (کم کار و پرکار) درهنگام گره ی تیروئید، احساس درد تاحدودی وجود داره ولی باعث احساس چرک در پشت گلو نمیشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. razor عزیز من هم مشکل شمارو دارم اگه امکان داره بعد از مراجعه به پزشک بگید که دکتر بهتون چی گفتن

10. با سلام من هم الام مدت 4 سالی میشه که هر چند روز یکی از لوزه هام حالت چرکی میشه و دانه های سفیدی میزنه و بعد از 1هفته مثل یه دانه برنج میوفته تو حلقم و منم توف میکنم بیرون.دکتر هم خیلی رفتم اما هیچ کدوم تشخیص و راه درمان کلی ندادن و یکیشون هم گفت که ترشحات مربوط به حلقته و شربت سینه داد گفت اینو قرقره کن ، که اینم جواب نداد!
    اگه کسی بتونه کمکم کنه که ممنون میشم.

11. به همه دوستان پيشنهاد می کنم که به پزشک هوميوپاتی مراجعه کنند.

شاداب باشيد

ژاسينا

12. دوست عزیز سلام شما در گلوی خود حفره های ریزی دارید که هر چند وقت یک بار با چیزهایی که میخورید پرمیشن.بهترین راه حل قرقره کردن محلول اب نمک قبل از خواب است.راه دیگر برداشتن سطحی چرک با گوش پاک کن کاملا تمیز است.من هم همین مشگل و دارم گوش پاک کن بهترین راه بود برای من.موفق باشی.

13. سلام به همگی!!! داداش دوستم ازسه سال پیش ازته زبان تاحلقش یه چیزسفیدی هس که شبیه مشمباس دردهم نداره پیش دکترهم رفته جواب مشخصی نداده ازم خواستن اینجا طرح کنم تاشما کمکش کنیدوبگیدعلت چی میتونه باشه؟؟

14. Nedajooon نوشته است: سلام به همگی!!! داداش دوستم ازسه سال پیش ازته زبان تاحلقش یه چیزسفیدی هس که شبیه مشمباس دردهم نداره پیش دکترهم رفته جواب مشخصی نداده ازم خواستن اینجا طرح کنم تاشما کمکش کنیدوبگیدعلت چی میتونه باشه؟؟

سلام
    بدون معاینه بالینی امکان اظهار نظر وجود ندارد
    به پزشک متخصص حلق و بینی مراجعه شود
    و همچنین از قر قر آب نمک یا سرم های شستشوی سدیم کلراید  استفاده کنید ببینید تغییری ایجاد نمیشود

15. Nedajooon نوشته است: سلام به همگی!!! داداش دوستم ازسه سال پیش ازته زبان تاحلقش یه چیزسفیدی هس که شبیه مشمباس دردهم نداره پیش دکترهم رفته جواب مشخصی نداده ازم خواستن اینجا طرح کنم تاشما کمکش کنیدوبگیدعلت چی میتونه باشه؟؟

من خیلی ها رو دیدم که اینجوری هستن فکر نکنم مشکلی داشته باشه ولی در کل بگو بره پیش پزشک تا خیالش راحت شه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید