شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه 1   

درد قلب

1. با عرض سلام و خسته نباشی من 21سالمه یه مدته به شدت در قفسه سینم احساس درد میکنم و تیر میکشد دکتر قلب رفتم چند ماه پیش گفت طبیعی است ولی الان خیلی مرا ازار میدهد تمام طول شب درد میکند و مجبورم مسکن بخورم آیا قلب من اساسا مشکل دارد؟
    گاهی برای نفس کشیدن هم دچار مشکل میشوم..وقتی نفس عمیق میکشم به شدت درد میگیرد.
    آیا امکان دارد اصلا قلبم نباشد؟

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. باسلام

عزیزم رفتی دکتر برات نوار قلب یا عکس از قلبت تجویز نکرد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. شایعترین علت درد قفسه سینه ، عوامل غیر قلبی است. از علل درد قفسه سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    بیماریهای گوارشی معده (زخم معده و اثنی عشر) – مری ، کیسه صفرا و ...
    بیماریهای جدار قفسه سینه (اسکلتی – عضلانی)
    بیماریهای قلبی آنژین صدری – انفارکتوس قلبی
    وضعیت هیجانی، روانی

اینکه سابقه فشار خون بالا یا ناراحتی قلبی عروقی در اعضای خانواده دارید یا خیر باید بررسی شود.
    در آنژین صدری، درد قفسه سینه پشت جناغ (ممکن است از شکم تا فک تحتانی و شانه ها باشد) فشار دهنده، سنگین، خرد کننده بوده با فعالیت تشدید شده و با استراحت بهبود می یابد ممکن است همراه تهوع و استفراغ و تنگی نفس و تعریق و سبکی سر و کاهش یا افزایش فشار خون باشد.

در انفراکتوس، درصورت وجود فشار خون ، بالابودن چربی و قند خون، سیگار کشیدن، استرس و ... ممکن است به تدریج عروق کرونر که وظیفه خونرسانی به عضله قلب را دارند دچار آسیب شوند و در مواقع فعالیت و نیاز بیشتر قلب به خون، کفایت خونرسانی را نداشته باشند و اگر این حالت ادامه یابد عضله قلب از بین رفته و تخریب می شود.

ما دونوع درد قفسه سینه داریم ، یک نوع از این دردها دردهای تیپیک هستند یعنی درد روی جناق قفسه سینه وجود دارد و در یک نقطه خاصی نمی باشد و ممکن است به بازو و گردن منتشر شود به این نوع درد ها درد تیپیک گفته می شود.
    اما دردهای دیگری نیز وجود دارد که مبهم ، کوتاه و زود گذر هستند و در یک نقطه می باشند و همانطور که می دانید قفسه سینه عناصر زیادی مثل ماهیچه، عضله، مفصل و وریه است که ممکن است یکی از عوامل درد باشد.

اگر بیماری عوامل خطر را داشته باشد یعنی چاق باشد، سن بالایی داشته باشد، شکمش از حد معمول بزرگتر، تغذیه بد ، چربی خون و فشار خون داشته باشد، در این گونه بیمارها درد قفسه سینه را ازدلایل بیماری های قلبی تلقی می کنیم مگر اینکه با معاینات و آزمایشات و تست این بیماری رد شود!

آسپیرین مسکن بسیار خوبی برای دردهای ناشی از آسیب‌دیدگی و نیز التهاب دور قلب است. همچنین در افراد مبتلا به آنژنی صدری، خوردن روزانهٔ یک قرص آسپیرین بچه یا نصف قرص آسپیرین بزرگسالان (با تجویز پزشک) خطر حملهٔ قلبی را کاهش می‌دهد.

رژیم غذایی خود را اصلاح کنید، مصرف کم غذاهای چرب و شیرین و غذاهای کنسرو شده و افزایش مصرف سبزیجات و میوه تازه باعث افزایش طول عمر و سلامتی انسانها می شود.

دوری از استرس و هیجان، گرچه زندگی بدون استرس ممکن نمی باشد اما نحوه برخورد با استرس مهم است و آموزش در این خصوص از مهمترین ملزومات زندگی است.

ورزش و تحرک جسمی منظم تا حدود زیادی از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری می کند.

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  4. سلام دوست عزیز رزیتا

امیدوارم که مشکل خاصی نداشته باشید و همیشه سلامت و شاداب باشید.

من خودم مدتی (حدود 1 سال) درد بسیار شدیدی تو ناحیه پایین قفسه سینه داشتم که به در آن به بالا می زد. به متخصص گوارش مراجعه کردم. و ازم پرسید که موقع فعالیت شدید درد تشدید می شود یا تنگی نفس دارم یا نه؟
    من چون این علایم را نداشتم برای من دارو نوشت ولی برای اطمینان بیشتر و به توصیه ایشون برای بررسی به بیمارستان قلب مراجعه کردم. یکی از دوستانم نیز با من آمد. ایشون که خانم 22 ساله ای بود نیز مشکل درد گرفتن توی ناحیه قفسه سینه داشت و مدام (بیشتر هنگام استرس) دچار تپش قلب میشد.
    ایشون قبلا نوار قلب داده بودند و نوار قلب چیزی را نشون نداده بود.
    هر دو تامون تست ورزش و اكوكارديوگرافی شدیم. من خوشبختانه سالم بودم ولی متاسفانه اكوكارديوگرافی نشون داد که دوستم مشکل افتادگی دریچه قلب داشته و مشکلات ایشون هم به خاطر همین موضوع بوده. الانم هر سال باید تست اکو بدن تا ببینن وضعیت ایشون در چه حاله!

توصیه میکنم حتما برای معاینات دقیق پیش متخصص و یک مرکز خوب برید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. باسلام

دوست عزیز شاید مشگلی که من داشتم اشتراکاتی با شما داشته باشد

با مد نظر گرفتن تمامی مراقبتهای بالینی توصیه شده توسط دوستان این پیشنهاد تجربی من را هم در نظر بگیرید

چون منهم 15سال قبل چنین وضعی را تجربه کردم وبا نوار قلب اکو حتی تست ورزش چیزی معلوم نشد

حتی بدلیل امادگی جسمی 45دقیقه دو ثابت تست ورزش را هم انجام دادم ولی علت درد ازار دهنده قلبم مشخص نمی شد

تا اینکه یکی از پزشکان پیشنهاد داد با دقت درلحظاتی که درد بیشتر میشود وضعیت کار یا تفکری که قبل از ان بوده را کنترل کنم شاید دلیلش را پیدا شود وخوشبختانه علت معلوم شد

که براثر مشگلات شغلی بوده لذا با عوض کردن شغلم که برای من بدلایلی استرس زا بود

60درصد درد کم شد وبا خوردن روزانه یک قرص ویتامین ب 1

و افزایش رفتن بدل طبیعت همراه با کوه پیمایی تا حد 40کلیومتردرهفته بکلی از این درد 2ساله مزاحم خلاص گردیدم

و درحال حاضر هم حتی با صعود یک روزه به قله دماوند هیچ مشگلی ندارم

ولی با کمترین استرسی درد شروع میشود حالا چرا برای خودم هم مجهول است

شاید دانستن این تجربه با در نظرگرفتن توصیه های دوستان کمکی به شما باشد

سلامتی شما را ارزومندم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام.من اون زما حدود 2سال پیش تست ورزش و اکو نوار قلب دادم دکتر اولی بهم گفت که من پرلپس دریچه میترال به حالت خفیف دارم ولی دوتا دکتر دیگه گفتند نه این نیست اینو همه دخترای جوان دارند بخاطر این دارویی هم ندادند تا امسال که درداش شدید بود در زمان استرس شب امتحان یا وقتی به شدت میترسیدم من کوهنوردی میفتم که امسال با بالا رفتن از کوه مشکل داشتم نفس کم می اوردم..که این دکتر فق.....داد که گفت هر وقت حس کردی دردت میخواد شروع بشه بخورد.
    پدرم مشکل قلبی داره پروپرانول میخورد یه مدتیه هروقت درد میگیره منم یه پروپرانول 10 میخورم که دیگه آروم میشه.احتمال داره همون پرلپس باشه که شدید تر شده و دکتر اولم تشخیص داده.با این وضع باید پروپرانول بخورم؟
    الان برای کارهایی که مدت زمان طولانی باید پیاده برم یا بدووم مشکل دارم با کوهنودی اگه بخواد زیاد بالا برم؛همینطور رقص های پر حرکت مثل عربی یا تکنو....
    با این توضیحات میتونم بگم همون پرلپسه که شدید شده؟ممنون

7. سلام

دوست عزیز توصیه های من به شما فقط وقتی برایتان قابل اجرا است

که بعد از همه معاینات بالینی واثبات عدم بیماری جسمیتان به جهت بی ضرر بودنش مبیاشد

و بعنوان یک مکمل متوانید در نظر داشته باشید

در مورد کوه نوردی هم مسلما برای شروع مشگلات تنگی نفس عادیست

لذا با مشورت پزشگتان متوانید در شروع با نرمش صبحگاهی

ودر ادامه پیاده روی سریع حداقل 6.5کیلومتر سرعت در ساعت

تا جایی که بدنتان اماده شود وپس از امادگی اقدام به کوهنوردی نمایید

کوه وگردش گل گشت در طبعت تاثیر بسیار خوبی در میزان بهبود روحیه ومقابله با استرس را دارد

که مسلما کوه پیمایی انفرادی لذتی ندارد وبا جمع هم اگر بخواهید بروید نیاز به امادگی اولیه دارد

که تاثیر ان بر روی شادابی روح روان عالیست

البته یکی دیگر از مواردی که روی ارامش وانبساط خاطر اثر مثبتی دارد

همین پستهای این سایت وسایتهای مشابه است که اگر حوصله کنید

وبا مطالعه در راهنمایی دوستان همکاری نمایید انهم بهره خوبی برایتان خواهد داشت موفق باشید

8. با سلام و خسته نباشید.
    یه سوال داشتم خدمتتون.

بعضی وقتا که زمانش متغیره یکی از ضربان قلبم تندتر و محکم تر از بقیه ضربان قلبم هستش.
    که این ضربه تند و محکم رو احساس میکنم. ولی درد خاص یا تنگی نفس ندارم.
    خواستم بگم این طبیعیه ؟
    با تشکر فراوان از مغزها

9. به دکتر مراجعه کردید
    گاهی نمیشه تشخیص داد دقیقا مربوط بعه چیه..
    خود من همین جوری میشدم اوایل بعد کمی نفس تنگیم بهش اضافه شد جوری که با یه حالت عصبی نفسم بالا نمیاد..
    مشکل من پرلپس میتراله ..دریچه مشکل داره
    گاهی وقتی دریچه ورودی خروجی مشکل داشت باشه ضربه های تندی به قلب میخوره

10. miladabadani نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    بعضی وقتا که زمانش متغیره یکی از ضربان قلبم تندتر و محکم تر از بقیه ضربان قلبم هستش.
    خواستم بگم این طبیعیه ؟

نوسان فشار خون، اختلالات غده تیروئید، ناراحتی های عصبی، اضطراب های لحظه ای و مشکلات روزمره در افراد مستعد می تواند باعث افزایش ضربان قلب توأم با تپش قلب باشد.

11. یه سوال میخواستم بپرسم
    ایا فشار خون پایین توی ضربه هایی که به قلب میخوره موثره؟
    منظورم اینه که اگه فشارت پایین باشه تنگی نفس یا احیانا ضربه به قفسه سینه احساس میشه؟
    فشار خونم پایینه و ضربان قلبمم پایین حدود 60الی 66...

12. miladabadani نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    یه سوال داشتم خدمتتون.

خواستم بگم این طبیعیه ؟
    با تشکر فراوان از مغزها

سلام. شدت ضربان قلب به عوامل مختلف بستگی داره که یکی از اونها میزان فعالیت جسمانی و میزان استرس فرد هستش. افرادی که معمولا در طول زندگی خودشون با استرس زیاد و طولانی مدت مواجه هستن ممکنه دچار شرایطی مثل شما بشن. حتی ممکنه بعد از استرس های طولانی دردهایی رو توی قفسه سینه احساس کنن.

13. سلام دوست عزیز
    همسر من هم یه مدت پیش درد قفسه سینه و تپش قلب داشت وقتی نفس می کشید قفسه سینه ایشون درد  می گرفت دکتر رفت نوارقلبش خوب بود هیچ مشکلی از نظر قلب نداشت به متخصص اعصاب وروان که مراجه کرد گفت به خاطر استرسه قرص کلرودیاز پکساید ایمی پرامین و فلوکستین تجویز کرد  مصرف که کردخداروشکر خوب شد.

14. elikah

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من خانم 23 ساله هستم.2 روزه هنگام نفس کشیدن درد در سمت راست سینه و زیر گلو دارم هنگام فعالیت با هر تپش قلبم  دردم شدیدتر میشه گاهی درد تو کل قفسه سینه م پخش میشه تنگی نفس هم میگیرم. در حالت استراحت دردم کم میشه یا فقط سمت راست و پایین گردنم درد میکنه. یعنی از چی میتونه باشه؟

15. درد در این ناحیه می تونه مربوط به دستگاه گوارش باشه.
    اما شاید بدانید که اکثر خانم های ایرانی ممکنه بیماری به اسم پرولاپس میترال داشته باشند . که همان شلی و یا در برخی گشادی دریچه میترال باشه. اگر از نوع پیشرفته نباشه مشکل خاصی نیست  و فقط با استرس درد زیاد میشه که برای کاهش درد قرص پروپرانول تجویز میشه . و باید موقع مراجعه به دندانپزشک بگویید که پرولاپس میترال دارید و حواستون به عفونت در بدنتون باشه.
    گاهی اوقات در معاینه ساده توسط پزشک قلب ،پرولاپس مشخص میشه . برای اطمینان به پزشک قلب مراجعه کنید و ایشان بخواهید نوار قلب و اکو براتون انجام بدهند. پرولاپس  و نوع آن با نوار قلب بهتر قابل تشخیص  است. انشاله سالم و سلامت باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید