شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. سلام.
    دوره های من 26 روزست.روز 25م بیبی چک مشکوک نشون داد.ازمایش خون دادم منفی بود.......الان روز 29مم و پریود نشدم.امروز هم بی بی چک مشکوک نشون داد.
    دوره هام معمولا منظمه.امکانش هست ازمایشم اشتباه شده باشه؟

2. yas_263 نوشته است: سلام.
    دوره های من 26 روزست.روز 25م بیبی چک مشکوک نشون داد.ازمایش خون دادم منفی بود.......الان روز 29مم و پریود نشدم.امروز هم بی بی چک مشکوک نشون داد.
    دوره هام معمولا منظمه.امکانش هست ازمایشم اشتباه شده باشه؟

احتمال تشخیص اشتباه آزمایش خون وجود ندارد. در صورت لزوم میتونید آزمایشو دوباره تکرار کنید تا شک و تردید برطرف شود.
    آزمایش خون خیلی دقیقتر و مطمئنتر از روش بیبی چک خواهد بود.

3. سلام مجدد
    قبلا پیام گذاشتم و جواب دادید.ممنونم
    من هفته ی گذشته 1شنبه رابطه مشکوک داشتم 3ساعت بعد قرصهای hdرو طبق دستور استفاده کردم.و شما فرمودید بارداری کلا منتفی است
    1سوال دیگه داشتم
    تا امروز لک بینی یا پریودی ندیدم.(دقیقا 7روز گذشته)
    ایا احتمال بارداری وجود دارد؟
    و درضمن لطفا بفرمایید از چند روز بعد مصرف قرص می توان از baby checkاستفاده کرد؟

4. elnaz71 نوشته است: سلام مجدد
    قبلا پیام گذاشتم و جواب دادید.ممنونم
    من هفته ی گذشته 1شنبه رابطه مشکوک داشتم 3ساعت بعد قرصهای hdرو طبق دستور استفاده کردم.و شما فرمودید بارداری کلا منتفی است
    1سوال دیگه داشتم
    تا امروز لک بینی یا پریودی ندیدم.(دقیقا 7روز گذشته)
    ایا احتمال بارداری وجود دارد؟
    و درضمن لطفا بفرمایید از چند روز بعد مصرف قرص می توان از baby checkاستفاده کرد؟

احتمال بارداری وجود ندارد. عدم پریود، فقط به خاطر عوارض هورمونی قرص HD بوده و نباید نگران باشید.
    بی بی چکها رو باید حداقل 10 روز بعد از عقب افتادن عادت ماهیانه استفاده کرد. بهترین زمان برای این تست، صبح ناشتاست.
    جواب مثبت بی بی چکها قابل اعتمادتر از جواب منفیشه! بنابراین آزمایش خون Beta hCG میتونه جواب مطمئن تری در مورد احتمال بارداری به شما بده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. در مورد باردار شدن دو سؤال دارم.به دليل اينكه امكان ارسال مجدد وجود نداشت مجبور شدم سؤالهايم را اينجا بپرسم.4 روز است كه موفق به ارسال سؤال نشده ام و به دليل نيازي كه براي دانستن جواب سؤال هايم داشتم اجبارا اينجا مطرح كردم.(با عرض پوزش از آقاي دكتر و دوستان)
    1-براي اينكه بارداري صورت بگيره لازمه كه مني در واژن باقي بماند؟( ماه گذشته براي بارداري اقدام كردم ولي باردار نشدم.بعداز نزديكي بلافاصله به دستشويي ميرفتم تا مني تخليه شود و خودم را شستشو ميدادم.)آيا با تخليه مني احتمال باروري پايين ميآيد يا اسپرم هاي باقي مانده در واژن كافي هستند؟
    2-در مورد بالا رفتن احتمال لقاح براي تشكيل جنين دختر گفته شده زن نبايد به ارگاسم برسد. سؤال من اين است:تا چه زماني نبايد به ارگاسم برسد؟در 4-3 روز ي كه براي باروري اقدام مي شود يا فقط در لحظه لقاح؟

6. neda1358 نوشته است: در مورد باردار شدن دو سؤال دارم.به دليل اينكه امكان ارسال مجدد وجود نداشت مجبور شدم سؤالهايم را اينجا بپرسم.4 روز است كه موفق به ارسال سؤال نشده ام و به دليل نيازي كه براي دانستن جواب سؤال هايم داشتم اجبارا اينجا مطرح كردم.(با عرض پوزش از آقاي دكتر و دوستان)
    1-براي اينكه بارداري صورت بگيره لازمه كه مني در واژن باقي بماند؟( ماه گذشته براي بارداري اقدام كردم ولي باردار نشدم.بعداز نزديكي بلافاصله به دستشويي ميرفتم تا مني تخليه شود و خودم را شستشو ميدادم.)آيا با تخليه مني احتمال باروري پايين ميآيد يا اسپرم هاي باقي مانده در واژن كافي هستند؟
    2-در مورد بالا رفتن احتمال لقاح براي تشكيل جنين دختر گفته شده زن نبايد به ارگاسم برسد. سؤال من اين است:تا چه زماني نبايد به ارگاسم برسد؟در 4-3 روز ي كه براي باروري اقدام مي شود يا فقط در لحظه لقاح؟

بهتر است قبل از بارداری، همسر شما در طی یک آزمایش اسپرم، مورد بررسی قرار گیرند و معیارهای لازم برای باروری موفق سنجیده شود.
    به طور کلی بارداری حاصل رسیدن اسپرم و تخمک به یکدیگر می باشد، پس برای ایجاد بارداری می بایست این دو را به هم رساند.
    تخمک گذاری به طور معمول در نیمه دوره قاعدگی یعنی در روز 14 دوره به وقوع می پیوندد و تخمک پس از آزاد شدن به مدت کوتاهی قابلیت باروری خواهد داشت (بین 12 تا 24 ساعت). اسپرم نیز حدود 24 تا 48 ساعت در دستگاه تناسلی زنانه قابلیت بارور سازی تخمک را دارد.
    به این ترتیب بهترین زمان برای نزدیکی حوالی نیمه دوره قاعدگی می باشد تا به دنبال تخمک گذاری، اسپرم در دستگاه تناسلی زن وجود داشته و لقاح صورت گیرد.

در مورد شما اگر قصد بارداری داشتید، نباید پس از نزدیکی منی رو تخلیه می کردید! اگر تخمک در دستگاه تناسلی وجود داشته باشه، باید صبر می کردید تا اسپرم پس از چند ساعت خود را به تخمک رسانده و لقاح صورت گیرد.
    برای تعیین جنسیت دختر، کلاً در روزهایی که برای باروری اقدام می کنید نباید به ارگاسم برسید.(این روشها قطعی نیست)

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام به شما دوست عزیز
    قبل از بارداری بهتر است ز چند ازمایش را بدهید .
    1-ازمایش اسپرم . 2- تعیین روز تخمک گذاری (افزایش دمای بدن، انجام دادن سونو ) از سه ماه قبل می توانید دوره های خود را نوشته ، و با استفاده از یکی از موارد بالا روز دقیق تخم گذاری خود را مشخص کنید.
    3-ازمایش هورمونی برای خانم.4-بررسی لوله های رحم با استفاده از عکس رنگی
    شما برای یک بارداری موفق باید از سه ماه قبل شروع به خوردن اسید فولیک کنید و هر روز یک قرص اسید فولیک را بخورید .
    پس از نزدیکی کردن توصیه میشود که بلافاصه بر نخیزید و حدودا 30 الی 40 برنخیزید و به دستشویی نروید چون باید صبر کنید تا اسپرم بعد از ساعاتی خود را به تخمک برساند تا لقاح صورت گیرد.
    اما در مورد دختر دار شدن شما نباید به ارگاسم برسید.

تاثیر غذاها در تعیین جنسیت جنین

جنسیت فرزند

تحقیقات انجام شده در خارج نشان داده است که تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت نقش دارد.
    به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در کشورهای مختلف، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد. اما طبق تحقیقات می توان از تعادل یون های منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلسیم در بدن استفاده کرد.
    زمان شروع برنامه غذایی
    برای شروع رژیم، حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است، یعنی حداقل ۲ ماه قبل از بارداری.
    رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص شود، ادامه داشته باشد.
    اجرای این رژیم های غذایی در چه مواردی ممنوع است؟
    ابتدا باید مطمئن شوید که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید.
    مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است.
    رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی ممنوع است.
    برای پسردار شدن چه باید خورد؟
    برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد.

.
    برای دختر دار شدن چه باید خورد؟
    برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود :
    پنیر سفید- ماست – شیر – تخم مرغ – بادام و بادام زمینی بدون نمک – گردو – لوبیا سبز – مارچوبه – کاهو سبز – ماکارونی – گوشت ۱۰۰ گرم در روز – ماهی که با بخار پخته شده باشد و آبش کاملاً گرفته شده باشد.
    نکاتی که باید در نظر داشت
    اگر چه اصول کار ساده است، ولی روش اجرای آن آسان نیست و دقت دراجرای آن شدیدا لازم است و بایستی تحت نظر یک متخصص تغذیه یا پزشک صورت پذیرد.
    هر گونه انحراف از رژیم توصیه شده، شانس موفقیت را کم می کند.
    این رژیم بایستی توسط زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد به طور مطلق تاثیری در مکانیسم این عمل ندارد، ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. در ضمن ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم دریافت می کند، موثر است، به ویژه قرص هایی که به شدت غنی از سدیم هستند.
    توصیه می شود مصرف تمام قرص های ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روش ها همراه با روش نزدیکی منقطع استفاده گردد.
    و میتوانید از تقویم تخمک گذاری که در سایت وجود دارد استفاده کنید و روزهای را که برای دختر دار شدن باید نزدیکی کنید در ان نرم افزار به ان اشاره شده است.
    البته دور از ذهن نیست که بایستی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود، چون ممکن است در مواردی پاسخ ندهد.
    موفق باشید.

8. سلام من یه سوال داشتم.دوره 28 روز و منظم دارم.روز 14 با لباس زیر تماس داشتیم منتها لباس زیرم منفذ داشت.بعد با دست نامزدم  مالش بود که من فک میکنم الوده به پیشاب بوده.هرچند خودش میگه نه.و بعد 15 دقیقه بدون هیچ تماسی ازشون منی خارج شد.بخاطره شک داشتن 18 ساعت بعد 4 ال دی و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگه خوردم.که بعد 8 ساعت سری دوم رو بالا اوردم و سرم و متوکلرپرامید مصرف کردم.حالا دو روزه کمر درد و سوزش معده و گاها درد زیر شکم دارم.چون بار اول بود از روش اورژانسی استفاده میکردم ایا احتمال مشکل خاصی هست؟ازمایش خون باید بدم؟پریود بعدیم کی میشه؟

9. jourementa نوشته است: سلام من یه سوال داشتم.دوره 28 روز و منظم دارم.روز 14 با لباس زیر تماس داشتیم منتها لباس زیرم منفذ داشت.بعد با دست نامزدم  مالش بود که من فک میکنم الوده به پیشاب بوده.هرچند خودش میگه نه.و بعد 15 دقیقه بدون هیچ تماسی ازشون منی خارج شد.بخاطره شک داشتن 18 ساعت بعد 4 ال دی و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگه خوردم.که بعد 8 ساعت سری دوم رو بالا اوردم و سرم و متوکلرپرامید مصرف کردم.حالا دو روزه کمر درد و سوزش معده و گاها درد زیر شکم دارم.چون بار اول بود از روش اورژانسی استفاده میکردم ایا احتمال مشکل خاصی هست؟ازمایش خون باید بدم؟پریود بعدیم کی میشه؟

اولا نوع رابطه طوری نبوده که قرص مصرف کردید چون با وجود لباس امکان بارداری نفی میشه
    ثانیا قرصها تاثیرشون رو کردند و به احتمال در دوره جدید تعویق داشته باشید
    نگران نباشید

10. jourementa نوشته است: سلام من یه سوال داشتم.دوره 28 روز و منظم دارم.روز 14 با لباس زیر تماس داشتیم منتها لباس زیرم منفذ داشت.بعد با دست نامزدم  مالش بود که من فک میکنم الوده به پیشاب بوده.هرچند خودش میگه نه.و بعد 15 دقیقه بدون هیچ تماسی ازشون منی خارج شد.بخاطره شک داشتن 18 ساعت بعد 4 ال دی و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگه خوردم.که بعد 8 ساعت سری دوم رو بالا اوردم و سرم و متوکلرپرامید مصرف کردم.حالا دو روزه کمر درد و سوزش معده و گاها درد زیر شکم دارم.چون بار اول بود از روش اورژانسی استفاده میکردم ایا احتمال مشکل خاصی هست؟ازمایش خون باید بدم؟پریود بعدیم کی میشه؟

با توجه به نوع رابطه (داشتن لباس زیر و عدم تماس منی با واژن) احتمال بارداری وجود ندارد و اینکه به خاطر پیشاب که شک دارید بوده یا نه، روش اورژانسی را درست مصرف کردید یعنی در کمتر از 72 ساعت قرص LD را به روش صحیح مصرف کردید.
    چون که 8 ساعت بعد از سری دوم قرص استفراغ کردید هیچ اشکالی ندارد و نیاز به مصرف مجدد قرص نیست چون دارد جذب شده. اگر در فاصله کمتر از 2 ساعت استفراغ می کردید، می بایست دوباره قرص مصرف کنید.
    مشکل خاصی برای شما پیش نمیاد، و نیاز به انجام آزمایش خون بتا ندارید، و چونکه بار اول بود روش اورژانسی را استفاده می کردید احتمالاً استفراغ به همین دلیل بود. به هرحال نیازی به خوردن قرص متوکلوپرامید نبود، به محض اینکه عوارض LD برطرف بشه علامی مانند بی حالی، کمر درد و سوزش معده هم برطرف خواهد شد. فقط ممکن است پریود بعدی به خاطر عوارض قرص LD حداکثر با 7 روز تأخیر همراه باشه و از این بابت نگران نباشید.

11. parisa58

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من نزدیک دو ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم البته در حد سطجی هر دو لباس تنمون بود و یا همزمان بدون لباس نبودیم .حتی هنگام دست زدن به آلت من از روی لباس زیرم بود.منم همینطور از روی لباس زیر.یک هفته بعد پریود شدم .این هم البته با 5 روز جلوتر پریود شدم که در همان دوره سه روزه خودش بود.الان بعد از پریود هم سینه درد دارم و هم گاهی احساس تهوع . امکانش هست باردار باشم؟

12. parisa58 نوشته است: من نزدیک دو ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم البته در حد سطجی هر دو لباس تنمون بود و یا همزمان بدون لباس نبودیم .حتی هنگام دست زدن به آلت من از روی لباس زیرم بود.منم همینطور از روی لباس زیر.یک هفته بعد پریود شدم .این هم البته با 5 روز جلوتر پریود شدم که در همان دوره سه روزه خودش بود.الان بعد از پریود هم سینه درد دارم و هم گاهی احساس تهوع . امکانش هست باردار باشم؟

بارداری منتفیه به دو دلیل : 1- داشتن لباس زیر 2- پریود شدن شما

13. parisa58

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Clooney نوشته است:
    parisa58 نوشته است: من نزدیک دو ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم البته در حد سطجی هر دو لباس تنمون بود و یا همزمان بدون لباس نبودیم .حتی هنگام دست زدن به آلت من از روی لباس زیرم بود.منم همینطور از روی لباس زیر.یک هفته بعد پریود شدم .این هم البته با 5 روز جلوتر پریود شدم که در همان دوره سه روزه خودش بود.الان بعد از پریود هم سینه درد دارم و هم گاهی احساس تهوع . امکانش هست باردار باشم؟

آخه شنیدم بعضی حتی موقع بارداری پریود میشند همین نگرانم کرده

14. parisa58 نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    parisa58 نوشته است: من نزدیک دو ماه پیش با نامزدم رابطه داشتم البته در حد سطجی هر دو لباس تنمون بود و یا همزمان بدون لباس نبودیم .حتی هنگام دست زدن به آلت من از روی لباس زیرم بود.منم همینطور از روی لباس زیر.یک هفته بعد پریود شدم .این هم البته با 5 روز جلوتر پریود شدم که در همان دوره سه روزه خودش بود.الان بعد از پریود هم سینه درد دارم و هم گاهی احساس تهوع . امکانش هست باردار باشم؟

آخه شنیدم بعضی حتی موقع بارداری پریود میشند همین نگرانم کرده

با سلام.نگران نباش.توی بارداری کسی پریود نمیشه.ممکنه لکه بینی وجود داشته باشه اما پریودی نه.

15. خیلی ممنون از جواب.فقط میخواستم بدونم درد سینه ها و معده درد (با وجود سابقه ی درد معده) و افزایش ترشحات هم بخاطره مصرف اورژانسی ال دی هست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 111
رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید