شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف دارو در شروع دوران بارداری

1. با سلام،
    من 28 سالمه و 3 ساله که ازدواج کردم.
    ماه قبل به منظور بارداری به پزشک مراجعه کردم و ایشون برای مدت 2 ماه، برای 5 روز اول دوره پریودی، قرص و برای روزهای 6، 7 و 8 پریودی آمپول تجویز کردن و گفتن حتی اگه بعد از مصرف قرص و آمپولها در اولین ماه، پریودم تاخیر داشت، بهشون مراجعه کنم و تست بارداری بدم.
    من ماه اول این قرصها و آمپولها رو استفاده کردم و بعد از تموم شدن دوره تخمک گذاری که پزشکم اون رو 11 تا 18 پریود تعیین کرده بودن، من در روز 23 پریود از بیبی چک استفاده کردم (متاسفانه زمان درست استفاده از بیبی چک رو نمی دونستم) و دیدم جواب منفیه. بعد از چند روز به خاطر گلو درد و سرماخوردگی به تجویز یه پزشگ دیگه به مدت 5 روز روزی یکبار کپسول زاکسیم، روزی سه بار کلد اکس و روزی سه بار هم شربت دیفن هیدرامین مصرف کردم که امروز وقتی دیدم 4 روز از وقت پریودم گذشته و خبری نیست، دوباره بیبی چک استفاده کردم و دیدم مثبته. حالا دارم میمیرم از ناراحتی که نکنه اتفاقی واسه جنین افتاده باشه. خواهشا بگید مصرف این داروها ضرر داره؟ و اینکه تا فردا که میخوام به پزشک مراجعه کنم با وجود گلو دردم این داروها رو دیگه استفاده نکنم؟

2. من هم دو هفته پيش مشكلي شبيه شما برايم پيش آمد. به جاي خوردن اسيد فوليك قرص ديگري كه شبيه اسيد فوليك است خوردم. در حالي كه 5 روز از زمان پريوديم گذشته بود. خيلي نگران شدم. سؤالم را از طريق سايتي به نام "صداي سلامت"مطرح كردم و بعد از يك روز جواب سؤالم(( كه بوسيله ي يك دكتر داده شده بود))  به ايميلم فرستاده شد. من به شما توصيه ميكنم براي جواب گرفتن از اين سايت راهنمايي بگيريد .

3. سلام،
    ممنونم از شما ندای عزیز،
    من سئوالم رو تو این سایت مطرح کردم و جواب هم گرفتم (گفتن به احتمال زیاد آسیب جدی نمی تونه وارد شده باشه و جای نگرانی نیست). منتها پزشک خودم گفت نباید مصرف می کردم و گفتش که هیچ راهی وجود نداره که بفهمم این داروها اثری روی جنین داشته یا نه. من از این بابت نگرانم. سونوگرافی معمولی، 3 بعدی یا... چیزی نشون نمیده؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید