شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 36 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. sibiloo نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    sibiloo نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان!
    من 24 سالمه و دوره های منظم 28 روزه داشتم. 3ماه پیش به علت تاخیر در پریود به دکتر رفتم.وبعد از سونو تشخیص کیستهای متعدد تخمدان و تنبلی دادن.وگفتن به مدت 3 ماه متفورمین و پروزسترون مصرف کنم.تاریخ پریودهام تقریبا منظم شد(15/6  12/5  11/4)
    حالا سوال من اینه:دیروز(8/7 )من یه نزدیکی محافظت نشده داشتم.آیا میتونم با روش اورزانسی جلوگیری کنم؟یا با قرصهایی که میخورم تداخل داره؟آیا ممکنه کیستم رو بدتر کنه یا خطری داشته باشه؟
    پیشاپیش ممنون!!

با توجه به نزدیکی محافظت نشده ای که داشتید، حتی با قرص هایی که هم که مصرف می کنید، می توانید از روش اورژانسی استفاده کنید.
    پیشگیری بدون استفاده از دارو برای کیست تخمدان وجود ندارد فقط تجربه نشان داده که افرادی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند، کمتر دچار کیست تخمدان می شوند.

با تشکر از جوابتون!اما به من گفتن قرصهای جلوگیری به دلیل اینکه از فعالیتهای طبیعی تخمدان جلوگیری میکنه باعث تنبلی تخمدان در طولانی مدت میشه.به همین دلیل ما روش جلوگیریمونو عوض کردیم.
    حالا برای من یه سوال پیش اومده!میتونم به حساب اینکه از دوره پرخطر خارج شدم کاری انجام ندم؟چون فکر کنم 5 روز پیش تخمک گذاری داشتم.(معمولا از درد زیر شکم متوجه این موضوع میشم)

اگر قصد انجام نزدیکی در خارج از دوره ی پر خطر را دارید، برای احتیاط بیشتر بهتره یکی از روش های مطمئن پیشگیری از بارداری را انتخاب کنید.
    در مورد روشهای مختلف جلوگیری از بارداری مقاله کاملی در قسمت دریافت فایل سایت موجود می باشد. از اینجا دریافت نمائید.
    با مطالعه و انتخاب روشهای پیشنهاد شده و استفاده صحیح از آنها، سعی کنید با اطمینان بیشتر از بارداری ناخواسته پیشگیری کنید.

2. سلام .من و نامزدم ؛ نزدیکی در حد تماس آلتم با باسن داشتیم . با توجه به اینکه نامزدم  پریود نامنظم و کلا نامنظم دارد و باکره هم هست .پیش آب من با باسن ایشون تماش داشته و نزدیکی در ساعت 6:30 بوده و ایشون ساعت 10:30 تن خودشوشسته.
    1-     آیا امکان دارد آب باعث انتقال اسپرم به واژن شده باشد؟
    2-     آیا امکان دارداسپرم پیشاب من در این مدت زنده مونده باشد؟
    3-     نامزدم در ساعت 10 دوتا قرص اچ دی خورد و 10:30 تن خودشه شسته و 12 ساعت بعد دوتا اچ دی دیگر خورد.یعنی امکان دارد بعد خوردن قرص با شستن بدن اسپرم وارد واژن شه؟
    4-     آیا خوردن قرص تاثیر اسپرم را از بین می برد؟؟؟امکان بار داری چقدر است؟ لطفا مدیران محترم سریع جواب من را بدهند.باتشکر

3. asal23_2 نوشته است: سلام .من و نامزدم ؛ نزدیکی در حد تماس آلتم با باسن داشتیم . با توجه به اینکه نامزدم  پریود نامنظم و کلا نامنظم دارد و باکره هم هست .پیش آب من با باسن ایشون تماش داشته و نزدیکی در ساعت 6:30 بوده و ایشون ساعت 10:30 تن خودشوشسته.
    1-     آیا امکان دارد آب باعث انتقال اسپرم به واژن شده باشد؟
    2-     آیا امکان دارداسپرم پیشاب من در این مدت زنده مونده باشد؟
    3-     نامزدم در ساعت 10 دوتا قرص اچ دی خورد و 10:30 تن خودشه شسته و 12 ساعت بعد دوتا اچ دی دیگر خورد.یعنی امکان دارد بعد خوردن قرص با شستن بدن اسپرم وارد واژن شه؟
    4-     آیا خوردن قرص تاثیر اسپرم را از بین می برد؟؟؟امکان بار داری چقدر است؟ لطفا مدیران محترم سریع جواب من را بدهند.باتشکر

احتمال بارداری در نوع رابطه شما وجود نخواهد داشت. چون آلت با واژن تماس نداشته و به قول خودتون پیشاب با باسن نامزدتون تماس داشته.
    ضمن اینکه روش اورژانسی در پیشگیری از بارداری را به طور صحیح مصرف کردند، به کل احتمال بارداری منتفیه، پس نگران نباشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. nazanin91 نوشته است: من شنیدم که پیشاب برای اینه که مجاری رو قبل از ارگاسم از اسپرم و ادرار پاک کنه ...
    اگه این درسته کسی که از انزال قبلیش خیلی گذشته بوده و پیشاب اولیه هم به واژن نخورده  و هنگام تماس مقداری قبلا خارج شده بوده باز هم احتمال بارداری هست ؟(البته مطئنیم که به ارگاسم نرسیده بوده)
    یعنی در این صورت میشه گفت پیشاب اسپرم نداشته و باردار نمیکنه ؟

اگه کامل و مطمئن در این باره جواب بدید ممنون میشم
    مرسییییییییییییییییییی

احتمال حاملگی با پیش آب خیلی کمه و در صورتی که رابطه در دوره تخمک گذاری نبوده، میشه گفت احتمال بارداری صفره.
    وقتی مردی تحریک میشه بطور ناخود آگاه مقداری از مایعی که در لوله های نگهدارنده اسپرم وجود دارد خارج میشه. راهی برای کنترل این مایع وجود نداره مگر اینکه اون مرد تحریک جنسی نشه. در غیر اینصورت استفاده از کاندوم واجب هست. قابل ذکر اینکه این مایع در همه مردان وجود داره اما ممکنه یک مرد با تحریک جنسی دچار خروج غیر ارادی اون مایع بشه، مرد دیگه ای نشه. نبود این مایع دلیل بر مشکل داشتن اون مرد نیست. مایع دفع شده از آقایان در هنگام فعالیت جنسی حتی مایعی که پیش از ارضاء کامل از آقایان دفع می شود، می تواند حاوی اسپرم باشد. اسپرم دارای تحرک زیاد بود و این احتمال وجود دارد که حتی اگر مایع منی در دهانه مهبل خانم ریخته و قرار گیرد سبب بارداری شود .

5. با سلام وخسته نباشید

من از وقتی که با نامزدم رابطه دارم البته ما هم رابطه مقعدی داریم بعضی مواقع هم واژینال البته با جلوگیری واستفاده از کاندوم یعنی در طول این 6ماهی که ما رابطمون رو شروع کردیم منی نامزدم اصلا در واژن تخلیه نشده اما من همیشه حالت تهوع دارم حتی زمانی که پریود میشم این خیلی اذیتم میکنه میخوام بدونم مشکلی هست یا نه این برای همه همینجوریه

ممنون

6. سلام
    من ماه پيش كه نزديكي داشتم با نامزدم قبل از پريود (كه نزديكي دخول انجام نشد و مني هم نه داخل ريخته شد و نه روي بدنم )و من شكم به پيش آب بود  كه همون موقع از روش اورژانسي استفاده كردم. چند روز مونده به موعد پريودم ،پريود شدم و البته نه درد داشتم و خونريزيم هم با دفعات قبل فرق داشت كه سياه رنگ بود و غليظ و  از روز پريودم كه 20 شهريور بود تا امروز همچنان خونريزي دارم كه البته بعد از 10 روز از زمان پريودم خونريزي خيلي غليظ و به صورت تقريبا لكه بود.
    حالا سوالم اينه كه اين خونريزي اصلا امكان داره براي بارداري باشه؟ البته من هفته پيش كه تقريبا 15 روز از نزديكي ميگذشت با بي بي چك تست كردم كه منفي بود .ولي اين لكه ها و قطع نشدنشون برام سواله كه نكنه لكه بيني بارداري باشه؟؟؟
    البته امروز هم سونوگرافي دارم .ولي ميخوام بدونم و از نگراني در بيام

7. سلام
    می خوام بدونم ممکنه جواب بی بی چک اشتباه باشه با رعایت تمام مواردی که توی برگه نوشته بود بازهم احتمال اشتباه بودنش هست یا نه؟؟؟؟؟

8. سلام دوست عزیزاحتمالش خیلی کمه که بخوادجوابش اشتباه باشه

9. mohammadjoon26 نوشته است: با سلام وخسته نباشید

من از وقتی که با نامزدم رابطه دارم البته ما هم رابطه مقعدی داریم بعضی مواقع هم واژینال البته با جلوگیری واستفاده از کاندوم یعنی در طول این 6ماهی که ما رابطمون رو شروع کردیم منی نامزدم اصلا در واژن تخلیه نشده اما من همیشه حالت تهوع دارم حتی زمانی که پریود میشم این خیلی اذیتم میکنه میخوام بدونم مشکلی هست یا نه این برای همه همینجوریه

ممنون

دوست عزیز
    حالت تهوع ربطی به رابطه نداره و بهتره شما با مراجعه به پزشک مشکلتون رو پیگیری کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. sami22 نوشته است: سلام
    من ماه پيش كه نزديكي داشتم با نامزدم قبل از پريود (كه نزديكي دخول انجام نشد و مني هم نه داخل ريخته شد و نه روي بدنم )و من شكم به پيش آب بود  كه همون موقع از روش اورژانسي استفاده كردم. چند روز مونده به موعد پريودم ،پريود شدم و البته نه درد داشتم و خونريزيم هم با دفعات قبل فرق داشت كه سياه رنگ بود و غليظ و  از روز پريودم كه 20 شهريور بود تا امروز همچنان خونريزي دارم كه البته بعد از 10 روز از زمان پريودم خونريزي خيلي غليظ و به صورت تقريبا لكه بود.
    حالا سوالم اينه كه اين خونريزي اصلا امكان داره براي بارداري باشه؟ البته من هفته پيش كه تقريبا 15 روز از نزديكي ميگذشت با بي بي چك تست كردم كه منفي بود .ولي اين لكه ها و قطع نشدنشون برام سواله كه نكنه لكه بيني بارداري باشه؟؟؟
    البته امروز هم سونوگرافي دارم .ولي ميخوام بدونم و از نگراني در بيام

دوست عزیز
    خونریزی شما بدلیل استفاده از روش اورژانسی بوده
    و با توجه به این خونریزی بارداری در شما منتفی هست
    نگران نباشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  11. Hamshahri نوشته است:
    samira_vahzi نوشته است: سلام خدمت شما.. مرسي از جوابهايي كه ميديد

منم يه سوالي دارم هرچي گشتم كسي رو كه مشكل مثل من باشه پيدا نكردم

من 31 سالمه و معمولا سيكلم منظمه..اگه هم تاخير داشته باشه معمولا 1 تا 3 روزه و خيلي زياد نيست
    من ماه پيش يعني شهريور 30 پريود شدم و تا 7 ادامه داشت.. بعد از اون بين روزهاي 18 تا 2 مهر ،ارتباط‌هاي متناوب داشتم  كه البته بجز دو بار در بقيه موارد خارج از واژن بود اون دوباري هم كه داخل واژن بود هيچ مني ريخته نشد.. البته يك بارش بدون محافظت بود..

بعد از اون الان كه 8 ماه هست من هنوز پريود نشدم.. يهبار تست دادم (بي بي چك) منفي بود..

هيچ نشونه اي هم دال بر حاملگي و يا قاعدگي هم ندارم (بجز يه روز كه اول بدنم يخ كرد و بعد گر گرفت)

نه لكه اي ونه چيزي

حالا با اين تفاسير احتمال حاملگي هست؟
    اگه هست بهترين راه جلوگيري ازش چيه؟

ممنون ميشم جواب بديد

شما 2 بار رابطه از واژن داشتید که گفتید هیچ منی داخل نریخت ضمن اینکه یکبارش بدون محافظت بود. با این تفاسیر احتمال بارداری ضعیف است.
    بهترین راه برای تشخیص احتمال بارداری، آزمایش خون Beta hCG پیشنهاد میشه.
    توصیه شده 7 تا 10 روز پس از تأخیر در پریود، آزمایش خون انجام شود تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

ممنون از جوابتون
    ميخواستم بپرسم كه با اينكه روزهاي پرخطر نبوده احتمال حاملگي هست؟
    و يه سوال ديگه
    من ديروز و امروز احساس ميكنم كه لكه بيني داشتم.. يكي دو قطره.. ولي احساسم دقيقا مثل روزهايي هست كه ميخوام پريود بشم . به نظرتون دليل اين خونها چي ميتونه باشه؟

من از يكي پرسيدم گفت آمپول پرستوژن بزن به نظرتون درسته؟؟؟

من اگه احتمالا باردار باشم، چه آمپولي بايد بزنم؟
    البته فردا دكتر ميرم و لي ميخواتستم قبلش از شما بپرسم

12. broad نوشته است: سلام
    می خوام بدونم ممکنه جواب بی بی چک اشتباه باشه با رعایت تمام مواردی که توی برگه نوشته بود بازهم احتمال اشتباه بودنش هست یا نه؟؟؟؟؟

این بستگی به زمان انجام تست داره. چون ممکنه اگه بارداری تازه باشه جواب درست در نیاد. تا جایی که اطلاع دارم ممکن جواب منقی با بی بی چک خیلی مطمئن نباشه ولی جوال مثبت مطمئنه.
    ولی به طور کلی بهتره برای اطمینان ازمایش خون داده بشه.

13. samira_vahzi نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    samira_vahzi نوشته است: سلام خدمت شما.. مرسي از جوابهايي كه ميديد

منم يه سوالي دارم هرچي گشتم كسي رو كه مشكل مثل من باشه پيدا نكردم

من 31 سالمه و معمولا سيكلم منظمه..اگه هم تاخير داشته باشه معمولا 1 تا 3 روزه و خيلي زياد نيست
    من ماه پيش يعني شهريور 30 پريود شدم و تا 7 ادامه داشت.. بعد از اون بين روزهاي 18 تا 2 مهر ،ارتباط‌هاي متناوب داشتم  كه البته بجز دو بار در بقيه موارد خارج از واژن بود اون دوباري هم كه داخل واژن بود هيچ مني ريخته نشد.. البته يك بارش بدون محافظت بود..

بعد از اون الان كه 8 ماه هست من هنوز پريود نشدم.. يهبار تست دادم (بي بي چك) منفي بود..

هيچ نشونه اي هم دال بر حاملگي و يا قاعدگي هم ندارم (بجز يه روز كه اول بدنم يخ كرد و بعد گر گرفت)

نه لكه اي ونه چيزي

حالا با اين تفاسير احتمال حاملگي هست؟
    اگه هست بهترين راه جلوگيري ازش چيه؟

ممنون ميشم جواب بديد

شما 2 بار رابطه از واژن داشتید که گفتید هیچ منی داخل نریخت ضمن اینکه یکبارش بدون محافظت بود. با این تفاسیر احتمال بارداری ضعیف است.
    بهترین راه برای تشخیص احتمال بارداری، آزمایش خون Beta hCG پیشنهاد میشه.
    توصیه شده 7 تا 10 روز پس از تأخیر در پریود، آزمایش خون انجام شود تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

ممنون از جوابتون
    ميخواستم بپرسم كه با اينكه روزهاي پرخطر نبوده احتمال حاملگي هست؟
    و يه سوال ديگه
    من ديروز و امروز احساس ميكنم كه لكه بيني داشتم.. يكي دو قطره.. ولي احساسم دقيقا مثل روزهايي هست كه ميخوام پريود بشم . به نظرتون دليل اين خونها چي ميتونه باشه؟

من از يكي پرسيدم گفت آمپول پرستوژن بزن به نظرتون درسته؟؟؟

من اگه احتمالا باردار باشم، چه آمپولي بايد بزنم؟
    البته فردا دكتر ميرم و لي ميخواتستم قبلش از شما بپرسم

به طور معمول در یک فرد سالم با قاعدگی منظم، رابطه جنسی در دوران قاعدگی باعث بارداری نمی شود. ولی انجام رابطه جنسی در این دوران توصیه نمی شود.
    آمپول پروژسترون برای اشخاصی که پریودشون به تعویق افتاده تجویز میشه. آمپول های پروژسترون به صورت 50 و 25 ميلي گرمی در دسترس می باشد كه معمولاً با دوز 50 ميلي گرمی يا 100 ميلی گرمی در روز بنا به توصيه پزشک بصورت عضلانی تزريق می شود.
    لکه بيني ممکن است به دلايل غير مرتبط با حاملگي باشد. مانند عفونتهاي واژينال يا عفونتهاي منتقله از راه مقاربت.
    مشکلات هورمونی، اختلالات رحمی ، کیست یا تنبلی تخمدان، فیبرم، پولیپ و ... می تواند باعث لکه بینی شود.
    در هر صورت بدون معاينه باليني مشخص نمي شود علت اصلی را تشخیص داد،  براي پيگيري در اسرع وقت به پزشك متخصص زنان مراجعه كنيد.
    در صورت احتمال بارداری و درخواست سقط جنین، باید با پزشک معالجتون مشورت کنید.

14. سلام من 17 شهریور پریود شدم و روز 15 یعنی اول مهر رابطه سظحی با لباس زیر داشتم.منی بعدا خارج شد و فقط چون روی دست من ریخت من 2 بار دستمو با اب و صابون و مایع دستشویی شستم و یه نیم ساعت بعد دوباره دستمو شستم و بعدش دستم به واژن تماس داشت.چون استرس داشتم 4 تا ال دی خوردم ولی بعدا تو سایت مشکلمو نوشتم و گفتین مشکلی نیست.و من 12 ساعت بعد ادامه ندادم.48 ساعت بعد استرس گرفتم و 4 ال دی خوردم و 12 ساعت بعد 4 تا خوردم.من باید 13 پریود بشم.ولی امروز با گذشت 10 روز از رابطه حالت های کمر درد  دل درد دارم و از صبح یکی دو قطره خون کمرنگ بود.منتها بیبی چک بعد 10 روز منفی بود.علت اینکه سه روز مونده به پریودم قطره خون دیدم چیه؟چرا حالت هاشو دارم ولی نشدم؟

15. jourementa نوشته است: سلام من 17 شهریور پریود شدم و روز 15 یعنی اول مهر رابطه سظحی با لباس زیر داشتم.منی بعدا خارج شد و فقط چون روی دست من ریخت من 2 بار دستمو با اب و صابون و مایع دستشویی شستم و یه نیم ساعت بعد دوباره دستمو شستم و بعدش دستم به واژن تماس داشت.چون استرس داشتم 4 تا ال دی خوردم ولی بعدا تو سایت مشکلمو نوشتم و گفتین مشکلی نیست.و من 12 ساعت بعد ادامه ندادم.48 ساعت بعد استرس گرفتم و 4 ال دی خوردم و 12 ساعت بعد 4 تا خوردم.من باید 13 پریود بشم.ولی امروز با گذشت 10 روز از رابطه حالت های کمر درد  دل درد دارم و از صبح یکی دو قطره خون کمرنگ بود.منتها بیبی چک بعد 10 روز منفی بود.علت اینکه سه روز مونده به پریودم قطره خون دیدم چیه؟چرا حالت هاشو دارم ولی نشدم؟

سلام دست عزیز
    اصلا احتیاج به خوردن این همه قرص نبود این حالت های شما هم برای خوردن قرص ها هست . شما باردار نیستید مطمئن باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 36 از 111
رفتن به صفحه :    ... 36 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید