شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

موبر sundepil (ساندپیل)

1. sanjab65 نوشته است: آره بدیش اینه
    بدی که چه عرض کنم این افتضاحه که باید کلی صبر کنی تا موها بلند بشن
    من گاهی فقط برای ساق پام استفاده میکنم اونم چون طاقت نمیارم تا زیاد بلند بشه معمولاً نصفه نصفه میشه و گند میزنم Smile))
    اما برای زیر بغل همون آرایشگاه بهتره برای اپیلاسیون بعد هم اونا چون وارد تر هستن و موادشون قوی تره دیگه لازم نیست خیلی مو بلند بشه 3 میلیمتر که بشه بازم میتونن از ریشه بکنن.

اگه کم طاقت هستید از اپیلیدی استفاده کنید.
    مخصوصا از اپیلیدی های سر سرامیکی ک رشد مو ها رو هم کند و کم میکنند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. بله اینم نظر خوبیه
    اما اونم بی دردسر نیست
    اشتباه نکنم توی همین سایت خوندم به مرور زمان باعث لک روی پوست میشه
    میدونم سر سرامیکی جوش نداره اما من پوستم حساسه و اکثراً کسانی که استفاده میکنن جوش میزنن
    درد و این مسائل هم که جای خود داره

اما راستش من فقط از جوش و لک فرار میکنم پوستم ناجوره جوش که میزنه کلی زمان میبره تا جای جوش بره

3. sanjab65 نوشته است: بله اینم نظر خوبیه
    اما اونم بی دردسر نیست
    اشتباه نکنم توی همین سایت خوندم به مرور زمان باعث لک روی پوست میشه
    میدونم سر سرامیکی جوش نداره اما من پوستم حساسه و اکثراً کسانی که استفاده میکنن جوش میزنن
    درد و این مسائل هم که جای خود داره

اما راستش من فقط از جوش و لک فرار میکنم پوستم ناجوره جوش که میزنه کلی زمان میبره تا جای جوش بره

منم پوستم خشک و حساسه و در نواحی خاصی دچار اگزما شده. تا جاییکه با موم، وکس یا شمع 1لایه از سطح پوستم کنده میشه و به وضعیت افتضاحی در میاد. با اسپری یا کرم یا حتی ژیلت و بند وحشتناک ملتهب میشه و گاهی به مرحله ی کبودی میرسه.
    اما با لایه برداری مکرر و آبرسانی و استخر و استفاده از روشهایی که توی همین پست ذکر کردم پوستم کمتر صدمه می بینه. بزرگترین مزیت اپیلیدی اینه که همیشه در دسترسه. و اینکه به مرور زمان و با نازک شدن موها اثر تخریبیش کمتر میشه. و پوست بهش آلرژی نمیده.
    در مورد درد هم اولش و بیشتر توی 1سری نواحی خاص ایجاد درد میشه که اونم با 1سری داروهای بی حسی بی خطر برطرف میشه.
    من از اپیلیدی تبلیغ نمیکنم ولی عرضم اینه که اگه پوست خیلی حساسی دارید و کم مو هم نیستید لااقل بعنوان آخرین راه حل میتونید بهش فکر کنید.

4. نه بحث تبلیغ نیست داریم راهنمایی میکنیم
    اون مطلبت رو هم خوندم جالب بود
    فقط یه چیزه دیگه: اپیلیدی به خوبی روش های دیگه جرم  پوست رو موقع اصلاح نمیگیره
    کرم ها پودر ها و اپیلاسیون اینا همشون بنظر من از سیاهی محل مو جلوگیری میکنن.

5. sanjab65 نوشته است: نه بحث تبلیغ نیست داریم راهنمایی میکنیم
    اون مطلبت رو هم خوندم جالب بود
    فقط یه چیزه دیگه: اپیلیدی به خوبی روش های دیگه جرم  پوست رو موقع اصلاح نمیگیره
    کرم ها پودر ها و اپیلاسیون اینا همشون بنظر من از سیاهی محل مو جلوگیری میکنن.

بله
    کاملا صحیحه
    ولی اگه بعد از استفاده از اپیلیدی از ماست کم چرب یا آب ماست یا آبجوی بدون الکل بعنوان لوسیون بعد از اپیلاسیون استفاده کنید پوستتون وضعیت خیلی بهتری پیدا میکنه و منافذش بسته میشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. ممنون از جواب خوب دوستان سیما و سیمیای عزیز

می خواستم بدونم استفاده از لیزر برای از بین بردن موها روی پوست عوارض خطرناکی نداره؟ مثلا سرطان پوست؟
    یا بدون مشکل انجام بدم؟

7. Hussein_x79 نوشته است: ممنون از جواب خوب دوستان سیما و سیمیای عزیز

می خواستم بدونم استفاده از لیزر برای از بین بردن موها روی پوست عوارض خطرناکی نداره؟ مثلا سرطان پوست؟
    یا بدون مشکل انجام بدم؟

نه نداره
    فقط در مواردی ممکنه پوست خیلی آسیب دیده و حساس باشه و به خور لیزر حساسیت بده. یا در مواردی فرد به داروها و پمادهای حتی ضد التهاب بعد لیزر درمانی مثل فلوئوسینولون یا لایه بردارهایی که تجویز میشه حساسیت داشته باشه.
    توصیه میکنم اگه پوست حساسی دارید نظر پزشکتون رو درباره ی کرم بعد از لیزر اَوِن بپرسید. چون تا جاییکه من خبر دارم تا به امروز هیچ موردی بهش حساسیت نشون نداده.

8. Hussein_x79 نوشته است: ممنون از جواب خوب دوستان سیما و سیمیای عزیز

یا بدون مشکل انجام بدم؟

لیزر روش خوبی هست اما در روش لیزر منفذ پوست بعد از سوزاندن مو بسته میشه که اگر بعد از گذشت چند سال باز ریشه مو فعال بشه به دلیل بسته بودنه منفذ نمیتونه از پوست خارج بشه و مثل یک کیست کوچیک میشه زیر پوست مثل حالتی که خودمون موقع در آمدن مو بعد از اصلاح میبینیم که مو زیر پوست میمونه اما بعد از اینکه راهش رو پیدا کرد خارج میشه حالا وقتی با لیزر راه بسته بشه زیر پوست جمع میشه و باد میکنه (دختر عموی من بعد از 7 یا 8 سال لیزر موی صورتش،یک نقطه از صوذتش اینجور شد)بعد باید با عمل جراحی مو رو خارج کرد.

البته بازم بستگی داره حتماً به بعضی مسائل مثل پر مویی طرف و .....
    لازم دونستم این تجربه رو که دیده بودم ذکر کنم.
    امیدوارم بهترین راه رو انتخاب کنی

9. sanjab65 نوشته است:
    Hussein_x79 نوشته است: ممنون از جواب خوب دوستان سیما و سیمیای عزیز

یا بدون مشکل انجام بدم؟

لیزر روش خوبی هست اما در روش لیزر منفذ پوست بعد از سوزاندن مو بسته میشه که اگر بعد از گذشت چند سال باز ریشه مو فعال بشه به دلیل بسته بودنه منفذ نمیتونه از پوست خارج بشه و مثل یک کیست کوچیک میشه زیر پوست مثل حالتی که خودمون موقع در آمدن مو بعد از اصلاح میبینیم که مو زیر پوست میمونه اما بعد از اینکه راهش رو پیدا کرد خارج میشه حالا وقتی با لیزر راه بسته بشه زیر پوست جمع میشه و باد میکنه (دختر عموی من بعد از 7 یا 8 سال لیزر موی صورتش،یک نقطه از صوذتش اینجور شد)بعد باید با عمل جراحی مو رو خارج کرد.

البته بازم بستگی داره حتماً به بعضی مسائل مثل پر مویی طرف و .....
    لازم دونستم این تجربه رو که دیده بودم ذکر کنم.
    امیدوارم بهترین راه رو انتخاب کنی

دقیقا برای جلوگیری از ایجاد این مشکل هست که پزشکان برای بعد از لیزر از لایه بردارهای قوی مثل trio D به همراه پماد زینک اکساید(که علاوه بر رفع التهاب باعث جدا شدن لایه ی مرده از سطح پوست میشه) رو تجویز میکنند. بیمار هم تا مدتها باید فقط از طریق shave موزدایی بکنه تا هم موهای به خواب رفته بیدار بشن و هم مویی پشت منافذ نمونه. این که تا مدت 10-15 روز موهایی سوخته مثل خال زیر پوست قرار بگیرند طبیعیه. این موها با لایه برداری و شست و شو از زیر پوست خارج میشن. اما مشکل دختر عموی شما رو حقیقتش من تا به امروز نشنیده بودم.
    تقریبا اکثر اطرافیان من کل بدنشون رو لیزر کرده اند و خود من هم فقط صورتم رو. تا به امروز مشکلی جز حساسیت خودم توی هیچکدوم از این موارد ندیده ام.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید