شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احساس خشکی در ناحیه پشت گردن

1. سلام
    چند روز پیش که از خواب پا شدم احساس خشکی در ناحیه پشت گردن به سمت شانه ها داشتم بعد از دو روز این درد بیشتر شد (البته فقط موقع حرکت سر این درد نمود پیدا میکنه) پیش دو دکتر هم رفتم دو تا آمپول و قرص و پماد هم استفاده کردم ولی الان بعد از گذشت حدود 6 روز هنوز اثراتش وجود داره و خوب نشدم
    ضمنا قبلا هم این مورد پیش اومده بود ولی زود خوب میشد
    من 30 سالمه ، معمولا زیاد پای کامپیوتر میشینم و موقع خواب هم معمولا بالشت رو روی سرم میزارم!، اهل ورزش هم نیستم
    برای درمان این مشکل چیکار کنم؟ لطفا در رابطه با این مشکل هر چی به ذهنتون میرسه دریغ نکنید
    برای مشاوره بهتر اگه لازم میدونید تا اسم قرصها رو هم بگم اگه سوالی هم برای مشاوره دادن بهتر داشتید لطفا بپرسید
    ممنون از دوستان و پزشکان عزیز

2. با سلام

دوست عزیز امید وارم مشگل شما بزودی حل شود وبهبودی پیدا نمایید

وپیگر معالجه خود باشید احتمالا از بابت مداومت در نشستن پشت میز و کم  تحرکی این مشگل پیش امده

چون گاها چنین مواری را  کم بیش همه تجربه کرده اند حالا 5یا6 روز نه ولی تا 3تا 4روز را خودم تجربه داشتم

به متخصص اورتوپد مراجعه ای داشته باشید واز نزدیک معاینه شوید منطقی تر است

چون در حال  حاضر درد دارید وصحیح نیست خود درمانی کنید یا صرفا با مشاوره از راه دور به معالجه بپردازید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. درمان خشک شدن گردن
    گردن را گرم کنید. گرم‌کردن مستقیم گردن با کیسهٔ آب گرم به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه و سه‌بار در روز اغلب ناراحتی خشک‌شدن گردن را تسکین می‌دهد. می‌توانید حوله‌ای را در آب داغ خیسانده و بعد از چلاندن دور گردن ببندید. یا مدتن زیادی را زیر دوش آب داغ بایستید و بگذارید آب مستقیماً بر پشت‌ گردنتان بریزد. اما اگر خشک‌شدن گردن در اثر یک حادثه ظرف دو روز گذشته است، آن را گرم نکنید؛ چون در این مورد، گرما ناراحتی و درد را بیشتر می‌کند.
    گردن را حرکت دهید. کشیدن و حرکت دادن آرام گردن خشک‌شدن آن را برطرف می‌کند. اگر می‌توانید، گردنتان را چهار یا پنج بار در روز به آرامی حرکت دهید. این کار مثل روغنکاری آن است. سر را با احتیاط از یک طرف به طرف دیگر بگردانید. شانهٔ راستتان را نگاه کنید و تا پنج بشمارید و سپس، شانهٔ چپ را نگاه کنید و باز تا پنج بشمارید. این کار را روزی سه‌بار تکرار کنید.
    پماد بمالید. مالیدن پمادهای گرم‌کنندهٔ و مسکن علت خشکی گردن را برطرف نمی‌کند، ولی درد آن را کاهش می‌دهد. کسانی که به آسپیرین حساسیت دارند نباید از پمادهای حاوی این دارو استفاده کنند. اگر از پماد گرم‌کننده استفاده می‌کنید، کیسهٔ آب گرم را فراموش کنید، چون استفادهٔ همزمان آنها ممکن است باعث سوختگی شود.
    پنجره‌ها را ببندید. وزیدن نسیم خنک شما را وادار به گرفتن وضعیتی غیرعادی برای گرم شدن می‌کند که ممکن است به خشک شدن گردن منجر شود.
    بالش مناسب زیر سر بگذاریدو گذاشتن دو یا سه بالش در زیر سر ممکن است ناخوشایند باشد، ولی گردن را ناراحت می‌کند. استفاده از یک بالش پر تکیه‌گاه مناسبی برای گردن است. بالش‌های طبی هم خوبند؛ وسط این بالش‌ها کم گود است تا سر در حالت صاف و گردن بر روی تکیه‌گاه بالش قرار گیرد.
    کمی دراز بکشید. اگر برایتان امکان دارد، بعد‌ازظهر کمی روی زمین یا کاناپه دراز بکشید تا گردن استراحتی بکند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید