شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 32 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. jourementa نوشته است: ببخشید من یه سواله دیگه داشتم.شستشوی دست الوده به اسپرم با مایع دستشویی و صابون اسپرم رو از بین میبره؟یعنی اگه دست شسته شده بعد نیم ساعت به واژن بخوره مشکلی نداره؟اب به تنهایی اسپرم رو میشوره؟

باید بگم که اسپرم در بیرون از محیط واژن نمیتونه برای مدت طولانی زنده بمونه حداکثر 2ساعته بیشتر نمیتونه بمونه..توی محیط واژن به اون قابلیت بعد از 1 روز از بین میره چه برسه به بیرون...
    با اب و صابون کاملا پاک میشه نگران نباشید
    نیاز به دارو نیست که مصرف کنید

2. Mania_2089 نوشته است: سلام
    من مبتلا به PCO هستم و حدودا 5ماه قرص مصرف کردم آخرین قرص را در تاریخ 90/05/23 خوردم و در 90/05/28 پریود شدم در تاریخ 90/06/28 آزمایش بارداری دادم و مثبت بود ولی در سونوگرافی کیسه جنینی دیده نشد و جواب به اینصورت بود رحم به ابعاد 7/3.3/3.4/2 و ضخامت آندومتر 6/1 میلیمتر
    من امروز 90/07/03 آزمایش را تکرار کردم بمثبت بود ولی اینبار هم در سونوگرافی کیسه جنینی دیده نشد و جواب به اینصورت است رحم به ابعاد 7/5.4/1.4/7 و ضخامت آندومتر 5/2 میلیمتر است  آیا واقعا من حاملم؟

میزان بالای hcgدلایل دیگه ای هم میتونه داشته باشه که با بارداری اشتباه گرفته میشه مقداری بیش از mIU/ml 25  از این هورمون نشاندهنده بارداری بودن شخصه البته بر اساس ازمایش..

حاملگي مولار چيست؟و چگونگي تشخيص آن

حاملگي مولار هنگامي رخ مي‌دهد كه در تخم بارور شده ناهنجاري هاي خاصي وجود داشته باشد. تخم بارور شده يا هرگز به جنين تبديل نمي‌شود (كامل) و يا اين كه به شكل غير طبيعي رشد مي‌كند و نمي‌تواند زنده بماند

در حاملگي هاي طبيعي، تخم بارور شده داراي 23 كروموزوم از پدر و 23 كروموزوم از مادر است. در اغلب حامگلي هاي مولار كامل، كروموزوم هاي مادر در تخم بارور شده وجود ندارند و كروموزوم هاي پدر نسخه اي ديگر را تكثير مي‌كنند، بنابراين دو نسخه از كروموزوم هاي پدر در تخم وجود دارد و هيچ كروموزومي از مادر در آن موجود نيست. در اين حالت، جنين، كيسه جنيني يا هيچ بافت جفتي نرمالي وجود ندارد. در عوض، جفت توده اي از كيسه هاي شبيه به خوشه انگور را تشكيل مي‌دهد.
    در بيشتر حاملگي هاي مولار جزئي، تخم بارور شده كروموزوم هاي مكمل مادر را نيز دارد، اما كروموزوم هاي پدر دو برابر مي‌شوند، بنابراين به جاي 46 كروموزوم، 69 كروموزوم وجود خواهد داشت (اين پديده زماني مي‌تواند رخ دهد كه كروموزوم هاي موجود در اسپرم دو برابر شده باشند و يا اين كه دو اسپرم تخم مشابهي را بارور كنند).
    در اين حالت، در ميان توده  بافت غير طبيعي كه شبيه خوشه انگور است، چندين بافت جفتي به وجود خواهد آمد. جنين رشد خود را آغار مي‌كند، بنابراين ممكن است كه جنين يا فقط تعدادي بافت جفتي و يا كيسه جنيني وجود داشته باشد. اما حتي اگر جنيني به وجود بيايد، در بيشتر موارد آن قدر غير طبيعي است كه نمي‌تواند زنده بماند. از دست دادن حاملگي به اين شكل مي‌تواند ترسناك و ناراحت كننده باشد. اما تا زماني كه تحت درمان مقتضي قرار مي‌گيريد، احتمال ندارد كه هيچ گونه عواقب جسماني دراز مدت تهديدتان كند.

حاملگي هاي مولار چقدر رايج هستند؟
    در هر يك هزار حاملگي در ايالات متحده، يك حاملگي مولار وجود دارد. اگر زير 20 سال يا بالاي 40 سال سن داريد يا قبلاً حاملگي مولار يا دو و يا تعداد بيشتري سقط جنين داشته ايد، احتمال اينكه حاملگي تان از نوع مولار باشد، بيشتر خواهد بود.
    چگونه مي توانم تشخيص دهم كه حاملگي من از نوع مولار است؟
    در ابتدا ممكن است علائم يك حاملگي معمولي را داشته باشيد، اما پس از مدتي لكه ها يا خونريزي بيشتري را خواهيد ديد. خوني كه از بدنتان خارج مي شود ممكن است قرمز روشن يا قهوه اي رنگ، پيوسته يا منقطع و اندك يا شديد باشد. اين خونريزي مي‌تواند شش هفته پس از حاملگي يا ديرتر، دوازده هفته پس از آن آغاز شود. همچنين ممكن است حالت تهوع و استفراغ شديد، انقباض يا تورم شكم (ادرارتان از حد معمول بيشتر مي‌شود) داشته باشيد. برخي از زنان در صورت داشتن حاملگي مولار، قبل از اواسط حاملگي، دچار تشنج پيش‌آبستني  مي‌شوند. با اين وجود، از آنجايي كه امروزه دستگاه هاي سونوگرافي به پزشكان كمك مي‌كنند تا حاملگي مولار را زودتر تشخيص دهند، به ندرت پيش مي آيد كه اين حاملگي ها آن قدر طول بكشد كه چنين شرايطي به وجود آيد.
    در صورت داشتن لكه يا خونريزي در دوران حاملگي، بي درنگ با پزشك يا ماماي خود تماس بگيريد. داشتن لكه يا خون لزوماً به معناي حاملگي مولار نيست، اما احتمالاً پزشكتان آزمايش سونوگرافي را تجويز مي‌كند تا دليل خونريزي را پيدا كند. وي همچنين ممكن است براي اندازه گيري سطح هورمون hCG، آزمايش خوني از شما بگيرد. اگر داراي حاملگي مولار باشيد، دستگاه آلتراسوند در ادرارتان كيسه هايي را كه شبيه به خوشه‌هاي انگور هستند نشان خواهند داد و سطح hCG بالاتر از حد طبيعي خواهد بود.

چه درماني براي حاملگي مولار وجود دارد؟
    چنانچه تشخيص دهند كه حاملگي شما از نوع مولار است، به D&C (اتساع و كورتاژ) يا كورتاژ ساكشن جهت برداشتن بافت غير طبيعي نياز پيدا خواهيد كرد. اين عمل را مي توان تحت بيهوشي عمومي يا موضعي انجام داد. همچنين پزشكان مي‌توانند از راه درون وريدي درد شما را تسكين دهند.
    در عمل D&C، پزشك سپكيولم را وارد مهبل كرده و گردنه رحم و مهبل را با يك محلول ضد عفوني كننده تميز  و گردنه رحم را با ميله هاي فلزي باريكي متسع مي كند. وي سپس يك لوله پلاستيكي تو¬خالي را از داخل گردنه رحم (سرويكس) عبور داده و بافت مربوط به جنين را به درون آن مكش مي‌كند. در نهايت، وي با استفاده از يك وسيله قاشق مانند به نام كورت curette به آرامي مابقي بافت به جا مانده را از روي ديواره هاي رحم بر مي‌دارد.
    به احتمال زياد در اين مرحله با اشعه X از سينه تان عكس بگيرند تا ببينند آيا سلول‌هاي غير طبيعي به ريه ها انتشار يافته اند يا خير. به ندرت اتفاق مي افتد كه اين سلول‌ها به جاهاي ديگر بدن انتشار يابند، اما اگر چنين شود، ريه ها بيشتر از هر جاي ديگري در معرض تهديد قرار دارند.
    ممكن است پزشكتان بخواهد ميزان hCG خون شما را هفته اي يك بار اندازه بگيرد تا اطمينان حاصل كند كه در حال كاهش يافتن است ( اين كاهش بيانگر اين است كه ديگر هيچ بافت مولاري وجود ندارد). هنگامي كه سطح اين هورمون به مدت چند هفته متوالي به صفر برسد، هنوز هم لازم است كه تا يك سال، هر يك ماه يا دو ماه يك بار اندازه گيري شود.
    نكته قابل توجه: اگر تصميم گرفته ايد كه ديگر بچه دار نشويد، ممكن است عمل برداشتن رحم را به جاي D&C انتخاب كنيد؛ چرا كه با اين كار خطر بازگشت سلول هاي غير طبيعي كمتر خواهد شد.
    به طور كلي،  سلول هاي غير طبيعي در حدود 2 درصد از زناني كه حاملي مولار نسبي دارند و 10 درصد زنان با حاملگي مولار كامل، پس از آن كه بافت برداشته مي شود، همچنان باقي مي مانند. اين پديده بيماري تروپوبلاستي آبستني مزمنgestational trophoblastic  ناميده مي شود. اگر چنين چيزي براي شما رخ دهد، بايد تحت شيمي درماني با يك يا چند داروي ضد سرطان قرار بگيريد؛ همچنين آزمايش هاي ديگري از قبيل اسكن CAT يا MRI جهت كسب اطمينان از عدم گسترش بيماري به جاهاي ديگر غير از رحم، گرفته خواهد شد.
    با درمان سريع و متناسب، تقريباٌ 100 درصد موارد اين بيماري وقتي هنوز از رحم به جاهاي ديگر بدن گسترش نيافته است، قابل درمان خواهد بود. حتي در موارد نادري كه سلول‌هاي غير طبيعي به اندام هاي ديگر گسترش يافته اند، 80 تا 90 درصد از موارد را مي‌توان درمان نمود. پس از آن كه به بهبودي كامل رسيديد، لازم است كه hCG به مدت يك سال به طور منظم تحت كنترل باشد و احتمالاً آزمايش هايي ديگر نيز انجام شود

چه موقع مي توانم دوباره حامله شوم؟
    تفاوتي نمي‌كند كه چه نوع درماني را دريافت كرده ايد، در هر حال لازم است پس از آن كه سطح hCG در خون شما به صفر رسيد، تا يك سال براي حاملگي مجدد دست نگه داريد. اگر قبل از اين زمان حامله شويد، سطح hCG در خون شما بالا مي‌رود و ديگر پزشك قادر نخواهد بود تشخيص دهد كه آيا بافت غير طبيعي بازگشته است يا خير.
    خبر خوب اين است كه حاملگي مولار حتي اگر شيمي درماني كرده باشيد،  بر روي باروري يا توانايي شما براي داشتن يك حاملگي طبيعي تأثير نخواهد گذاشت. خطر افزايش احتمال مرگ جنين، نقص مادرزادي، زايمان زودرس يا ديگر عواقب براي شما وجود ندارد و همچنين احتمال اين كه حاملگي مولار ديگري داشته باشيد تنها 1 يا 2 درصد است. در تمام حاملگي هاي بعدي براي اطمينان از اين كه همه چيز به خوبي پيش مي‌رود، لازم است در سه ماهه اول آزمايش سونوگرافي انجام دهيد.

چگونه مي توانم با احساس ترس و شكستم كنار بيايم؟
    داشتن حاملگي مولار مي‌تواند ترسناك باشد. مثل هر زن ديگري كه سقط جنين كرده است، شما نيز با از دست دادن حاملگي خود دست و پنجه نرم مي‌كنيد، با اين تفاوت كه در اين مورد شما شرايطي غير طبيعي داشته ايد كه بيشتر مردم چيزي از آن نشنيده اند و به علاوه، در مورد سلامتي خود نيز نگران هستيد. بايد حداقل به مدت يك سال هر هفته يا هر ماه توسط پزشك معاينه شويد، همچنين ممكن است به خاطر احتمال داشتن سلول‌هاي غير طبيعي مزمن، بسيار مضطرب باشيد. اگر بيماري مزمني داريد، شيمي درماني مي‌تواند تا حد زيادي ضعيف‌تان كند و حتي حاملگي بعدي را به آينده دورتري موكول كند.
    ممكن است به خاطر اين تجربه احساس كنيد كه زندگي تان نابود شده است. همسرتان نيز ممكن است احساس غم و اندوه و درماندگي بكند و همچنن شايد نتواند راهي را براي ابراز اين احساسات يا حمايت از شما پيدا كند. اگر فكر مي كنيد كه مشاوره مي تواند به شما و همسرتان در كنار آمدن با اين مسئله كمك كند، حتماً اين كار را بكنيد. از پزشك خود بپرسيد كجا مي‌توانيد مشاوره دريافت كنيد يا گروه هاي حمايت‌كننده را بيابيد.

منبع:

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    من امروز سونوگرافی واژینال کردم و جواب اینگونه بود :
    درحال حاضر علائمی از GS ویا بقایای آن در کاویته رحم مشخص نیست در مجاورت تخمدان راست تصویر توده MIXED ECHO با مرکز کیستیک و به ابعاد mm 26.23.25 با رشد حدود 5هفته مشاهده میشود علائم واضحی از FETAL POLE و ضربانات قلبی در حال حاضر قابل DETECT نیست اطراف آن و ناحیه CUL DE SAC مایع آزاد به حجم 8cc مشهود است
    با توجه به مشاهدات احتمال NON ALIVE R.T.EP در وهله اول در تشخیص افتراقی قرار دارد تیتراؤ سریال BHCG و FOLLOW UP آن با سونوگرافی کنترل توصیه میشود.
    توروخدا به من بگید باید چه کار کنم آیا تنها راه فقط جراحی است؟ توروخدا زود جواب دهید

4. سلام.خيلي استرس دارم كمكم كنيد. هفته پيش يه پست توي اين بخش داشتم. من فرداي تمام شدن پريودم يعني 27 شهريور يه رابطه بدون دوخول و در حد تماس آلتها داشتم.ترسم از حاملگي با پيشاب بود.  چند ساعت بعد 4تا ال دي خوردم و 12 ساعت بعد هم 4تا ديگه. اما 1.5 ساعت بعداز ال دي هاي دوم به علت مسموميت غذايي بالا آوردم. توي اين بخش كه سوال كردم گفتن به علت بالا اوردن بايد زودتر 4تا ال دي ديگه بخورم 24 ساعت بعد از بالا آورددن 4تا ال دي خوردم. يعني در 4-5 روز من 12 تا ال دي خوردم و امروز به خونريزي افتادم. هنوز يك هفته نشده پريودم تمام شده باز پريود شدم.اين به چه علت؟؟ حامله بودم؟؟ مشكل چيه ؟خيلي استرس دارم. معمولا بايد با اين قرصها دير تر پريود مي شدم. پيشاپيش ممنون از پاسختون.

5. abcde8891 نوشته است: سلام.خيلي استرس دارم كمكم كنيد. هفته پيش يه پست توي اين بخش داشتم. من فرداي تمام شدن پريودم يعني 27 شهريور يه رابطه بدون دوخول و در حد تماس آلتها داشتم.ترسم از حاملگي با پيشاب بود.  چند ساعت بعد 4تا ال دي خوردم و 12 ساعت بعد هم 4تا ديگه. اما 1.5 ساعت بعداز ال دي هاي دوم به علت مسموميت غذايي بالا آوردم. توي اين بخش كه سوال كردم گفتن به علت بالا اوردن بايد زودتر 4تا ال دي ديگه بخورم 24 ساعت بعد از بالا آورددن 4تا ال دي خوردم. يعني در 4-5 روز من 12 تا ال دي خوردم و امروز پريود شدم. هنوز يك هفته نشده پريودم تمام شده باز پريود شدم.اين به چه علت؟؟ حامله بودم؟؟ مشكل چيه ؟خيلي استرس دارم. معمولا بايد با اين قرصها دير تر پريود مي شدم. پيشاپيش ممنون از پاسختون.

سلام دوست عزیز همه که بعد از خوردن قورص دیرتر پریود نمیشن بعضیها هم زودتر پریود میشن شما بیدلیل این همه قرص خوردی چون به قول خودت فقط تماس التها بوده دخولی نداشتین که بخواد قرص بخورین تغییر پریودیتون مال خوردن قرص بیش از اندازه است به خودت سخت نگیر حاملگی به این اسونیها هم نیست
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. abcde8891 نوشته است: سلام.خيلي استرس دارم كمكم كنيد. هفته پيش يه پست توي اين بخش داشتم. من فرداي تمام شدن پريودم يعني 27 شهريور يه رابطه بدون دوخول و در حد تماس آلتها داشتم.ترسم از حاملگي با پيشاب بود.  چند ساعت بعد 4تا ال دي خوردم و 12 ساعت بعد هم 4تا ديگه. اما 1.5 ساعت بعداز ال دي هاي دوم به علت مسموميت غذايي بالا آوردم. توي اين بخش كه سوال كردم گفتن به علت بالا اوردن بايد زودتر 4تا ال دي ديگه بخورم 24 ساعت بعد از بالا آورددن 4تا ال دي خوردم. يعني در 4-5 روز من 12 تا ال دي خوردم و امروز به خونريزي افتادم. هنوز يك هفته نشده پريودم تمام شده باز پريود شدم.اين به چه علت؟؟ حامله بودم؟؟ مشكل چيه ؟خيلي استرس دارم. معمولا بايد با اين قرصها دير تر پريود مي شدم. پيشاپيش ممنون از پاسختون.

خیر بارداری منتفیه
    با وجود پریودی شما بارداری منتفی میشه و اینگکه چرا زودتر پریود شدید و تعویق نیوفتاده چون شما دارو رو بالا اوردید و نخوردید اثر نداشته زیاد

7. با سلام و خسته نباشید

من 27 ساله هستم و حدود 1 سال هست ازدواج کردم و قصد بارداری دارم.اولین اقدام من تیر ماه بود که با توجه به سیکل 31 الی 32 روزه در روزهای 10 12 15 و 16 سیکل اقدام داشتم.متاسفانه با 9 روز تاخیر پریود شدم.در مرداد ماه در رورهای 12 14 16 18 و21 اقدام داشتم که باز هم با 4 روز تاخیر پریود شدم.این ماه هم (شهریور) روزهای 9 14 17 و 21 سیکلم اقدام داشتم.الان روز 27 سیکل هستم و علایم خاصی ندارم.میخواستم ببینم اقدامات من در روزهای درستی بوده؟آیا مشکلی هست که من با وجود اقدامات زیاد باردار نشدم؟سیکل من کاملا منظم هست اما با شروع اقدام کاملا به هم ریخته شده.لطفا بگید برای بارداری سریعتر چکار کنم.ممنون

8. اقای دکتر ایا ممکنه با وجود پریود شدن بعد از استفاده از روش اورژانسی احتمال حاملگی وجود داره؟
    در ضمن من پریودی نامنظمی دارم.اما فکر میکنم زودتر از دفعه های گذشته بوده.ممکنه قرص تاثیرش رو نذاشته باشته؟

9. elnaz71 نوشته است: اقای دکتر ایا ممکنه با وجود پریود شدن بعد از استفاده از روش اورژانسی احتمال حاملگی وجود داره؟
    در ضمن من پریودی نامنظمی دارم.اما فکر میکنم زودتر از دفعه های گذشته بوده.ممکنه قرص تاثیرش رو نذاشته باشته؟

با پریود شدن احتمال بارداری وجود نخواهد داشت و همچنین در صورت استفاده صحیح و به موقع روش اورژانسی، احتمال حاملگی تا 99% وجود ندارد.
    ولی پس از استفاده از روش اورژانسی ممکن است زمان خونریزی بعدی شما با اختلال روبرو شود که این مورد طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. aiene نوشته است: با سلام و خسته نباشید

من 27 ساله هستم و حدود 1 سال هست ازدواج کردم و قصد بارداری دارم.اولین اقدام من تیر ماه بود که با توجه به سیکل 31 الی 32 روزه در روزهای 10 12 15 و 16 سیکل اقدام داشتم.متاسفانه با 9 روز تاخیر پریود شدم.در مرداد ماه در رورهای 12 14 16 18 و21 اقدام داشتم که باز هم با 4 روز تاخیر پریود شدم.این ماه هم (شهریور) روزهای 9 14 17 و 21 سیکلم اقدام داشتم.الان روز 27 سیکل هستم و علایم خاصی ندارم.میخواستم ببینم اقدامات من در روزهای درستی بوده؟آیا مشکلی هست که من با وجود اقدامات زیاد باردار نشدم؟سیکل من کاملا منظم هست اما با شروع اقدام کاملا به هم ریخته شده.لطفا بگید برای بارداری سریعتر چکار کنم.ممنون

با توجه به اینکه حدود 3 ماه هنوز نتیجه نگرفتید، بهتره همسرتون آزمایش اسپرم انجام دهند تا معیارهای لازم در خصوص باروری موفق سنجیده شود و همچنین خودتون هم یک سونوگرافی از تخمدان انجام بدید تا در صورت بیماری تخمدان پلي كيستيك اقدامات درمانی انجام شود.

11. سلام
    من 21 سالمه.پریودم منظمه.آخرین بار 21مرداد پریود شدم.هر دوره 30 روزه اس و 6روز پریود میشم.از 20 مرداد اصلا نزدیکی نداشتم تا 16 شهریور نزدیکی محافظت نشده که البته منی در داخل واژن یا اطراف ناحیه تناسلی ریخنه نشد.
    28 شهریور آزمایش خونم منفی بود تا الان هم پریود نشدم
    از 17 مرداد تا 3شب شبی 1 ال دی میخوردم که پریودم عقب بیفته اما نیفتاد و به موقع یعنی 21 مرداد پریود شدم
    یکم مهر علائم پریود رو داشتم اما چون قرار بود شوهرم بیاد مرخصی یه ال دی خوردم که بازم پریود نشم
    الان که 5مهره هنوز پریود نشدم
    آخرین بار که پریودم عقب افتاد10فروردین بود که 21 فروردین شدم که قبل و بعدش پریودام منظم بوده

12. solonex_2020 نوشته است: سلام
    من 21 سالمه.پریودم منظمه.آخرین بار 21مرداد پریود شدم.هر دوره 30 روزه اس و 6روز پریود میشم.از 20 مرداد اصلا نزدیکی نداشتم تا 16 شهریور نزدیکی محافظت نشده که البته منی در داخل واژن یا اطراف ناحیه تناسلی ریخنه نشد.
    28 شهریور آزمایش خونم منفی بود تا الان هم پریود نشدم
    از 17 مرداد تا 3شب شبی 1 ال دی میخوردم که پریودم عقب بیفته اما نیفتاد و به موقع یعنی 21 مرداد پریود شدم
    یکم مهر علائم پریود رو داشتم اما چون قرار بود شوهرم بیاد مرخصی یه ال دی خوردم که بازم پریود نشم
    الان که 5مهره هنوز پریود نشدم
    آخرین بار که پریودم عقب افتاد10فروردین بود که 21 فروردین شدم که قبل و بعدش پریودام منظم بوده

علت پریود نشدن میتونه به خاطر تغییرات هورمونی ناشی از مصرف قرص LD باشه، چون جواب آزمایش خون منفی بوده پس احتمال بارداری هم وجود نداره.
    تا زمانی که عوارض هورمونی این قرص در بدن وجود داشته باشه، ممکنه پریودی را بین 5 تا 10 روز با اختلال موجه کنه. بنابراین در صورت عدم خونریزی میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید. معمولاً برای پریود شدن آمپول پروژسترون تجویز می کنند.
    همچنین شما در فروردین یک بار سابقه تأخیر پریود داشتید که پس از گذشت 11 روز خونریزی داشتید. به غیر از قرص، استرس و اضطراب هم میتونه پریودی را عقب بندازه، مثلاً نگرانی زیاد از احتمال مثبت بودن جواب آزمایش بتا.
    بطور کلی برای عقب انداختن پریود می بایست یک بسته قرص LD را به طور منظم مصرف کنید، پس از تمام شدن یک بسته اگر دیگر قرصی مصرف نکنید خونریزی در شما شروع می شود و برای به تعویق انداختن این خونریزی باید بسته جدید را بلافاصله شروع کنید، تا وقتی که قرص مصرف می کنید خونریزی رخ نخواهد داد. با قطع مصرف قرص خونریزی ایجاد خواهد شد.

13. parisa58

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بعد از سه بار پریود امکان بارداری هست؟

14. parisa58

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بعد از سه بار پریود امکان بارداری هست؟

15. يه سوال:

گفتين وجود پرده باعث جلوگيري از بارداري نميشه، تو دوران نامزدي هستم نگرانم كرد!

حالا اگه از لاي پا استفاده كرد و آلت مرد در طول رابطه با آلت دختر تماس داشته، ولي در پايان مني هيچ تماسي با آلت نداشته باشه و جاي ديگه ريخته بشه، آيا ترشح قبل از انزال كه در طول رابطه در مياد مي تونه از اين راه طرف رو باردار كنه؟!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 32 از 111
رفتن به صفحه :    ... 32 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید