شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خشكي چشم

1. من حدود 10 سال پيش براي درمان ضعيفي چشم عمل ليزر انجام دادم. از ان روز تا حالا صبح ها يا نيمه شب ها بعداز بلند شدن از خواب دچار مشكلات زيادي هستم به اين صورت كه نميتوانم چشمانم را به راحتي باز كنم. با چشمان بسته به نزديكي لوله اب ميروم وبعداز خيس كردن چشمانم ارام ارام چشمانم را باز ميكنم. اگر به يكباره چشمانم را باز كنم مثل اين است كه چشمانم پراز نمك و شن ريزه هستندوشروع به اشك ريختن شديد ميكنند كه همراه بادرد است.كه گاهي اين درد تا شب همراه من است. اين حالت بارها در هنگام خواب هم براي من ايجاد شده.يعني درحالي كه خواب بوده ام به يكباره بادرد و ريزش اشك از خواب بيدار شده ام. هر وقت به پزشك مراجعه ميكنم به من قطره اشك مصنوعي ميدهد.كه مقداري بهتر ميشوم. سوال من اين است :استفاده مداوم از اشك مصنوعي خطري ندارد؟ايا خشكي چشم درمان قطعي دارد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. استفاده مداوم از اشك مصنوعی در حدی که پزشک تجویز کنه خطری ندارد. و احتمالاً درمان قطعی برای خشکی چشم وجود ندارد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام

دوست عزیز یعنی مشگل چشم شما بعد از

عمل لیزر بوجود امدو اینچنین شد اگر اینطور باشدممنون میشوم اگر اطلاع رسانی کنید برای تجربه کسانی که

قصد چنین کاری را در اینده دارند هشدار خوبیست که با دانستن خطرات احتمالی اقدام به عمل لیزر نمایند

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. سلام.قبل از عمل ليزر حدود يك سال از لنز استفاده كرده ام كه چشمم با انها سازگار نبود. با توجه به اين موضوع ميتوانم حدس بزنم كه چشم من قبل از عمل ليزر دچار خشكي بوده كه بعد از عمل ليزر بصورت حاد خود را نشان داده است. در بين اطرافيان و دوستانم كه اين عمل(ليزريا ليزيك) را انجام داده اند فقط من دچار اين مشكل شده ام. تا حالا به چندين متخصص و فوق تخصص مراجعه كرده ام كه همگي خشكي چشم مرا از عوارض بعد از عمل تشخيص داده اند.

5. لیزیک ممکن است در بعضی افراد باعث خشکی چشم شود. این مشکل بخصوص زمانی پیش می آید که قبل از عمل لیزیک زمینه خشکی چشم وجود داشته باشد. در طی عمل لیزیک، لایه ای از قرنیه ( بنام فلپ) بلند شده و بستر قرنیه به منظور اصلاح نزدیک بینی، دور بینی و آستیگماتیسم با لیزر تراش داده می شود. از نظر آناتومیک، زمانی که فلپ لیزک برداشته می شود؛ طبعا اعصاب قرنیه نیز بریده می شوند. سلامت این اعصاب برای تحریک ترشح اشک ضروری است. بنابراین، در بعضی مواقع، به طور موقت تحریک ترشح اشک کم شده و ترشح اشک کاهش می یابد و در نتیجه منجر به خشکی چشم بعد از عمل لیزیک می شود. در مواقعی که خشکی چشم پس از لیزیک متوسط تا شدید باشد؛ گاهی اوقات به علت عدم ثبات لایه اشکی، بینائیتان تار خواهد بود. ممکن است جراح لیزیک خشکی چشمتان را قبل از انجام عمل لیزیک درمان کند تا در دوره پس از عمل، راحت باشید.همه افرادی که عمل لیزیک می شوند، در دوره پس از عمل به قطره های اشک مصنوعی و یا نرم کننده نیاز خواهند داشت. بنابراین در طی مشاوره قبل از عمل باید هر گونه علامت ناشی از خشکی چشم و مصرف هر دارویی که ممکن است منجر به خشکی چشم شود را به جراحتان اطلاع دهید. به این ترتیب، جراح لیزیک قادر خواهد بود که اقدامات لازم در جهت نیل به بهترین نتیجه ممکن را، انجام دهد. خوشبختانه، در نهایت همه علائم خشکی چشم پس از عمل لیزیک موقتی بوده با گذشت زمان تدریجا کاهش یافته و طی چند ماه از بین می روند.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. سلام
    من خودم 2 سال پیش عمل  PRK انجام دادم که جدیدترین نوع عمل برای برطرف کردن ضعیفی چشم هست اما باز هم عارضه خشکی چشم رو تجربه کردم. این عارضه درمان قطعی نداره و فقط با قطره های اشک مصنوعی قابل حله. توصیه میکنم قبل از خواب پماد لیپوزیک (Liposic) رو داخل چشمتون بریزید. برای من واقعا تاثیر فوق العاده ای داشته امیدوارم برای شما هم موثر باشه. در ضمن این پماد نوع فشرده اشک مصنوعی هست و هیچ گونه عوارضی نداره.
    به امید بهبودی...

7. من سال 88عمل لایزیک انجام دادم ومشکل شما(خشکی چشم) رادارم وتنهامجبورم اشک مصنوعی استفاده کنم

8. دوستان  عزیز سلام

با توجه به اینکه خانم ندا میفرمایند 10سال از عمل لیز ینگشان میگذرد

هنوز هم حالت خشگی چشمشان رفع نشده

ایا میشود گفت جز استثنا ها بوده اند

بنظر من خوب است کمی جنبه احتیاط را در نظر بگیریم

تفهیم این مهم با پزشگان است و بیماران عادی تا این حد توانایی تحلیل موارد پزشگی را ندارند

لذا استدعا دارم بدلیل مخاطبان زیاد این سایت که بعضا با حسن نیتی که به روش منطقی این

سایت دارند

کمی جنبه احتیاط را به کاربران توصئیه نموده

و چنانچه عزیزانی هستند که اطلاعات کامل وتخصصی در رابطه با عمل لیزینگ دارند

تمنا دارم بذل محبت نموده وعلمی تر اطلاع رسانی نمایند

با توجه به اینگه گاها احتمال سهل انگاری در توجیه مشگلات بعدی بیماران میباشد

بی نهایت سپاسگزار میباشم

9. با سلام
    تا جایی که من میدونم اگر اشتباه نکنم این 3 تا یعنی لیزیک،لازیک و لیزر باهم متفاوتند .

من 6 سال پیش عمل لیزیک رو انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم.

اما اخیرا (بعد از اینکه یه مدت هوا آلوده و پر گرد و غبار بود )چشم راستم میخواره ،گاهی پلک میزنم تار میشه البته بگم همین چشم راستم لایه های خیلی نازک هم داره زیر پلکم مثل مو رنگش سفید هست ،صبح ها هم وقتی بیدار میشم فقط همین چشمم سخت باز میشه مخصوصاً اگر قبل از خواب با کامپیوتر کار کرده باشم.

اینا ربطی به عمل لیزیک نداره میدونم.
    نگرانم برم دکتر بگه ضعیف شدهSmile)
    البته من چون ورزش میکنم گاهی عرق هم وارد چشمم میشه.

من اکثر مواقع چشمم رو با چای میشورم گاهی خیلی کم از محلول آب و شامپو بچه استفاده میکنم.

1.میدونم با شستشو خوب میشه اما نمیدونم از چی استفاده کنم ؟آیا چشم رو هم مثل گوش میشه رفت جایی شستشو داد؟

2.این پمادی که الیناز عزیز گفتن ،لیپوزیک احتمالاً چون موقع خواب مصرف میشه باید به راحتتر باز شدن چشم هنگام صبح کمک کنه، مصرفش بدون تجویز پزشک اشکال نداره؟ این پماد درصد های مختلف نداره؟

3.عینک هایی که برای کار با کامپیوتر مناسب هستن رو باید از عینک فروشی تهیه کنم ؟مارک یا مدل خاصی نداره؟ممکنه تقلبی هم داشته باشه؟ قیمت  اصلش حدوداً  چنده؟

با تشکر
    ممنون میشم جواب سوالهامو بدین.

10. sima_65 نوشته است: با سلام
    تا جایی که من میدونم اگر اشتباه نکنم این 3 تا یعنی لیزیک،لازیک و لیزر باهم متفاوتند .

من 6 سال پیش عمل لیزیک رو انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم.

اما اخیرا (بعد از اینکه یه مدت هوا آلوده و پر گرد و غبار بود )چشم راستم میخواره ،گاهی پلک میزنم تار میشه البته بگم همین چشم راستم لایه های خیلی نازک هم داره زیر پلکم مثل مو رنگش سفید هست ،صبح ها هم وقتی بیدار میشم فقط همین چشمم سخت باز میشه مخصوصاً اگر قبل از خواب با کامپیوتر کار کرده باشم.

اینا ربطی به عمل لیزیک نداره میدونم.
    نگرانم برم دکتر بگه ضعیف شدهSmile)
    البته من چون ورزش میکنم گاهی عرق هم وارد چشمم میشه.

من اکثر مواقع چشمم رو با چای میشورم گاهی خیلی کم از محلول آب و شامپو بچه استفاده میکنم.

1.میدونم با شستشو خوب میشه اما نمیدونم از چی استفاده کنم ؟آیا چشم رو هم مثل گوش میشه رفت جایی شستشو داد؟

2.این پمادی که الیناز عزیز گفتن ،لیپوزیک احتمالاً چون موقع خواب مصرف میشه باید به راحتتر باز شدن چشم هنگام صبح کمک کنه، مصرفش بدون تجویز پزشک اشکال نداره؟ این پماد درصد های مختلف نداره؟

3.عینک هایی که برای کار با کامپیوتر مناسب هستن رو باید از عینک فروشی تهیه کنم ؟مارک یا مدل خاصی نداره؟ممکنه تقلبی هم داشته باشه؟ قیمت  اصلش حدوداً  چنده؟

با تشکر
    ممنون میشم جواب سوالهامو بدین.

سلام
    پماد لیپوزیک هیچ گونه عوارضی نداره و برای کسانی که عمل نکردند و مشکل خشکی چشم دارن هم مفید و قابل استفاده هست. درصدهای متفاوت هم نداره و کلا یک نوعه. در زمان بیدار شدن بسیار به راحتی شما و چشمتون کمک میکنه و اجازه نمیده پلک ها به هم بچسبن. در ضمن این پماد و قطره های اشک مصنوعی خودشون چشم رو شست و شو میدن و نیازی به چای و ... نیست. فقط در صورت نیاز یکی از قطره ها رو باز کنید و همون یه دونه رو داخل هر دو چشمتون بریزید و از یه قطره 2 بار استفاده نکنید. یعنی درش رو نبندید و بعدا دوباره استفاده نکنید. البته این توضیحات راجع به قطره های آرتلاک هست که از بهترین و مرغوب ترین اشک های مصنوعی در بازاره.
    خشکی چشم میتونه سال ها بعد از عمل هم ادامه داشته باشه که بسته به شرایط بدن ، میزان ترشح غدد اشکی چشم و نوع عمل در افراد مختلف متفاوته.
    بهتره عینک مخصوص رو از مطب پزشکتون یا جایی که ایشون معرفی میکنن تهیه کنید که اطمینان کامل حاصل بشه.
    (تمام موارد ذکر شده با مشورت پزشک خودم توصیه شده)

11. سلام
    من جراحی لازک کردم تقریبا 2 ماه پیش الانم مشکل خاصی ندارم فقط گاهی احساس میکنم چشمم خشک شده و در مردمک چشمم احساس درد میکنم . و وقتی روزه میگیرم چشمم در طول روز گاهی درد شدیدی داره.میخواستم ببینم لازمه که به پزشکم مراجعه کنم؟

12. از علائم  خشكي چشم سوزش و خارش ضعيف چشم در هنگام انجام فعاليت هاي چشمي است.و از ديگر نشانه هاي آن بيشتر از حد لازم پلك زدن است.در مراحل شديد تر شخص پس از بيدار شدن از خواب در باز كردن چشمش دچار مشكل ميشود و احساس مي كند كه چشمش پر از نمك و شن ريزه است. كه براي بهتر باز شدن چشمش بهتر است آن را مرطوب كند.
    درد چشم شما ممكن است به خاطر عوارض موقت بعد از عمل باشد. و خشكي چشم شما نيز كم كم بر طرف خواهد شد. براي اطمينان خاطر با پزشكتان مشورت كنيد.
    موفق باشيد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید