شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 34 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. Ttara

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نیاشید . با عرض معذرت زیاد ...10 روز پیش که روز چهارم و آخر پریودم بود ( فقط لک بینی داشتم ) با نامزدم یک رابطه ی سطحی داشتم.منی روی واژن ریخته نشد . ممکن است دست آغشته به منی که با دستمال پاک شده باشه به واژن برخورد کرده باشه.بعد از اون حالت تهوع صبحگاهی گر گرفتگی و معده درد هم دارم . می خواستم ببینم می تونه نشانه حاملگی باشد؟
    در ضمن من LD هم مصرف می کنم . ولی اون روز توی فاصله ی 1 هفته ای بین دو بسته ی قرص بود.
    اگه جوابم رو بدین واقعا ممنون میشم . چون واقعا بهم ریختم!

2. Ttara نوشته است: سلام خسته نیاشید . با عرض معذرت زیاد ...10 روز پیش که روز چهارم و آخر پریودم بود ( فقط لک بینی داشتم ) با نامزدم یک رابطه ی سطحی داشتم.منی روی واژن ریخته نشد . ممکن است دست آغشته به منی که با دستمال پاک شده باشه به واژن برخورد کرده باشه.بعد از اون حالت تهوع صبحگاهی گر گرفتگی و معده درد هم دارم . می خواستم ببینم می تونه نشانه حاملگی باشد؟
    در ضمن من LD هم مصرف می کنم . ولی اون روز توی فاصله ی 1 هفته ای بین دو بسته ی قرص بود.

دوست عزیز جای نگرانی نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. Ttara نوشته است: سلام خسته نیاشید . با عرض معذرت زیاد ...10 روز پیش که روز چهارم و آخر پریودم بود ( فقط لک بینی داشتم ) با نامزدم یک رابطه ی سطحی داشتم.منی روی واژن ریخته نشد . ممکن است دست آغشته به منی که با دستمال پاک شده باشه به واژن برخورد کرده باشه.بعد از اون حالت تهوع صبحگاهی گر گرفتگی و معده درد هم دارم . می خواستم ببینم می تونه نشانه حاملگی باشد؟

اگر دسته آغشته به منی بطور کامل با دستمال پاک شده باشه و بعد به واژن برخورد کنه، احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.
    ضمناً قرص LD هم مصرف می کنید، پس در احتمال عدم بارداری موثر است.
    حالت تهوع صبحگاهی، گرگرفتگی و معده درد شما بعد از انجام رابطه میتونه به خاطر استرس و نگرانی زیاد از احتمال بارداری ناخواسته باشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. ببخشیدمن چند تا سوال داشتم
    1.حالت تهوع از روز چندم بارداری شروع میشه و آیا زمان و علائم خاصی داره؟
    2.اگه کسی باردار با شه و نخواد باید کجا بره اگه غیر قانونی باشه؟
    3.من 3 دوره قرص راکوتان مصرف کردم و دکترم گفت تا 2 سال نباید بچه دار شی حالا اگه تو این دوران باردار شم سقط قانونی به حساب میاد؟
    4.برای سقط قانونی کجا باید رفت؟ و آیا اجازه ی کسی رو می خواد؟
    5.اگه همینجوری بریم آزمایشگاه آزمایش بارداری میگیرن؟ چون من حتی از آزمایشگاه رفتنم می ترسم

ببخشید زیاد شد خیلی ممنون

5. setareh91 نوشته است: ببخشیدمن چند تا سوال داشتم
    1.حالت تهوع از روز چندم بارداری شروع میشه و آیا زمان و علائم خاصی داره؟
    2.اگه کسی باردار باشه و نخواد باید کجا بره اگه غیر قانونی باشه؟
    3.من 3 دوره قرص راکوتان مصرف کردم و دکترم گفت تا 2 سال نباید بچه دار شی حالا اگه تو این دوران باردار شم سقط قانونی به حساب میاد؟
    4.برای سقط قانونی کجا باید رفت؟ و آیا اجازه ی کسی رو می خواد؟
    5.اگه همینجوری بریم آزمایشگاه آزمایش بارداری میگیرن؟ چون من حتی از آزمایشگاه رفتنم می ترسم

ببخشید زیاد شد خیلی ممنون

1- تقریبا در 50 % حاملگیها تهوع و استراغ عود کننده در طی سه ماهه اول رخ می دهد. علایم معمولا در هفته های 6 تا 8 آغاز می شوند، در هفته های 12 تا 14 به حداکثر خود می رسند و تا هفته 22 بهبود می یابند.
    2- سقط جنین غیر قانونی جرم محسوب میشه. در این مورد باید با پزشک زنان مشورت کنید.
    3- احتمال بروز ناهنجاری های جنینی مانند ناهنجاری های قلبی و مغزی و بدشکلی صورت، با قرص راکوتان نسبت به سقط بیشتر شابع تر است.
    اگر در معاینه پزشک تشخیص داده شود جنین ممکن است سلامت مادر را تهدید کند، در اینصورت سقط قانونی انجام خواهد گرفت.
    4- بامراجعه به پزشک متخصص زنان یا پزشکی قانونی و انجام معاینات و در صورت لزوم و خطراتی که سلامتی شخص را تهدید کنه اجازه سقط صادر میشود.
    5- برای تشخیص احتمال بارداری می توانید از طریق آزمایش Beta hcg به آزمایشگاه مراجعه کنید یا ابتدا به یک پزشک عمومی مراجعه کنید تا این آزمایش را برای شما تجویز کند.

6. سلام
    ببخشید من قبلا پرسیده بودم که 12 ام پریود شده بودم و 31 ام رابطه داشتم که گفته بودید چون از تخمک گذاری گذشته بوده منتفیه میخواستم بدونم اگه پریودم نامنظم باشه چی یعنی 5ام 12ام 12ام بعد 31ام رابطه ای که نه دخولی صورت گرفته نه انزالی فقط تماس بوده که به واژن هم خورده...باز هم احتمال حاملگی نیست ؟ تخمک گذاری ممکنه کی بوده باشه اگه نامنظم بوده باشه پریودم ؟

بعدم میخواستم بدونم استرس پریود رو جلو میندازه یا عقب ؟ چون انقدر به خاطر این موضوع استرس دارم که می ترسم پریودم هم در صورت عدم بارداری عقب بیفته و بار مزید علت شه ...

ممنون

7. nazanin91 نوشته است: سلام
    ببخشید من قبلا پرسیده بودم که 12 ام پریود شده بودم و 31 ام رابطه داشتم که گفته بودید چون از تخمک گذاری گذشته بوده منتفیه میخواستم بدونم اگه پریودم نامنظم باشه چی یعنی 5ام 12ام 12ام بعد 31ام رابطه ای که نه دخولی صورت گرفته نه انزالی فقط تماس بوده که به واژن هم خورده...باز هم احتمال حاملگی نیست ؟ تخمک گذاری ممکنه کی بوده باشه اگه نامنظم بوده باشه پریودم ؟

بعدم میخواستم بدونم استرس پریود رو جلو میندازه یا عقب ؟ چون انقدر به خاطر این موضوع استرس دارم که می ترسم پریودم هم در صورت عدم بارداری عقب بیفته و بار مزید علت شه ...

ممنون

سلام
    وقتی دوره های پریود نامنظمه نمیشه به طور دقیق گفت که تخمک گذاری چه زمانی اتفاق میفته. لازمه تاریخ 6 - 8 پریود قبلیتون رو دقیق بدونید و حساب کنید که بازهم تاریخی که بدست میاد دقیق نیست چون سیکل نامنظمه. به هرحال با این اوصافی که شما بیان کردید احتمال بارداری وجود نداره.
    استرس ممکنه پریود رو هم عقب بندازه هم جلو. تعریف ثابتی وجود نداره. در افراد مختلف و شرایط مختلف متفاوته.
    سعی کنید آرامش خودتون رو حفظ کنید و انقدر استرس نداشته باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. nazanin91 نوشته است: سلام

ممنون

دوست عزیز در مورد سوال اول که دوستان پاسخ دادن.
    در مورد سوال دوم باید بگم که شرایط روحی روی زمان پریود تاثیر زیادی داره و ممکن عقب یا جلو بیفته.  پس باید سعی کنی استرست رو کنترل کنی و اگر احیانا پریودت عقب افتاد خیلی نگران نشو.

9. سلام.من با توجه به اینکه ماه سوم اقدامم برای باردای بود و متاسفانه نشد اینجا سوالی مطرح کردم که چرا باردار نشدم و طبق جواب شما به دکتر مراجعه کردم.در ظاهر مشکلی نبود و همه چیز طبیعی بود.بنا به عجله من برای بارداری دکتر به من قرص کلیموفن داد.حالا با توجه به اینکه شنیدم در بارداری با این قرص احتمال سقط بالاس میخواستم ببینم نظر شما چیه؟آیا واقعا عوارضش اینقدر زیاده؟سقط و کیست و ......؟

ممنونم

10. aiene نوشته است: سلام.من با توجه به اینکه ماه سوم اقدامم برای باردای بود و متاسفانه نشد اینجا سوالی مطرح کردم که چرا باردار نشدم و طبق جواب شما به دکتر مراجعه کردم.در ظاهر مشکلی نبود و همه چیز طبیعی بود.بنا به عجله من برای بارداری دکتر به من قرص کلومیفن داد. حالا با توجه به اینکه شنیدم در بارداری با این قرص احتمال سقط بالاس میخواستم ببینم نظر شما چیه؟آیا واقعا عوارضش اینقدر زیاده؟سقط و کیست؟

کلومیفن‌ برای‌ درمان‌ ناباروری‌ ناشی از کاهش‌ یا فقدان‌ تخمک‌گذاری در زنان‌ و نیز ناباروری‌ مردانی‌ که‌ تولید اسپرم‌ در آنها کافی نیست‌، به‌کار برده‌ می‌شود.
    این‌ ترکیب‌ همچنین‌ در درمان‌ بی‌کفایتی عملکرد جسم‌زرد و نیز تشخیص‌ نارسائی‌ محور هیپوتالامیک‌ ـ هیپوفیز ـ غده‌ فوق‌ کلیه‌ مفید می‌باشد. به‌ منظور ارزیابی‌ عمل‌ تخمدان‌ها در تخمک‌گذاری‌ نیز استفاده‌ شده‌ است‌.

مهم‌ترین‌ عوارض‌ عبارتند از: تشکیل‌ کیست‌ تخمدان‌، بزرگ‌ شدن‌ بیش‌ از حد تخمدان‌، بزرگ‌ شدن‌ بافت‌ فیبروئیدرحم‌، شکم درد و بروز سندرم‌ قبل‌ از قاعدگی. همچنین در حاملگی به دنبال مصرف کلومیفن احتمال چندقلوزایی وجود دارد.

کلومیفن‌ عمدتاً دارای‌ اثرات‌ ضد استروژنی‌ بوده‌ و بعضاً خواص‌ استروژنی‌ نیز دارد. این‌ دارو با اتصال‌رقابتی به‌ گیرنده‌های‌ استروژن‌ در سلولهای ‌هیپوتالاموس‌، مانع‌ اثر مهاری‌ استروژن‌بر آزادشدن‌ گنادوتروپین‌ها و در نتیجه‌ افزایش‌ LH و FSH می‌گردد. افزایش ترشح گنادوتروپین ها موجب‌ بلوغ‌ فولیکول‌های‌ تخمدانی‌، افزایش‌ پیک‌ LH قبل‌ از تخمک‌گذاری‌، تخمک‌گذاری‌ و در نهایت‌ تکامل‌ جسم‌ زرد می‌شود.

11. با سلام
    من و نامزدم سه شنبه 5/7/90 باهم رابطه ی سطحی داستیم.از این که پیشاب به آلت نامزدم برخورد کرده یا نه مطمئن نیستم چون ایشون روی من قرار گرفت و مقداری پیشاب از من خارج شده بود.هیچ دخولی هم صورت نگرفت.بعد از رابطه نامزدم گفت که باید روز قبلش یعنی دوشنبه پریود میشده که نشده،ولی چهارشنبه پریود شد و الان همچنان ادامه داره.با این وضع آیا امکان بارداری هست؟آیا هنوزم بعد از گذشت 64 ساعت از رابطه میشه قرص مصرف کرد؟با توجه به این که ایشون الان پریود هستند مصرف قرص ضرر نداره؟
    ممنون میشم اگه پاسخ کامل و سریع بدید.تشکر

12. دوست عزیز
    پریود = عدم بارداری
    با توجه به پریود شدن نامزد شما احتمال بارداری وجود ندارد

13. samanz نوشته است: با سلام
    من و نامزدم سه شنبه 5/7/90 باهم رابطه ی سطحی داستیم.از این که پیشاب به آلت نامزدم برخورد کرده یا نه مطمئن نیستم چون ایشون روی من قرار گرفت و مقداری پیشاب از من خارج شده بود.هیچ دخولی هم صورت نگرفت.بعد از رابطه نامزدم گفت که باید روز قبلش یعنی دوشنبه پریود میشده که نشده،ولی چهارشنبه پریود شد و الان همچنان ادامه داره.با این وضع آیا امکان بارداری هست؟آیا هنوزم بعد از گذشت 64 ساعت از رابطه میشه قرص مصرف کرد؟با توجه به این که ایشون الان پریود هستند مصرف قرص ضرر نداره؟
    ممنون میشم اگه پاسخ کامل و سریع بدید.تشکر

با سلام دوست عزیز با پریود شدن نامزدتون بارداری به طور کامل منتفی پس نگران نباشید

14. بخشید آزمایش بارداری از روز چندم معلوم میکنه ؟
    بعد ناشتاست یا نه ؟
    برای سقط وزن مادر هم مهمه ؟ که مثلا زیر فلانقدر اجازه سقط داده میشه...
    بعد می خواستم بدونم کلا اگر فقط پیشاب با واژن تماس داشته باشه  به مدت کم چقدر احتمال بارداری هست ؟
    پرسیدما ولی انقدر این چند روز استرس کشیدم 3 کیلو کم کردم میخوام مطمئن شم ...
    خیلی ممنون

15. nazanin91 نوشته است: بخشید آزمایش بارداری از روز چندم معلوم میکنه ؟
    بعد ناشتاست یا نه ؟
    برای سقط وزن مادر هم مهمه ؟ که مثلا زیر فلانقدر اجازه سقط داده میشه...
    بعد می خواستم بدونم کلا اگر فقط پیشاب با واژن تماس داشته باشه  به مدت کم چقدر احتمال بارداری هست ؟
    پرسیدما ولی انقدر این چند روز استرس کشیدم 3 کیلو کم کردم میخوام مطمئن شم ...
    خیلی ممنون

آزمایش اندازه گیری بتا اچ سی جی در خون 48 ساعت بعد از تشکیل سلول تخم قابل ردیابی است.
    در زمان آزمایش بتا، ناشتا بودن لازم نیست.
    در سقط قانونی به وزن کاری ندارند، فقط در صورتی اجازه سقط داده میشه که جنین ممکن باشه سلامت مادر را تهدید کنه.
    احتمال بارداری با پیشاب هم وجود داره چون ممکنه حاوی اسپرم باشه. در صورت برخورد پیشاب با واژن باید بلافاصله واژن را با دستمال تمیز پاک کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 34 از 111
رفتن به صفحه :    ... 34 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید