شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. sepideh68 نوشته است: با سلام
    می خواستم من را راهنمایی کنید تا تفاوت خون قائدگی و خون ریزی هنگام تشکیل جنین را بدانم؟
    من ماه پیش از قرص اووسیز برای روش اورژانسی استفاده کردم. پریود این ماهم 1 هفته جلو افتاده و روز دوم قطع شد و روز چهارم دوباره خون ریزی شروع شد و خون ریزی کم و بدون دردی دارم در حالی که قبلا به شدت کمر درد داشتم و خون ریزی ام نیز بسیار زیاد بود. آیا این امر به دلیل استفاده از قرص اووسیز است؟ یا نشانه ی بارداری است؟

سلام،
    اگر روش اورژانسی را به درستی انجام داده اید، این اختلالات به دلیل مصرف قرصها می باشد و بارداری منتفی است.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. سلام من مجردم و دکتر برای اینکه پریود بشم مدرکسی پروزسترون داد الان 5 روزه که قرصام تموم شده و هنوز پریود نشدم و فقط خیلی خیلی کم لک قهوه ای دیدم  چند روز صول میکشه تا پریود شم؟امکانش هست که نشم؟
    و اینکه من میخوام برم ازمایش خون و ادرار ایرادی یاره در زمان پریودیم برم؟ازمایش ازدواج

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. bahar_lovely نوشته است: سلام من مجردم و دکتر برای اینکه پریود بشم مدرکسی پروزسترون داد الان 5 روزه که قرصام تموم شده و هنوز پریود نشدم و فقط خیلی خیلی کم لک قهوه ای دیدم  چند روز صول میکشه تا پریود شم؟امکانش هست که نشم؟
    و اینکه من میخوام برم ازمایش خون و ادرار ایرادی یاره در زمان پریودیم برم؟ازمایش ازدواج

سلام،
    اگر مشکل دیگری وجود نداشته باشد، معمولا بعد از چند روز خونریزی رخ می دهد؛
    برای آزمایشهای ازدواج هیچ جای نگرانی نیست.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  4. سلام
    خسته نباشید
    من به دلیل استفاده نا درست قرص، 6 روز بعد از آخرین قرص پریود شدم...تقریبا 10 روز زود تر(باید 13ام می شدم که 3ام شدم و کم هم بود).سوالم اینه که من الان سر 13ام باید پریود شم ؟یا دوره هام از 3ام دیگه محاسبه می شه!؟
    ممنون

5. faeze1366 نوشته است: سلام
    خسته نباشید
    من به دلیل استفاده نا درست قرص، 6 روز بعد از آخرین قرص پریود شدم...تقریبا 10 روز زود تر(باید 13ام می شدم که 3ام شدم و کم هم بود).سوالم اینه که من الان سر 13ام باید پریود شم ؟یا دوره هام از 3ام دیگه محاسبه می شه!؟
    ممنون

سلام

دوره های پریتون از 3وم محاسبه میشه اما به دلیل استفاده از قرص های ضد بارداری که هرمونی هم هستن تعادل هورمونی بدنتون به هم ریخته و تا 5 -6 دوره ممکنه دوره های شما کما فی السابق نظم نداشته باشه و کمی زودتر یا دیر تر پری بشین که بعد از چند دوره دوباره به ریتم طبیعیش برمیگرده.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. سلام . من یه نزدیکی محافظت نشده داشتم . کاندوم بود رابطه هم در حد تماس آلت ها بود اما از اطراف کاندوم منی بیرون ریخته بود و شک کردم که شاید با واژنم تماس داشته ... می خوام از روش اورژانسی استفاده کنم اما چند تا سوال داشتم (فعلا 3 ساعت از رابطه می گذره)
    1.طبق روال ماه های پیش باید دهم پریود می شدم که 4 روزه عقب افتاده یعنی امروز که 14 مرداده و رابطه داشتم هنوز نشدم . البته این عقب افتادن هیچ دلیلی بارداری نداره چون یکی دو ماه اخیر اصلا رابطه ای نداشتم ! با توجه به اینکه من فردا می خوام قرص ال دی بخورم می خواستم بدونم چه تغییری تو پریودم به وجود میاد؟! یعنی بازم عقب می افته ؟!این خطرناک نیست ؟
    آیا روش اورژانسی وجود داره که بعد از مصرف قرص سریع  آدم پریود بشه ؟!یعنی مث این ال دی اچ دی ها اختلال ایجاد نکنه ... آخه یه سری رفتم دکتر یه قرصی گفت ولی یادم نیست اسمشو !
    2.این یکی دو درصد خطایی که تو روش اورژانسی هست به خاطر چیه ؟! با توجه به شرایط من آیا بعد از روش اورژانسی بازم احتمال بارداری هست ؟!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. maryam12tt نوشته است: سلام . من یه نزدیکی محافظت نشده داشتم . کاندوم بود رابطه هم در حد تماس آلت ها بود اما از اطراف کاندوم منی بیرون ریخته بود و شک کردم که شاید با واژنم تماس داشته ... می خوام از روش اورژانسی استفاده کنم اما چند تا سوال داشتم (فعلا 3 ساعت از رابطه می گذره)
    1.طبق روال ماه های پیش باید دهم پریود می شدم که 4 روزه عقب افتاده یعنی امروز که 14 مرداده و رابطه داشتم هنوز نشدم . البته این عقب افتادن هیچ دلیلی بارداری نداره چون یکی دو ماه اخیر اصلا رابطه ای نداشتم ! با توجه به اینکه من فردا می خوام قرص ال دی بخورم می خواستم بدونم چه تغییری تو پریودم به وجود میاد؟! یعنی بازم عقب می افته ؟!این خطرناک نیست ؟
    آیا روش اورژانسی وجود داره که بعد از مصرف قرص سریع  آدم پریود بشه ؟!یعنی مث این ال دی اچ دی ها اختلال ایجاد نکنه ... آخه یه سری رفتم دکتر یه قرصی گفت ولی یادم نیست اسمشو !
    2.این یکی دو درصد خطایی که تو روش اورژانسی هست به خاطر چیه ؟! با توجه به شرایط من آیا بعد از روش اورژانسی بازم احتمال بارداری هست ؟!

باتوجه به انجام رابطه و احتمال تماس منی با واژن باید بلافاصله روش اورژانسی را شروع کنید و تأخیر ایجاد نکنید.
    بامصرف قرص های ضدبارداری احتمال تغییر در عادت ماهانه در شما وجود دارد، بطوری که زمان خونریزی بعدی شما با تأخیر همراه خواهد بود و پس از چند روز اوضاع به روال عادی برمیگرده، بنابراین جای نگرانی وجود نداره.
    به هرحال باید قرص LD را بطور صحیح مصرف کنید، اختلال یا زیاده روی در مصرف قرص باعث عوارض بیشتر خوهد شد.
    در بین قرص های جلوگیری، قرص یاسمین دارای کمترین عوارض و قرص HD دارای بیشترین عوارض خواهد بود. بنابراین قرص LD یکی از متداول ترین قرص ها در روش اورژانسی محسوب می شود.
    در مواقعی که استفاده از روش اورژانسی با تأخیر بین 3 تا 5 روز مصرف شود امکان کاهش اثر پذیری دارو وجود داره بطوری که احتمال ریسک بارداری افزایش پیدا می کنه.
    برای مطمئن شدن از وقوع بارداری یا عدم آن، میتونید پس از روش اورژانسی، به غیر از تست های خانگی، آزمایش خون BhCG هم انجام دهید. با انجام این آزمایش وضعیت بارداری شما معلوم خواهد شد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. سلام
    با قرص ال دی تا چند روز میشه عادت ماهیانه رو به تاخیر انداخت؟
    من 6 روز دیگه جراحی دارم و الان 32 روزه که با قرص عقب انداختم
    ایا خطرناک است؟؟ با تشکر

9. kazemi110 نوشته است: سلام
    با قرص ال دی تا چند روز میشه عادت ماهیانه رو به تاخیر انداخت؟
    من 6 روز دیگه جراحی دارم و الان 32 روزه که با قرص عقب انداختم
    ایا خطرناک است؟؟ با تشکر

سلام

معمولا یک نوبت به تعویق انداختن پریود مشکل خاصی ایجاد نمی کند ( که البته معمولا 1 تا 3 دوره پس از آن درجاتی از بی نظمی در پریود مشاهده می شود.) سعی کنید برای این اقدام حتما با پزشکتان مشورت کنید زیرا اولا هر کسی کاندیدای مصرف قرصهای پیشگیری از بارداری نیست ثانیا عوامل بسیاری باید بررسی بشه که ایا این اقدام (به تاخیر انداختن پری با قرص های خوراکی ضد بارداری) صحیحه یا نه مثلا : سن شما،سابقه ی لختگی خون در فامیل درجه یک ،با توجه به اینکه الان در ماه مبارک رمضان هستیم روزه دار بودن شما (که همراه با روزه داری نباید با قرص های ضد بارداری اقدام به تعویق پریود بکنید) و..................

10. سلام من حدودا 3هفته پیش بعد از قاعدگیم رابطه داشتم(نه از طریق واژن) ولی کاندوم پاره شد منی بین پاها و سطح واژن ریخت منم شک کردم که منی با واژن تماس داشته بنابراین 2ساعت بعد قرص  لوونورژسترل طبق دستور استفاده کردم.دیروز هم پریود شدم ولی خونریزیم کمتر و رنگش تغییر کرده علتش چی میتونه باشه؟

11. redrose_2 نوشته است: سلام من حدودا 3هفته پیش بعد از قاعدگیم رابطه داشتم(نه از طریق واژن) ولی کاندوم پاره شد منی بین پاها و سطح واژن ریخت منم شک کردم که منی با واژن تماس داشته بنابراین 2 ساعت بعد قرص  لوونورژسترل طبق دستور استفاده کردم. دیروز هم پریود شدم ولی خونریزیم کمتر و رنگش تغییر کرده علتش چی میتونه باشه؟

علت خونریزی کمتر و تغییر رنگ، بخاطر مصرف قرص بوده. بنابراین ضمن عدم بارداری، جای نگرانی هم وجود نداره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. سلام،خسته نباشيد من دو ماهه نامزد كردم ديروزبا نامزدم رابطه داشتيم بدون دخول و نامزدم مايع مني رو روي شكمم ريخت فقط از اين ميترسم كه نكنه دستش به مايع خودش آلوده بوده باشه كه ببخشيدبه واژن من زده باشه كه تااونجايي كه يادمه دستش ر با دستمال پاك كرد ولي من خيلي ميترسم 33 ساعت بعد قرص اورژانسي لونژيل خوردم كه 12 ساعت بعد هم يكي ديگش رو ميخوام بخورم،بااين وجود امكان بارداري هستش دارم ميميمرم از استرس كمكم كنيد؟

13. hastym نوشته است: سلام،خسته نباشيد من دو ماهه نامزد كردم ديروزبا نامزدم رابطه داشتيم بدون دخول و نامزدم مايع مني رو روي شكمم ريخت فقط از اين ميترسم كه نكنه دستش به مايع خودش آلوده بوده باشه كه ببخشيدبه واژن من زده باشه كه تااونجايي كه يادمه دستش ر با دستمال پاك كرد ولي من خيلي ميترسم 33 ساعت بعد قرص اورژانسي لونژيل خوردم كه 12 ساعت بعد هم يكي ديگش رو ميخوام بخورم،بااين وجود امكان بارداري هستش دارم ميميمرم از استرس كمكم كنيد؟

خیر، احتمال بارداری وجود نداره.

14. سلام و خسته نباشيد
    من 2 ماه ديگه عروسيمه، دكتر كه مراجعه كردم پردمو از نوع حلقوي ديدند و براي پيشگيري از بارداري بهترين راه براي اوايل ازدواج رو قرص تشخيص دادند.گفتند كه يك ماه مونده به عروسي روز پنجم پريود قرص Yaz مصرف كنم (گفتند كه قرص ياز مصرفش راحت تره به خاطر 28 تايي بودن و اگه اشتباه نكرده باشم بين دو بسته قرص مثل قرص هاي ديگه نيازي نيست فاصله باشه، آيا اين درسته؟)
    و به مدت 6 ماه !

من خودم اطلاعاتي در مورد قرص ندارم و چون اين خانوم دكتر راحت به سوالا جواب نميداد مجبور شدم اينجا مطرح كنم

براي من قرص بهترين راهه؟
    كدوم قرص راحت ترين روش استفاده و كم عارضه ترين قرص هست؟
    آيا با مصرف يك دوره قرص(1بسته)قبل از رابطه و داشتن رابطه كامل و بدون روش جلوگيري ديگه، مثل طبيعي و كاندوم احتمال حاملگي نيست؟

ممنون از سايت خوب و مفيدتون، پيشاپيش ممنون از پاسخگويي

15. ghasedak365 نوشته است: سلام و خسته نباشيد
    من 2 ماه ديگه عروسيمه، دكتر كه مراجعه كردم پردمو از نوع حلقوي ديدند و براي پيشگيري از بارداري بهترين راه براي اوايل ازدواج رو قرص تشخيص دادند.گفتند كه يك ماه مونده به عروسي روز پنجم پريود قرص Yaz مصرف كنم (گفتند كه قرص ياز مصرفش راحت تره به خاطر 28 تايي بودن و اگه اشتباه نكرده باشم بين دو بسته قرص مثل قرص هاي ديگه نيازي نيست فاصله باشه، آيا اين درسته؟)
    و به مدت 6 ماه !

من خودم اطلاعاتي در مورد قرص ندارم و چون اين خانوم دكتر راحت به سوالا جواب نميداد مجبور شدم اينجا مطرح كنم

براي من قرص بهترين راهه؟
    كدوم قرص راحت ترين روش استفاده و كم عارضه ترين قرص هست؟
    آيا با مصرف يك دوره قرص(1بسته)قبل از رابطه و داشتن رابطه كامل و بدون روش جلوگيري ديگه، مثل طبيعي و كاندوم احتمال حاملگي نيست؟

ممنون از سايت خوب و مفيدتون، پيشاپيش ممنون از پاسخگويي

سلام
    بله قرص یاز مصرفش راحت تره و نیازه به فاصله انداختن بین دو بسته نیست.
    یاز یکی از کم عارضه ترین قرص ها هست ولی یاسمین هم قرص خوبیه و بسیار کم عارضه ست.
    با مصرف 1 دوره کامل قرص میتونه خیالتون از بابت جلوگیری راحت باشه. البته نه این که مصرف رو قطع کنید. بلکه 1 دوره کامل که گذشت در دوره های بعدی دیگه خیالتون راحته.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 22
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید