شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ذهن و مغز

1. تو یه کتاب در مورد فرکانس های ذهن  و نیم کره راست مغز مطلبی رو دیدم. فرکانس آلفا و بتا و تتا و ... . این کتاب جنبه پزشکی نداشت .بلکه موضوع اون تمرکز ذهن در روش سیلوا بود .می خواستم بدونم که آیا این مسایل در مورد فرکانس های ذهن صحت داره؟ آیا چیزی به اسم فرکانس در ذهن و مغز جنبه فیزیکی داره و مورد تایید علم پزشکی هست؟

2. سلام
    بله کاملا" حقیقت داره و سطوح مختلف هوشیاری فرد را نشان می دهند. برای درک این موضوع می توانید به کتب الکترو فیزیولوژی مراجعه کنید.

3. من دوتا تجربه جالب داشتم که احتمالا بقیه هم این تجربه رو داشتن. اول : یه شب که خسته بودم چشمام بسته بودم و در حال استراحت به یه موضوع داشتم فکر می کردم.اول این موضوع کاملا منطقی بود ولی هر چی بیشتر در موردش فکر می کردم این مساله جنبه خیالی و غیر منطقی به خودش می گرفت و من در این  لحظه می فهمیدم دارم کم کم به خواب میرم.یکی دو بار این حالت تکرار شد(بی اراده) تا بلاخره تصمیم گرفتم بخوابم.خیلی سریع خوابم برد. دوم : یه عصر در حال استراحت با چشم های بسته در حالی که می دونستم بیدارم متوجه شدم که صدا هایی که از اطراف می شنوم مبهم شدن و ارتباطم با دنیای خارج کم شده.از این حالت خارج شدم(نه کاملا) و دوباره به این حالت برگشتم. یکی دوبار این کارو انجام دادم.احساس کردم از یه مرزی هشیاری مرتبا در حال عبور هستم. بعد که با اختیار کاملا از این حالت خارج شدم احساس خوبی داشتم . می دونستم که تمام مدت بیدار بودم.بعدا هر چقدر سعی کردم دیگه وارد این حالت نشدم و خیلی سریع خوابم می برد.البته اینم بگم که من هیچ چیز توهم آوری استفاده نکرده بودم! تا اونجا که من می دونم با کاهش فرکانس های ذهن ما به خواب می ریم . سوال من اینه که من در هر حالت در چه ناحیه ای از فرکانس های ذهنی بودم؟ افرادی که هیبنو تیزم می شن و یا به اغما می رن و یا تمرکز عمیق می کنن در کدوم حالت قرار می گیرن؟ آیا در این حالت نیمه ی راست مغز فعال می شه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید