شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عمل آپاندکتومی

1. سلام آقای دکتر ممنون از سایت مفیدتون . اواخر تابستان 89 بدنبال تصادف درد بسیار زیادی در سمت راست داشتم ودکترا با عکس لگن و ستون فقرات مشکلی رو ندیدن این دردکمتر شد اما هر زمان که زمان پریود می رسید اذیتم می کرد تااینکه تقریبا 4 ماه پیش در چند روز بیشتر شد و در تمام نقاط شکمم بود و کمی کم می شد ودوباره بدتر می شد دچار بی اشتهایی و استفراغ و تب ولرز شدم با مراجعه به بیمارستان  مورد آپاندکتومی وشستشوی شکم قرار گرفتم از اون روز درست در ناحیه زیر شکم سمت راست و دور ناف درست در اولین بخیه و همچنین در پهلوی راست دقیقا در ناحیه روده بزرگ دردی دارم که گاهی شدیدتر هم میشه وندرتا دردی از ناحیه زیر شکم [جای عمل ]که به موازات آن درست در پشت کمر است که این درد انگار نفسم رو بند میاره طوری که نمی تونم حتی به همون پهلو بنشینم تاچه برسه به دراز کشیدن واشکم و در میاره ، وقتی پیش دکتر متخصص گوارش رفتم فهمیدم دچار ورم روده ام درصورتی که اصلا سرخ کردنی -فلفل- نوشابه - هرنوع خوراکی سرد نمی خورم قبل وبعد از عمل مشکل دفع نداشتم و در روز به خوبی آب می نوشم 1- علت این ورم چیه ؟2-از نحوه عمل شک دارم چون فهمیدم یک رزیدنت عمل کرده 3- ممکنه به خاطر ترشحات آپاندیس باشه چون سوراخ شده بوده 4-من از ترشیها فقط لیموترش تازه استفاده می کردم که الان استفاده نمی کنم ممکنه تاثیر داشته باشه 5- در زمان پریود دردم کمتر از حالت عادی (قبل از تصادف شده) که نیاز به هیچ مسکنی ندارم ... ؟ ضمنا آزمایش و سنوگرافی ها و عکس ، همگی نرمال بوده از دکتر جراحی شنیدم که باید با این درد کنار بیام حتی تا 6ماه یا 1سال و بهتر مسکن نخورم چون ضررش بیشتر از منفعتشه . لطفا راهنماییم کنید که چه درمانی رو در پیش بگیرم (از درد خسته شدم )

2. ورم روده میتونه عوارض بعد از عمل باشه که با استراحت و به تدریج برطرف میشه. باید میوه و سبزیجات را بصورت پخته مصرف کنید.
    حبوبات، انواع سس، ادویه و چاشنی های تند بایستی از برنامه غذایی شما حذف شوند.
    روغن ماهی در بهبود ورم روده موثر است. کپسول روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که میتواند با تعدیل مقدار عوامل ایمنی موجود در بافت ها باعث کاهش ورم روده شود و ماده مفیدی در بهبود این بیماری است.
    با درنظر گرفتن موارد فوق و ضمن پرهیز از مصرف مواد محرک، باید استراحت کنید تا علائم درد و ورم بهبود یابد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ورم روده بدون آزمایش هم مشخص میشه؟
    یعنی در بدن و ناحیه شکم تغییر حالت دیده میشه؟

علائم ورم روده چی هست؟

ممنون

4. sanjab65 نوشته است: 1- ورم روده بدون آزمایش هم مشخص میشه؟

2- یعنی در بدن و ناحیه شکم تغییر حالت دیده میشه؟

3- علائم ورم روده چی هست؟

ممنون

1- برای تشخیص‌ دقیق ورم روده با آندوسكوپی‌ و دیدن‌ درون‌ معده‌ انجام‌ می‌گیره (با استفاده‌ از یك‌ لوله‌ انعطاف‌پذیر كه‌ از مری‌ به‌ داخل ‌ معده‌ هدایت ‌ میشه) به‌ هنگام‌ آندوسكوپی ‌امكان‌ داره تكه‌ كوچكی‌ از بافت‌ از مخاط‌ معده‌ برداشته بشه و برای‌ بررسی‌ به پاتولوژی‌ فرستاده‌ شود.
    2- بله
    3- درد شكمی‌ و دل‌ پیچه‌ و سیاه‌ شدن‌ اجابت‌ مزاج‌ در اثر خونریزی‌ گوارشی‌ و گاهی‌ استفراغ‌ و بی‌اشتهایی‌ و تب‌ و ضعف‌ و تورم‌ شكم‌ و درد تند و تیز مبهم‌ یا آزاردهنده‌ در قفسه‌ سینه‌.
    عوامل افزایش ورم روده شامل موارد زیر است:
    استرس‌، رژیم‌ غذایی‌ نامناسب‌، و مصرف‌ برخی‌ از داروها مثل‌ آسپیرین‌، داروهای‌ ضدالتهابی‌ غیراستروییدی‌، داروهای‌ كورتیزونی‌، كافئین‌، و بسیاری‌ دیگر از داروها و سوءمصرف‌ الكل‌ و خستگی‌ یا كار زیاد و وجود باكتری‌ هلیكوباكتر پیلوری‌ در معده‌.

5. بعد اگر یکی از آندوسکوپی بترسه راهه دیگه چیه؟!!!!!!!!

من مدت 30ماهه که ورزش میکنم 6 ماه هست گاهی قسمت زیر نافم بزرگ میشم منظورم همون زیر شکم هست بعد هم یکدفعه خوب میشه.
    الان 1ماه باز احساس میکنم متورم شده ، وقتی که از خواب بیدارمیشم (بعد از یک مدت خوابیده و به حالت دراز کش بودن بدن)همون قسمت زیر شکمم درد میگیره برای چند لحظه.
    یه جور یکه انگار نزدیک پریود هستم.
    یکم نگران هستم و فکر میکنم شاید اشکال از روده هام باشه.

6. با سلام
    من دانشجوی پزشکی هستم
    سوالات شما را مطالعه کردم.....
    و توضیحات کلی راجع به انها میدهم.

در مورد ورم روده....بستگی داره که کدوم روده دچار التهاب بشه......ببینید روده ها کارشون جذب مواد غذایی و مقداری هم ترشح هست.....حالا وقتی فردی دچار التهاب روده میشه.این فرد دیگه رودش کار خودشو به خوبی انجام نمیده.....خب....روده قرار بود جذب کنه....حالا دیگه نمیکنه...پس فرد دچار اسهال میشه......مثلا این یکی از علائومشه
    در ضمن ما پزشکا سعی میکنیم تا نیشه از کارهای پر خطر استفاده نکنیم.اولا که اندوسکپی برای معده است نه روده که اقای همشهری گفته اند.در ثانی ما اولین کاری که برای تشخیص ورم روده میکنیم یک عکس ساده شکم هست.که از نظر رادیولوزی افزایش ضخامت هوسترا ...و افزایش فاصله لوپ های روده...و شکلهای خاصی هست که میبینیم اینها چیزای پزشکی هست که اگر توضیح بدم گیج میشید.بعد در مرحله بعد به بیمار مقداری ماده حاجب میدهیم و به تشخیص دققیق تر کمک میکنه.و سپس در مرحله اخر...دقت کنید مرحله اخر که دیگه هیچی پیدا نکردیم یا چیز مشکوکی پیدا کردیم میایم و کلونوسکپی....که مال روده هست استفاده میکنیم...نه اندوسکپی!!!!!!!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  7. sanjab65 نوشته است: بعد اگر یکی از آندوسکوپی بترسه راهه دیگه چیه؟!!!!!!!!

من مدت 30ماهه که ورزش میکنم 6 ماه هست گاهی قسمت زیر نافم بزرگ میشم منظورم همون زیر شکم هست بعد هم یکدفعه خوب میشه.
    الان 1ماه باز احساس میکنم متورم شده ، وقتی که از خواب بیدارمیشم (بعد از یک مدت خوابیده و به حالت دراز کش بودن بدن)همون قسمت زیر شکمم درد میگیره برای چند لحظه.
    یه جور یکه انگار نزدیک پریود هستم.
    یکم نگران هستم و فکر میکنم شاید اشکال از روده هام باشه.

در مورد این برامدگی شکمتون....که اطراف ناف هست شما ممکنه یک فتق نافی.....یا اطراف نافی داشته باشید....که توصیه میکنم که حتما توسط جراح معاینه بشید...یک جراح عمومی.....چون اینجوری نمیشه تشخیص بذاریم...

و در صورت نیاز جراحی بشید...یک جراحی ساده...چون بیمارانی که فتق نافی داشتند و توجه نکرده اند ممکنه که روده هاشون تو فتق گیر کنه و بعد مدتها روده اسیب ببینه...اون وقت فرد مجبوره به طور اورزانسی به بیمارستالن مراجعه کنه و عمل بشه و علاوه بر فتقش مقداری از روده را هم برداشت.پس معاینه توسط جراح ضرری نداره...

موفق باشید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  8. سلام ممنون از پاسخت
    اما تا جایی که من میدونم فتق درد هم داره بعد هم این برامدگی بیشتر زیر ناف هست نه بالای ناف.
    تازه من میترسم اگر فتق باشه ، خیلی هم میترسم
    آخه یکی از خانم های فامیلمون خرداد ماه بعد از درد معده شدید رفت دکتر خلاصه بعدازسونو از لگن و شکم متوجه فتق شکمی یا شکافی در ایشمون شدن و از دو مدل عمل( باز و لاپراسکوپی) ایشون عمل باز کرد.
    الان بعد از 2 ماه هنوز میگه محل عمل از داخل درد میکنه گاهی که خم و راست میشه.
    حالا بحث اینجا مطرح شد اول اگر کسی میدونه بگه این بنده خدا دردش طبیعیه؟
    بعد هم  من گاهی که اینجور میشم بعد از دفع مدفوع چند لحظه ای دل پیچه و حالت تهوع دارم (فقط چند لحظه)
    من نگران مشکل روده ای یا مقعد هستم ،خیلی هم نگرانم !
    ممنون میشم راهنمایی کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. sanjab65 نوشته است: سلام ممنون از پاسخت
    اما تا جایی که من میدونم فتق درد هم داره بعد هم این برامدگی بیشتر زیر ناف هست نه بالای ناف.
    تازه من میترسم اگر فتق باشه ، خیلی هم میترسم
    آخه یکی از خانم های فامیلمون خرداد ماه بعد از درد معده شدید رفت دکتر خلاصه بعدازسونو از لگن و شکم متوجه فتق شکمی یا شکافی در ایشمون شدن و از دو مدل عمل( باز و لاپراسکوپی) ایشون عمل باز کرد.
    الان بعد از 2 ماه هنوز میگه محل عمل از داخل درد میکنه گاهی که خم و راست میشه.
    حالا بحث اینجا مطرح شد اول اگر کسی میدونه بگه این بنده خدا دردش طبیعیه؟
    بعد هم  من گاهی که اینجور میشم بعد از دفع مدفوع چند لحظه ای دل پیچه و حالت تهوع دارم (فقط چند لحظه)
    من نگران مشکل روده ای یا مقعد هستم ،خیلی هم نگرانم !
    ممنون میشم راهنمایی کنید

فتق به خودی خود میتونه درد نداشته باشه و زمانی درد داره که اینکارسره شده یعنی روده تو فتق گیر کرده.و زمانی که فتقی در شکم هست حتما نافی نیست.میتونه فتق برش جراحی باشه....و در مورد شما اگر فتق داشته باشید احتمالا فتق پری امبلیکال هست.یعنی دور ناف.و ولی به نظر من الان ترسی نداره.شما به یک رادیولوژیت مراجعه منید تا ببینه در سونو فتق دارید یا نه.
    دل درد فامیلتون هم میتونه ناشی از محل عمل باشه.و شاید مهارت جراح حین عمل.

ایا تو مدفوعتون خون دیدی تا حالا؟
    یا اینتکه سوزش هنگام دفع مدئفوع؟
    یا اینکه سابق یبوست دارید؟
    رنگ و شکل مدفوعتون نسبت به گذشته تغییر نکمرده؟
    جواب بدید تا ببینیم اصلا مشکل روده ای دارید یا نه.

تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید