شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 35 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. سلام من 26 سالمه و قاعدگی نامنظم دارم البته چهارماهه درحال درمان هستم و درحین مصرف قرصا هر 35 روز یکبار پریود میشدم اما بعد از قطع آن یک هفته بعد پریود شدم و دو روز بعد از اتمامش رابطه جنسی داشتم البته منی بیرون ریخت
    ولی سه روز بعد خونریزی داشتم که خیلی عجیب بود ،خون بسیار غلیظ و تیره بود که تا شش روز به مقدار کم ادامه داشت.
    الان زمان پریودیم بود ولی نشدم
    امکان بارداری وجود داره یا نه!؟

2. سلام خدمت شما.. مرسي از جوابهايي كه ميديد

منم يه سوالي دارم هرچي گشتم كسي رو كه مشكل مثل من باشه پيدا نكردم

من 31 سالمه و معمولا سيكلم منظمه..اگه هم تاخير داشته باشه معمولا 1 تا 3 روزه و خيلي زياد نيست
    من ماه پيش يعني شهريور 30 پريود شدم و تا 7 ادامه داشت.. بعد از اون بين روزهاي 18 تا 2 مهر ،ارتباط‌هاي متناوب داشتم  كه البته بجز دو بار در بقيه موارد خارج از واژن بود اون دوباري هم كه داخل واژن بود هيچ مني ريخته نشد.. البته يك بارش بدون محافظت بود..

بعد از اون الان كه 8 ماه هست من هنوز پريود نشدم.. يهبار تست دادم (بي بي چك) منفي بود..

هيچ نشونه اي هم دال بر حاملگي و يا قاعدگي هم ندارم (بجز يه روز كه اول بدنم يخ كرد و بعد گر گرفت)

نه لكه اي ونه چيزي

حالا با اين تفاسير احتمال حاملگي هست؟
    اگه هست بهترين راه جلوگيري ازش چيه؟

ممنون ميشم جواب بديد

3. samira_vahzi نوشته است: سلام خدمت شما.. مرسي از جوابهايي كه ميديد

منم يه سوالي دارم هرچي گشتم كسي رو كه مشكل مثل من باشه پيدا نكردم

من 31 سالمه و معمولا سيكلم منظمه..اگه هم تاخير داشته باشه معمولا 1 تا 3 روزه و خيلي زياد نيست
    من ماه پيش يعني شهريور 30 پريود شدم و تا 7 ادامه داشت.. بعد از اون بين روزهاي 18 تا 2 مهر ،ارتباط‌هاي متناوب داشتم  كه البته بجز دو بار در بقيه موارد خارج از واژن بود اون دوباري هم كه داخل واژن بود هيچ مني ريخته نشد.. البته يك بارش بدون محافظت بود..

بعد از اون الان كه 8 ماه هست من هنوز پريود نشدم.. يهبار تست دادم (بي بي چك) منفي بود..

هيچ نشونه اي هم دال بر حاملگي و يا قاعدگي هم ندارم (بجز يه روز كه اول بدنم يخ كرد و بعد گر گرفت)

نه لكه اي ونه چيزي

حالا با اين تفاسير احتمال حاملگي هست؟
    اگه هست بهترين راه جلوگيري ازش چيه؟

ممنون ميشم جواب بديد

شما 2 بار رابطه از واژن داشتید که گفتید هیچ منی داخل نریخت ضمن اینکه یکبارش بدون محافظت بود. با این تفاسیر احتمال بارداری ضعیف است.
    بهترین راه برای تشخیص احتمال بارداری، آزمایش خون Beta hCG پیشنهاد میشه.
    توصیه شده 7 تا 10 روز پس از تأخیر در پریود، آزمایش خون انجام شود تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

4. mina2222 نوشته است: سلام من 26 سالمه و قاعدگی نامنظم دارم البته چهارماهه درحال درمان هستم و درحین مصرف قرصا هر 35 روز یکبار پریود میشدم اما بعد از قطع آن یک هفته بعد پریود شدم و دو روز بعد از اتمامش رابطه جنسی داشتم البته منی بیرون ریخت
    ولی سه روز بعد خونریزی داشتم که خیلی عجیب بود ،خون بسیار غلیظ و تیره بود که تا شش روز به مقدار کم ادامه داشت.
    الان زمان پریودیم بود ولی نشدم
    امکان بارداری وجود داره یا نه!؟

شما 3 روز پس از انجام رابطه، خونریزی داشتید و احتمال بارداری منتفی شده، ضمن اینکه گفتید پس از اتمام رابطه، منی بیرون ریخت.
    شما پریودهای نامنظمی دارید و باعث شده زمان دقیق خونریزی با اختلال مواجه بشه. تا زمانی که تحت درمان هستید سعی کنید برای احتیاط بیشتر از روابط محافظت شده استفاده کنید.

5. با سلام خدمت دوستان عزیز

یه سوال رابطه محافظت نشده تا زمانی که منی داخل ریخته نشه چقد احتمال بارداری داره؟

اگه در دوران تخمک گذاری رابطه محافظت نشده داشته باشیم بدون ریختن منی در واژن ایا بازهم احتمال بارداری هست؟

منظورم رو امیدوارم رسونده باشم من میخوام بدونم اگه رابطه همیشگی وبدون محافظ باشه و منی در خارج از واژن تخلیه بشه احتمال بارداری چقده؟

ممنون از همه کسانی که جواب میدن

6. سلام.دررابطه محافظت نشده تاهنگامی که منی داخل واژن ریخته نشده احتمال بارداری صفره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام
    یه سوال که برای من پیش اومده اینکه تا چه حد میشه به تاریخ تخمک گذاری اطمینان کرد ؟
    یکی از دوستان من اینکارو می کرده یعنی فقط توی دوران نزدیک به تخمک گذاری جلوگیری (احتمالا با کاندوم) می کرده و بقیه زمانها رابطه های بدون پیش گیری داشته و چند سال هم همسرشون باردار نشدن.البته الان بچه دارند که فکر کنم ناخواسته بود . که بعد از چند سال (4-5)دیگه مهم نبودسوال من اینه میشه  اطمینان کرد؟ و با توجه به تاریخ تخمک گذاری رابطه های بدون پیش گریری برقرار کرد؟
    ببخشید میخواستم پیام رو حذف و کنم و جای دیگه مطرح کنم که  نتونستم

8. mor1357 نوشته است: سلام
    یه سوال که برای من پیش اومده اینکه تا چه حد میشه به تاریخ تخمک گذاری اطمینان کرد ؟
    یکی از دوستان من اینکارو می کرده یعنی فقط توی دوران نزدیک به تخمک گذاری جلوگیری (احتمالا با کاندوم) می کرده و بقیه زمانها رابطه های بدون پیش گیری داشته و چند سال هم همسرشون باردار نشدن.البته الان بچه دارند که فکر کنم ناخواسته بود . که بعد از چند سال (4-5)دیگه مهم نبودسوال من اینه میشه  اطمینان کرد؟ و با توجه به تاریخ تخمک گذاری رابطه های بدون پیش گریری برقرار کرد؟
    ببخشید میخواستم پیام رو حذف و کنم و جای دیگه مطرح کنم که نتونستم

برای این منظور باید از قاعدگی های منظم خود اطمینان داشته باشید و اگر شخصی قصد داره از رابطه جنسی منجر به دخول یا تخلیه منی در واژن (به غیر از روزای تخمک گذاری) استفاده کنه، برای احتیاط بیشتر توصیه میشه حتماً از قرص های جلوگیری از بارداری بطور مرتب و صحیح روزانه مصرف کنه و حداقل به مدت یک ماه از ابتدای شروع مصرف قرص ها، از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری استفاده کنند.
    مثلاً قرص مارولون که عارضه ی کمتری دارد، بسته های 21 روزه این قرص به این صورت است که خوردن روزانه يك قرص تا 21 روز سپس استراحت و نخوردن قرص تا 7 روز و شروع بسته بعدی.
    اين قرص سبب جلوگيری از تخمك گذاری می شود و باعث تغييرات در موكوس سرويكس می شود. بدين ترتيب از نفوذ اسپرم به سرويكس و رسيدن به تخمك جهت لقاح يافتن، ايجاد اشكال می كند.

9. negin456 نوشته است: سلام.دررابطه محافظت نشده تاهنگامی که منی داخل واژن ریخته نشده احتمال بارداری صفره.

یه سوال
    من هم این سوال رو کرده بودم ولی گفتن که حتی اگه پیشاب هم به واژن بخوره احتمال بارداری هست ولی شما میگید تا هنگامی که منی داخل واژن ریخته نشده احتمال بارداری صفره...موضوع چیه ؟ کدوم درسته ؟ چون واقعا برام مهمه

و یه سوال دیگه
    آزمایش بارداری میشه در ظهر یا بعداز ظهر داده بشه ؟

ممنون

10. احتمالش هست ولی خیلی کمه ممکن پیشاب باعث بارداری بشه ولی به نظرمن این پیشاب درزمان دخول ممکن باعث بارداری بشه.ولی اگردررابطه محافظت نشده دخول صورت نگیرداحتمالش خیلی کمه که پیشاب موجب بارداری بشه.

11. setareh91 نوشته است:
    negin456 نوشته است: سلام.دررابطه محافظت نشده تاهنگامی که منی داخل واژن ریخته نشده احتمال بارداری صفره.

یه سوال
    من هم این سوال رو کرده بودم ولی گفتن که حتی اگه پیشاب هم به واژن بخوره احتمال بارداری هست ولی شما میگید تا هنگامی که منی داخل واژن ریخته نشده احتمال بارداری صفره...موضوع چیه ؟ کدوم درسته ؟ چون واقعا برام مهمه

و یه سوال دیگه
    آزمایش بارداری میشه در ظهر یا بعداز ظهر داده بشه ؟

ممنون

پیشاب ممکن است حاوی اسپرم باشد، پس هرگونه تماس آلت تناسلی مرد و زن در زمان پرخطر احتمال بارداری را بالاتر می برد.
    نکته ای که وجود دارد اینست که در افراد مختلف و به خصوص در کسانی که تجربه جنسی کمی دارند، در هنگام رابطه جنسی منی با فاصله کمی از مایع اولیه خارج شود و فرد این مایع را به حساب مایع قبل از انزال بگذارد (چون اینطور فرض می کند که فقط مایعی که پس از ارگاسم کامل خارج می شود حاوی اسپرم است) و در اینصورت بارداری ممکن است رخ دهد، برای همین است که توصیه می شود قبل از هرگونه تماس آلت تناسلی با واژن اگر از روش بارداری دیگری استفاده نمی کنید حتما کاندوم را روی آلت بپوشانید تا احتمال بارداری به حداقل برسد.
    این مایع شفاف، بی رنگ و لزج است و هنگامی که فرد از لحاظ جنسی تحریک می شود از مجرا بیرون می آید. این مایع از غدد Cowper ترشح شده و قبل از خروج اسپرم و ارگاسم به بیرون می آید. این مایع ، مجرا را برای عبور اسپرمها با تنظیم PH و پاکسازی آن از ادرار آماده کرده و نیز خروجی مجرا را نرم و لزج می کند. مقدار آن در افراد مختلف متفاوت است، از مقدار مختصر که محسوس نیست تا بسیار فراوان می تواند متفاوت باشد.

در مورد آزمایش بارداری (BHCG) با توجه به اینکه ناشتا بودن در زمان آزمایش اهمیتی ندارد، بنابراین در هر ساعت شبانه روز قابل اندازه گیری است.

12. با سلام خدمت همه دوستان!
    من 24 سالمه و دوره های منظم 28 روزه داشتم. 3ماه پیش به علت تاخیر در پریود به دکتر رفتم.وبعد از سونو تشخیص کیستهای متعدد تخمدان و تنبلی دادن.وگفتن به مدت 3 ماه متفورمین و پروزسترون مصرف کنم.تاریخ پریودهام تقریبا منظم شد(15/6  12/5  11/4)
    حالا سوال من اینه:دیروز(8/7 )من یه نزدیکی محافظت نشده داشتم.آیا میتونم با روش اورزانسی جلوگیری کنم؟یا با قرصهایی که میخورم تداخل داره؟آیا ممکنه کیستم رو بدتر کنه یا خطری داشته باشه؟
    پیشاپیش ممنون!!

13. sibiloo نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان!
    من 24 سالمه و دوره های منظم 28 روزه داشتم. 3ماه پیش به علت تاخیر در پریود به دکتر رفتم.وبعد از سونو تشخیص کیستهای متعدد تخمدان و تنبلی دادن.وگفتن به مدت 3 ماه متفورمین و پروزسترون مصرف کنم.تاریخ پریودهام تقریبا منظم شد(15/6  12/5  11/4)
    حالا سوال من اینه:دیروز(8/7 )من یه نزدیکی محافظت نشده داشتم.آیا میتونم با روش اورزانسی جلوگیری کنم؟یا با قرصهایی که میخورم تداخل داره؟آیا ممکنه کیستم رو بدتر کنه یا خطری داشته باشه؟
    پیشاپیش ممنون!!

با توجه به نزدیکی محافظت نشده ای که داشتید، حتی با قرص هایی که هم که مصرف می کنید، می توانید از روش اورژانسی استفاده کنید.
    پیشگیری بدون استفاده از دارو برای کیست تخمدان وجود ندارد فقط تجربه نشان داده که افرادی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند، کمتر دچار کیست تخمدان می شوند.

14. من شنیدم که پیشاب برای اینه که مجاری رو قبل از ارگاسم از اسپرم و ادرار پاک کنه ...
    اگه این درسته کسی که از انزال قبلیش خیلی گذشته بوده و پیشاب اولیه هم به واژن نخورده  و هنگام تماس مقداری قبلا خارج شده بوده باز هم احتمال بارداری هست ؟(البته مطئنیم که به ارگاسم نرسیده بوده)
    یعنی در این صورت میشه گفت پیشاب اسپرم نداشته و باردار نمیکنه ؟

اگه کامل و مطمئن در این باره جواب بدید ممنون میشم
    مرسییییییییییییییییییی

15. Hamshahri نوشته است:
    sibiloo نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان!
    پیشاپیش ممنون!!

با توجه به نزدیکی محافظت نشده ای که داشتید، حتی با قرص هایی که هم که مصرف می کنید، می توانید از روش اورژانسی استفاده کنید.
    پیشگیری بدون استفاده از دارو برای کیست تخمدان وجود ندارد فقط تجربه نشان داده که افرادی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند، کمتر دچار کیست تخمدان می شوند.

با تشکر از جوابتون!اما به من گفتن قرصهای جلوگیری به دلیل اینکه از فعالیتهای طبیعی تخمدان جلوگیری میکنه باعث تنبلی تخمدان در طولانی مدت میشه.به همین دلیل ما روش جلوگیریمونو عوض کردیم.
    حالا برای من یه سوال پیش اومده!میتونم به حساب اینکه از دوره پرخطر خارج شدم کاری انجام ندم؟چون فکر کنم 5 روز پیش تخمک گذاری داشتم.(معمولا از درد زیر شکم متوجه این موضوع میشم)

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 35 از 111
رفتن به صفحه :    ... 35 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید