شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مدت زمان لازم برای مشخص شدن نتیجه عمل واریکوسل

1. با سلام وخسته نباشید خدمت همه دوستان مخصوصا دکتر رهام عزیز.

من چندتاسوال دارم ممنون میشم که هر کسی که اطلاعاتی داره جواب بده.

من تازه جراحی واریکوسل داشتم اولین سوال من اینه چند وقت بعد عمل من سونوگرافی بدم جوابش سالمه و هیچ واریکوسلی رو نشون نمیده, چون من به جواب سونوگرافی که نشون بده سالمم نیاز دارم (من واریکوسل خفیف تو بیضه چپ داشتم و یک هفته است که جراحی کردم)

سوال بعدی من اینه که من بعد از جراحی به جای اینکه درد بیضم کم بشه زیاد تر هم شده قبلازیاد درد نمیکرد با این حال من رفتم عمل اما الان مدام درد میکنه و اذیتم میکنه حتی رگ هاییکه واریسی شده بودن و تو بیضه بزرگ شده بودن به جای کم شدن بیشتر هم شدن,اینا طبیعیه؟

از کجا بفهمم واریکوسلم گراد چند بوده ؟سونو گرافیم رو الان ندارم اما این جواب آزمایش منی هستش.ار آزمایش منی معلوم میشه؟ اگه اره این عکس آزمایشمه.

http://www.pic.iran-forum.ir/images/kl8k79zhlisst4w9inlp.jpg

سوال آخرمم در مورد کرم هایی هستش که جای بخیه رو میبره مثل رژودرم.میخواستم بدونم کهاینا واقعا اسکار بخیه رو از بین میبره یا نه؟ اصلا کسی تجربه استفاده ازش رو دارهو صحت تبلیغاتش رو تایید میکنه؟

ممنونمیشم به همه سوالام پاسخ بدید.

پیشاپیش بابت پاسختون ممنون

2. وقتی درد بیضه ها ناشی از عمل واریکوسل تسکین پیدا کرد و تقریباً جای بخیه از بین رفت می توانید برای سونوگرافی اقدام کنید.
    تا چند روز بعد از عمل، در ناحیه بیضه احساس درد و ناراحتی می کنید به مرور زمان وریدهای بیضه که متورم شده اند پس از چند روز از عمل بهبود پیدا می کنند.
    برای کاهش درد بیضه ها می توانید مقدار مناسبی از اسپری بی حس کننده بر روی کیسه بیضه استفاده کنید تا پس از 10 دقیقه، مقدار درد کمتر بشه.
    در آزمایش اسپرم شما Motility Grade مقدار 70% گرید درجه 2 تشخیص داده شده. برای تشخیص گرید واریکوسل، با معاینه پزشک اورولوژی، مقدار درجه ی آن مشخص می شود.
    در آنالیز اسپرم، مقدار شمارش اسپرم ها، اسپرم های متحرک و غلظت اسپرم ها در وضعیت خوبی مشاهده شده اند.
    در مورد برطرف شدن جای بخیه هم با پزشک معالج خود مشورت کنید. ولی برای برطرف شدن جای جوش یا لکه ها، از روش میکرودرم ابریژن می توان استفاده کرد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر

3. باسلام خدمت دوستان عزیز
    .

منالان نزدیک به 3هفته هستش که واریکوسل سمت چپ گراد 2عمل کردم.

دیروزکه رفتم پیش دکترم فقط جای بخیه رو نگاه کرد و نه قرصی داد نه آزمایشی و گفت دیگههم نیاز نیست بیای پیشم. این طبیعیه؟

مگهبیمارای واریکوسل نباید بعد جراحی هم تحت نظر باشن و مدام آزمایش بدن؟

منهنوزم بیضه سمت چپم درد میکنه و رگاشم از بین نرفته اما دکتر گفت تا یک ماه دیگهاز بین میره
    .واقعااینطوریه؟.

راستیدکتر نه قبل عمل نه بعدش اصلا من رو معاینه نکرد و فقط بر اساس سونوگرافی که کردهبودم جراحی رو انجام داد اما دوستم که واریکوسل داشت میگفت دکرتش هر دفعه که میرهپیشش بیضه هاشو مع
    ا
    ینه میکنه.آیا دکتر من کم کاری کرده؟

اینمبگم دکترم فوق تخصصه و تو چند تا بیمارستان معتبر تهران جراحی میکنه من هم توبیمارستان خصوصی جراحی کرد
    ..

تروخدا زود جواب بدید که خیلی عذاب دارم میکشم و کلی سوال اعصابمو خردکرد

راستیمن کی سونوگرافی بدم جوابش میزنه که سالم هستم؟

من توهمین سایت خوندم که امکان داره اصلا این رگ هایی که متورم شده از بین نره حتی بعدعمل , یعنی حتی در صورت از بین نرفتن این رگ های متورم دور بیضه باز سونوگرافی جوابش سالم میاد؟

من اول آبان باید برم خدمت .یعنی تا اون موقع 5هفتهتقریبا از عملم گذشته حالا به نظرتون آموزشی اذیت میشم و برام ضرر داره؟

اگه از دکترم نامه ببرم که تازه جراحی کردم بهم سختنمیگیرن آموزشی رو یا اصلا نگاه نمیکنن به نامه و تاثیری نداره؟

اینم بگم مشکل من فقط آموزشیه چون من لیسانس دارمبعد آموزشی خدمتم دفتری میشه.

ممنونمیشم همه سوالامو کامل جواب بدید.

پیشاپیشممنون از جوابتون.

<o> </o>

4. وقتی پزشک پس از معاینه بهتون گفته دیگه نیاز به پیگیری واریکسل ندارید، باید به توصیه پزشک معالج اطمینان داشته باشید.
    معمولاً اشخاصی پس از عمل واریکوسل نیاز به چندین بار مراجعه به پزشک دارند که بر حسب نوع گرید واریکوسل که مشکلاتی در تحرک و شمارش اسپرم ها بوجود آورده نیاز به پیگیری دارد.
    در صورت لزوم برای افزایش اسپرم و میزان تحرک آنها قرص تجویز خواهد شد. و پس از اتمام مصرف داروها پزشک آزمایش اسپرم تجویز می کند تا مشخص شود میزان مصرف قرص ها تا چه حد در میزان اسپرم ها تأثیر داشته.
    در آزمایش اسپرم شما مقدایر شمارش اسپرم ها، تحرک و ریخت شناسی اسپرم ها در وضعیت خوبی مشاهده شده اند. به طوری که شمارش اسپرم حداقل باید 20 میلیون در هر سی سی از مایع منی باشه و مقدار نرمال آن بهتر است بالای 40 میلیون باشه که در آزمایش شما 72 میلیون گزارش شده و این رقم خوبی است.
    تحرک اسپرم ها اگر بین 30 تا 50% باشه نرماله و بیشتر از 50% یعنی خوبه. مقدار تحرک اسپرم های شما 60% بوده.
    مقدار نرمال در شکل اسپرم ها باید بین 20 تا 30% باشد در صورتی که برای شما 65% بوده. بنابراین همه فاکتورهای اسپرم شما در وضعیت خوبی هستند.
    بنابراین به قول پزشکتون نیاز به مراجعه مجدد ندارید. فقط باید احتیاط کنید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
    علت درد بیضه های شما تا این مدت فقط بخاطر عمل واریکوسل بوده. بعضیا تا یک ماه بعد از عمل هم درد داشتند و مقدار و زمان تسکین درد در هر کس باتوجه به گرید واریکوسل و تحمل شخص متفاوت است.
    در مورد دوست شما که واریکوسل داشت و پزشک هر دفعه بیضه هاشو معاینه می کنه شاید واقعاً نیاز به پیگیری داره. شاید گرید واریکوسل بیشتری نسبت به شما داشته، یا از لحاظ آنالیز مایع منی در وضعیت نرمالی نبوده.
    برای سونوگرافی از بیضه اگر پزشکتون صلاح بدونه براتون تجویز می کنه، در غیر اینصورت نیاز به سونوگرافی خودسرانه ندارید.
    ورید های بیضه که پس از عمل دچار تورم شده باشند پس از بهبودی، مشکلی در انجام سونوگرافی نخواهید داشت. چون این تورم با پیچ خوردگی طناب بیضه فرق می کند و در سونوگرافی قابل تشخیص است.  
    در مورد خدمت سربازی مخصوصاً دوران آموزشی باید به بهداری پادگان مراجعه کنید و بگید که به تازگی عمل واریکوسل داشتید تا از فعالیت های سنگین مثل رژه رفتن شما را معاف کند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. واریکوسل
    سلام دوستان عزیز
    22 سالم هست یه مشکلی دارم جای دیگه گیر نیوردم واسه پرسیدن خواهشن جواب بدین
    من اردیبهشت 88 عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم در بیمارستان خصوصی اردیبهشت شیراز طرفه چپم خیلی بیشتر از راستم بود بعد از دوسال الان که دی 90 هستیم تقریبا یه ماهی هست که درده کمی در سمته چپم دارم بعضی موقه ها الان طرفه چپم هیچ فرقی از نظره تورمی رگها نکرده دست که میزارم از تورمش میترسم پر از رگ های متورم شده هست احساس میکنم تازه بیشتر هم شده حالا چندتا سوال
    1-آیا عمل قابله برگشت هم هست این مشکل
    2-آیا خود ارضایی تاثیری به برگشت یا بدتر شدنه واریکوسل داره؟؟
    3-عارضه ی خیلی بدی هم داره؟
    4-قسمتی از پای چپم مخصوصا رانم  بی حس میشه همراه با درده این آیا از عئارضه همینه؟؟
    5-بعد ممکن هست این رگها هی بزرگ و بزرگتر شوند؟؟
    6-مگه بعد از عمل نباید این رگها کم کم از بین بروند؟؟
    7-مگه نباید در حالت خابیده از بین بره ولی ماله من به طوره کامل از بین نمیره
    خواهش میکنم کمک کنید

6. در پیرو سوال دوستمون من الان 4 ماه میشه که عمل واریکوسل سمت چپ رو انجام دادم اما هنوز گاهی درد دارم.این طبیعیه؟

یک سوال هم از آقا سعید دارم اونم اینه که شما چند وقت بعد جراحیت دیگه درد بیضه هات از بین رفت؟

7. hamid0001 نوشته است: در پیرو سوال دوستمون من الان 4 ماه میشه که عمل واریکوسل سمت چپ رو انجام دادم اما هنوز گاهی درد دارم.این طبیعیه؟

یک سوال هم از آقا سعید دارم اونم اینه که شما چند وقت بعد جراحیت دیگه درد بیضه هات از بین رفت؟

والا منو تو هم باید جوابه همو بدیم چرا کسی نمیاد جوابه مارو بده؟؟
    عزیزه دل
    من قبل از عمل خیلی کم درد داشتم اونم خیلی کم اتفاق میافتاد اونم اگه بهش دست میزدم یا باهاش ور میرفتم
    در مورد سوالت هم داداش گلم من بعده عمل اصلا دردی نداشتم فقط جای عملم یه مقدار میسوخت اگه خمو راست میشدم ولی تازگیا یه ماهی هست که باز یه کمی دردم گرفته و اصلا از تورم رگها گم نشده که هیچ احساس میکنم بیشتر هم شده بیشتر هم پیچ خوردن
    خواهش یکی که میدونه یا دکتره عزیز پست قبلیه منو جواب بده ممنون میشم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. saeed4044 نوشته است:
    hamid0001 نوشته است: در پیرو سوال دوستمون من الان 4 ماه میشه که عمل واریکوسل سمت چپ رو انجام دادم اما هنوز گاهی درد دارم.این طبیعیه؟

والا منو تو هم باید جوابه همو بدیم چرا کسی نمیاد جوابه مارو بده؟؟
    عزیزه دل
    من قبل از عمل خیلی کم درد داشتم اونم خیلی کم اتفاق میافتاد اونم اگه بهش دست میزدم یا باهاش ور میرفتم
    در مورد سوالت هم داداش گلم من بعده عمل اصلا دردی نداشتم فقط جای عملم یه مقدار میسوخت اگه خمو راست میشدم ولی تازگیا یه ماهی هست که باز یه کمی دردم گرفته و اصلا از تورم رگها گم نشده که هیچ احساس میکنم بیشتر هم شده بیشتر هم پیچ خوردن

خواهش یکی که میدونه یا دکتره عزیز پست قبلیه منو جواب بده ممنون میشم

تا اونجا که من میدونم تورم رگ ها بعد عمل طبیعیه (دکترم گفته بود بهم).

منم مثل شما دردم قبل عمل کم بود تو سونوگرافی هم نوشته بود واریکوسل خفیف دارم اما بعد عمل دردم بیشتر شد.

الان هم که تو پادگان هستم موقع احترام نظامی و پا کوبیدن و همچنین موقع نشستن زیاد پشت میز کارم درد دارم.

9. saeed4044 نوشته است: واریکوسل
    سلام دوستان عزیز
    من اردیبهشت 88 عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم در بیمارستان خصوصی اردیبهشت شیراز طرفه چپم خیلی بیشتر از راستم بود بعد از دوسال الان که دی 90 هستیم تقریبا یه ماهی هست که درده کمی در سمته چپم دارم بعضی موقه ها الان طرفه چپم هیچ فرقی از نظره تورمی رگها نکرده دست که میزارم از تورمش میترسم پر از رگ های متورم شده هست احساس میکنم تازه بیشتر هم شده حالا چندتا سوال
    4-قسمتی از پای چپم مخصوصا رانم  بی حس میشه همراه با درده این آیا از عئارضه همینه؟؟
    خواهش میکنم کمک کنید

یعنی یکی نیست جوابه منو بده؟؟؟خواهشن جواب بدین

10. saeed4044 نوشته است: واریکوسل
    سلام دوستان عزیز
    خواهش میکنم کمک کنید

سلام
    بله ممکنه واریکوسل دوباره عود کنه.
    خودارضایی از نظر فیزیکی با نزدیکی و یا رابطه داشتن با فرد دیگه تفاوتی نداره و پس از گذراندن دوره جراحی نزدیکی بدون مشکل هست که معمولآ هفت روزه.البته اینو پزشک با توجه به وضعیت بیمار تشخیص میده.
    هر نوع جراحی معمولآ عوارض داره.اما نه به شدت مشکلی که باعث جراحی شده و معمولآ رفع میشن.

شما باید به پزشک مراجه کنید و معاینه بشید.

11. مثلا اینجا انجمن راهنمایی ایناست یه ماهه پرسیدم هیچکی جواب نداده
    خواهش میکنم تک تکشو جواب بدین اگه ممکنه ممنون میشم
    4-قسمتی از پای چپم مخصوصا رانم  بی حس میشه همراه با درده این آیا از عارضه همینه؟؟
    8-واریکوسل باعث مرگ هم میشه؟؟
    9-بعضی موقه ها ادرارم که میاد بیضم درد میکنه خیلی به ندرت ولی خب درد میکنه مربوط به واریکوسله؟
    10-این رگها به هر دو بیضه متصل هستن یعنی به نوک بیضه متصل هستن؟؟
    خواهش میکنم کمک کنید

واقعا ممنون میشم

12. اقای محترم پاسخ شما داده شده و اگر ناکامل می بود حتمآ دوستان دیگه جواب شما رو می دادند!

بهتر بود 3 سوال اخر رو که اضافه کردید به تنهایی مطرح میکردید و بعد میگفتید یک ماهه هیچکس جواب نداده!!!!من که پست بالایی شما دارم یک جوابی میبینم....

خیر باعث مرگ نمیشه
      منظورتون از نوک بیضه کجاست؟ورید ها در اطراف بیضه ها حالت واریسی پیدا می کنند.
       شما باید دوباره به پزشک مراجعه کنید و معاینه بشید.

13. آبجی گلم قصده بی احترامی نداشتم من معذرت میخام ولی خداییش همین که میگین من در بالا یه جوابی میبینم خودتون چک کنین بیینین چندتاشو جواب دادین7 تا سوال پرسیدم شما 4تاشو جواب دادین مثلا میشد همین الان به هر ده تاش به صورت شماره دار جواب داد
    من بازم معذرت میخام
    نوک بیضه یعنی سره بیضه یعنی اگه بیضه رو تخمه مرغ در نظر بگیریم میشه سره تخمه مرغ

14. saeed4044 نوشته است: مثلا اینجا انجمن راهنمایی ایناست یه ماهه پرسیدم هیچکی جواب نداده
    خواهش میکنم تک تکشو جواب بدین اگه ممکنه ممنون میشم
    4-قسمتی از پای چپم مخصوصا رانم  بی حس میشه همراه با درده این آیا از عارضه همینه؟؟
    8-واریکوسل باعث مرگ هم میشه؟؟
    9-بعضی موقه ها ادرارم که میاد بیضم درد میکنه خیلی به ندرت ولی خب درد میکنه مربوط به واریکوسله؟
    10-این رگها به هر دو بیضه متصل هستن یعنی به نوک بیضه متصل هستن؟؟
    خواهش میکنم کمک کنید

واقعا ممنون میشم

من کلی جواب دادم.
    عوارضش مربوط به میزان و قدرت باروریه.
    در کل به نظر میرسه که دوباره عود کرده.مشکلاتی که پیدا کردید همگی مربوط به همین موضوع هست.(ورم دوباره و درد در زمان ادرار و احتمالآ بی حسی پا)  

این مطلب رو بخونید.

15. واقعا ممنون از شما
    فقط یه سواله دیگه
    احتمال داره از تومور هم باشه؟؟؟مثلا چن درصد؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید