شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. من در ماه رمضان برای اینکه بتونم همه‌ی روزه‌هام رو بگیرم، از چند روز قبل از پریودم مصرف LD رو شروع کردم که پریود نشم. اینم بگم که در چند سال گذشته همیشه ماه رمضون این کارو کردم. اما امسال که ازدواج کردم الآن برام سوال شده که آیا الآن مصرف LD ها کار جلوگیری از بارداری رو هم انجام میده و دیگه لازم نیست از کاندوم استفاده کنیم یا چون از روز پنجم پریود شروع نکردم دیگه جلوگیری نمی‌کنه؟

2. hanieh1117 نوشته است: من در ماه رمضان برای اینکه بتونم همه‌ی روزه‌هام رو بگیرم، از چند روز قبل از پریودم مصرف LD رو شروع کردم که پریود نشم. اینم بگم که در چند سال گذشته همیشه ماه رمضون این کارو کردم. اما امسال که ازدواج کردم الآن برام سوال شده که آیا الآن مصرف LD ها کار جلوگیری از بارداری رو هم انجام میده و دیگه لازم نیست از کاندوم استفاده کنیم یا چون از روز پنجم پریود شروع نکردم دیگه جلوگیری نمی‌کنه؟

سلام

چون شما ماه اولتونه که استفاده از قرص های ضد بارداری رو شروع کردین و همین طور استفاده از اون رو در زمان صحیح (روزهای  5-7 دوره ) شروع نکردین این ماه برای جلوگیری از بارداری باید از یه روش کمکی مثل کاندوم هم استفاده کنین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. hastym نوشته است: سلام،خسته نباشيد من دو ماهه نامزد كردم ديروزبا نامزدم رابطه داشتيم بدون دخول و نامزدم مايع مني رو روي شكمم ريخت فقط از اين ميترسم كه نكنه دستش به مايع خودش آلوده بوده باشه كه ببخشيدبه واژن من زده باشه كه تااونجايي كه يادمه دستش ر با دستمال پاك كرد ولي من خيلي ميترسم 33 ساعت بعد قرص اورژانسي لونژيل خوردم كه 12 ساعت بعد هم يكي ديگش رو ميخوام بخورم،بااين وجود امكان بارداري هستش دارم ميميمرم از استرس كمكم كنيد؟

ببخشيددوباره مزاحم شدم فراموش كردم بگم كه من روزي كه با نامزدم ارتبا داشتم 13 روز از پريودم ميگذشت با توجه به اينكه توو روز خطرناكي بوده و قرص خوردم باتوجه به اين روز جاي نگراني هست يا نه؟ و اينكه من از قرص اورژانسي لونژيل استفاده كردم تغييري توو پريودم ايجاد ميشه يا نه؟ممنون ميشم  پاسخم رو بدبد.

4. hastym نوشته است:
    hastym نوشته است: سلام،خسته نباشيد من دو ماهه نامزد كردم ديروزبا نامزدم رابطه داشتيم بدون دخول و نامزدم مايع مني رو روي شكمم ريخت فقط از اين ميترسم كه نكنه دستش به مايع خودش آلوده بوده باشه كه ببخشيدبه واژن من زده باشه كه تااونجايي كه يادمه دستش ر با دستمال پاك كرد ولي من خيلي ميترسم 33 ساعت بعد قرص اورژانسي لونژيل خوردم كه 12 ساعت بعد هم يكي ديگش رو ميخوام بخورم،بااين وجود امكان بارداري هستش دارم ميميمرم از استرس كمكم كنيد؟

ببخشيددوباره مزاحم شدم فراموش كردم بگم كه من روزي كه با نامزدم ارتبا داشتم 13 روز از پريودم ميگذشت با توجه به اينكه توو روز خطرناكي بوده و قرص خوردم باتوجه به اين روز جاي نگراني هست يا نه؟ و اينكه من از قرص اورژانسي لونژيل استفاده كردم تغييري توو پريودم ايجاد ميشه يا نه؟ممنون ميشم  پاسخم رو بدبد.

سلام

با توجه به مصرف درست و به موقع روش اورژانسی احتمال بارداری تو نزدیکی های پر خطر بسیار بسیار پایین میاد ( این روش 97%-99% از بارداری پیشگیری میکنه ) از طرف دیگه چون نامزد شما چون قبل از اینکه دستشون رو به واژن شما بزنن با دستمال کاغذی دستشونو پاک کردن بارداری در کل منتفی به نظر میاد اما اگه زیاد استرس داری فردا برو یه تست بتا اچ سی جی بده تا خیالت راحت شه . در ضمن 3-10 روز بعد روش اورژانسی معمولا پریود اتفاق میافته و بسته به شرایط هر فردی استفاده از این روش باعث بی نظمی تو پریود های چند دوره ی بعد میشه یعنی اگه پریودات منظم بودن تا به حال ممکنه تو چند دوره ی بعد شاهد بی نظمی هایی باشی که بعد چند دوره خودش مجددا به حالت طبیعیش برمیگرده.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام
    من از روش اورژانسی استفاده کردمو در نوبت اول 4 تا قرص مصرف کردم ولی 12 ساعت بعد مصرف مجدد را فراموش کردم
    می خواستم بدونم چکار باید بکنم/
    و اینکه من دقیقا اولین روز بعد از پایان عادت ماهانه ام رابطه برقرار کردم.

6. saba65110 نوشته است: سلام
    من از روش اورژانسی استفاده کردمو در نوبت اول 4 تا قرص مصرف کردم ولی 12 ساعت بعد مصرف مجدد را فراموش کردم
    می خواستم بدونم چکار باید بکنم/
    و اینکه من دقیقا اولین روز بعد از پایان عادت ماهانه ام رابطه برقرار کردم.

در روش اورژانسی 3 روز فرصت دارید تا از بارداری ناخواسته پیشگیری کنید.
    برای احتیاط بیشتر میتونید روز بعد هم این روشو (البته بطور صحیح) مجدد تکرار کنید.
    توجه داشته باشید اين روش فقط برای موارد اضطراری بکار می رود و نبايد بطور مداوم، بعنوان يک روش پيشگيری بکار رود.
    باتوجه به زمان رابطه، احتمال بارداری خیلی کمه.

7. asila نوشته است:
    hastym نوشته است:
    hastym نوشته است: سلام،خسته نباشيد من دو ماهه نامزد كردم ديروزبا نامزدم رابطه داشتيم بدون دخول و نامزدم مايع مني رو روي شكمم ريخت فقط از اين ميترسم كه نكنه دستش به مايع خودش آلوده بوده باشه كه ببخشيدبه واژن من زده باشه كه تااونجايي كه يادمه دستش ر با دستمال پاك كرد ولي من خيلي ميترسم 33 ساعت بعد قرص اورژانسي لونژيل خوردم كه 12 ساعت بعد هم يكي ديگش رو ميخوام بخورم،بااين وجود امكان بارداري هستش دارم ميميمرم از استرس كمكم كنيد؟

سلام

با توجه به مصرف درست و به موقع روش اورژانسی احتمال بارداری تو نزدیکی های پر خطر بسیار بسیار پایین میاد ( این روش 97%-99% از بارداری پیشگیری میکنه ) از طرف دیگه چون نامزد شما چون قبل از اینکه دستشون رو به واژن شما بزنن با دستمال کاغذی دستشونو پاک کردن بارداری در کل منتفی به نظر میاد اما اگه زیاد استرس داری فردا برو یه تست بتا اچ سی جی بده تا خیالت راحت شه . در ضمن 3-10 روز بعد روش اورژانسی معمولا پریود اتفاق میافته و بسته به شرایط هر فردی استفاده از این روش باعث بی نظمی تو پریود های چند دوره ی بعد میشه یعنی اگه پریودات منظم بودن تا به حال ممکنه تو چند دوره ی بعد شاهد بی نظمی هایی باشی که بعد چند دوره خودش مجددا به حالت طبیعیش برمیگرده.

سلام ببخشيدمن دوباره مزاحم شدم ميخواستم بگم جرات نكردم برم تست بتابدم و من 4روز ازخوردن قرصم ميگذره ولي پريودنشدم به نظرشما طبيعي هست؟آخه سينه هام سفت شده و درد ميكنه كم و بيش هم شكم درد دارم چون نوشته بوديد 3 تا 10 روز؟وتست بي بي چك بعد 7روز درست نشون ميده؟ياممكنه قرص روش تاثيربذاره؟اگه از بي بي چك استفاده كنم كافي هست يا بايد بتاروهم بدم؟ممنون ميشم پاسخم رو بديد.

8. دوست عزیز برای اینکه اطمینان حاصل کنی  هر دو رو امتحان کن

9. hastym نوشته است:
    asila نوشته است:
    hastym نوشته است:

سلام

سلام ببخشيدمن دوباره مزاحم شدم ميخواستم بگم جرات نكردم برم تست بتابدم و من 4روز ازخوردن قرصم ميگذره ولي پريودنشدم به نظرشما طبيعي هست؟آخه سينه هام سفت شده و درد ميكنه كم و بيش هم شكم درد دارم چون نوشته بوديد 3 تا 10 روز؟وتست بي بي چك بعد 7روز درست نشون ميده؟ياممكنه قرص روش تاثيربذاره؟اگه از بي بي چك استفاده كنم كافي هست يا بايد بتاروهم بدم؟ممنون ميشم پاسخم رو بديد.

سلام
    بله همون طور که گفتم طبیعیه که بعد از روش اورژانسی 3-10 روز طول بکشه تا پریود اتفاق بیافته اما بعد از روز 7 ام  احتمال باردار بودن بالا میره .
    1000000000000000000 بار تو سایت گفته شده که انواع برند های بی بی چک بعد از 23 روز از اخرین روز اخرین پریود میتونن استفاده بشن اما تو بروشور هر بی بی چک نوشته شده که بهترین زمان استفاده از اون کی هست که شما باید به اون دقت کنین ، دوست گلم همه ی تست های خانگی دارای جواب های مثبت و منفی کاذبن که جواب مثبتشون بیشتر قابل اطمینانه برای همین توصیه میشه تست بتا بدین چون هم زودتر میشه از وضعیت بارداری یا عدم بارداری مطمئن شد هم جوابش قابل اعتمادتر ار هر تست دیگه ای هست.
    منظورتون هم از 7 روز مشخص نیست
    7 روز بعد رابطه ؟
    7 روز بعد به تاخیر افتادن پری؟
    و...........
    همیشه تو سوالایی که میپرسین بگین روز X دورتون و طول دوره تونم اشاره کنین !

10. thehell

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ، با توجه به نایاب شدن قرص مارولون می خواستم بپرسم بهترین جایگزین ( نزدیک ترین قرص به مارولون ) چه قرصی هست  ؟
    با توجه به 3 دوره مرتب استفاده از مارولون ، حالا با تغییر نوع قرص در دوره ی بعدی ، آیا برای مدتی نیاز به استفاده از روش پیشگیری تکمیلی هست یا اینکه قرص جدید ادامه ی پیشگیری مارولون را از سر می گیرد ؟
  11. thehell نوشته است: سلام ، با توجه به نایاب شدن قرص مارولون می خواستم بپرسم بهترین جایگزین ( نزدیک ترین قرص به مارولون ) چه قرصی هست  ؟
    با توجه به 3 دوره مرتب استفاده از مارولون ، حالا با تغییر نوع قرص در دوره ی بعدی ، آیا برای مدتی نیاز به استفاده از روش پیشگیری تکمیلی هست یا اینکه قرص جدید ادامه ی پیشگیری مارولون را از سر می گیرد ؟
    قرص معروف به پاسمین هم خوبه و عوارض کمی داره

12. سلام . جاي ديگه اي براي مطرح كردن سوال باز نبود مي بخشيد اگه جاي مناسبي مطرح نكردم .
    خانوم من حدود 25 روزه كه  

آمپول دپوپروورا

3 ماهه  در مركز بهداشت بهش تزريق شده ولي از اون روز تاحالا قائدگيش و هر روز خونريزي هرچند خيلي كم اتفاق مي افته . رفت و بهش قرص مفناميك اسيد تجويز كردند ولي تاثير چنداني در خونريزي نداره و هنوز هم روزي يك بار خونريزي خيلي كمي ميكنه !
    راه جلوگيري از اين وضعيت چيه ؟

13. reza652003 نوشته است: سلام . جاي ديگه اي براي مطرح كردن سوال باز نبود مي بخشيد اگه جاي مناسبي مطرح نكردم .
    خانوم من حدود 25 روزه كه  

آمپول دپوپروورا

3 ماهه  در مركز بهداشت بهش تزريق شده ولي از اون روز تاحالا قائدگيش و هر روز خونريزي هرچند خيلي كم اتفاق مي افته . رفت و بهش قرص مفناميك اسيد تجويز كردند ولي تاثير چنداني در خونريزي نداره و هنوز هم روزي يك بار خونريزي خيلي كمي ميكنه !

اگر قرص مفنامیک اسید تأثیر چندانی رو کاهش خونریزی نداره، پس احتمال عدم تعادل هورمونی وجود دارد.
    در هر دوره ماهانه طبیعی، تعادل بین هورمون‌های استروژن و پروژسترون، بازسازی دیواره رحم (اندومتر) را تنظیم می‌کند. این دیواره در طول قاعدگی تخریب شده و از طریق خونریزی از مهبل خارج می‌شود. اگر تعادل بین هورمون‌ها به‌هم بخورد، اندومتر (دیواره رحم) بیش از حد رشد می‌کند و به ناچار باید خونریزی بیشتری صورت بگیرد تا این دیواره بریزد و خارج شود. هر علت دیگری که بتواند تعادل هورمونی را به‌هم بزند،‌ ممکن است باعث منوراژی شود، مثل بیماری‌های تیروئید که اغلب با داروهای هورمونی قابل کنترل است.

دلایل دیگری که باعث منوراژی یا قاعدگی سنگین می شوند عبارتند از:
    تومورهای فیبروئید رحمی، این تومور خوش‌خیم و غیرسرطانی رحم هست.
    پولیپ‌های دهانه رحم، پیشرفت رشد تومور کوچک خوش‌خیم در دیواره رحم می‌تواند موجب خونریزی یا طولانی قاعدگی شود.
    بیماری‌های التهابی لگن، عفونتی است که ارگان‌های متعددی از جمله رحم، لوله‌های رحمی و دهانه رحم را مبتلا می‌کند.

اگر خونریزیهای قاعدگی به دلیل اختلالات هورمونی باشد، می توان از قرصهای هورمونی مانند قرصهای حاوی پروژسترون یا قرصهای جلوگیری از بارداری  برای تنظیم مقدار خونریزی استفاده نمود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. درغیر اینصورت باید سایر دلایل ذکر شده بررسی شود.

14. reza652003 نوشته است: سلام . جاي ديگه اي براي مطرح كردن سوال باز نبود مي بخشيد اگه جاي مناسبي مطرح نكردم .
    خانوم من حدود 25 روزه كه  

آمپول دپوپروورا

سلام

دوست عزیز عارضه اصلی این آمپول، ایجاد اختلال در قاعدگی است. اغلب، قاعدگی‌ها نامنظم شده و گاهی اوقات بیشتر طول می‌كشند. خون‌ریزی اغلب شدید است. یا فرد ممكن است دچار یك خون‌ریزی كم اما طولانی مدت شود كه در صورت نیاز می‌توان آن را درمان كرد. پس از چند بار تزریق، ‌قاعدگی فرد حتی ممكن است به طور كامل متوقف شود. این وضعیت در هنگام مصرف آمپول دپوپروورا طبیعی است و هیچ آسیبی به  فرد نخواهد رسید.در صورتی كه فرد آمپول دپوپروورا را متوقف كند، ‌قاعدگی ا ش دوباره به صورت منظم در خواهد آمد، گرچه برگشت به حالت طبیعی ممكن است برای بعضی از خانم‌ها تا 18 ماه طول بكشد.
    برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخونین.
    اما در کل کار از محکم کاری عیب نمیکنه و بهتره پزشکشونو ایشون در جریان بزارن .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  15. thehell

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    sara_lovely نوشته است:
    thehell نوشته است: سلام ، با توجه به نایاب شدن قرص مارولون می خواستم بپرسم بهترین جایگزین ( نزدیک ترین قرص به مارولون ) چه قرصی هست  ؟
    قرص معروف به پاسمین هم خوبه و عوارض کمی داره

به من نگفتید که تعویض ناگهانی قرص مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ نیاز به پیشگیری تکمیلی نیست ؟
    و آیا به جز یاسمین قرص دیگه ای هم هست که ادامه پیشگیری مارولون رو به همون خوبی انجام بده ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 22
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید