شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بزرگ شدن بیضه

1. سلام.امیدوارم خسته نباشید.من یه مشکلی دارم و میترسم برم دکتر.تقریبآ 2 سال پیش بیضه ی چپ من با سشوار سوخت البته من اول احساسه سوختگی نمیکردم احساسه خنکی بود.بدش بیضم درد گرفت تا دو روز درد داشتم بعد دردش خوب شد.اما از اون به بعد بیضه ی چپم بالا تره همیشه البته شاید ماله اینکه پوستهاون قسمت چروک شده و بیضم انگار شبیه اون یکی قرار نگرفته.اما خودمم فکر میکنم نسبت به اون یکی بیضم بزرگتر شده.لتفآ راهنماییم کنید آیا خطر ناکه؟در ضمن بالای هر بیضم یک چیزه کوچیکو دایره مانند درومده چند ماهی هست یه مدت که سرما خورده بودم قرض میخوردم رفته بود اما دوباره اومدوراستی برادرم وقتی همسنه من بود بیضه هاشو عمل کرده بود ولی من نمی دونم چرا.ممکنه بیماریه خانوادگی باشه این چیزایی که بالای بیضه هام درومدن؟لطفآ راهنماییم کنین مرسی.من 20 ساله ام

2. سلام

گفتید میترسید برید دکتر نگفتید چرا ولی خودت فکر کن و ببین از کدام حالت بیشتر رنج  میبر ی

رفتن پیش پزشگ یا نگرانی درست یا نادرست از مشگلت بدون این دل مشغولی های بی دلیل به

یک پزشگ اورلوز مراجعه کن و از حالت دل بشک خودت را رها کن

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. وجود توده در بیضه دلایل مختلفی دارد. حتماً باید معاینه بالینی انجام شود تا در صورت احتمال بیماری های مربوطه مانند: هیدروسل، واریکوسل، هماتوسل و اسپرماتوسل، اقدامات درمانی انجام شود.
    وجود واریکوسل بر میزان و کیفیت اسپرمها تأثیر دارد، لذا درمان آن در میزان باروری اهمیت دارد.
    برای بررسی این مورد باید به یک متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. ahmad147 نوشته است: سلام.امیدوارم خسته نباشید.من یه مشکلی دارم و میترسم برم دکتر.........در ضمن بالای هر بیضم یک چیزه کوچیکو دایره مانند درومده .........

سلام.  احتمال وجود توده در سر اپیدیدیم بیضه، می تواند اسپرماتوسل باشد که اگر بدون فشار دادن آن (توده) و در حالت طبیعی، احساس درد ندارید زیاد جای نگرانی نیست. اما نیاز به مراقبت دارد.
    همانطور که توصیه شد، به متخصص اورولوژی مراجعه نمایید تا با تجویز سونوگرافی یا تابش نور، نسبت به تشخیص مشکلتان توسط پزشک اقدام شود.

5. اون چیزایی که میگم هستن بعد از یه مدت میرن بعد دوباره میان.راجبه سوختگی چی؟بزرگ شدن بیضام خطرناک نیست؟

6. ahmad147 نوشته است: اون چیزایی که میگم هستن بعد از یه مدت میرن بعد دوباره میان.راجبه سوختگی چی؟بزرگ شدن بیضام خطرناک نیست؟

در مورد سوختگی و بزرگ شدن بیضه حتماً باید معاینه شوید که اگر بزرگی بیضه به خاطر سوختگی دچار هیدروسل یا بیماری دیگری شده باشد، نسبت به درمان آن اقدام کنند .
    اگه به فرض يك بيضه هم صدمه ديده باشه، با يك بيضه سالم هم ميتونید باروری و زندگی عادی را ادامه دهید.
    لذا بمنظور سلامت بیضه ها، با آزمایش اسپرم، میزان باروری آن مشخص خواهد شد.

7. salam,man raftam doktor sonegerafi kardam natijash ine lotfan rahnamaei konid
    right testicular size is 43.18 mm with normal echopattern without evidence of s.o.l.
    no evidence of hydrocele or varicocele is identified
    left testicular size is 42.18 mm with normal echopattern without evidence of s.o.l.
    no evidence of hydrocele is identified
    both epididym shows echofree cyst_right;5.6 mm
    left;4.6mm,5.7 mm
    in recument position dilated vien adjacent to left scrotum-diameter=1.6 mm is seen.
    by examination the patient erect &valsalvas maneuver dilated vien adjacent to left scrotum-diameter=2mm is seen.
    impression:left sided varicocele(grade 1
    lotfan begid negaran konandast ya na?be doktor neshun dadam goft varikosel dari va ye azmayeshe digam baram nevesh ,ama goft bayad peygiri beshe,lotfan begid chize mohemi nist ta khiyalam rahat she

8. ahmad147 نوشته است: salam,man raftam doktor sonegerafi kardam natijash ine lotfan rahnamaei konid
    right testicular size is 43.18 mm with normal echopattern without evidence of s.o.l.
    no evidence of hydrocele or varicocele is identified
    left testicular size is 42.18 mm with normal echopattern without evidence of s.o.l.
    no evidence of hydrocele is identified
    both epididym shows echofree cyst_right;5.6 mm
    left;4.6mm,5.7 mm
    in recument position dilated vien adjacent to left scrotum-diameter=1.6 mm is seen.
    by examination the patient erect &valsalvas maneuver dilated vien adjacent to left scrotum-diameter=2mm is seen.
    impression:left sided varicocele(grade 1
    lotfan begid negaran konandast ya na?be doktor neshun dadam goft varikosel dari va ye azmayeshe digam baram nevesh ,ama goft bayad peygiri beshe,lotfan begid chize mohemi nist ta khiyalam rahat she

اندازه بیضه سمت راست 43.18  میلیمتر بوده و بدون ورم بیضه، واریکوسل و هیدروسل تشخیص داده شده.
    اندازه بیضه سمت چپ 42.18 میلیمتر بوده و شواهدی از ورم بیضه و هیدروسل مشخص نشده.
    ورید متسع به اندازه 1.6 میلیمتر در کیسه بیضه سمت چپ دیده می شود.
    در حالت معاینه در حالت مانور والسالوا متسع مجاور به چپ کیسه بیضه به ضخامت 2 میلیمتر دیده می شود.
    بنابراین در بیضه سمت چپ واریکوسل درجه یک مشاهده شده.
    در وارکوسل درجه 1 به سختی در معاینه کشف میشه. اگر بیمار مانور والسالوا رو انجام بده یعنی بینی و دهان خودشو بگیره، بهتره میشه معاینه کرد.
    درحال حاضر این مقدار کم واریکوسل جای نگرانی ندارد.
    همونطور که پزشکتون گفتند، باید پیگیری کنید و تحت نظر بگیرید، یعنی هرچند ماه یکبار جهت معاینه به مطب مراجعه کنید.

9. اندازه بيضه هاي شما كاملا نرماله اگه دقت كنيد روبروي جواب هر دوتاش نوشته نرمال واصلا نگران اين نباشيد كه فكر كنيد بزرگ هستن
    ورايكوسل درجه يك هم باتوجه به راهنمايي هاي همشهري عزيز اگه كاراي سنگين انجام نديد جاي نگراني نداره
    فقط ميمونه اون وريد وتوده اي كه توبيضه سمت چپتون هست حتما به دكتر مراجعه كنيد و تحت نظر داشته باشيدش موفق باشيد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید