شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ساییدن دندان کودک خردسال{دندون قوروجه}

1. سلام دوستان دیروز یکی از دوستان من سوالی از من پرسید من جوابشو دادم میخوام ببینم شما عزیزان نظرتون در این مورد چیست علت اینکه کودک خردسال مثلا16ماهه هرجند لحظه به مدت جند ثانیه شروع به ساییدن دندان های جلویی خود میکند
    {به اصطلاح دندون قورچه کردن}

2. دندان‌قروچه عبارت پزشکی است که به ساییدن دندان‌‌ها به هم یا گره‌کردن فک اطلاق می‌شود. دندان‌قروچه معمولاً در خواب عمیق یا زمانیکه فرد استرس دارد اتفاق می‌افتد. (در سن بیشتر از 6سال به علت استرس)
    گاهی کودکان به این علت دندان‌قروچه می‌کنند که دندان‌های بالایی و پایینی کاملاً هم‌ردیف نیستند. اما کودکان کوچکتر از 3 سال دردهایی مثل گوش‌درد یا دندان درآوردن اینکار را انجام می‌دهند. در این موارد کودک برای تسهیل درد خود دندان‌قروچه می‌کند.
    برخی از کودکان بیش‌فعال هم دچار دندان‌قروچه می‌شوند. و گاهی‌اوقات کودکانی که دچار بیماری‌ها و مشکلات دیگر (مثل اختلالت دماغی) هستند یا داروهای خاصی استفاده می‌کنند هم دندان‌قروچه می‌کنند.
    چون سنشون کمه من فک میکنم گوش دردی یا در اوردن دندون باعث این عمل میشه که اونو اروم میکنه به مرور زمان ترک میکنه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام دوستان
    تجربه شخصی من میگه کودکان علت اصلی دندون قروچه کردنشون انگل هست
    باید برن آزمایش مدفوع برای تست انگل
    اصولا جواب مثبت میاد و همه افراد خونواده باید یه قرص جویدنی هست بوخورن تا اون انگل رفع بشه
    آش تمر هندی هم غذاییه که طب سنتی تجویز میکنه
    همیشه شاد و سلامت باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با توجه به اینکه این بچه کوچیکه احتمال اینکه انگل باشه خیلی کمه اما تو این سن هم دندون داره هم اینکه موارد زیادی واسه استرس و فشار روحی داره که باعث دندون قروچه میشه مثل اضطراب جدایی یا ترس از غریبه ها که اوجش تا ۱۸ ماهگیه و ... در ضمن اون دندون قروچه ای که واسه انگله توی شب و خواب اتفاق میوفته

5. سلام دوستان  
    به نظر من هم علتش گوش درد یا درآوردن دندونه ، من یه بچه 20 ماهه میشناسم، از وقتیکه دندونای آسیابش داره بیرون میاد شروع به دندون قروچه کرده، این اواخر هم شدید تر شده، درضمن خیلی هم ناآروم و بهونه گیر شده.

6. سلام دکتر جون من هرچه دنبال قسمت ویرایش میگردم توسایت که سوالم را مطرح کنم همه جا میگفت نمیشه ومیدونم که جای مناسبی برای مطرح کردن سوالم نیست وهمیشه به سختی سوالاتم را مطرح میکنم نحوه استفاده از سایت را میخونم ولی بازم مشکل دارم نمی دونم کجا باید برم.
    سوالم اینه که یه پسر بچه 3 سال و8 ماه داریم که فاویسمی هست و تالاسمی مینوره.وزنش از پارسال تا حالا 13.5 مونده و رشد نکرده . وقدش 106 سانت است.وتغذیش هم زیاد خوب نیست و پیش فعال از نوع بد وغیر قابل کنترل هست ویه روز در میون هم فولیک اسید میخوره،و لاغر هست.و همیشه هم رنگش زرد هست.وموقعی هم که بدنیا اومد زردی داشت که روی 27 بود و یک هفته زیر دستگاه بود.
    و زمان تولدش  وزنش 4 کیلو بو دو قدش 50 سانت بود.لطفا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم.؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید