شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 28 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. nivooni نوشته است: سلام
    امیدوارم سوال من اخطار نگیره
    سوال من اینکه ما چند دوره تا حالا از قرص لونژیل توو روش اورژانسی استفاده کردیم گاهی وقتا  پریود بعدی در زمان خودش اتفاق افتاده  گاهی وقتا هم درست 7 روز بعد از مصرف قرص یه چیزی مثل خونریزی میان دوره در صورتی که هنوز تا زمان شروع پریود 14-15 روز مونده.میشه بپرسم این خونریزی میان دوره به چه دلیل است؟و همین خونریزی که شدید هم بوده 100% بارداری رو منتفی میکنه؟

سلام

1. دوست عزیز روش اوژانسی جلوگیری از بارداری (Emergency contraception =  EC) اسمش روشه " اورژانسی" یعنی مواقع ضروری باید ازش استفاده کنین نه این که این روش رو جایگزین روش های مطمئن جلوگیری از بارداری ( کاندوم ، قرص های ضد بارداری ، روش های تزریقی  و ........ ) بکنید بعبارتی 1 بار قابل استفاده بودن این روش در هر سیکل قاعدگی این مجوز رو نمیده که در هر سیکل این روش پیاده بشه چرا که بهم خوردن بالانس هورمونی و  سردرد و سر گیجه و اختلالات قائدگی و ... ایجاد میکنه پس ابتدا توصیه میکنم که از این پس یک روش جلو گیری از بارداری مطمئن انتخاب کنید و اون رو به درستی اجرا کنید که دیگه مجبور نباشن نامزدتون از روش اورژانسی مدام استفاده کنن.

2. اون خونریزیی که شما بهش میان دوره ای میگید به این دلیله که این قرص ها با اختلال در اندومتر (مخاط داخلی رحم) باعث ریزش اون میشن به همین دلیله که بعد از مصرف اورژانسی قرص های ضد بارداری طی 3 - 10 روز باید خونریزی صورت گیرد و چنان چه تا 10 روز خون ریزی صورت نگرفت باید برای بررسی بارداری ازمایش خون بتا اچ سی جی انجام بشه  .

3. بله ، این خونریزی که بعد از EC اتفاق میافته به معنی ریزش استر رحم -اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.

امیدوارم پاسخ های قانع کننده ای داده باشم دوست عزیز

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. با سلام
    1-آیا منی از روی شلوار قابل نفوذ هست با توجه به اینکه هر دو نفر شلوار به تن داشته باشند ؟

سوال دوم تو یه دوره 28 روز آیا روز 10 میتونه روز تخمک گذاری باشه ؟

سوال سوم اگر مقار کمی منی رو دست ریخته باشه بعد از یک ساعت زمانی که زن به واژن دست بزند ایا امکان بارداری هست ؟

3. raha_taranom نوشته است: با سلام
    1-آیا منی از روی شلوار قابل نفوذ هست با توجه به اینکه هر دو نفر شلوار به تن داشته باشند ؟

سوال دوم تو یه دوره 28 روز آیا روز 10 میتونه روز تخمک گذاری باشه ؟

سوال سوم اگر مقار کمی منی رو دست ریخته باشه بعد از یک ساعت زمانی که زن به واژن دست بزند ایا امکان بارداری هست ؟

جواب سوال یک : بارها در سایت گفته شده با داشتن لباس (هرگونه لباس : لباس زیر ، شلوار و...) بارداری اتفاق نمیوفته
    جواب سوال دوم : خیر احتمالش خیلی کمه البته اگه پریود منظم باشه
    سوال سوم : خیر ممکن نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام من كاربر funsaman هستم ميدونم اين تخلفه همينجا عذر خواهي ميكنم اما من فقط 12 ساعت ديگه فرصت دارم اما هر كار ميكردم چون كاربر جديد بودم پست ارسال نمي شد !
    از آقاي دكتر هم ميخوام نظرشونو اعلام نمايند ممنون ميشم
    از دكتر آزمايشگاه هم خيلي ممنونم آقاي دكتر مشكل بالا رو داشتم كه نامه شخصي دادم !
    سوالم رو دوباره طرح ميكنم :

من بوسيله دست توسط همسرم ارضا شدم ، هنگام ارضا شدن مقداري مني روي دستم ريخت بعد از يه مدت كوتاه اقدام به ارضا كردن همسرم كردم يعني با دست قسمت فوقاني آلت خانوم را لمس كردم اين رابطه در روز دوم يا سوم پريود انجام گرفته است آيا احتمال بارداري وجود داري يا خير ؟(قبل از اين كار فكر مي كنم با دستمال كاغذي دستم رو پاك كرده باشم)
    لطفا راهنمايي كنيد!

5. samijooon نوشته است: سلام من كاربر funsaman هستم ميدونم اين تخلفه همينجا عذر خواهي ميكنم اما من فقط 12 ساعت ديگه فرصت دارم اما هر كار ميكردم چون كاربر جديد بودم پست ارسال نمي شد !
    از آقاي دكتر هم ميخوام نظرشونو اعلام نمايند ممنون ميشم
    از دكتر آزمايشگاه هم خيلي ممنونم آقاي دكتر مشكل بالا رو داشتم كه نامه شخصي دادم !
    سوالم رو دوباره طرح ميكنم :

من بوسيله دست توسط همسرم ارضا شدم ، هنگام ارضا شدن مقداري مني روي دستم ريخت بعد از يه مدت كوتاه اقدام به ارضا كردن همسرم كردم يعني با دست قسمت فوقاني آلت خانوم را لمس كردم اين رابطه در روز دوم يا سوم پريود انجام گرفته است آيا احتمال بارداري وجود داري يا خير ؟(قبل از اين كار فكر مي كنم با دستمال كاغذي دستم رو پاك كرده باشم)
    لطفا راهنمايي كنيد!

سلام .
    جای نگرانی نیست . در روزهای پریود  احتمال بارداری خیلی کم و ضعیف است و بارداری وجود ندارد.
    (در زمان پر خطر در دوره پریودی ، در فردی  با پریودی منظم 28 روزه – بین روزهای 11 تا 17 می باشد یعنی اگر در این روزها نزدیکی محافظت نشده داشتید، احتمال بارداری زیاد است.)

6. سلام این جواب آزمایش بتای منه.لطفا بگید نتیجه چیه؟؟
    result:0.8       
    unit:IU/L
    Reference interveal:  Non pregnancy:Less than 20
    Pregnancy: More than 20

7. ana67 نوشته است: سلام این جواب آزمایش بتای منه.لطفا بگید نتیجه چیه؟؟

منفی در حد تیم ملی
    امکان نداره باردار باشید.

8. ana67 نوشته است: سلام این جواب آزمایش بتای منه.لطفا بگید نتیجه چیه؟؟

نتیجه آزمایش بتای شما 0.8 گزارش شده است.
    منظور از IU/L واحد اندازه گیری آن است.
    در این آزمایش گفته شده: عدم بارداری کمتر از 20 و احتمال بارداری بیش از 20 خواهد بود.

9. nivooni

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آدرس (لينک) پست # 407 پست # 407

nivooni نوشته است: سلام
        امیدوارم سوال من اخطار نگیره
        سوال من اینکه ما چند دوره تا حالا از قرص لونژیل توو روش اورژانسی استفاده کردیم گاهی وقتا  پریود بعدی در زمان خودش اتفاق افتاده  گاهی وقتا هم درست 7 روز بعد از مصرف قرص یه چیزی مثل خونریزی میان دوره در صورتی که هنوز تا زمان شروع پریود 14-15 روز مونده.میشه بپرسم این خونریزی میان دوره به چه دلیل است؟و همین خونریزی که شدید هم بوده 100% بارداری رو منتفی میکنه؟

سلام

1. دوست عزیز روش اوژانسی جلوگیری از بارداری (Emergency contraception =  EC) اسمش روشه " اورژانسی" یعنی مواقع ضروری باید ازش استفاده کنین نه این که این روش رو جایگزین روش های مطمئن جلوگیری از بارداری ( کاندوم ، قرص های ضد بارداری ، روش های تزریقی  و ........ ) بکنید بعبارتی 1 بار قابل استفاده بودن این روش در هر سیکل قاعدگی این مجوز رو نمیده که در هر سیکل این روش پیاده بشه چرا که بهم خوردن بالانس هورمونی و  سردرد و سر گیجه و اختلالات قائدگی و ... ایجاد میکنه پس ابتدا توصیه میکنم که از این پس یک روش جلو گیری از بارداری مطمئن انتخاب کنید و اون رو به درستی اجرا کنید که دیگه مجبور نباشن نامزدتون از روش اورژانسی مدام استفاده کنن.

2. اون خونریزیی که شما بهش میان دوره ای میگید به این دلیله که این قرص ها با اختلال در اندومتر (مخاط داخلی رحم) باعث ریزش اون میشن به همین دلیله که بعد از مصرف اورژانسی قرص های ضد بارداری طی 3 - 10 روز باید خونریزی صورت گیرد و چنان چه تا 10 روز خون ریزی صورت نگرفت باید برای بررسی بارداری ازمایش خون بتا اچ سی جی انجام بشه  .

3. بله ، این خونریزی که بعد از EC اتفاق میافته به معنی ریزش استر رحم -اندومتر- است بنابراین دیگر محصول حاملگی در رحم جایگزین نشده و بارداری رخ نخواهد داد. بنابراین این خونریزی به معنی این است که شما در این سیکل باردار نشده اید.

10. با سلام علائم حاملگی چند روز بعد از نزدیکی پدیدار می شود . درد گرفتن زیر شکم و احساس تهوع  میتونه ناشی از استرس  حاملگی باشه؟ امکان داره 2 روز بعد از نزدیکی علائم نشان داده شود؟

11. raha_taranom نوشته است: با سلام علائم حاملگی چند روز بعد از نزدیکی پدیدار می شود . درد گرفتن زیر شکم و احساس تهوع  میتونه ناشی از استرس  حاملگی باشه؟ امکان داره 2 روز بعد از نزدیکی علائم نشان داده شود؟

با یک ازمایش خون بعد دو روز کاملا مشهود میشود که بارداری رخ داده یا خیر
    علائم ذکر شده میتونه بخار برهم خوردن بالانس هورمونی باشه و خیلی چیزهای دیگه

12. سلام و خسته نباشید
    من 23سال دارم به دلیل داشتن کیستهای ریز و متعدد 5ماه متوالی قرص LD مصرف میکردم  تاریخ 90/05/23 آخرین روز استفاده من بود و 90/05/28 پریود شدم و از آن به بعد قرص مصرف نکردم به دلیل رابطه مشکوکی که داشتم 90/06/28 آزمایش بتا دادم جواب مثبت و بیشتر از 250 بود سریعا برای سونوگرافی اقدام کردم که جواب  آن به شرح زیر است   کیسه جنینی رویت نشد تخمدانها بزرگتر از حد طبیعی وحاوی فولیکولهای نارس که به صورت پریفرال قرار گرفته و نشاندهنده PCOCD میباشد
    پزشک معالجم گفت که 1هفته دیگر برای سونوگرافی مجددا اقدام کنم خیلی دلشوره دارم میخواهم بدانم آیا با داشتن تخمدانهای پلی کیستیک جواب آزمایش من صحیح و واقعا حامله هستم؟
    پزشکم گفت اگر بخواهم جنین را سقط کنم میتوانم میتوانم از قرصهای سقط استفاده کنم آیا در رابطه با این قرصها اطلاعاتی دارید؟ ایشان فقط گفتند این قرص هورمونی که باعث ادامه حاملگی میشود را جذب میکند

13. سلام.
    يه سوال داشتم ممنون ميشم جوابم رو بدين.گ28 سالمه و پريودم تقريبا منظمه. روز بعد از اتمام پريودم يه رابطه بدون دخول داشتم و فقط در حد تماس آلتها بوده .اما از حاملگي با پيشاب نگرانم.2ساعت بعد 4تا ال دي خوردم و 12 ساعت بعد 4تا ال دي ديگه.اما 1.5 ساعت بعد خوردن 4تا ال دي دوم بع علت مسموميت غذايي بالا آوردم. مي خواستم ببينم احتمال حاملگيم وجود داره؟؟؟
    پيشاپيش ممنون از جوابتون.

14. سلام خسته نباشید. من طی 6 ماه گذشته برای جلو گیری از قرص یاسمین استفاده می کردم تا شهریور. 12 شهریور باید پریود میشدم که نشدم اما چون باید به سفر میرفتم و پریودم با سفرم تداخل می کرد از 14 شهریور به مدت 12 روز قرص ال دی مصرف کردم. 24 شهریور رابطه مقعدی داشتم که متاسفانه منی در داخل مقعد ریخته شد. سریع به دستشویی رفتم و خودم رو شستم. و قرص اون شب رو هم خوردم که برای عقب انداختن پریودم مصرف میکردم. الان 5 روزه که مصرف قرصم قطع شده ولی پریود نشدم خیلی نگرانم. احتمال بارداری هست؟

15. bitafajr نوشته است: سلام خسته نباشید. من طی 6 ماه گذشته برای جلو گیری از قرص یاسمین استفاده می کردم تا شهریور. 12 شهریور باید پریود میشدم که نشدم اما چون باید به سفر میرفتم و پریودم با سفرم تداخل می کرد از 14 شهریور به مدت 12 روز قرص ال دی مصرف کردم. 24 شهریور رابطه مقعدی داشتم که متاسفانه منی در داخل مقعد ریخته شد. سریع به دستشویی رفتم و خودم رو شستم. و قرص اون شب رو هم خوردم که برای عقب انداختن پریودم مصرف میکردم. الان 5 روزه که مصرف قرصم قطع شده ولی پریود نشدم خیلی نگرانم. احتمال بارداری هست؟

برای عقب انداختن پریود می بایست یک بسته قرص LD را به طور منظم مصرف کنید، پس از تمام شدن یک بسته اگر دیگر قرصی مصرف نکنید خونریزی در شما شروع می شود و برای به تعویق انداختن این خونریزی باید بسته جدید را بلافاصله شروع کنید؛ تا وقتی که قرص مصرف می کنید خونریزی رخ نخواهد داد. با قطع مصرف قرص خونریزی ایجاد خواهد شد.
    چون شما فقط 12 روز LD مصرف کردید و هنوز یک بسته را تمام نکرده بودید، احتمال عدم پریود میتونه به خاطر مقدار همین قرص باشه که زمان خونریزی را با اختلال مواجه کرده.
    با توجه به نوع رابطه شما احتمال بارداری وجود ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 28 از 111
رفتن به صفحه :    ... 28 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید