شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لک بینی در حین سیکل قایدگی

1. yaliz

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام من 21 سالمه و مجردم در چند سال اخیر همیشه سیکل دقیق و مرتبی داشتم البته با خونریزی زیاد و درد کم اما چند ماهه که چند روز اول سیکل قایدگیم فقط لک بینی به شکل کم وقهوه ای رنگ دارم که بعد از 2 یا سه روز خونریزی اصلیم شروع میشه که مثل همیشه زیاد و بدون درد هست و اینم بگم که سیکل قایدگیم با احتساب چند روز لک بینی 7 روز میشه  میخواستم بپرسم میتونه علتش چی باشه؟لطفا راهنماییم کنین
    و اینم اضافه کنم در گذشته هم در روزهای اخر سیکلم که خونریزی کم بود لک بینی داشتم اما نه در شروع  قایدگیم و
    این میتونه نشانه ی بیماری خاص باشه مثل عفونت رحم؟

2. با عرض سلام
    لکه بینی علل متفاوت دارد.واینکه هر زن دوره و سیکل منحصر به فرد خود را دارد که بین 3تا 10روزه اگر کمتر یا بیشتر شد نگران کننده است سیکل هم از زمان روانی خونریزی حساب میشود بدون لکه بینی
    شما سونوگرافی تاالان دادی؟
    مشکل تیروئیدی ندارید؟
    داروی خاصی مصرف نمیکنید؟
    در شرایط کیستی امکان این موضوع هست شاید کیستی داشته باشید که با دارو رفع میشه.
    اگر مشکل هورمونی هم باشه مثل تیروئید یا تولید ناخودآگاه هورمون در بدن که تحت نظر پزشک رفع میشه..
    البته لازم به ذکر است که برخی بیماری ها غفونی هم گاهی باعث لکه بینی میشوند.مثل عفونت مزمن لایه های رحم.
    شما حتما یک سونو بدهید چون اغلب دختران جوان مشکلات کیستی دارند...
    البته امیدوارم مشکلی نباشه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. yaliz

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    <xml><o> </o>
    بله من سونوگرافی کردم البته 7 سال پیش<o></o>
    که هیچ مشکلی نبود<o></o>
    قرص خاصی نه اما دقیقا چند ماهه از قرصهای نچرال مید (کلسیم.زینک.منیزیم) و (مولتی دیلی) به صورت یک روز در میان مصرف میکنم ممکنه تاثیر داشته باشه؟<o></o>
    و اینم اضافه کنم من کم خون هستم و مینور هستم و تیروییدم ندارم<o></o>
    من مطالب پیرامون عفونت را که مطالعه کردم من عوارض دیگر ان از جمله سوزش و خارش و ترشحات بدبو و زرد رنگ ندارم و همچنین در مورد کیست من در حین قایدگی درد زیاد ندارم و سیکل منظمیم همیشه داشتم ممکن با این تفاسیر یازهم مبتلا به کیست یا عفونت یاشم؟<o></o>

4. azin311

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز. منم مثل شما این مشکل رو دارم. اما این ترشح قهوه ای قبل از پریود برای من با سوزش و خارش همراهه و بوی بدی هم داره. و البته مشکل تیروئید دارم و لووتیروکسین می خورم. قرص اسپیرونولاکتون و یاسمین هم می خورم، تا 2و3 ماه پیش هم داستینکس. البته عادت ماهانه مرتبی دارم، حتی قبل از مصرف قرص یاسمین! من نمی دونم عفونت دارم یا نه!! نیاز به معاینه واژن هست؟؟

5. با سلام
    اگر با این لکه بینی کل طول دوره ی پریودی زیر 10 روز باشه موردی نیست.ولی با توجه به اینکه شما کم خونی دارید لازمه که تحت نظر پزشک از قرص مناسب برای درمان کم خونیتون استفاده کنید.
    در مورد خانم آذین هم باید بگم اول لازمه که بگید که شما مجرد هستید یا متاهل چون عفونت های این دو گروه  با هم متفاوتند و درمان های مختلفی هم دارند.ولی با این علایمی که ذکر کردید حتما نیاز هست که به  ماما یاپزشک زنان مراجعه کنید و حتما این موضوع رو پیگیری کنید و جدی بگیرید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. yaliz نوشته است: <xml><o> </o>
    بله من سونوگرافی کردم البته 7 سال پیش<o></o>
    که هیچ مشکلی نبود<o></o>
    قرص خاصی نه اما دقیقا چند ماهه از قرصهای نچرال مید (کلسیم.زینک.منیزیم) و (مولتی دیلی) به صورت یک روز در میان مصرف میکنم ممکنه تاثیر داشته باشه؟<o></o>
    و اینم اضافه کنم من کم خون هستم و مینور هستم و تیروییدم ندارم<o></o>
    من مطالب پیرامون عفونت را که مطالعه کردم من عوارض دیگر ان از جمله سوزش و خارش و ترشحات بدبو و زرد رنگ ندارم و همچنین در مورد کیست من در حین قایدگی درد زیاد ندارم و سیکل منظمیم همیشه داشتم ممکن با این تفاسیر یازهم مبتلا به کیست یا عفونت یاشم؟<o></o>

باسلام نه عفونت نیست چون عفونت معمولا با خارش همراه هست.اما برای اطمینان بیشتر یه سونو بدهید بئ نیست چون گاهی کیست ها خلل ایجاد نمیکنند ولی در بدن هستند..یک سونو جدید برای اطمینان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. azin311 نوشته است: سلام دوست عزیز. منم مثل شما این مشکل رو دارم. اما این ترشح قهوه ای قبل از پریود برای من با سوزش و خارش همراهه و بوی بدی هم داره. و البته مشکل تیروئید دارم و لووتیروکسین می خورم. قرص اسپیرونولاکتون و یاسمین هم می خورم، تا 2و3 ماه پیش هم داستینکس. البته عادت ماهانه مرتبی دارم، حتی قبل از مصرف قرص یاسمین! من نمی دونم عفونت دارم یا نه!! نیاز به معاینه واژن هست؟؟

با سلام عفونتهای متعددی داریم اما اگر بد بو و سوزش و خارش هست حتما به دکتر مراجعه کنید که اگر عفونت مجرای رحمی دارید زود برطرف شئد.
    قرص های تیروئید فقط ایجاد پریودی نامنظم میکنند که خدا رو ششکر ندارید

8. azin311

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من مجرد هستم. البته در روزهای دیگه ترشح عادی دارم. بدون سوزش، بی بو و بی رنگ یا سفید رنگ. فقط دو سه روز قبل از عادت ماهانه ترشح غیر عادی دارم. خودم فکر می کردم عوارض قرصهایی که مصرف می کردم باشه، اما الان نمی دونم!

9. سلام
    عفونتهای رحمی در حالت عادی هم امکان لکه بینی هست.من فکر میکنم عفونتی ندارید بیشتر از عوارض قرصها هستند البته میتونید برگه راهنمای قرص رو بخونید طبق دستور پزشکم قرص مصرف کنید
    موفق باشید

10. منم دقیقاً همین مشکل رو قبل از ازدواج داشتم و الآن هم که ازدواج کردم دارم! سونوگرافی و آزمایش تیروئید و هورمونی هم دادم گفتن هیچی نیست. با این روزهای لک‌بینی کل دوره‌م 10 روز می‌شه و حتی گاهی نصف روز یا یه روز بیشتر. ولی خیلی این لک‌بینی‌ها ناراحتم می‌کنه. آیا دلیل خاصی داره؟ یا راه حلی؟

11. شما عفونت رحمی ندارید؟
    لکه بینی مشکلی ایجاد نمیکنه اگه مشکلی ندارید جای نگرانی نیست...

12. hanieh1117 نوشته است: منم دقیقاً همین مشکل رو قبل از ازدواج داشتم و الآن هم که ازدواج کردم دارم! سونوگرافی و آزمایش تیروئید و هورمونی هم دادم گفتن هیچی نیست. با این روزهای لک‌بینی کل دوره‌م 10 روز می‌شه و حتی گاهی نصف روز یا یه روز بیشتر. ولی خیلی این لک‌بینی‌ها ناراحتم می‌کنه. آیا دلیل خاصی داره؟ یا راه حلی؟

لکه بینی دلیل خاصی نداره چه قبل و چه بعد از خونریزی شروع بشه اما اگه بیشتر از ده روز طول بکشه باید به دکتر زنان مراجعه کرد و درمان کرد. قرصهای ضد بارداری هم لکه بینی میاره شما نگفتید که از این قرصها استفاده میکنید یا نه؟ درکل کسانی که لکه بینی دارن نگران نباشن .یک نوع از خونریزی در اول دوره قاعده گی و اخر ان به صورت لکه هست که طبیعی است

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید