شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. سلام من چند روز پیش پست زدم متاسفانه جواب نگرفتم
    روز 10 سیکلم با همسرم رابطه داشتم.مایع منی داخل واژنم ریخته نشد.اما نسبت به مایع پیش منی شک دارم.روز 14،16،18 بعد از رابطه از بی بی چک استفاده کردم که منفی شد.امروز روز 30 سیکام هستم.متاسفانه از یه هفته پیش سینه هام شدیدا درد می کنه و ترشح دارم. نمی دونم تا چه حد به جواب بی بی چک اطمینان داشته باشم.آیا احتمال حاملگی هست؟تورو خدا کمکم کنید. خیلی استرس دارم.دوره های نامنظم 50-60 روزه دارم.طی 4 ماه گذشته نزدیک به 3-4 بار به طور پشت سر هم از روش اورژانسی بارداری استفاده کردم. می خوام بدونم این علائم ممکنه از عوارض قرص ها باشه؟خواهش می کنم زود بهم جواب بدید

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  2. sana962 نوشته است: سلام من چند روز پیش پست زدم متاسفانه جواب نگرفتم
    روز 10 سیکلم با همسرم رابطه داشتم.مایع منی داخل واژنم ریخته نشد.اما نسبت به مایع پیش منی شک دارم.روز 14،16،18 بعد از رابطه از بی بی چک استفاده کردم که منفی شد.امروز روز 30 سیکام هستم.متاسفانه از یه هفته پیش سینه هام شدیدا درد می کنه و ترشح دارم. نمی دونم تا چه حد به جواب بی بی چک اطمینان داشته باشم.آیا احتمال حاملگی هست؟تورو خدا کمکم کنید. خیلی استرس دارم.دوره های نامنظم 50-60 روزه دارم.طی 4 ماه گذشته نزدیک به 3-4 بار به طور پشت سر هم از روش اورژانسی بارداری استفاده کردم. می خوام بدونم این علائم ممکنه از عوارض قرص ها باشه؟خواهش می کنم زود بهم جواب بدید

دوست عزیز

اول اینکه شما چرا با وجود سیکل قاعدگی نامنظم اقدام به درمان نمیکنید؟! اهميت اين مطلب در اين است که اگر سيکل منظم باشد باروري به راحتي صورت خواهد گرفت ولي در صورتي که سيکل نامنظم باشد، ريسک ناباروري در اینده در شما بالا مي رود. بنابراين در صورتي که سيکل نامنظم داريد، حتما به دنبال درمان آن باشيد. شايع ترين بيماري که اغلب در خانم ها ديده مي شود، وجود کيستهاي تخمداني است که با علامت سيکل هاي نامنظم خودش را نشان مي دهد و براي اينکه اين خانم بتواند بارداري به موقع و راحتي داشته باشد، بايد درمان بشود. خانوم سنا يک سيکل طبيعي بايد حداقل 21 روزه و يا حداکثر 35 روزه باشد. در صورتي که سيکل خانومی کمتر از 21 روز و يا بيشتر از 35 روز طول دارد بايد به پزشک مراجعه کنند. زيرا به احتمال قوي دچار يک مشکل زنان هستند.

دوم اینکه انواع برند های بی بی چک 23 روز از اخرین روز اخرین پری میتونن بارداری رو مشخص کنن(البته جواب های کاذب و غیر قطعی تو دقیق ترین تست های خانگی بازم وجود داره که جواب مثبتشون قابل اعتمادتره نسبت به جواب منفیشون). اما اون چیزی که رو بروشور محصول نوشته شده مهمه، شما ببینید تو بروشور بی بی چکی که استفاده کردین در مورد زمان استفاده ش چی نوشته من دیدم بی بی چک هایی که 10 روز بعد از مقاربت میتونن مورد استفاده قرار بگیرن اما 4و 6و8 روز فکر نکنم دیگه منطقی باشه چون سطح هورمون اچ سی جی در ادرار تو این فاصله اونقدری نیست که بی بی چک بتونه تشخیص بده .

سوم اینکه روش اورژانسی رو چرا اینقدر استفاده میکنین؟! از یه روش جلوگیری از بارداری مطمئن استفاده کنین مثل قرص های جلوگیری از بارداری ، استفاده ی زیاد از روش اورژانسی تعادل هومرمونی بدن شما رو شدیدا به هم میزنه و رو کمیت و کیفیت خونریزیتون تاثیر میذاره .

و اخر اینکه نمیشه در مورد بارداری یا عدم بارداری شما اظهار نظر کرد چون سیکلتون نامنظمه و بهتره ازمایش خون بتا اچ سی جی بدین.

تشکر شده توسط : 20 کاربر
  3. سلام من 17 سالم است و باکره ام.قاعدگی ام تقریبا منظم است به این صورت که فاصله ی بین چند پریود اخیرم به ترتیب 30 29 26 روز بوده است.طول قاعدگی ام 4 تا 7 روز است.اخرین بار 16.4 پریود شدم ودر تاریخ 5.6 نزدیکی ازپشت  داشتم.منی خارج از بدنم ریخته شد که تماسی با من نداشت.اما نگرانم به علت پریود نشدنم که ایا امکان دارد در حین دخول یا بعد از ان ذره ای منی وارد وازن شده باشد؟امکان حاملگی هست؟

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. baran857 نوشته است: سلام من 17 سالم است و باکره ام.قاعدگی ام تقریبا منظم است به این صورت که فاصله ی بین چند پریود اخیرم به ترتیب 30 29 26 روز بوده است.طول قاعدگی ام 4 تا 7 روز است.اخرین بار 16.4 پریود شدم ودر تاریخ 5.6 نزدیکی ازپشت  داشتم.منی خارج از بدنم ریخته شد که تماسی با من نداشت.اما نگرانم به علت پریود نشدنم که ایا امکان دارد در حین دخول یا بعد از ان ذره ای منی وارد وازن شده باشد؟امکان حاملگی هست؟
    امکان حاملگی خیلی خیلی کمه دوست عزیز در اینجورموارد خیلی باید احتیاط کرد

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. baranjoon63 نوشته است: از آقای دکتر خواهش میکنم منو حذف نکنن.چون من مطالب سایت رو خوندم و میدوم پریود=عدم بارداری.اما میخوان اینو بدونم در صورتی که حرف ماما و خانومایی که میگن پریود میشدن صحیح باشه آیا تفاوت این خونریزی ها با خون ریزی های پریود واقعا مشخصه؟

سلام
    بله کاملا متفاوته. خونریزی پریود معمولا بیشتر از 3 روز و شدید هست اما خون لانه گزینی بین 1 تا 3 روز متغیره و به صورت لکه بینی بروز میکنه.

تشکر شده توسط : 15 کاربر
  6. سلام من یه رابطه ی محافظت شده بدون دخول ( فقط تماس آلت ها ) با کاندوم داشتم اما از اطراف کاندوم کمی بیرون ریخته بود و شک کردم که با واژنم تماس داشته به خاطر شکی که داشتم 18 ساعت بعد از رابطه 2 قرص نونژیل خوردم و 12 ساعت بعد دو تای دیگه ( می خواستم ال دی بخورم رفتم دکتر نونژیل برام نوشت)
    میخواستم بدونم آیا بازم احتمال بارداری هست ؟!آخه می گن قرصا حالت تهوع میاره ولی من اصلا هیچ حالتی نداشتم نکنه اثر نکرده ؟! هنوز چند ساعت از خوردن قرص نوبت دوم می گذره و هیچ لکی ندیدم پس کی میاد ؟!
    البته من قبلا 8 ماه به خاطر کیست به طور مرتب یاسمین مصرف کردم و تو مدت مصرف حالت تهوع نداشتم و الانم 4 ماهه مصرفشو قطع کردم نمی خورم دیگه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. maryam12tt نوشته است: سلام من یه رابطه ی محافظت شده بدون دخول ( فقط تماس آلت ها ) با کاندوم داشتم اما از اطراف کاندوم کمی بیرون ریخته بود و شک کردم که با واژنم تماس داشته به خاطر شکی که داشتم 18 ساعت بعد از رابطه 2 قرص نونژیل خوردم و 12 ساعت بعد دو تای دیگه ( می خواستم ال دی بخورم رفتم دکتر نونژیل برام نوشت)
    میخواستم بدونم آیا بازم احتمال بارداری هست ؟!آخه می گن قرصا حالت تهوع میاره ولی من اصلا هیچ حالتی نداشتم نکنه اثر نکرده ؟! هنوز چند ساعت از خوردن قرص نوبت دوم می گذره و هیچ لکی ندیدم پس کی میاد ؟!
    البته من قبلا 8 ماه به خاطر کیست به طور مرتب یاسمین مصرف کردم و تو مدت مصرف حالت تهوع نداشتم و الانم 4 ماهه مصرفشو قطع کردم نمی خورم دیگه

نوع رابطه طوری نبوده که احتمال بارداری باشه و نیازی هم به مصرف قرص نبوده
    با توجه به مصرف صحیح قرصها بارداری کاملا منتفیه
    اینکه میگن حالت تهوع بعد از مصرف قرص ایجاد میشه به دیلیل اینه که قرص با بدن مصرف کننده سازگاری پیدا نمیکنه نه اینکه از نشانه های تاثیر قرص حالت تهوع باشه

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  8. سلام
    من در تاريخ 28/4 نزديكي داشتم و بايد در تاريخ 1/5 پريود مي‌شدم ولي هنوز پريود نشدم اما درد پريود را در رحم دارم احتمال اينكه باردار باشم وجود دارد يا نه؟
    با تشكر

9. mahdaleh نوشته است: سلام
    من در تاريخ 28/4 نزديكي داشتم و بايد در تاريخ 1/5 پريود مي‌شدم ولي هنوز پريود نشدم اما درد پريود را در رحم دارم احتمال اينكه باردار باشم وجود دارد يا نه؟
    با تشكر

سلام

با این شرح حالی که شما دادین نمیشه راجع به باردار بودن یا باردار نبودنتون اظهار نظر کرد اما با توجه به این که 15 روز از موعد پریود شما گذشته نمیشه احتمال بارداری رو نادیده گرفت به هر حال الان بهترین کار برای اطلاع از بارداری یا عدم بارداری انجام ازمایش خون بتا اچ سی جی (B-hcg) هست که دقیق ترین جواب رو به شما خواهد داد.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  10. سلام.میخاستم بدونم با ان شرایطی که گفتم تا کی باید پریود شم؟تا کی اگه نشم احتمال بارداری هست؟پس چرا پریود نشدم؟خیلی نگرانم.خاهش میکنم کمکم کنین

11. baran857 نوشته است: سلام.میخاستم بدونم با ان شرایطی که گفتم تا کی باید پریود شم؟تا کی اگه نشم احتمال بارداری هست؟پس چرا پریود نشدم؟خیلی نگرانم.خاهش میکنم کمکم کنین

باتوجه به دوره های شما همین روزها باید پریود شوید. اگر حداکثر تا مورخ 5/25 پریود نشدید یک آزمایش خون BhCG دهید تا از وضعیت بارداری مطلع شوید.
    همچنین به علت نگرانی شما از احتمال وقوع بارداری، باعث به تعویق افتادن زمان پریودی خواهد شد.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  12. آقای دکتر بنده با نامزدم رابطه ای از مقعد داشتم و مقداری از آّب احتمالا وارد واژن شده الان نامزدم بعد از تقریبا 2 هفته تورم سینه و درد دارن پریودش هم باید یک هفته دیگه باشه
    احتمال حاملگی زیاد هست؟؟؟

13. peyman2424 نوشته است: آقای دکتر بنده با نامزدم رابطه ای از مقعد داشتم و مقداری از آّب احتمالا وارد واژن شده الان نامزدم بعد از تقریبا 2 هفته تورم سینه و درد دارن پریودش هم باید یک هفته دیگه باشه

اطلاعاتی که دادید ناقصه
    اگه فرض کنیم که دوره ی ایشون چهار هفته ای باشه شما هفته ی اول دوره رابطه داشتید. اگه در زمان خونریزی بوده باشه که احتمالا بارداری صفره ولی اگه بعد از اتمام خونریزی و اوایل دوره باشه احتمال بارداری هست ولی نسبتاً کمه.
    علائمی که گفتید ممکنه به خاطر نزدیک شدن به زمان خونریزی باشه.

به هر حال در صورت بارداری بعد از گذشت این زمان نمی شه کاری انجام داد در موردش

14. Clooney نوشته است:
    maryam12tt نوشته است: سلام من یه رابطه ی محافظت شده بدون دخول ( فقط تماس آلت ها ) با کاندوم داشتم اما از اطراف کاندوم کمی بیرون ریخته بود و شک کردم که با واژنم تماس داشته به خاطر شکی که داشتم 18 ساعت بعد از رابطه 2 قرص نونژیل خوردم و 12 ساعت بعد دو تای دیگه ( می خواستم ال دی بخورم رفتم دکتر نونژیل برام نوشت)

نوع رابطه طوری نبوده که احتمال بارداری باشه و نیازی هم به مصرف قرص نبوده
    با توجه به مصرف صحیح قرصها بارداری کاملا منتفیه
    اینکه میگن حالت تهوع بعد از مصرف قرص ایجاد میشه به دیلیل اینه که قرص با بدن مصرف کننده سازگاری پیدا نمیکنه نه اینکه از نشانه های تاثیر قرص حالت تهوع باشه

اگه با این شرایط بارداری منتفیه پس چرا پریود نمیشم ؟! البته من 4 روز قبل از رابطه باید پریود می شدم ولی نشدم تا به امروز . 4 روز دیر کردن پریودم قبل از رابطه ای که توضیحشو دادم ربطی به رابطه ی جنسی نداره چون اصلا رابطه ای نداشتم و این دیرکرد ممکنه به خاطر کیست باشه چون سابقه داشتم ولی الان 24 ساعت از مصرف قرص های نونژیل می گذره و پریود نشدم . حتی حالتاشم ندارم نه سردردی نه دل دردی نه کمر دردی ... خیلی نگرانم

15. iman_prs نوشته است:
    peyman2424 نوشته است: آقای دکتر بنده با نامزدم رابطه ای از مقعد داشتم و مقداری از آّب احتمالا وارد واژن شده الان نامزدم بعد از تقریبا 2 هفته تورم سینه و درد دارن پریودش هم باید یک هفته دیگه باشه

اطلاعاتی که دادید ناقصه
    اگه فرض کنیم که دوره ی ایشون چهار هفته ای باشه شما هفته ی اول دوره رابطه داشتید. اگه در زمان خونریزی بوده باشه که احتمالا بارداری صفره ولی اگه بعد از اتمام خونریزی و اوایل دوره باشه احتمال بارداری هست ولی نسبتاً کمه.
    علائمی که گفتید ممکنه به خاطر نزدیک شدن به زمان خونریزی باشه.

به هر حال در صورت بارداری بعد از گذشت این زمان نمی شه کاری انجام داد در موردش

باتوجه به فرضیه های مختلف، تنها آزمایش خون Beta hCG میتونه در مورد احتمال بارداری نتیجه قطعی بده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 111
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید