شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. fersa نوشته است: یه توضیحی در مورد زیفت می خواستم.
    بعضی جاها نوشته عمل لقاح در آزمایشگاه انجام میشه و بعد از طریق لاپاراسکوپی به لوله ی فالوپ (و نه رحم) فرستاده می شه.
    اما من با خانمی صحبت می کردم در این مورد می گفتن واسه ایشون چندتا تخمک و اسپرم به ترتیب یه تخمک و یه اسپرم پشت سر هم فرستادن داخل لوله واسه شون.

خواستم بدونم دقیقا کدومش درسته؟
    و اینکه چرا الان دیگه عمل زیفت انجام نمیشه؟
    و اینکه به جز میکرو اینجکشن، آی وی اف، آی یو آی و زیفت، روش دیگه ای هم متداول هستش؟

دلیل عدم استفاده از عمل زيفت این است که چون احتمال حاملگی داخل لوله توش خيلی زياده. برای زیفت بیمار رو بیهوش می کنند ولی در روش IVF نیاز به بیهوشی نداره و مقرون به صرفه تر بودن نسبت به زیفت خواهد بود.
    عمل لقاح يا باروری در آزمايشگاه انجام می گيره. شوهر بايستی نمونه منی خود را در آزمايشگاه تهيه نموده و در يك ظرف مخصوص استريل جمع آوری كنه و به آزمايشگاه تحويل بده. بعد از بررسی اوليه، تعداد مناسب اسپرم براي عمل لقاح انتخاب میشه. بنابراین اسپرمها به هر يك از تخمك ها اضافه می شوند و سپس هر يك از آنها درون دستگاه گرم كننده با37 درجه سانتيگراد قرار داده می شود.
    در روش ميكرو اينطوريه كه 2 يا 3 روز بعد از تخمك گيری، خانم واسه انتقال تشریف میارن. ولي توی زيفت ظاهراً همون روز انتقال هم انجام ميشه، يعنی پس بیهوش کردن و بعد از تزريق اسپرم به داخل تخمك داخل لوله ميزارنش طوریكه تقسيمات سلولی ديگه داخل لوله ها انجام ميشه و جنين همونجا شكل ميگيره و خودشو به رحم ميرسونه.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. heaven نوشته است: سلام
    ممنونم ازتون
    Hussein_x79

بالاخره یکی جواب منو داد ... تا به حال اینو نشنیده بودم آیا مقاله یا چیزی هست در این باره بخونم ؟
    دکترم که همه رو میگه عادیه ...

سلام، ضمن تبریک در پی درخواستتون مطالب و لینک زیر رو براتون گذاشتم که امیدوارم براتون مفید باشه.

سلامت نیوز : به گفته محققان، تغيير خلق و خو در زنان باردار امري طبيعي است و با گذشت دوره آن كه 6 تا 10 هفته طول مي كشد، فروكش مي كند. به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري ابزرور، در اين دوران هورمون هاي بدن افزايش يافته و واكنش هاي زنان به اين هورمون متفاوت است. بنابر اين گزارش، اين تغييرات خلق و خو معمولاً در ابتداي بارداري اتفاق افتاده كه بدن سعي در كنار آمدن و سازگار شدن با اين هورمون ها را دارد. يادآور مي شود، براي مقابله با اين تغييرات پيشنهاد مي شود تا ميزان ممكن استرس زندگي را در اين ايام كم كرده و بيشتر به ورزش و استراحت پرداخته شود.نوسانات خلق و خو در نتیجه تغییرات بدنی و هورمونی عادی تلقی می شود. مادران در زمان بارداری به ویژه در ماههای اول ممکن است یک دقیقه خوشحال و راضی باشند و لحظه ای دیگر احساس کنند تمایل به گریه کردن دارند. حتی ممکن است بدون دلیل خاصی از دست همسرشان عصبانی شوند. در ضمن این حالت در سه ماهه اول و سه ماهه آخر بارداری شدت می گیرد و در اواسط این دوره خفیف تر می شود.

لینک زیر رو هم مطالعه بفرمایید:

http://www.mums.ac.ir/ch_samen/fa/stresspregnancy

عموما تمايل جنسي زنان باردار از يكي از دو الگوي زير پيروي مي كند:

1.
          كاهش ميل جنسي در سه ماهه اول و سوم بارداري و افزايش آن در سه ماهه دوم
       2.
          كاهش تدريجي ميل جنسي با پيشرفت بارداري

طي سه ماهه اول ممكن است دچار تهوع و ضعف باشيد. طي سه ماهه سوم ممكن است افزايش وزن، بزرگ شدن شكم و حساسيت سينه ها و ساير مشكلات باعث شوند كمتر ميل به تماس جنسي داشته باشيد. اين حالت طبيعي است. در مورد حس خود با همسرتان صحبت كنيد و سعي كنيد راهي بيابيد كه براي هر دوي شما رضايت بخش باشد.

بارداري در بعضي زنان باعث افزايش ميل جنسي مي شود. فارغ شدن از نگراني در مورد احتمال بارداري به برخي از زنان احساس رهايي مي بخشد. در برخي موارد، يك زن در دوران بارداري است كه براي اولين بار به اوج لذت جنسي مي رسد و يا چند بار اوج لذت را تجربه مي كند. اين موضوع به دليل افزايش فعاليت هومورني و بيشتر شدن گردش خون لگن است.

برخي زنان فكر مي كنند كه بدليل افزايش اندازه و تغييرات جسماني ناشي از بارداري، جذابيت خود را از دست داده اند. ممكن است بعد از مقاربت احساس گرفتگي در شكم يا حساس شدن ناراحت كننده در سينه ها داشته باشند. در مورد اين احساسات خود با همسرتان صحبت كنيد، درك متقابل و محبت مي تواند به هر دوي شما كمك كند.

شما از این جنبه که میل جنسیتون دچار تغییر شده مشکلی ندارید اما در مورد عفونتی که گفتین به نظرم میاد نظر یه متخصص زنان دیگه رو هم بپرسین .

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. RAYHAN1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    طفا جواب سئوال من را بدهید من نگرانم

با سلام و خسته نباشید
    خواهشمندم جهت تعیین روز تخمک گذاری با تاریخهای پریود اینجانب را راهنمایی نمایید آخر من نمی دانم طول سیکل قاعدگی بنده چند روز می باشد
    1- فروردین 6
    2- فروردین 29
    3- اردیبهشت 24
    4 -خرداد17
    5-تیر 9
    6-مرداد 5
    لطفا تاریخ تخمک گذاری در مرداد ماه پس از پریود جدید اینجانب را مشخص نمایید.تاریخهای ذکر شده روز اول پریود می باشد.
    دیروز از کیت تخمک گذاری استفاده کردم هر دو خط پر رنگ شد. آیا برای بارداری اقدام نماییم .
    با تشکر فراوان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. RAYHAN1 نوشته است: طفا جواب سئوال من را بدهید من نگرانم

با سلام و خسته نباشید
    خواهشمندم جهت تعیین روز تخمک گذاری با تاریخهای پریود اینجانب را راهنمایی نمایید آخر من نمی دانم طول سیکل قاعدگی بنده چند روز می باشد
    1- فروردین 6
    2- فروردین 29
    3- اردیبهشت 24
    4 -خرداد17
    5-تیر 9
    6-مرداد 5
    لطفا تاریخ تخمک گذاری در مرداد ماه پس از پریود جدید اینجانب را مشخص نمایید.تاریخهای ذکر شده روز اول پریود می باشد.
    دیروز از کیت تخمک گذاری استفاده کردم هر دو خط پر رنگ شد. آیا برای بارداری اقدام نماییم .
    با تشکر فراوان

سلام.
    کلا میتوان برای تعیین زمان تخمک گذاری از چند روش استفاده کرد:
    1- آزمایش های هورمونی
    2- تقویم تخمک گذاری (قابل دسترسی در این سایت)
    3- اندازه گیری درجه حرارت بدن در روزهای تخمک گذاری
    4- کیت تخمک گذاری.
    جهت استفاده صحیح از کیت تخمک گذاری این پست را دنبال کنید. کیت های تخمک گذاری معمولا نزدیک ترین زمان تخمک گذاری را تشخیص می دهند یا قبل از اینکه تخمک گذاری اتفاق بیفتد هشدار می دهند.
    با توجه به همه اینها و اطلاعات قابل دسترس (با فرض دوره لوتئال 14 روز) از اینجا تنها می توان گفت که برای شما از روز شنبه (دیروز) 15مرداد تا پنج شنبه 20مرداد شانس بارداری زیاد است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام
    یکی از دوستان من 8 ساله که ازدواج کرده ولی بدون اینکه جلوگیری داشته باشن هنوز باردار نشده و دکتر هم رفتن و گفتن که هر دوتون سالمین و مشکلی ندارین حالا که سنش داره می ره بالا خیلی نگرانه ، می خواد بدونه چه کار باید بکنه ؟

6. roosukh نوشته است: سلام
    یکی از دوستان من 8 ساله که ازدواج کرده ولی بدون اینکه جلوگیری داشته باشن هنوز باردار نشده و دکتر هم رفتن و گفتن که هر دوتون سالمین و مشکلی ندارین حالا که سنش داره می ره بالا خیلی نگرانه ، می خواد بدونه چه کار باید بکنه ؟

سلام

اگه هر سه ازمایش زیر در مورد دوست شما و همسرشون انجام شده و مشکلی نداشتن یعنی به عبارتی دلیل خاصی برا ناباروری ایشون و همسرشون پیدا نشده میتونن به مراکز ناباروری(مثل مرکز رویان) مراجعه کنن و برا بارداری اقدام کنن .
    الف - آنالیز مایع منی (انجام آزمایش منی در مرد و رساندن معیارهای آن به معیارهای استاندارد)،
    ب - بررسی تخمک گذاری (استفاده از کیت، ثبت دمای بدن، آزمایش هورمونی)،
    ج - بررسی رحم و لوله ها (تصویر برداری (هیستروسالپنگوگرافی (عکس رنگی)))

لینک های زیر رو هم مطالعه بکنید
    ناباروری در زنان
    علل مختلف ناباروری در زوجین
    مراکز ناباروری

7. RAYHAN1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    با توصه دوستان روز شنبه ، یکشنبه و دوشنبه اقدام به نزدیکی برای بارداری کردم (روزهای تخمک گذاری در سیکل بوده)ولیکن از امروز صبح (سه شنبه) کمر دردشدید درد در سمت راست شکم و زیر شکم همچنین تکرر ادرار دارم در هنگام تخلیه ادرار سوزش ندارم فقط تکرر بوی بد هم نمی دهد، خواهش می کنم راهنماییم کنید اگر لقاح صورت گرفته باشد و این نشانه عفونت اداری باشد چه کنم من روزه هستم ونمی توانم مقدار زیادی مایعات در طول روز بنوشم آیا برای پیشگیری 2 عدد قرص کوتریموکسازول استفاده نماییم در صورت بارداری به جنین آسیب نمی رساند. لطفا مرا سریع راهنمایی نماید. با تشکر

8. RAYHAN1 نوشته است: با سلام
    با توصه دوستان روز شنبه ، یکشنبه و دوشنبه اقدام به نزدیکی برای بارداری کردم (روزهای تخمک گذاری در سیکل بوده)ولیکن از امروز صبح (سه شنبه) کمر دردشدید درد در سمت راست شکم و زیر شکم همچنین تکرر ادرار دارم در هنگام تخلیه ادرار سوزش ندارم فقط تکرر بوی بد هم نمی دهد، خواهش می کنم راهنماییم کنید اگر لقاح صورت گرفته باشد و این نشانه عفونت اداری باشد چه کنم من روزه هستم ونمی توانم مقدار زیادی مایعات در طول روز بنوشم آیا برای پیشگیری 2 عدد قرص کوتریموکسازول استفاده نماییم در صورت بارداری به جنین آسیب نمی رساند. لطفا مرا سریع راهنمایی نماید. با تشکر

با سلام دوست عزیز اولا مصرف و قطع این دارو (CO-TRIMOXAZOLE) رو سر خود و بدون تجویز پزشک انجام ندید!!!
    ثانیا این دارو به ویژه در هوای گرم سال باید همراه با مقدار زیادی مایعات مصرف شود (الان که روزه اید مصرفش مناسب نیست؛ مخصوصا خود سرانه!)
    ثالثا اگه باردار باشید مصرف آن ممنوع است! چون تاثیر بدی رو جنین خواهد گذاشت. بعد از 3 یا 4 روز آزمایش خون (BHCG) بدهید و برای اطلاع از بارداری هم به متخصص رجوع کنید تا اگر لازم بود این دارو تجویز شود.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. با سلام و خسته نباشید. و با تشکر از شما . ؟که من دارم از شما دوستان اینه که من خانمی هستم 26 ساله قصد باردار شدن دارم . و ماه پیش من بعد از پریودم دچار لکه بینی شدم به دکتر مراجعه کردم قرص ld به من داد.تا 2 دوره . و من متوجه شدم که قرص کلومیفن یه جورای باعث 2 قلو باردار شدن میشه . میخواستم بدونم ایا در زمان مصرف قرص ldمیشه کلومیفن هم مصرف کرد؟؟؟با تشکر از شما.

10. سلام. من همیشه پریودم به این صورت بوده که دو سه روز لک بینی داشتم و بعدش خونریزیم شروع می شه. حالا برای تعیین روز اول سیکل در تقویم تخمک گذاری باید چه روزی رو ملاک قرار بدم. روز اول لک بینی ها یا روز اول خونریزی؟

11. hanieh1117 نوشته است: سلام. من همیشه پریودم به این صورت بوده که دو سه روز لک بینی داشتم و بعدش خونریزیم شروع می شه. حالا برای تعیین روز اول سیکل در تقویم تخمک گذاری باید چه روزی رو ملاک قرار بدم. روز اول لک بینی ها یا روز اول خونریزی؟

با سلام.دوست عزیز قاعدگی یعنی پاره شدن دیواره رحم و ایجاد شروع خونریزی.پس مقدار مهم نیست.مهم شروع پریودیست.شما باید اولین روز لک بینی را ملاک قرار بدید.

12. اگر روز اول لک‌بینی رو ملاک قرار بدم در مجموع تعداد روزهای پریودم زیاد و معمولاً بیشتر از 10 روز می‌شه. بازم طبیعیه؟

13. پس چرا هیچ‌کس جواب منو نداد؟! به نظر شما این مشکل من طبیعیه؟ راه حلی داره؟

14. hanieh1117 نوشته است: اگر روز اول لک‌بینی رو ملاک قرار بدم در مجموع تعداد روزهای پریودم زیاد و معمولاً بیشتر از 10 روز می‌شه. بازم طبیعیه؟

سلام.
    برای تشخیص مشکل و تجویز دارو به پزشک متخصص مراجعه کنید. از مصرف خودسرانه دارو خودداری نمایید.

15. سلام من 27 سالمه و یه حاملگی ناموفق به خاطر تاخیر رشد داخل رحمی داشتم . الان 4 ماهه که زایمان کردم و دکترم با توجه به آزمایشاتم گفته که مشکلی ندارم. الان ممیخوام باردار بشم . آیا احتمال داره که باز هم جنین iugr بشه.جنین قبلی iugr نامتقارن بود

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 29
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید