شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 31 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. jojojz نوشته است: سلام من 21 سالمه سه سال و نیم هست که ازدواج کردم 4 ماه هست که برای بارداری اقدام کردیم فاصله بین قاعدگیم 28 یا 29 روزه هست ولی ماه پیش 26 روزه بود و این ماه 29 روزه شد
    دلیلش چیه؟برای باردار شدنم مشکلی پیش نمیاد؟
    با تشکر

برای بارداری باید به پزشک حتما مراجعه کنید که اگه مشکلی احیانا داشتید برطرف بشه.خود دکتر باتجویز دارو اول پریودیتون رو منظم میکنه بعد اقدام به بارداری موفق
    ایشالله یه نی نی خوشگل بهت خدا بده

2. jourementa نوشته است: سلام میخواستم بدونم اگه منی روی دست ریخته بشه و بلافاصله با اب و صابون و مایع دستشویی شسته بشه ازبین میره؟چون تو روز 16 با دوره منظم 28 روزه رابطه با لباس زیر داشتیم و بعد انزال خارج صورت گرفت.فقط کمی روی دست من ریخت که بلافاصله شستم.چون بعدن(بعد شستشو) دستم به واژن خورد میخواستم بدونم اگه مشکلی هست روش اضطراری رو انجام بدم؟

نه مشکلی نیست مصرف قرص هم لزومی نداره ...
    قرص فقط درصورتی مصرف کنید که تقریبا مستقیم باشه

3. jojojz نوشته است: سلام من 21 سالمه سه سال و نیم هست که ازدواج کردم 4 ماه هست که برای بارداری اقدام کردیم فاصله بین قاعدگیم 28 یا 29 روزه هست ولی ماه پیش 26 روزه بود و این ماه 29 روزه شد
    با تشکر

تغییر دو سه روزه در قاعدگی مشکل خاصی نیست. اما اگر فاصله بین دو پریود به کمتر از 25 روز یا بیشتر از 35 روز برسد، باید با پزشک مشورت کنید.
    استرس، اضطراب و اتفاقات نگران‌کننده و ایجاد اختلالاتی در ترشح پروژسترون می توانند سبب قاعدگی نامنظم شوند.

4. jourementa نوشته است: ممنونم منتها من اونقدر استرس داشتم که 4 تا ال دی رو مصرف کردم.لازمه 4 تای دیگه رو 12 ساعت بعد مصرف کنم یا نه؟

استرس شما بی دلیل بوده و 4 تا قرص LD هم لزومی نداشته مصرف کنید که فکر می کنید لازمه 12 ساعت دیگه هم مجدد قرص استفاده کنید.
    همین استرس زیاد و استفاده از قرص های جلوگیری، ممکنه زمان پریودی را با تأخیر همراه کنه.

5. با عرض سلام .من 4روز پیش با نامزدم رابطه جنسی از نوع دهانی داشتم به نوعی که منی تو دهنم خالی شد و من بلا فاصله من اونا بیرون ریختم و بعد از اون تا 3 ساعت اصلا دستشویی نرفتم که مثلا اگه دستم کمی به منی آغشته شده بوده به واژنم بخوره ولی از اونجا که نامزدم خیلی حساسیت دارن نسبت به این موضوعا من امروز تست BHCGدادم که جوابش 2بود و برای زیر 10 منفی بود.من الان 6روزه که پریودیم عقب افتاده و چنر روز پیش دکتر برام سونوگرافی نوشت که معلوم شد یه کیست کوچک سمت راست دارم
    1-آیا به جواب تست  BHCG بعد از 4 روز میتوان اعتماد کرد(با توجه به اینکه من قبلا هم این تستا داده بودم ولی جوابش1.3 بود ولی الان 2 هست)
    2_آیا این تاخیر در پریودی به خاطر کیسته یا ممکنه حامله باشم ولی تست خون نشون نده؟

با تشکر از سایت خوبتون

6. elnaz1365 نوشته است: با عرض سلام .من 4روز پیش با نامزدم رابطه جنسی از نوع دهانی داشتم به نوعی که منی تو دهنم خالی شد و من بلا فاصله من اونا بیرون ریختم و بعد از اون تا 3 ساعت اصلا دستشویی نرفتم که مثلا اگه دستم کمی به منی آغشته شده بوده به واژنم بخوره ولی از اونجا که نامزدم خیلی حساسیت دارن نسبت به این موضوعا من امروز تست BHCGدادم که جوابش 2بود و برای زیر 10 منفی بود.من الان 6روزه که پریودیم عقب افتاده و چنر روز پیش دکتر برام سونوگرافی نوشت که معلوم شد یه کیست کوچک سمت راست دارم
    1-آیا به جواب تست  BHCG بعد از 4 روز میتوان اعتماد کرد(با توجه به اینکه من قبلا هم این تستا داده بودم ولی جوابش1.3 بود ولی الان 2 هست)
    2_آیا این تاخیر در پریودی به خاطر کیسته یا ممکنه حامله باشم ولی تست خون نشون نده؟

با تشکر از سایت خوبتون

با توجه به نوع رابطه شما اصلاً احتمال بارداری وجود ندارد. به جواب آزمایش بتا هم میتوانید اطمینان کنید.
    تأخیر در پریودی هم میتونه بخاطر کیست باشه و هم استرس و اضطراب زیاد از احتمال باداری ناخواسته.
    اگر پریود بیش از یک هفته تأخیر داشت به پزشک مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. ببخشید من یه سواله دیگه داشتم.شستشوی دست الوده به اسپرم با مایع دستشویی و صابون اسپرم رو از بین میبره؟یعنی اگه دست شسته شده بعد نیم ساعت به واژن بخوره مشکلی نداره؟اب به تنهایی اسپرم رو میشوره؟

8. jourementa نوشته است: ببخشید من یه سواله دیگه داشتم.شستشوی دست الوده به اسپرم با مایع دستشویی و صابون اسپرم رو از بین میبره؟یعنی اگه دست شسته شده بعد نیم ساعت به واژن بخوره مشکلی نداره؟اب به تنهایی اسپرم رو میشوره؟

با شستشوی کامل دست آغشته به اسپرم با مایع دستشویی یا صابون، باعث پاک شدن و از بین رفتن اسپرم ها خواهد شد و در صورت برخورد دست با واژن احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.

9. مرسی...اخه من مطمینم که دستمو خوب شستم.اما یه جایی خوندم که ممکنه زیر ناخن اسپرم باقی بمونه.دیشب 4 تا ال دی رو مصرف کردم اما 12 ساعت بعد نخوردم.الان باز استرس گرفتم.لازمه دوباره 4 تا بخورم و 12 ساعت بعد هم 4 تا تکرار کنم؟

10. jourementa نوشته است: مرسی...اخه من مطمینم که دستمو خوب شستم.اما یه جایی خوندم که ممکنه زیر ناخن اسپرم باقی بمونه.دیشب 4 تا ال دی رو مصرف کردم اما 12 ساعت بعد نخوردم.الان باز استرس گرفتم.لازمه دوباره 4 تا بخورم و 12 ساعت بعد هم 4 تا تکرار کنم؟

نیاز به مصرف قرص ندارید. شما در زمان رابطه با احتیاط کامل رفتار کردید.
    اگر قصد استفاده از روش اورژانسی را دارید باید بطور صحیح قرص مصرف کنید. بطوری که 4 تا LD در نوبت اول (کمتر از 3 روز پس از رابطه) و 4 تای دیگه هم 12 ساعت پس از مصرف نوبت اول.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. سلام  سه سال و نیم هست که ازدواج کردم 4 ماه هست که برای بارداری اقدام کردیم فاصله بین قاعدگیم 28 یا 29 روزه هست ولی ماه پیش 26 روزه بود و این ماه 29 روزه شد
    با تشکر

12. سلام
    من مبتلا به PCO هستم و حدودا 5ماه قرص مصرف کردم آخرین قرص را در تاریخ 90/05/23 خوردم و در 90/05/28 پریود شدم در تاریخ 90/06/28 آزمایش بارداری دادم و مثبت بود ولی در سونوگرافی کیسه جنینی دیده نشد و جواب به اینصورت بود رحم به ابعاد 7/3.3/3.4/2 و ضخامت آندومتر 6/1 میلیمتر
    من امروز 90/07/03 آزمایش را تکرار کردم بمثبت بود ولی اینبار هم در سونوگرافی کیسه جنینی دیده نشد و جواب به اینصورت است رحم به ابعاد 7/5.4/1.4/7 و ضخامت آندومتر 5/2 میلیمتر است  آیا واقعا من حاملم؟

13. jojojz نوشته است: سلام  سه سال و نیم هست که ازدواج کردم 4 ماه هست که برای بارداری اقدام کردیم فاصله بین قاعدگیم 28 یا 29 روزه هست ولی ماه پیش 26 روزه بود و این ماه 29 روزه شد
    با تشکر

سلام
    اختلاف 3-4 روزه در دوره های پریود هیچ مشکلی نیست و نامنظمی محسوب نمیشه ، مشکلی هم برای بارداری ایجاد نمیکنه.

14. Mania_2089 نوشته است: سلام
    من مبتلا به PCO هستم و حدودا 5ماه قرص مصرف کردم آخرین قرص را در تاریخ 90/05/23 خوردم و در 90/05/28 پریود شدم در تاریخ 90/06/28 آزمایش بارداری دادم و مثبت بود ولی در سونوگرافی کیسه جنینی دیده نشد و جواب به اینصورت بود رحم به ابعاد 7/3.3/3.4/2 و ضخامت آندومتر 6/1 میلیمتر
    من امروز 90/07/03 آزمایش را تکرار کردم بمثبت بود ولی اینبار هم در سونوگرافی کیسه جنینی دیده نشد و جواب به اینصورت است رحم به ابعاد 7/5.4/1.4/7 و ضخامت آندومتر 5/2 میلیمتر است  آیا واقعا من حاملم؟

در مورد احتمال بارداری و 2 بار نتیجه مثبت آزمایش خون و سطح بالای hCG می تواند نشاندهنده حاملگی مولار هم باشد.
    در 85% حاملگیها مقدار این هورمون طی 3 روز دو برابر میشود. هرچه سن حاملگی بیشتر می شود، زمان دو برابر شدن این هورمون طولانی تر میشود.
    سطح هورمون hCG کمتر از mIU/ml 5 نشاندهنده عدم حاملگی است. هر مقداری بیش از mIU/ml 25 نشاندهنده وجود حاملگی می باشد.
    حاملگی مولار هنگامی رخ می دهد كه در تخم بارور شده ناهنجاري هاي خاصي وجود داشته باشد. تخم بارور شده يا هرگز به جنين تبديل نمی شود و يا اين كه به شكل غير طبيعی رشد مي‌كند و نمی تواند زنده بماند.
    در اغلب حامگلی های مولار كامل، كروموزوم هاي مادر در تخم بارور شده وجود ندارند و كروموزوم هاي پدر نسخه اي ديگر را تكثير مي‌كنند، بنابراين دو نسخه از كروموزوم هاي پدر در تخم وجود دارد و هيچ كروموزومي از مادر در آن موجود نيست. در اين حالت، جنين، كيسه جنيني يا هيچ بافت جفتی نرمالي وجود ندارد. در عوض، جفت توده اي از كيسه های شبيه به خوشه انگور را تشكيل می دهد.
    همچنین قرصهای ضد بارداری خوراکی هیچ تأثیر بر مقدار هورمون hCG نخواهند داشت، بجز داروهایی که حاوی این هورمون باشند.

15. elnaz1365 نوشته است: با عرض سلام .من 4روز پیش با نامزدم رابطه جنسی از نوع دهانی داشتم به نوعی که منی تو دهنم خالی شد و من بلا فاصله من اونا بیرون ریختم و بعد از اون تا 3 ساعت اصلا دستشویی نرفتم که مثلا اگه دستم کمی به منی آغشته شده بوده به واژنم بخوره ولی از اونجا که نامزدم خیلی حساسیت دارن نسبت به این موضوعا من امروز تست BHCGدادم که جوابش 2بود و برای زیر 10 منفی بود.من الان 6روزه که پریودیم عقب افتاده و چنر روز پیش دکتر برام سونوگرافی نوشت که معلوم شد یه کیست کوچک سمت راست دارم

با تشکر از سایت خوبتون

با توجه به اطلاعاتتون خیر بارداری نیست
    عقب افتادن پریودی تا حدود 10 روز به علت کیست طبیعیه اما بیشتر از اون رو حتما باید به پزشک مراجعه کنید..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 31 از 111
رفتن به صفحه :    ... 31 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید