شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ورم بیضه

1. با سلام حدود 12 سال است که کیسه هر دو بیضه ام در طول هفته 3 تا 4 بار ورم بسیار زیادی میکند بطوری که دو عدد بیضه کاملا بالای التم قرار می گیرند بعضی موقعها که هوا گرم باشد با دوشیدن پایین مافتند ولی اگر هوا سرد یا اظطراب شدیدی داشته باشم باد کردن بیشتر است و دوشیده هم نمی شوند صبحا مخصوصا زمستانها بیشتر است ناگفته نماند این باد کردن درد ندارد فقط بعضی موقعها که ورو زیاد است در هنگام راه رفتن یک مقدار بیضه ها تحت فشار قرار می گیرند و درد ناک می شود ولی در حالت اولیه اصلا درد ندارد من 29 سال سن دارم و مجردم و استمنا هم زیاد دارم بنظرم از 12 سال پیش که استمنا را شروع کردم این مشکل ایجاد شد و هر بار پس از استمنا یا زمانی که زیاد استرس دارم یا هوا بسیار سرد است یا فشار فیزیکی زیادی به من وارد می شود این ورو کردن بیشتر ایجاد می شود با تشکر اگر امکان دارد جواب را به ایمیلم بفرستیدdigital_pbox@yahoo.com

2. یشتر موارد ورم بیضه به خود بیضه مربوط نمی‌شود، بلکه تورم کیسه‌ای است که در آن قرار گرفته و پوست بیضه نام دارد. به‌دلائل نامعلوم، این کیسه گاهی پر از مایع شده و ایجاد ورم می‌کند که هیدروسل نام دارد.
    گاهی سیاهرگ‌های پوست بیضه گشاد شده و ایجاد ورم می‌کنند که حتی ممکن است احساس نشود. نام پزشکی این حالت واریکوسل است و مانند نوعی واریس سیاهرگی به‌نظر می‌آید. اگر دچار واریکوسل شده‌اید، ممکن است احساس سنگینی یا کشیدگی پوست بیضه کنید.
    ورم پوست بیضه می‌تواند در اثر عفونت باشد، گرچه تورم ناشی از تهاجم باکتری‌ها احتمالاً دردناک است. هر برآمدگی روی بیضه می‌‌‌تواند التهاب اپیدیدیم باشد، ولی باید از نظر امکان سرطانی بودن معاینه شود. التهاب اپیدیدیم، که لوله‌ای پیچ‌خورده در پشت بیضه است و سلول‌های جنسی را منتقل می‌کند، ناشی از عفونت است.
    چون استمنا هم داشته اید امکان التهاب اپیدیدم افزایش میابد پس یک چکاب از لحاظ بیماری عفونی انجام دهید.
    احتمال هیدروسل هم هست که آب در کیسه بیضه جمع میشود و گاهی پزشمان ان را خارج میکنند

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید