شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوالات سر درد

1. سلام
    من یه هفته ای هست که سر درد دارم از صبح که از خواب بیدار میشم شروع میشه تا شب شدت دردش کم و زیاد میشه به نورو صدا هم حساس میشم بیشتر وقتا شقیقه هام درد میگیره که ضربان داره و چشمام اما گاهی وقتام پس سرم درد میگیره مسکنم میخورم آروم تر میشه ولی خوب نمیشه ه هر چند وقت یه بار این سر درد و دارم نمی دونم علتش چیه

2. اینم بگم که اول فکر میکردم چشام ضعیف شده اما رفتم دکتر گفتش چشمام سالمه

3. با سلام
    من 22 سال دارم چند سالی هست که دچار سردرد شدیدی شدم طوری که اکثر اوقات باعث استفراغ و سردشدن دست و پاها میشم. اکثر هم جلوی سرم درد میکنه و البته  مادرم  و دایی ام میگرن دارند.
    با قرص هم سرم خوب نمیشه اصلا . فقط باید آمپول بزنم وقتی در جاهای شلوغ قرار میگیرم سردرد شروع میشه
    لطفا راهنماییم کنین چیکار باید بکنم
    با تشکر

4. با سلام  خدمت همه دوستان و تشکر از  همه دوستانی که از این پست استقبال کردند

با اجازه   آقای دکتر رهام صادقی با توجه به کتاب نرولوژی آمینف و توضیحاتی که اساتیدمون برای مبحث سر درد دادن تصمیم گرفتم برای دوستان توضیحات کلی بدم.اما در بین سرد دردها در این پست سر درد میگرن رابرایتان توضیح خواهم داد.و در مورد سایر سر دردها در پست بعدی برای شما توضیحاتی خواهم داد

و از تمامی کسانی که سوالاتی راجع به سر درد دارند پس از خواندن این متن اگر همچنان سوالی برای شما باقی ماند یا متوجه توضیحات نشدید......برای جواب گویی به سوالاتتون در خدمتتون هستم.

سر درد:

بر اساس مدت زمان سر درد به چند دسته تقسیم می شوند

سر درد حاد: شروع ناگهانی داره

سر درد تحت حاد:سر دردری که روزها تا هفته ها ادامه داره.
    سر درد مزمن: سر دردی  که مدتهای زیادی مریض آن را تجربه کرده است.

میگرن:

شاخص سر درد های مزمن میگرن هست.

سر دردی است معمولا یکطرفه،ضربان دار( یعنی حس میکنید که قلبتون تو سرتونه)،که بیشتر از 2-3 ساعت طول میکشه، معمولا همراه با تهوع استفراغ، همراه فتوفوبیا( ترس از نور) و فنو فوبی( با سر و صدا تشدید می شود) ، اسموفوبی( با بوی غذای سرخ کرده و ادکلن و... تشدید می شود)همراه است.

در 90% موارد سابقه فامیلی وجود دارد.

در 18-20% خانم ها و 6% آقایان وجود دارد.پس شیوع بالایی دارد.

میگرن خودش چند حالت دارد.

1-      میگرن معمولی

2-      میگرن با اورا

3-      میگرن بازیلار

4-    میگرن دیسفیاریک  

5-      میگرن همراه پارستزی دستها و اطراف دهان

<

اورا چیست:

به علت انقباض عروق داخل مغزی کاهش جریان جون به قشر مغز را داریم و منجر به حالتتی به نام اورا میشود.

مثلا اورای بینایی:به شکل تاری دید،جرقه زدن جلوی چشم،خاموش و روشن شدن مهتابی، کج و معوج دیدن اشیا،کوچک دیدن اشیا،

اورا حسی: فرد ممکن است دچار احساس گز گز و حتی بی حسی در یک قسمتی از بدن یا سمتی از بدن شود<o></o>

اورا حرکتی: همراه میگرن دچار فلج شدن یک طرف بدن شود.مثلا مریض میگه: حین سر دردم یک طرف بدنم سنگین شده.

اورا زبان: سنگینی زبان، لکنت زبان،

در میگرن معمولی فرد فقط سر درد را دارد که توضیح دادیم.

در میگرن با اورا سر درد به اضافه یکی از انواع  اورا حسی، حرکتی، زبانی یا بینایی را دارد.

میگرن بازیلار که معمولا در بچه هاست و همراه گیجی سرگیجه  و حتی کاهش سطح هوشیاری است و وقتی این علائم طی شد سر درد فرد شروع می شود.

میگرن دیسفیاریک: میگرن همراه با کاهش سطح هوشیاری است.

میگرن همراه با بی حسی اطراف دهان و دستها هم که علائمش در اسمش هست.

خیلی از علائم میگرن مربوط به قسمت مغزی نیست ممکن است همراه با خونریزی  بینی، اسهال،مشکلات گوارشی، خیس شدن بدن، سنکوپ، سبکی سر، کاهش سطح هوشیاری، سرگیجه باشد.

چه عواملی باعث تشدید یا ایجاد میگرن میشوند
          1-پنیر

2-      سوسیس کالباس

3-    الکل به خصوص شراب قرمز  

4-    بی خوابی،پر خوابی، گرسنگی، خستگی، پریود، ارتفاعات زیاد،تغییرات در آب و هوا، ورزش خیلی شدید، مواد معظر، مواد آرایشی  

درمان میگرن:

1-درمان مرحله حاد: بسته به شدت میگرن می توان از مسکن های عادی مثل استامینوفن وایبوبروفن و... استفاده کرد

و اگر سر درد شدید شد از مسکن های اختصاصای میگرن استفاده کنیم.که البته داروهای اختصاصی در حاملگی و افراد دارای فشار خون و بیمارانم قلبی عروقی ممنوعیت دارد.

2-  درمان پیشگیرانه: اگر کسی میگرن داشته باشد و

1-حد اقل یکبار در هفته اتفاق میفتد

یا

2-هر دو-سه هفته یکبار اتفاق می افتد اما شدت سر درد خیلی زیاد است یا مدت زمان سر درد خیلی زیاد است به طوری که فرد را از زندگی روزمره باز دارد

درمان پیشگیرانه میگیرد.مدت زمان درمان هم معمولا 5-6 ماه است.و سپس طبق دستور پزشک دارو به تدریج قطع می شود.

منبع: کتاب نرولوژی آمینف ویراست 2009

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  5. با سلام.همانطور کمه قول داده بودم سایر سر دردها را برای شما دوستان شرح دهم.و با تشکر از دوستان عزیزی که   از این پست استقبال کردند.

امروز یک  نوع دیگر از سردرد های مزمن را برای شما توضیح خواهم داد.

گفتیم سردرد مزمن سر دردی است که مدت طولانی مریض را درگیر کرده است....میگرن را توضیح دادیم.  و اما:

2- سر دردهای ریباند یا برگشتی:

این سر درد نیز مزمن بوده و در افرادی که به مدت طولانی و خود سرانه از مسکن ها زیاد استفاده میکنند ، این افراد تا یک مدت سر دردشان به مسکن  پاسخ می دهد اما بعد از آن دیگر به مسکن ها پاسخ نداده و سر درد ریباند ایجاد می شود.

در این سر دردها باید  این مسکن ها که دیگر سر درد به انها جواب نمیدهند و داروهای مسکن دارای کافئین مانند ارگوتامین C کنار گذاشته  شود.
    و بر طبق دستور پزشک از داروهای کوتاه اثر و سپس درمان پیشگیرانه استفاده شود.

منبع: کتاب نرولوژی امینف ویراست 2009

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. baharestan نوشته است: با سلام
    من 22 سال دارم چند سالی هست که دچار سردرد شدیدی شدم طوری که اکثر اوقات باعث استفراغ و سردشدن دست و پاها میشم. اکثر هم جلوی سرم درد میکنه و البته  مادرم  و دایی ام میگرن دارند.
    با قرص هم سرم خوب نمیشه اصلا . فقط باید آمپول بزنم وقتی در جاهای شلوغ قرار میگیرم سردرد شروع میشه
    با تشکر

سلام. دوست عزیز به احتمال زیاد شما هم دچار میگرن شده اید.البته جای ترس ندارد.از خوردن غذاهایی مانند سوسیس کالباس و پنیر تا جایی که بشه اجتناب کنید.سعی کنید گرسنه نمونید و خوابتون هم منظم باشه.ورزشهای شدید نکنید و تا جایی که میشه از لوازم ارایشی بدون بو استفاده کنید. و سعی کنید زیاد وارد محیط شلوغ نشیدو

اگر سر درد شما به گونه ای است که حداقل هفتهای یکبار است یا اینکه دو سه هفته یکباره ولی باعث میشه از کار و زندگی بیفتید بهتون توصیه میکنم با مراجعه به پزشک مغز و اعصاب داروی پیشگیری مصرف کنید.این دارو میتونه پروپرانولول یا سایر دارو ها باشه که پزشک با تشخیص برای شما تجویز خواهند کرد.که از بروز حملات میگرن جلوگیری کند.که از اونجایی که شما سردردتون ظاهرا شدید هست باید داروی پیشکرانه(پروفیلاکسی) را دریافت کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. baharestan نوشته است: با سلام
    با تشکر

اگر ممکنه اسم امپولتون را بننویسید

8. mahtabziba نوشته است: سلام
    من یه هفته ای هست که سر درد دارم از صبح که از خواب بیدار میشم شروع میشه تا شب شدت دردش کم و زیاد میشه به نورو صدا هم حساس میشم بیشتر وقتا شقیقه هام درد میگیره که ضربان داره و چشمام اما گاهی وقتام پس سرم درد میگیره مسکنم میخورم آروم تر میشه ولی خوب نمیشه ه هر چند وقت یه بار این سر درد و دارم نمی دونم علتش چیه

با سلام.در ابتدای سوال گفتید که یک هغته است که این سر درد را دارید و انتها گفتید بعضی وقتها دچار میشوید؟ایا این نوع سر درد را از چند وقت پیش دارید؟و ایا اینکه نه سر درد جدیدی است که شما را گرفتار کرده است؟

ایا شما جدیدا مورد عمل جراحی دندان یا چشم قرار نگرفتهاید؟
    فشار عصبی به شما وارد نشده است؟
    فشار عاطفی؟
    خستگی؟
    سر درد شما با عادت ماهیانه شما ارتباطی ندارد؟
    با خوردن بستنی ،هات داگ،همبرگر و شکلات و پنیر و نورهای شدیدی تشدید یا شروع نمیشه؟
    جویدن و خوذدن غذا ربطی به سر درد شما نداره؟
    قرص های ضد بارداری مصرف میکنید؟و ایا در صورت مصرف درد شما را تشدید نمیکند؟

سر درد شما همیشه ضربان دار بوده؟یا اینکه شده مثلا درد خراشنده یا احساس فشردگی سر بکنید؟یا درد مبهمی باشد؟یا درد خنجری؟
    سر درد شما همیشه دو طرفه است؟یک طرفه نبوده؟درزد چشمی یا پشت چشم ندارید؟اطراف بینی یا پشت سرتون درد نمیکنه؟ درد شما چه مواقعی پشت سرتونه؟

تب و لرز
    تنگی نفس
    اختلال دید تهوع استفراغ یا کاهش سطح هوشیاری به صورت گذرا نداشتید؟
    ترس از نور نداشتید؟
    ایا سردرد شما به هنگتم بیدار شدن از خواب در حداکثر شدت هست؟ایا سردردتون شما را از خواب بیدار کرده؟ایا در ساعت خاصی از شبانه روز شروع می شوئد؟
    ایا در پایان روز کاری سردرد شما تشدید میشه؟ایا باشرایط استرس زا شروع میشه؟

در چه شرایطی سر دردتون تسکین پیدا میکنه؟تاریکی؟خواب؟استفراغ؟فشار با دست روی ناحیه شقیقه هاتون؟دراز کشیدن؟در حالت ایستاده؟

در چه شرایطی تشدید میشه؟سرفه؟عطسه؟عصبانیت؟پریدن؟خم شدن رو به جلو؟ایستاده؟

ایا سر دردتون با سر دردهای قبلی تفاوتی دارد؟

با دقت به این سوالات حواب دهید.با تشکر.

9. haale نوشته است:
    saide نوشته است: 3- 4 روز متوالی یعنی چی؟یعنی در طول 3-4 روز دائما سر درد دارید؟
    و آیا در مدت سر دردتون علائم دیگری هم دارید؟
    درد سرتون همراه با درد چشم یا دندان هست؟

شده قبل از این که سرتون میخواد دردبگیره شما متوجه بشید که قراره این اتفاق بیفته؟

بله دوست عزیز، 3 یا 4 روز متوالی سر درد دارم و اصلا تسکین پیدا نمی کنه
    خوشبختانه سر درد هام معمولا با هیچ درد دیگری همراه نیست..فقط گاهی به خاطر اینکه زیادی از داروهای شیمیایی استفاده می کنم تا سر دردم خوب شه، معده ام درد می گیره.. خدمتتون عرض کرده بودم که معده ی ضعیفی دارم.
    همیشه سر دردهای من ناگهانی هستن یعنی نمی دونم چه زمانی می خواد سرم درد بگیره!

با توجه با پاسخهای اولتون من فکر کردم شما سر درد میگرن دارید اما با توجه به اینکه علائم دیگه ای ندارید به احتما خیلی زیاد میگرن نیست.

یک نوع دیگه از سردردهست به نام سردردهای تنشی یا سردردهای عصبی.....که اینم با توجه به کتاب امینوف که منبع ما هست یه کم با سر درد شما جور در نمیاد اما تقریبا میشه سر درد شما را در این دسته قرار داد.

ببینید : سر درد تنشی اصطلاحی برای سر دردهایی هست که مزمن هستند ولی فاقد وویژگی های میگرن و سایر سر دردهاست.مکانیسم اون ناشناخته است و البته اینکه بگیم فشار عصبی موحب سر درد میشه زیاد محتمل نیست.

این سر درد چند شکل داره.شکل کلاسیک اون اختلال مزمن هست که بعد از سن 20 سالگی شروع میشه.و بیشتر پیشونی را میگیره.تعداد حملات در نوع کلاسیک کمتر از یک روزدر ماه هست.
    اما در کل انواع دیگر سر درد عصبی سر دردها ضربان دار نیستند و دو طرفه هستند در دو طرف شقیقه ها.
    یا گاهی ناحیه پس سر را درگیر میکنه.

زنها بیشتر از مردان دچار میشوند.

اما چیزی که من را مشکوک میکنه که شما این نوع سر درد را دارید اینه که تو کتاب نوشته: بسیاری بیماران ویژگی های هر دو نوع سر درد یعنی سر درد عصبی و میگرن را دارد.مثلا شما از یک طرف تهوع و استفراغ  ندارید از یک طرف سر دردتون ضربان داره.و من سوال شما را از استادمون هم پرسیدم و گفتن که چون که سر درد شما دائمی هست و در طول 3 تا 4 روز دائما سر درد دارید.بیشتر به همین سر درد تنشی میخوره.چون میگرن به طور دائم درد یکسانی نداره.

یعنی میگرن و سر درد عصبی دو طرف یک طیف هستند.

درمان این سر درد خیلی از داروهای میگرن را شامل میشه.مثلا تو حمله حاد از استامینوفن و اسپرین و بروفن و ... استفاده میشه.گاهی هم درمان پیشگیرانه میشن.
    روان درمانی ،فیزیو تراپی و تکنیک های ارامبخشی هم در موارد خاص کمک میکنه.

اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتم.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  10. با سلام
    سعیده جان ابتدا از این که دانش و وقت با ارزشتونو در جهت افزایش اگاهی من و بقیه ی دوستان در این سایت اختصاص می دهید کمال تشکر و سپاس گذاری رو دارم و چنتا سوالم دارم که اگه مقدور باشه لطف کنین و بهشون جواب بدین . پیشاپیش ازتون ممنونم سعیده جان

1. من دیدم کسانی رو که موقع درد گرفتن سر ، سرشونو با دستمال یا روسری یا چیزی شبیه این میبندن.  میشه لطف کنین و بگین ایا این عمل تاثیر گذار است ؟ از نظر پزشکی توجیحی برای این عمل وجود دارد ؟ یا این تلقین بیمار به خودش است که با محکم بستن سر ، درد ان تسکین می یابد ؟

2. من مواقعی میشه که بعد از کار با کامپیوتر سر درد شدیدی میگیرم ایا در پزشکی استاندارد زمانی خاصی برای کار با کامپیوتر وجود داره ؟ مثلا گفته شده که بعد از 2 ساعت کار سردرد گرفتن طبیعی است و اگر بعد از 1 ساعت کار با کانپیوتر کسی سردرد بگیره این انرماله ؟

3. من مواقعی که میرم استخر نمیتونم از سونای خشک یا جکوزی اون استفاده کنم چون به شدت سردرد میگیرم ایا این غیر طبیعی است ؟ چرا خیلی ها بی هیچ سردردی از این امکانات استفاده میکنن اما من نمیتونم ؟ یعنی علتش گرمیه حتی تو حموم هم از اب ولرم باید همیشه استفاده کنم .

ببخشید که سوالام زیاد شد .

11. ضمن تشکر از سعیده خانم به خاطر تمامی اطلاعات مفیدشون

به خاطر فشار عصبی فوق العاده زیادی که مدت یک ماهه درگیرش هستم و باعث به هم خوردن اوضاع معده ی ضعیفم شده به دکتر مراجعه کردم... اونجا بود که برای سر دردهای متوالی که درگیرش هستم با دکتر صحبت کردم. ایشون برام  Panadol  تجویز کردن که هر موقع سر درد به سراغم می یاد یکی بخورم.
    توی این یک هفته ی اخیر با مصرف این قرص واقعا سر دردهام سریع تسکین پیدا می کنه..می خواستم بدونم آیا عادت کردن من به این قرص در دراز مدت اثراتی خواهد داشت؟ چون سر دردهای من جوری هستن که با استامینوفن و بروفن و ژلوفن و نوافن اصلا آروم نمی شه و حتی با مصرف اونا معده ام به هم می ریزه، الانم چون همزمان با  Panadol  دارم برای معده ام دارو مصرف می کنم احساس می کنم که به خاطر همینه که معده ام واکنش بدی نسبت به این قرص نشون نمی ده.
    می خواستم راهنمایی کنین و اگه این قرص عوارضی داره برام بگین.
    ممنونم.

12. سلام با تشکر از شما مدت3ماه است که در قسمت لوپ پس سری و گیجگاهی سر .درد دارم همراه با تهوع بدون نبض قرص مسکن  درد را قابل تحمل میکند از لحاظ گوارش و چشم و دندان مشکلی ندارم از اسپری سالبتامول در طی روز6پاف استفاده میکنم با تشکر از همفکری شما خوشحال میشم ازنظر شما در مورد این علامات با اطلاع گردم

13. با سلام.در ابتدای سوال گفتید که یک هغته است کهاین سر درد را دارید و انتها گفتید بعضی وقتها دچار میشوید؟ایا این نوع سردرد را از چند وقت پیش دارید؟و ایا اینکه نه سر درد جدیدی است که شما راگرفتار کرده است؟ همیشه دارم یه وقتایی بیشتر میشه یه وقتایی خوبم

ایا شما جدیدا مورد عمل جراحی دندان یا چشم قرار نگرفتهاید؟ نه
    فشار عصبی به شما وارد نشده است؟ نه ولی بعضب وقتا عصبانب میشم شروع میشه
    فشار عاطفی؟ نه
    خستگی؟ نه
    سر درد شما با عادت ماهیانه شما ارتباطی ندارد؟ نه
    با خوردن بستنی ،هات داگ،همبرگر و شکلات و پنیر و نورهای شدیدی تشدید یا شروع نمیشه؟ نه
    جویدن و خوذدن غذا ربطی به سر درد شما نداره؟ نه
    قرص های ضد بارداری مصرف میکنید؟و ایا در صورت مصرف درد شما را تشدید نمیکند؟ نه

سر درد شما همیشه ضربان دار بوده؟یا اینکه شده مثلا درد خراشنده یا احساس فشردگی سر بکنید؟یا درد مبهمی باشد؟یا درد خنجری؟ حالت فشردگی هم داره
    سر درد شما همیشه دو طرفه است؟یک طرفه نبوده؟درزد چشمی یا پشت چشمندارید؟اطراف بینی یا پشت سرتون درد نمیکنه؟ درد شما چه مواقعی پشتسرتونه؟دوطرفه است -درزد چشمی پلک پایین سمت راستم دارم بعضی وقتا پشت سرم درد میگیره و چشام بعضی وقتا

تب و لرز
    تنگی نفس
    اختلال دید تهوع استفراغ یا کاهش سطح هوشیاری به صورت گذرا نداشتید؟ کمی
    ترس از نور نداشتید؟ دارم
    ایا سردرد شما به هنگتم بیدار شدن از خواب در حداکثر شدت هست؟نه کم کم زیاد میشه
    ایاسردردتون شما را از خواب بیدار کرده؟ نه
    ایا در ساعت خاصی از شبانه روز شروعمی شوئد؟تقریبا
    ایا در پایان روز کاری سردرد شما تشدید میشه؟ایا باشرایط استرس زا شروع میشه؟ بله-گاهی وقتا

در چه شرایطی سر دردتون تسکین پیدا میکنه؟تاریکی؟خواب؟استفراغ؟فشار با دست روی ناحیه شقیقه هاتون؟دراز کشیدن؟در حالت ایستاده؟ فشار دادن-دراز کشیدن-خواب-تاریکی

در چه شرایطی تشدید میشه؟سرفه؟عطسه؟عصبانیت؟پریدن؟خم شدن رو به جلو؟ایستاده؟

عصبانیت
    پریدن

خم شدن رو به جلو
    ایا سر دردتون با سر دردهای قبلی تفاوتی دارد؟نه بیشتر شده

14. haale نوشته است: ضمن تشکر از سعیده خانم به خاطر تمامی اطلاعات مفیدشون

به خاطر فشار عصبی فوق العاده زیادی که مدت یک ماهه درگیرش هستم و باعث به هم خوردن اوضاع معده ی ضعیفم شده به دکتر مراجعه کردم... اونجا بود که برای سر دردهای متوالی که درگیرش هستم با دکتر صحبت کردم. ایشون برام  Panadol  تجویز کردن که هر موقع سر درد به سراغم می یاد یکی بخورم.
    توی این یک هفته ی اخیر با مصرف این قرص واقعا سر دردهام سریع تسکین پیدا می کنه..می خواستم بدونم آیا عادت کردن من به این قرص در دراز مدت اثراتی خواهد داشت؟ چون سر دردهای من جوری هستن که با استامینوفن و بروفن و ژلوفن و نوافن اصلا آروم نمی شه و حتی با مصرف اونا معده ام به هم می ریزه، الانم چون همزمان با  Panadol  دارم برای معده ام دارو مصرف می کنم احساس می کنم که به خاطر همینه که معده ام واکنش بدی نسبت به این قرص نشون نمی ده.
    می خواستم راهنمایی کنین و اگه این قرص عوارضی داره برام بگین.
    ممنونم.

عزیزم تا اونجا که من میدونم پانادول اسم دیگه استامینوفن هست.اما چون اطلاع دقیقی ندارم حتما براتون سوال می پرسم.

15. asila نوشته است: با سلام
    سعیده جان ابتدا از این که دانش و وقت با ارزشتونو در جهت افزایش اگاهی من و بقیه ی دوستان در این سایت اختصاص می دهید کمال تشکر و سپاس گذاری رو دارم و چنتا سوالم دارم که اگه مقدور باشه لطف کنین و بهشون جواب بدین . پیشاپیش ازتون ممنونم سعیده جان

1. من دیدم کسانی رو که موقع درد گرفتن سر ، سرشونو با دستمال یا روسری یا چیزی شبیه این میبندن.  میشه لطف کنین و بگین ایا این عمل تاثیر گذار است ؟ از نظر پزشکی توجیحی برای این عمل وجود دارد ؟ یا این تلقین بیمار به خودش است که با محکم بستن سر ، درد ان تسکین می یابد ؟

2. من مواقعی میشه که بعد از کار با کامپیوتر سر درد شدیدی میگیرم ایا در پزشکی استاندارد زمانی خاصی برای کار با کامپیوتر وجود داره ؟ مثلا گفته شده که بعد از 2 ساعت کار سردرد گرفتن طبیعی است و اگر بعد از 1 ساعت کار با کانپیوتر کسی سردرد بگیره این انرماله ؟

3. من مواقعی که میرم استخر نمیتونم از سونای خشک یا جکوزی اون استفاده کنم چون به شدت سردرد میگیرم ایا این غیر طبیعی است ؟ چرا خیلی ها بی هیچ سردردی از این امکانات استفاده میکنن اما من نمیتونم ؟ یعنی علتش گرمیه حتی تو حموم هم از اب ولرم باید همیشه استفاده کنم .

ببخشید که سوالام زیاد شد .

سلام

1. بستن سر و یا ماساژ دادن قسمتهایی از سر که درد می کنه باعث تسکین درد میشه. این کار در واقع، گیرنده هایی رو در مغز فعال می کنه که در کنترل درد نقش دارن.

2 و 3. این وضعیت ها در افراد مختلف فرق می کنه و جزو ویژگی های فردی محسوب میشه. کسانی که سابقه میگرن دارن به بعضی از محرکهای محیط آسیب پذیرترند. در مورد کار با کامپیوتر هم همینطور. به همین دلیل زمان استانداردی نمیشه براش در نظر گرفت. اگه زیاد با کامپیوتر کار می کنین سعی کنین نور مونیتور رو کم کنین و هرگز در اتاق تاریک اقدام به کار با کامپیوتر یا مطالعه نکنین. دردهایی که در اطراف کره چشم ایجاد میشن و معمولا همراه با درد بخش پس سری هستن معمولا به خاطر قرار دادن مداوم چشم در معرض نورهای شدید هست که معمولا با استراحت خوب میشن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید