شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. از نشانه هاي بارداري ترشحات واژن و دردناك شدن سينه ها است. 5 روز از زمان از زماني كه بايد پريود ميشدم گذشته. در اين مدت ترشحاتم تغيير چنداني نداشته.و نوك سينه هايم دردناك شده.در زمان حاملگي:
    1- ترشحات چه تغييري مي كنند؟
    2-آيا دردناك شدن نوك سينه ميتواند نشانه هاي بارداري باشد؟
    3- براي آزمايش خون ميتوانم بعد از شش روز تاخيري در پريودي اقدام كنم؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. neda1358 نوشته است: از نشانه هاي بارداري ترشحات واژن و دردناك شدن سينه ها است. 5 روز از زمان از زماني كه بايد پريود ميشدم گذشته. در اين مدت ترشحاتم تغيير چنداني نداشته.و نوك سينه هايم دردناك شده.در زمان حاملگي:

سلام برشمادوست عزیز
    ترشحات زیاد میشه درزمان اوایل بارداری بعداز لانه گزینی البته
    بله یکی دیگر ازنشانه های بارداری حساس شدن ودردناک شدن نوک سینه هاست
    فکر میکنم با اون چیزی که من تو این تاپیک یاد گرفتم بله با ازمایش بتا میتونید مطمئن شید از بارداری
    ان شائ الله فرزندی سالم وزیبا داشته باشید
    موفق باشین

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. neda1358 نوشته است: از نشانه هاي بارداري ترشحات واژن و دردناك شدن سينه ها است. 5 روز از زمان از زماني كه بايد پريود ميشدم گذشته. در اين مدت ترشحاتم تغيير چنداني نداشته.و نوك سينه هايم دردناك شده.در زمان حاملگي:

1- افزايش يا تغيير در ترشحات واژن ممكن است به شكلهاي مختلف مانند آبكي، موكوسي (ترشحات غليظ و چسبناك) يا خوني (صورتي رنگ يا خونابه) باشد.
    2- حساس و سفت شدن سينه‌ها اغلب جزء اولين علائم حاملگی است.
    3- در مورد آزمایش خون توصیه شده 7 تا 10 روز پس از تأخیر در پریود آزمایش بتا انجام شود تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. Toxoplasma Antibody(IgG)...............1
    Toxoplasma Antibody(IgM)...............0.2
    Rubella Antibody(IgG)......................1059          
    Rubella Antibody(IgM)......................0.5
    CMV Antibody(IgG)...........................105     
    CMV Antibody(IgM)...........................0.2

با تشکر فراوان از جواب خوبتان و لطفی که کردید
    سوال دیگری از حضورتان دارم
    سه سال پیش ما صاحب فرزند دختری شدیم که مشکل قلب مادرزادی داشت و در 4 ماهگی فوت کرد
    برای بارداری مجدد برای اینکه این مشکل در جنین ایجاد نشود ما آزمایش مذکور را دادیم پزشک با مشاهده این آزمایش داروهای آزیترومایسین و سیپروفلوکساسین تجویز نموده و گفته تا برطرف شدن مشکلتان نباید باردار شوید آیا این داروها برای درمان این مشکل مفید است .لطفا اگر راه حل و آزمایش برای رفع مشکل ناهنجاری قلبی جنینی وجود دارد راهنمایی فرمایید
    با تشکر از راهنماییتان

5. azizianfa نوشته است: Toxoplasma Antibody(IgG)...............1

سه سال پیش ما صاحب فرزند دختری شدیم که مشکل قلب مادرزادی داشت و در 4 ماهگی فوت کرد
    برای بارداری مجدد برای اینکه این مشکل در جنین ایجاد نشود ما آزمایش مذکور را دادیم پزشک با مشاهده این آزمایش داروهای آزیترومایسین و سیپروفلوکساسین تجویز نموده و گفته تا برطرف شدن مشکلتان نباید باردار شوید آیا این داروها برای درمان این مشکل مفید است .لطفا اگر راه حل و آزمایش برای رفع مشکل ناهنجاری قلبی جنینی وجود دارد راهنمایی فرمایید
    با تشکر از راهنماییتان

آزیترومایسین‌ برای‌ درمان بعضی‌ از عفونت‌ها تجویز می‌شود و سیپروفلوکساسین‌ یک آنتی‌باکتری از ردهٔ فلوروکینولون‌ها است که در درمان عفونت ها ناشی از بعضی باکتری ها مصرف می شود.
    دلیل تجویز داروهای فوق، به دلیل کاهش مقادیر آنتی بادی سرخجه (Rubella Antibody) در IgG و همچنین آنتی بادی CMV بوده است .
    انتقال این ویروس Cytomegalovirus به نوزاد در حین تولد و همچنین هنگام شیردهی از مادر آلوده اتفاق افتاده و باعث ایجاد مشکلاتی چون هپاتیت، پنومونی، ناهنجاری های خونی، عقب ماندگی ذهنی و از دست دادن شنوایی می گردد.
    در صورتی که انتقال عامل عفونی سرخجه (Rubella) به نوزاد مشکلاتی از جمله ناراحتی قلبی، اختلالات خونی،پنومونی، کری و نابینایی را میتواند ایجاد کند و در سن رشد نیز اختلالات سیستم عصبی مرکزی، اختلال رشد, اختلالات سیستم ایمنی و ناراحتی های تیروئید را می تواند بوجود آورد.
    بنابراین دوره درمان را زیر نظر پزشک کامل کنید و با مصرف منظم قرص ها شانس بارداری سالم و بی عیب و نقص را فراهم کنید.

6. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    azizianfa نوشته است: Toxoplasma Antibody(IgG)...............1

با تشکر از راهنماییتان

نوع آنتب بادی igG  حاد بودن بیماری را نشان میدهد (از نظر ابتلا) که سرخجه و سیتومگالو ویروس میتواند عوارض متعددی روی سلامت جنین بگذارند باید به گفته پزشک خود عمل کنید- تجویز آنتی بیوتیک جهت مفابله با سایر باکتریهای احتمالی که باعث عدم باروری و صدمه به جنین خواهند شد تجویز شدند-قبل از بارداری مجدد باید دوباره بررسی ازمایشگاهی سندروم های تورچ انجام شود و بررسی ها در حین بارداری نیز باید ادامه یابد- با مشکل باید حتما تخصصی ئ علمی برخورد شود عملکرد خود سرانه یا توصیه های غیر کارشناسانه کمکی به شما نمیکند - موفق باشد

7. neda1358 نوشته است: از نشانه هاي بارداري ترشحات واژن و دردناك شدن سينه ها است. 5 روز از زمان از زماني كه بايد پريود ميشدم گذشته. در اين مدت ترشحاتم تغيير چنداني نداشته.و نوك سينه هايم دردناك شده.در زمان حاملگي:

بله بارداری از اولین علایمش برجستگی نوک سینه است
    با تست بتا مشخصه

8. با تشکر فراوان از  Hamshahri  و labnews عزیز و محترم
    که سوالم را بخوبی پاسخ دادید و از زحمتی که دادم عذر میخواهم
    ببخشید  یک مشکلی در تفسیر آزمایش مذکور دارم
    در توضیحاتی که در مقابل آزمایش نوشته شده و Negative و positive را مشخص کرده به این صورت میباشد .
    Toxoplasma Antibody(IgG)...............1    کمتر از 15 negative و بیشتر از 30 positive
    Toxoplasma Antibody(IgM)...............0.2  کمتر از 0.8 negative و بیشتر از 1 positive
    Rubella Antibody(IgG)......................1059  کمتر از 15 negative و بیشتر از 30 positive          
    Rubella Antibody(IgM)......................0.5  کمتر از 0.8 negative و بیشتر از 1 positive
    CMV Antibody(IgG)...........................105  کمتر از 16 negative و بیشتر از 22   positive  
    CMV Antibody(IgM)...........................0.2  کمتر از 0.8 negative و بیشتر از 1.1 positive

با این توضیح موارد Rubella Antibody(IgG) و CMV Antibody(IgG  مثبت میباشند و بقیه منفی میباشند
    آیا مواردی که posotive هستند مشکل دارند یا مواردی که negative هستند مشکل دارند

با تشکر فراوان از لطف و توجه شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. azizianfa نوشته است: با تشکر فراوان از  Hamshahri  و labnews عزیز و محترم
    در توضیحاتی که در مقابل آزمایش نوشته شده و Negative و positive را مشخص کرده به این صورت میباشد .
    Toxoplasma Antibody(IgG)...............1    کمتر از 15 negative و بیشتر از 30 positive
    Toxoplasma Antibody(IgM)...............0.2  کمتر از 0.8 negative و بیشتر از 1 positive
    Rubella Antibody(IgG)......................1059  کمتر از 15 negative و بیشتر از 30 positive          
    Rubella Antibody(IgM)......................0.5  کمتر از 0.8 negative و بیشتر از 1 positive
    CMV Antibody(IgG)...........................105  کمتر از 16 negative و بیشتر از 22   positive  
    CMV Antibody(IgM)...........................0.2  کمتر از 0.8 negative و بیشتر از 1.1 positive

با این توضیح موارد Rubella Antibody(IgG) و CMV Antibody(IgG  مثبت میباشند و بقیه منفی میباشند

حضور تیتر بالایی از آنتی بادی IgG در بدن می تواند علامتی از حضور یک عفونت باشد که برحسب اینکه این آنتی بادی ضد کدام یک از عوامل باشد نوع عفونت مشخص می گردد.
    بنابراین مقادیر بیشتر از 30 در آنتی بادی سرخجه و بیشتر از 22 در سیتومگالو را باید به منظور بررسی عفونت پیگیری نمود. لذا مقادیر آزمایش در محدوده نگاتیو باشد مشکلی ندارد.

10. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    azizianfa نوشته است: با تشکر فراوان از  Hamshahri  و labnews عزیز و محترم

اینکه خودتان بخواهید نتیجه آزمایش را تفسیر کنید مستلزم آگاهی کامل از سیر پاسخ ایمنی (ایمنولوژی)در خصوص بیماریها یا آنتی ژنهای ورودی میباشد اینکه نتیجه ای خوب یا بد است بسته به هدف و نوع تست فرق میکند مثلا کسیکه واکسن هپاتیت زده تولی آنتی بادی در آن باید از حد معینی بالاتر یا پزتیو باشد که نشان دهنده موثر بودن واکسن است یا مثلا در خصوص توکسوپلاسما نوع جی یا ام آنتی بادی درصورت  بالابودن ابتلا مزمن یا حاد بودن بیماری را مطرح میکند که مثلا نوع حاددر زنان باردار خیلی خطرناک وهمین نوع - بی خطر در دختران و زنان غیر باردار است و.......در هر حال خودتان چیزی را تفسیر نکنید بهتر است

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  11. juzarira

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام. من 30 سال سن دارم 3 ساله که ازدواج کرده ام و تا به حال جلوگیری طبیعی داشته ام. سیکل قاعدگی ام بین 24 تا 28 روز هست.تا به حال تاخیر بیشتر از 28 نداشته ام. همین ماه اقدام به بارداری کردم. تاریخ اخرین پریودم 5 شهریور بود. زمان تخمکگذاری با توجه به دردی که همیشه حس میکنم 17  شهریور بود.3 مهر آزمایش بتا دادم عددش را نمیدونم گفتند نه مثبت هست نه منفی. 7مهر برای آزمایش بیا. 5 مهر فعالیت سنگینی داشتم.6مهر خونریزی شدید همراه با درد زیاد داشتم و دیگه آزمایش نرفتم. آیا احتمال حاملگی و سقط بوده؟ ببخشید طولانی شد. اگر آقای دکتر هم نظر بدند ممنون میشم.

12. juzarira نوشته است: با سلام. من 30 سال سن دارم 3 ساله که ازدواج کرده ام و تا به حال جلوگیری طبیعی داشته ام. سیکل قاعدگی ام بین 24 تا 28 روز هست.تا به حال تاخیر بیشتر از 28 نداشته ام. همین ماه اقدام به بارداری کردم. تاریخ اخرین پریودم 5 شهریور بود. زمان تخمکگذاری با توجه به دردی که همیشه حس میکنم 17  شهریور بود.3 مهر آزمایش بتا دادم عددش را نمیدونم گفتند نه مثبت هست نه منفی. 7مهر برای آزمایش بیا. 5 مهر فعالیت سنگینی داشتم.6مهر خونریزی شدید همراه با درد زیاد داشتم و دیگه آزمایش نرفتم. آیا احتمال حاملگی و سقط بوده؟ ببخشید طولانی شد. اگر آقای دکتر هم نظر بدند ممنون میشم.

با توجه به اینکه 6 مهر خونریزی شدید داشتید احتمال عدم بارداری وجود دارد.
    معمولاً خونريزی ناشی از لانه گزینی بسيار كم و به صورت لكه های قرمز يا قهوه ای مايل به قرمز خواهد بود و تنها يك يا دو روز طول خواهد كشيد. در صورتی که خونریزی در شما شدید همراه با درد بود، در این خصوص با پزشك خود مشورت کنید.
    سیکل قاعدگی شما بین 24 تا 28 روز بوده، بنابراین زمان پر خطر (روزهای تخمک گذاری) در قاعدگی شما بین روزهای 6 تا 17 ام بوده.
    بار دیگر آزمایش خون را تکرار کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

13. samar110

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با درود  فراوان
    من قصد بارداری دارم ولی تمام مراحلم انجام دادیم سالم بودیم.حالا رفتم دکتر سونو کرد گفت کیست به اندازه 29 داری .یه ماه یاسمین بخور .میخواستم بدونم برای این اندازه کیست لازم قرص بخورم ؟بعد اثرش چفدر باقی میمونه؟ چون میخوام باردار شم .من در حال حاضر قرص متفورمین استفاده میکنم    
    ممنون میشم سریع جواب منو بدین

14. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    سوال شما تکراری است در سایت جستجو کنید-به گفته پزشک خود عمل کنید

15. سلام وخسته نباشید عرض میکنم من 27سالمه حدود 10ساله ازدواج کردم بعدازازدواجم با نازایی مواجه شدم که با رفتن به دکتر ومصرف داروهای زیاد باردار شدم ودخترم بدنیا اومد الان بعداز گذشت 6سال تصمیم به بارداری دارم ویکسال هست که جلوگیری طبیعی رو قطع کردم ولی متاسفانه هنوز علایم نازایی درمن وجودداره موفق به بارداری نشدم وگذشته ازین  من وشوهرم تمایل زیادی داریم که این بارداری ما رو صاحب فرزند پسر بکنه البته دخترمون درحد جنون دوست داریم ولی احساس میکنم یک نوزاد اونو ازتنهایی درمیاره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 29
رفتن به صفحه :    ... 7 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید